2 Ocak 2006 Pazartesi Günü Haberleri

2 Ocak 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Gasp çetelerine operasyon, 18 kişi gözaltında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği'ne bağlı ekipler, gasp, adam öldürme, silahlı soygun ve hırsızlık gibi suçlar..
Hırsızlar yeni yılın ilk gününde boş durmadı: 3 işyerinde soygun Bağcılar’da bir PTT şubesi, Kağıthane’de tekstil atölyesi ve Eyüp’te de bir market soyuldu.
Turistlerin kaldığı otelda yangın çıktı Eminönü’nde yabancı uyruklu kişilerin kaldığı otelde çıkan yangında 1 kişi yanarak hayatını kaybederken 1 kişi de yaralandı.
Üst geçidi kullanmayan yayalara araba çarptı Karşıdan karşıya geçmek için üstgeçidi kullanmayan iki vatandaşa kamyonet çarptı.
TSE Kalite Belgeli Mahkemenin Başkanı: Davalar artık daha kısa sürede bitecek Türkiye’de ilk kez Türk Standartları Enstitüsü’nden (TSE) "ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi" standardı almaya..
Bürokrasinin dili belediye terimleri sözlüğüyle çözülüyor Çoğunun anlamını; belediye çalışanlarının bile bilmediği, belediye terimleri, sözlük oldu. Yerel yönetim çalışanları tarafından sıkça..
İçecek sektörü, zayıflama ve stres çaylarında yarışa girdi Uzakdoğu Asya’da yaygın olarak kullanılan bitkisel çaylar Türkiye’de de ilgi görmeye başladı. İlk önce zayıflama çayları olarak piya..
İsmet Özel yeni şiir kitabını Cemal Reşit Rey’de tanıttı Şair İsmet Özel, son şiir kitabının tanıtımında okurlarıyla bir araya geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nün düzen..
Rusya, Ukrayna’ya doğalgaz akışını kesti; Avrupa ülkeleri tedirgin Rusya, doğalgaz fiyatında teklif ettiği artışı kabul etmeyen Ukrayna’ya gaz satışını kesti.
Ortadoğu’da taraflar ateşkesi uzatmadı Filistinli silahlı gruplar, İsrail ile geçtiğimiz yıl mart ayında sağlanan ve önceki gece süresi dolan ateşkesi sürdürmeyeceklerini açıklarken bölgede ç..
‘Dünya genç liderler’ listesine dört Türk daha eklendi Dünya Ekonomik Forumu tarafından oluşturulan ‘Dünyanın geleceğini şekillendirecek genç liderler’ listesine bu yıl dört Türk daha eklendi..
Türk bayrağını çalan Rum vekil Matsakis KKTC’de tutuklandı Kıbrıs’ta ara bölgeyi ihlal ederek nöbet kulübesindeki Türk bayrağını çalan Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekili Marios Matsakis ön..
Akaryakıtta kaçak azaldıkça fiyat düşer Yaklaşık 3 milyar yeni liralık vergi kaybına yol açan kaçak akaryakıt ile mücadele için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) bin denetim elemanı ile..
[HABER İZLENİM] Yusuf Abi, akrabam dizele solvent katıyor Enerji, telekom ve inşaat, 2006’da diğer sektörlere göre daha çok öne çıkacak. Elektrik dağıtım özelleştirmeleri için şimdiden milyar..
Yeni konutu ev sahipleri satın alıyor Ekonomik iyileşmenin yanısıra konut kredisi faiz oranlarındaki gerileme Türkiye’de inşaat sektörünün 2005’in ilk 9 ayında yüzde 19,7 büyümesinde etkili o..
1,5 milyon kişi çiftçiliği bıraktı Avrupa Birliği’ne girişle birlikte tarımın ekonomideki ve istihdam üzerindeki ağırlığının azalması beklenirken, sektör istihdamındaki çözülme hızlandı.
Çiftçiye sabit faizli traktör kredisi Tarım Kredi Kooperatifleri, yeni yılda çiftçilere sabit faizli traktör kredisi verilmesi yönünde karar aldı.
