20 Ocak 2006 Cuma Günü Haberleri

20 Ocak 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
AB büyükelçileriyle yemekli buluşma Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'daki AB üyesi ülkelerin büyükelçileriyle bugün yemekli toplantıda bir araya gelecek. Yemekte, Ek Protokol, kuş gribi,..
Newsweek: Türkiye 'out' Ünlü haber dergisi, Orhan Pamuk davası ve Avusturya'nın AB dönem başkanı olmasını dikkate alarak Türkiye'nin 'düşüşte' olduğunu yazdıAP'den Pamuk deklarasyonu
'Kennedy'lerde skandal bitmiyor ABD eski Başkanı John F. Kennedy'nin öldürülmesinin ardından, birçok skandalla anılan Kennedy ailesi yine zor durumda... Bu kez de eski başkanın kardeşi, Demok..
Öksüz doyuran! Avustralya'nın Sydney kentinde bulunan Taronga hayvanat bahçesi çalışanları, öksüz maymun Loki için seferber oldu. Güney Afrika'da doğan ve "sincap maymun" türüne ait olan Loki..
Donduran gelenek Dünyanın değişik bölgelerinde yaşayan Ortodoks Hıristiyanlar önceki gece, haç çıkarma töreni düzenledi. Geleneklere göre hepsi, başını üç defa suya sokup çıkardı. Fakat Mosko..
Meditasyon yerine haraşo ABD'nin New York kentinde yün satan bir dükkânda toplanan erkekler, örgü örerek stres atıyor. "Örgü örecek kadar erkek olan" sloganıyla yola çıkan dükkândan şiş sesle..
'Türkiye, AB dışında tutulamaz' AB dönem başkanı Avusturya'da Türkiye'nin üyeliğine en çok karşı çıkanlardan birini de "saflarımıza" kattık! Aşırı sağcı "Avusturya'nın Geleceği İçin Birlik" (..
Türk esir Almanya'ya dönebilecek ABD'nin Guantanamo üssünde terör zanlısı olarak tuttuğu Murat Kurnaz'a (23) Almanya'ya dönme izni.. Ailesi Bremen'de yaşayan Kurnaz'ın ülkeye giriş yasağını k..
Bağdat'ta saldırı: 25 kişi öldü Irak'ın başkenti, dün yine kanlı bir saldırıya sahne oldu. Biri yol kenarına yerleştirilen, diğeri ise bir eylemcinin vücuduna sardığı "yelekte" infilak eden i..
Bombalamada El Kaide şefi de öldürülmüş ABD'nin geçtiğimiz hafta Pakistan'da bir köye düzenlediği hava saldırısında terör örgütü El Kaide'nin 3 üst düzey üyesinin öldüğü bildirildi. Pakistanl..
Yeni kaseti çıktı, Ladin ABD'ye 'ateşkes' dedi EL Cezire televizyonu tarafından yayınlanan ses bandında, terör örgütü El Kaide'nin lideri Usame Bin Ladin'e ait olduğu ileri sürülen ses bulunu..
Desteği düşen Başbakan kendi BBG'sini yaptı! Tayland Başbakanı Thaksin Shinawatra desteği gerileyince çareyi "şov" yapmakta buldu. Türk televizyonlarında da uzun süre gösterilen BBG tarzı bir..
Kıbrıs'ta 'elektrik barışı' KKTC'nin santrali çöktü. Elektrik satma teklifini kabul eden Rum lider "Cumhuriyetin bir bölümüne yardım ediyoruz" dedi! . KKTC, 10 yıldan beri kesintisiz çalışan ..
'BBG' tipi cezaevi Hollanda'da yeni açılan bir hapishane, BBG evine benziyor. Her yerin kamerayla gözlendiği mekânda gardiyanlara sadece mahkûmları ekrandan izlemek düşüyor. Elektronik pranga..
Cumhurbaşkanı Chirac'tan "nükleer silah" iması Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, Fransız topraklarında terör saldırısı gerçekleştiren ya da buna destek olan ülkelere karşı nükleer silah ku..
Halkıyla seçim sözleşmesi var İtalya birkaç ay içinde yapılacak genel seçimlere hazırlanıyor... Başbakan Silvio Berlusconi de asıl işi olan medya patronluğundaki yeteneğini, seçim kampanyalar..
Gaz krizinden sonra bu kez de 'et' misillemesi Rusya'nın gaz fiyatını ikiye, misilleme olarak Ukrayna'nın da üs kirasını dörde katladığı gerginlik siyasi 'komediye' dönüştü... Rusya "Standart..
'Artık İran'la müzakere etme vakti geçti' Nükleer sancı sürüyor... İran, "Uzlaşalım" çağrısı yaptı. Ancak ABD Dışişleri Bakanı Rice tonunu sertleştirip yanıt verdi: "Konuşulacak bir şey yok"...
« 1 2 3 4 5 6