2 Ocak 2006 Pazartesi Günü Haberleri

2 Ocak 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
TYB, sanatçıları ‘gümüş’lendirdi Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) 2005 yılının yazar, fikir adamı ve sanatçılarını gelenek olduğu üzere yılın ilk gününde açıkladı. TYB’nin ödülleri, bu yıl 25. ..
‘Mevlânâ’yı yanlış tanıyorlar’ Merhum Şefik Can’ın talebesi Nur Artıran, hoşgörü anlayışı ve insana verdiği önemle bütün dünyada takipçileri bulunan Mevlânâ Celaleddin-i Rumi’nin yanlış anlaş..
Dünyanın en uzun resmi Kayseri’de yapılıyor Kayseri Özel Tevfik Kuşoğlu İlköğretim Okulu öğrencileri "dünyanın en uzun resmini' yapmak için çalışmalarını devam ettiriyor.
Art-İst Dergisi biçimini değiştirdi Altı yıl önce yayın hayatına başlayan 'Art-İst Güncel Sanat Dergisi, yeni formatıyla okuyucusunun karşısına çıktı.
Bazıları anlamak istemese de üst kimlik Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı Başbakan Tayyip Erdoğan, yeni yıl mesajında alt kimlik-üst kimlik tartışmasını eleştirerek "Ulusal kimlik, tekil devle..
Fırat: Baykal, tuzu kurularla beraber o yüzden simidin fiyatını bilmez AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, iktidarın her icraatını polemik konusu yapan CHP lideri Deniz..
DSP’den ‘üç noktalı’ siyasete tepki DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Başbakan Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Deniz Baykal arasında yaşanan "üç noktalı" atışmalara tepki gösterdi.
Yeni yıla Artvin’de atabarı ile girdi Doğu Karadeniz gezisi kapsamında Artvin'e gelen Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, yeni yıla atabarı oynayarak girdi. Mumcu, ilde yaptığı ziyare..
Baydemir, 2006 yılından kaygılı Yeni yıla görev başındaki polislere çiçek vererek giren Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, 2006 yılı için kaygılı olduğunu söyledi.
‘Kendinizi Erbakan dönemiyle kıyaslayın’ Saadet Partisi Genel Başkan Vekili Recai Kutan, AK Parti’yi, kendilerini Mesut Yılmaz ve Bülent Ecevit dönemleri yerine 54’üncü Erbakan hükümetiyle mu..
İktidar ile muhalefet, yeni yıldaki ilk mutabakatı zeytin üzerine yaptı Sağlıklı beslenmenin vazgeçilmez ürünlerinden birisi olan zeytin ve zeytinyağında yaşanan darboğaza Meclis el atıyor.
DTP’nin baraj engelini aşma planı; bağımsız aday TBMM'de temsil edilmek isteyen küçük partiler, yüzde 10 barajının düşürülmesi için çaba sarf ediyor.
Türkiye, AB fonlarından yeterince yararlanamıyor Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü Genel Sekreteri Yard. Doç. Dr. Ali Osman Kurt, Türkiye'nin, Avrupa Birliği (..
‘Atatürk hemşehrimiz’ tartışması vekilleri karşı karşıya getirdi Atatürk'ün hangi takımı tuttuğu yıllardır tartışılan bir konu. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftarları, Türkiye Cum..
Bülent Korkmaz: Ribery için Fransa'ya gidenler, beni Florya'da bulamadı Sahadaki agresif futbolu, UEFA finalindeki omuzu sarılı kupayı kaldırma sahneleri daha dün gibi hafızalardaki sıcaklığ..
Galatasaray yeni yıla mutsuz girdi Ezeli rakibi Fenerbahçe ile amansız bir şampiyonluk yarışının içinde yer alan Galatasaray, 2006 yılına; mutsuz, huzursuz ve parasız girmenin üzüntüsünü yaşı..
