19 Ocak 2006 Perşembe Günü Haberleri

19 Ocak 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bagajdan senaryo çıktı İstanbul Güngören'de bir otomobilin bagajında elleri ve ayakları koli bandı ile bağlanmış olarak bulunan Kadıköy'deki Dialog İletişim Hizmetleri'nin finans müdürü Muazz..
Danimarka ordusunda bir Türk Danimarka'daki askeri okulda eğitim gören Figen Çayan'ın kendine örnek aldığı iki kişi var: Biri Atatürk, diğeri Kore'de şehit düşen dedesi. Figen Çayan... Danima..
Sevgi zaten yaşamıyordu Kuş gribi şüphesiyle Muş'tan Erzurum'a gönderilen 11 yaşındaki Sevgi Acar yolda hayatını kaybetti. 10 çocuklu ailenin en küçük ve tek kızı olan Sevgi'nin nüfus cüzdanı..
Üsküdar'da İETT otobüsüne molotofkokteylli saldırı Üsküdar'da bir İETT otobüsüne molotofkokteylli saldırıda bulunuldu. Cumhuriyet Mahallesi Esatpaşa Caddesi'nde Üsküdar-Esatpaşa seferini yapa..
Kamu personeli, insan hakları eğitimi alacak Ayda bir yapılacak konferanslarda memurlara, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin maddeleri anlatılacak.
Bilgi Üniversitesi, ekimde elektrik santralına taşınacak Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk enerji tesisi olan Silahtarağa Elektrik Santralı, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Ciner ve Doğuş gruplarını..
Tüpgeçişte geri sayım başladı İstanbul’un iki yakasını bir araya getirecek Marmaray Projesi inşaatı çalışmaları hızla devam ediyor.
Tailwind Airlines mayısta uçacak Türk-İngiliz ortaklı yeni bir havayolu şirketi mayısta uçuşlara başlıyor.
Tavukçu Deresi kavşağı, Topbaş’ın söz verdiği zamanda bitirilemedi Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Tavukçu Deresi Köprülü Kavşağı inşaatının temel atma töreninde, inşaatın yeni yıll..
Hayvanseverler deri fuarını bastı CNR’da deri fuarı açılışı yapılırken kapı önünde hayvanseverler eylem yaptı. Hayvanların derisi yüzülürken canlı canlı katledildiğini anlatan eylemciler bası..
Kaçırılarak bagaja kilitlendiğini iddia eden kadın, yalan söylemiş Güngören'de elleri bağlandıktan sonra otomobil bagajında kaçırıldığını söyleyen kadının yalan söylediği ortaya çıktı.
Tarihî Eyüp Hamamı bu yıl hizmete girecek İstanbul’un fethinden sonra Fatih Sultan Mehmet’in ilk yaptırdığı hamam olan Eyüp Hamamı 2006’da hizmete giriyor.
En geniş katılımlı arama-kurtarma eğitimi başlıyor Çimento Müstahsilleri İşverenleri Sendikası (ÇMİS), Türkiye’de bugüne kadar gerçekleştirilen en büyük arama-kurtarma eğitimini başlattı.
İDO, 2005 yılını rekor sayılacak kârla kapattı İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ (İDO), 2005 yılında bir önceki yıla göre gelirlerini 2,5 kat artırarak toplam 185 milyon dolar gelir elde etti.
Talha ve annesi hastaneye giderken kazada can verdi TEM Otoyolu Akşemsettin Viyadüğü’ndeki buzlanma sebebiyle meydana gelen kazada Nebahat Er, 1 yaşındaki oğlu Talha ile birlikte hayatını kay..
Belediyeler bakanlığın ‘yakın’ dediği tavukları toprağa gömüyor Çevre ve Orman Bakanlığı, kuş gribi sebebiyle itlaf edilen kanatlı hayvanların bertaraf edilmesinde yüksek ısıda çalışan fırınl..
TOKİ konutlarına başvurmak isteyenler saatlerce kuyrukta bekledi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ), yoksul, alt ve orta gelirli İstanbullular için inşa edeceği 3 bin 116 konut için b..
Çekyat imalathanesi 5 işçiye mezar oldu Ümraniye'de bir mobilya imalathanesinde çıkan yangında çalışanlardan 5 kişi öldü, 2 çalışan ile iki itfaiye eri de yaralandı.
Giriş katındaki yangın üst kattakileri korkuttu Sarıyer'de 8 katlı bir apartmanın giriş katında çıkan yangın sebebiyle üst katlarda mahsur kalan vatandaşlar, itfaiyenin yangını söndürmesiyle ..
Kaza yapan sürücü plakasından yakalandı Tem Otoyolu üzerinde karşıdan karşıya geçmeye çalışan bir kişi, seyir halindeki bir otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti.
Hızlı tren fabrikasının Sakarya’da kurulmasına DPT’den onay çıktı Türkiye’de uzun süredir gündemde olan hızlı tren fabrikası kurulması için önemli bir aşama daha kat edildi.
Bursa’da 4 günde kurulan 5 ‘bayramkondu’ yerle bir edildi Bursa merkez Osmangazi Belediyesi, 2006 yılının ilk kaçak inşaat yıkımını Çiftehavuzlar Mahallesi’nde gerçekleştirdi.
Çorlu’nun caddeleri çamur deryası oldu Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde altyapı çalışmaları kış aylarına denk gelince yollardaki büyük çukurlar ve çamur gölleri nedeniyle halk yürümekte büyük eziy..
Biber tarlasında artık cam fabrikası yükseliyor Bursa’nın Yenişehir ilçesinde kurulan Yenişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde (YOSAB) ilk fabrika bacası tütmeye başladı.