‘Kadınlar işgücüne katılmıyor’ Uluslararası Para Fonu (IMF) Araştırma Bülteni’nde Donald McGettigan imzalı ‘Türkiye Ülke Etüdü’ başlıklı bir makale yayımlandı.
Koç Grubu’nun hayvancılıktan çekilmesi talihsizlik olur Koç Grubu’nun Şeref Başkanı Rahmi Koç’un ‘hayvancılıktan çekiliyoruz’ açıklaması et ve süt üreticileri arasında endişeye yol açtı.
Yılbaşında en büyük hasılatı Maliye yaptı Yılbaşı gecesi eğlence yerlerini denetleyen İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı, 2,3 milyon YTL tutarında vergi hasılatı elde etti.
[Vergi Kalemi] Sahte faturanın cezası 18 ay hapisten başlıyor Saygıdeğer ZAMAN okurlarına içten bir merhaba. Kısmetse bundan sonra her pazartesi ‘Vergi Kalemi’ köşesinde vergi hukuku ve yan m..
[EKONOMİ TURU] Taşıt vergisinin ilk taksit ödemesi bu ay Motorlu taşıt sahipleri, 1 Ocak'ın resmi tatil olması sebebiyle verginin ilk taksidini bugünden itibaren bankalar ve ilgili vergi dair..
Vakıflar 4 mahalleyi satışa çıkardı beklenen gelir 1 milyar YTL İstanbul’un Alibeyköy ve Okmeydanı semtleri ile Şişli’deki Kemalpaşa ve Beykoz’daki Ortaçeşme mahalleleri satılıyor.
Türkler 600 yıldan beri Avrupalı Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, Avrupa Birliği’nin (AB) taahhüdüne uyarak 3 Ekim 2005’te müzakerelere başlamasının ‘bir gelişme’ olarak kaydedilmes..
Diyarbakır’da 11 yıllık terör acısı tazelendi Terör örgütü PKK’nın Diyarbakır’ın Kulp ilçesine bağlı Hamzalı köyünde 1 Ocak 1995’te yaptığı katliamın 11. yıldönümünde acılar tazelendi.
Kuş gribi şüphesiyle ilk ölüm Balıkesir’den sonra Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde ortaya çıkan kuş gribi tehlikesi büyüyor.
Annenin pişmanlığı: Keşke çocuklarıma hasta tavuk eti yedirmeseydim Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinden kuş gribi şüphesiyle Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Yusuf T..
Sağlık Bakanlığı: İnsan vakası tespit edilmedi Sağlık Bakanlığı, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın 27 Aralık 2005’te Iğdır’ın Aralık ilçesinde kanatlı hayvanlarda ‘Avian İnfluenza’ görüldüğü ..
Irak’ta kaçırılan Türk işçiden 1 yıldır haber alınamıyor Ankara’da özel bir şirkette çalışan ve 15 Ocak 2004 tarihinde Irak’a giden Güngör Özkalp’ten (46) 28 Eylül 2004’ten beri haber alınamı..
Hastane müdürü, hakime hakaret iddiasıyla tutuklandı Bayburt Adliyesi’nde görevli hakim Ahmet Kırtepe, kendisine hakaret eden hastanenin gişe memuru ve müdürünü tutuklattı.
Hastalık korkusu yüzünden tavuk ve hindiler elde kaldı Yılbaşı kutlamaları için tercih edilen hindi ve tavuklar bu yıl kuş gribi nedeni ile elde kaldı.
Zamanaşımı gizli affa dönüştü Türk adaleti, her yıl ortalama 480 bin dosyanın düşmesine neden olan ve adına ‘zamanaşımı’ denilen sinsi ve gizli bir affın pençesinde kıvranıyor.
Mala karşı işlenen suçlar arttı, organizeler azaldı Emniyet 2005’in karnesini çıkardı. Gasp, kapkaç, hırsızlık, yankesicilik gibi mala karşı işlenen suçlar bir önceki yıla oranla yüzde 47 art..