Küçük: Süreyya'yı alkışlayanlar utansın 20. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyat Oyunları'nda atletizmde 800 metrede altın madalya alarak olimpiyat şampiyonu olan Uğur Küçük, Süreyya Ayhan'a deste..
F.Bahçe, 2005’te Süper Lig’e ambargo koydu 2004-2005 sezonunu şampiyon olarak kapatan ve üst üste ikinci şampiyonluğunu elde eden Fenerbahçe, 2005 yılı içinde oynanan 2005-2006 sezonunun ilk ..
Beşiktaş'ın transfer politikası belli oluyor Süper Lig'in ilk yarısında aldığı başarısız sonuçlarla zirve yarışından kopan Beşiktaş, ara transferde izleyeceği rotayı bugün belirleyecek.
Hamza Yerlikaya: Zaman, sorumluluğumuzu artırdı Gazetemizin 16 yıldır düzenlediği, ‘Yılın Sporcusu Anketi'nde 2005'in en başarılı isimleri okuyucularımız tarafından Şeref Kürsüsü’ne çıkarıldı..
Trabzonspor, Fatih Akyel’i bekliyor Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, sezonu üçüncü bitirmek ve gelecek sezon şampiyonluğa oynamak istediklerini söyledi.
Avrupalı hocalar, hemşehrilerinin omuzlarında başarıyı yakalıyor Başarıyı elde edebilmek veya bir insanla özel bağlar kurmak istendiğinde ön plana çıkan ‘hemşehricilik' unsuru Avrupa futbolun..
Afrika Kupası takımların kâbusu oldu Mısır'da 20 Ocak-10 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek Afrika Uluslar Kupası, Türkiye ve Avrupa'daki kulüplerin kâbusu oldu.
Mehmet, All-Star seçilmeyi bekliyor NBA'de Mehmet Okur'u durdurmak giderek zorlaşıyor. Bu sezon çok başarılı bir grafik çizen, özellikle center mevkiinden forward mevkiine geçtikten sonra, ri..
[SPOR TURU] Ara transfer dün resmen başladı Türkiye futbol liglerinde mücadele eden ekipler, eksiklerini 1 Ocak-1 Şubat tarihleri arasındaki ara transfer döneminde tamamlayacak.
Nuri Albayrak’a dost uyarısı! Trabzonsor Kulübü’nün 54. Olağan Genel Kongresi’nde diğer iki başkan adayı Özkan Sümer ve İskender Önal’ı açık ara oy farkıyla geride bırakıp koltuğa oturan Nuri..
Rakamların gör dediği Yıl sonları Almanya'da her alanda bilanço çıkarma zamanıdır; bireysel ve ailesel dökümleri, ülke, dünya ve futbol alanındaki dökümler takip eder.
İnşaat sektöründe yüzde 19.7'lik büyüme İnşaat sektörü, 2005'in dokuz ayında yüzde 19.7 büyüdü. Sektör bu büyümenin, 1993-2003 arasındaki 10 yılda yüzde 22.4'lük bir küçülme ile...
Konut harcaması yüzde 7 arttı İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) 1995 bazlı İstanbul Ücretliler Geçinme Endeksi'ne göre, geçen yıl konut harcamaları yüzde 15, gıda harcamaları yüzde 7 artarken,..
GSM'ciler 2006'dan umutlu Motorola Mobil İletişim Araçları İş Birimi Türkiye Müdürü Yücel Kubanç, 2006 yılının sektör açısından çok heyecan verici bir dönem olacağını söyledi.
Türkiye'ye BSH yatırımı Beyaz eşya üreticisi BSH Ev Aletleri İcra Kurulu Başkanı Norbert Klein, "BSH'nin 2006 yılındaki global yatırım hedefi 400 milyon avro...
Economist: Devalüasyon olur 2003'te Türkiye'nin ekonomik açıdan büyük güçlüklerle karşılaşacağını öne süren bir rapor hazırlayan, ancak daha sonra tüm tahminleri isabetsiz çıkan Economist gru..
560 dolarlık sanal gelir Türkiye tarihinde ilk kez üç yıl üst üste ortalama dolar kuru bir önceki yılın ortalama dolar kurunun altında kaldı.
Harcamalara yakın takip Maliye Bakanlığı, 2006 yılı bütçe ödeneklerinin kullanımıyla ilgili düzenleme yapılıncaya kadar sadece kamu personelinin...
Yeni yılda 754 mükellefe ceza Eğlencenin merkezi olarak kabul edilen İstanbul, yılbaşında maliyeciler tarafından didik didik edildi.
Engelliye 2006'da emlak vergisi yok Maliye Bakanlığı emlak vergisi muafiyetini, engellileri de kapsayacak şekilde genişletti.
İddia: ABD, İran için üs istedi Alman basınına göre ABD yönetimi, İran'ı vurabilmek için NATO'dan önce Türkiye'yi bilgilendirdi. İsrail'in Jerusalem Post gazetesi: "ABD üs istedi.&am..
En yoksul cumhurbaşkanı İran Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinecad, malvarlığını açıkladı: Orta halli bir mahallede 175 metrekarelik müstakil bir ev, 1977 model Peugeot marka bir otomobil ve üzeri..
Filistinli örgütler ateşkese son verdi İsrail ile Filistin yeni yılla seçim sürecine girerken, Filistinli örgütlerin, bitmeyen İsrail saldırıları karşısında geçen martta ilan edilen ve süresi..
Medreseler direniyor Londra saldırıları sonrası Pakistan hükümetinin 'terörist yetiştirdiği' gerekçesiyle medreselerdeki yabancı öğrencilerin sınır dışı edilmesi için verdiği süre dün doldu.
Ariel Şaron'a ameliyat tarihi 17 Aralık'ta kısmi felç nedeniyle aniden hastaneye kaldırılan ve kalbinde doğuştan delik olduğu tespit edilen 77 yaşındaki İsrail Başbakanı Ariel Şaron...
Kafkaslar'ın avrosu manat Azerbaycan, tıpkı Türkiye'de olduğu gibi 2006 yılına yeni bir para birimi ile başlangıç yaptı.
Özürlü 'fahişe parası' istedi Danimarka'da 59 yaşındaki Vegener Hanser, devletten 'fahişe parası' istiyor.
Bush'un 2006 dilekleri... ABD Başkanı George W. Bush'un 2006 için üç dileği varmış: Barış, refah ve Amerikan futbolu turnuvasının final maçını seyretmek.
Mahkemede 'Matsakis şov' KKTC'de 1 Kasım'da askeri bölgeyi ihlal edip Türk bayrağını çaldığı için hakkında gıyabi tutuklama emri çıkarılan Avrupa Parlamentosu'nun (AP) Rum vekili Marios Matsa..
Churchill Gandhi için 'ölsün' demiş Britanya'da açılan devlet arşivleri pek çok tarihi olayı aydınlatıyor.
'Ahlaki sürgün'e vekillerden tepki TBMM Başkanlığı'nın, Parlamento Hizmetleri Müdürlüğü'nde çalışan G.İ. adlı kadın memuru, evli bir erkekle imam nikâhlı yaşadığı gerekçesiyle sürgün etmesi, ..
Ben cinayet saatinde göbek atıyordum! Katil zanlısına benzediği için gözaltına alınan ve tanık ifadesi doğrultusunda tutuklanan İbrahim Düzakar, cinayetin işlendiği saatte...
Piyangocuların gözü yollarda Milli Piyango'da 20 milyon YTL isabet eden çeyrek biletlerden ikisi, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesiyle Düzceli seyyar bayilerce satıldı.
İki bakanlıktan heyet gidiyor Van Valisi Niyazi Tanılır, altı kişinin kuş gribi şüphesiyle hastaneye kaldırılmasının ardından Tarım Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı...
« » 1 2 3 4 5