Sağlam: Gümrükçüye ‘etik dersi’ vereceğiz Kapıkule Sınır Kapısı’nda ortaya çıkarılan rüşvet olayları üzerine Başbakanlık Etik Kurulu harekete geçti.
Rüşvet iddialarına TBMM de el atıyor Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), sınır kapılarındaki rüşvet olaylarını incelemek üzere ‘araştırma komisyonu’ kuracak.
Bayramda cezaevlerinde açık görüş Cezaevlerindeki tutuklu ve hükümlülere, yılbaşı ve Kurban Bayramı dolayısıyla bugünden itibaren açık görüş yaptırılacak.
Magandalar yılbaşında rahat durmadı bir çocuk öldü, iki kişi yoğun bakımda Yılbaşı gecesi havaya rastgele ateş eden magandalar, bir kişinin ölümüne, 2 kişinin de yaralanmasına sebep oldu. Sam..
Dünya 2006’dan barış bekliyor Dünya 2006’ya ‘barış’ çağrılarıyla girdi. Avustralya’nın Sydney kentinde toplanan bir milyon kişi, gece yarısında havai fişek gösterisini izleyerek yeni yıla gir..
2006’nın bebekleri dünyaya ‘merhaba’ dedi 2006’nın ilk bebekleri Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Adana, Denizli, Bingöl, Hatay, Mardin, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Konya ve Zonguldak’ta dü..
Yeni yılın ilk eylemi öğretmenlerden 2006 yılının ilk eylemi, Bağımsız Eğitimciler Sendikası’na üye bir grup öğretmen ve sendika yöneticisi tarafından Ankara Kızılay Postanesi’nin önünde yap..
Sağlık ocakları hastaneye dönüştü Sağlık, Türkiye’nin en temel sorunlarından biri. Son yıllarda önemli mesafeler alınsa da doktor eksikliği ve uzun kuyruklar vatandaşın gündeminden hiç düşmed..
Muayene edilen hasta sayısı yüzde yüz arttı SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devrinden sonra sağlık ocaklarının verimliliği yüzde 100'e varan oranlarda arttı.
Yemek masrafından kaçan hastane annelere refakatçi kartı vermiyor Edirne Selimiye Devlet Hastanesi, yemek maliyetlerini azaltmak için ilginç bir yöntem başlattı. Hastane, çocuk servisinde ya..
Televizyon Oscar’ı özel ödülü Cihan Haber Ajansı’na Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği’nin (RTGD) 1978 yılından bu yana geleneksel olarak verdiği, ‘Radyo Televizyon Oscarları’ ile ‘Uluslar..
Romanya’daki Türk koleji öğrencilerine mükemmellik diploması Romanya Milli Eğitim Bakanlığı, 2005 yılında uluslararası bilim olimpiyatlarında dereceye giren öğrencileri ‘mükemmellik’ diplom..
Türkiye nüfusu 2006’da 73 milyonu geçecek Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre Türkiye nüfusu yeni yılda, 73 milyonu aşacak. İstanbul’un nüfusu 11 milyon 622 bin kişiyi geçecek.
Churchill, Hitler’i elektrikli sandalyede idam edecekmiş İngiltere’nin 2. Dünya Savaşı sırasındaki başbakanı Winston Churchill’in, Alman diktatör Adolf Hitler’in elektrikli sandalyede idam ed..
Müzik eğitimi almak, çocukların iç dünyalarını geliştirip sosyalleştiriyor Çocukların kendine güven ve iç dünyalarının daha sağlam olmasına katkı sağlayan müzik, sosyalleşmeye de yardımcı ol..
İşporta tezgâhlarından numaralı gözlük alınmayacağını öğrenemedik Güneş gözlüklerinden sonra şimdi de numaralı gözlükler işporta tezgahlarına düştü. Uzakdoğu ülkelerinde pencere camından üre..
‘Kuleler, insanlığın içine düştüğü gurur ve yanılgıların eseri’ Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından geleneksel olarak verilen ‘Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’ne, bu yıl mimarlık dalındaki çalı..
« » 1 2 3 4 5