Büyükorhan-Bursa arası bilet fiyatına zam yapıldı Bursa’nın Büyükorhan ilçesinde toplu taşıma ücretlerine yüzde 35 zam yapıldı.
‘Ceza Kanunu, cennet kapısı açtı TMK ile bu delinmek isteniyor’ Ceza Muhakemesi Kanunu’nun hak ve özgürlükler açısından yeryüzünde bir cennet kapısı açtığını dile getiren Sakarya Baro Başkanı..
1,6 milyon çağrının sadece 8 bini gerçek vaka 112 Acil Servis çalışanlarının başı, asılsız ihbarlarla dertte. Sakarya’da geçen yıl 112 Acil Servis Hattı’nı arayanların sadece yüzde 0,5’i gerç..
Bursalı esnaflar, Şahin’i yılın başkanı seçti Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Bursa’daki esnaf odaları üyeleri arasında ‘2005 Kasım Önadım Yılın Belediye Başkanı’ seçildi.
Hapisten 7 ay önce çıktı, yine uyuşturucu satmaya kalktı Uyuşturucu bulundurmak ve satmak suçlarından cezaevine girip Nisan 2005’te tahliye olan Bursa İnegöl doğumlu F.Y., 7 ay sonra aynı işi..
Nükleerde geri adım atmayan İran’ın etrafındaki çember giderek daralıyor İran’ın nükleer çalışmalarına ilişkin olarak Tahran ile Batı arasındaki gerginlik hız kesmiyor.
‘MOSSAD, Alman pasaportu ile İran’a sızmış olabilir’ Alman İstihbarat Teşkilatı’nın (BND), Ortadoğu ülkelerinde İsrail’in daha rahat operasyon yürütebilmesi için İsrail gizli servisi (MOSSAD..
İşkencenin sembol fotoğrafındaki Iraklı ‘şiddete hayır’ kampanyası yürütüyor ABD’nin, "Saddam Hüseyin’in elinde kitle imha silahları var", "Irak’a demokrasi götüreceğiz" iddiasıyla işgal ett..
Bu ‘vicdan testi’yle Papa bile Alman vatandaşı olamaz Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinde vatandaşlığa geçmek isteyen Müslümanlara uygulanan ‘vicdan testi’ne tepkiler sürüyor.
Müslümanlara uygulanan testteki tartışmalı sorular Baden-Württemberg eyaletinin, 1 Ocak 2006 tarihinden itibaren Alman vatandaşlığına geçmek isteyen yabancılar için uygulamaya başladığı 30 so..
‘Vatandaş olan, Alman gibi düşünecek ve yaşayacak’ Baden-Württemberg Eyaleti İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Alice Loyson-Siemering, Zaman’a yaptığı açıklamada, ‘vicdan testi’nin uygulanacağını,..
Teste adı karışan Türkler de uygulamaya karşı Baden-Württemberg eyaletinin Müslümanlara uygulamaya başladığı ‘vicdan testi’nin hazırlanmasına katkı yapan Türk kökenliler tartışma konusu oldu...
Test, Almanların vicdanına da sığmadı Baden-Württemberg eyaletinin Alman vatandaşlığına geçmek isteyen Müslümanlar için uygulamaya başladığı "vicdan testi" Almanlar tarafından da tepkiyle kar..
İspanya’da 'ordu huzursuz' diyen yüzbaşıya da ceza İspanya’da "darbe yanlısı" sözlerinden dolayı görevinden alınan general Jose Mena Aguado ve tutuklanan Albay Fernando Abalo’nun ardından ord..
AP, gizli CIA üslerini komisyonla araştıracak Avrupa Parlamentosu, CIA’in Doğu Avrupa’da gizli cezaevleri kurduğuna ilişkin iddiaları soruşturmak amacıyla bir araştırma komisyonu kurmaya kar..
Gül, Brezilya’dan Kıbrıs ve BM desteği isteyecek Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, 2006’nın ilk resmi ziyaretini Güney Amerika kıtasının önemli ülkelerinden Brezilya’ya yapıyor. 4 günlük ziyaret..
İran’ın nükleer resti petrol fiyatını 67 dolara yükseltti İran’ın nükleer faaliyetlere yeniden başlaması ve Nijerya’da ayrılıkçı militanların kuyulara eylem düzenlemesi petrolün fiyatını yük..
Rusya, Ermenistan’a verdiği gaza da zam yaptı Rusya'nın Kafkaslar'daki en iyi müttefiki Ermenistan da, Rus doğalgazına iki kat fazla ödeme yapmayı kabul etmek zorunda kaldı.
Oracle: Bilgisayar eğitimi ilköğretimden başlamalı Dünyanın en büyük kurumsal yazılım üreticisi olan Oracle’ın Avrupa Başkanı Sergio Giacoletti, Türkiye’nin bilgi teknolojilerinde kat ettiği ..
Devlet memurluğu özel sektördeki yüksek maaşa tercih ediliyor Telekom’u satın alan Oger, personele 6 yıla varan iş güvencesi ve yüksek maaş vaat etti. Buna rağmen çalışanlara, devlet memurluğ..
Gelir Vergisi’nde yeni tarife gecikti, bordrolar hazırlanamadı Yeni oran ve dilimler içeren Gelir Vergisi tarifesinin mali yılın başlamasından bu yana 18 gün geçmesine karşın yasalaşmaması, ü..
Şehit ailelerine 40 bin YTL’lik konut kredisi Toplu Konut Fonu'ndan şehit aileleri ve malullere kullandırılan faizsiz konut kredisinin tutarı, yüzde 24,18 oranında artırılarak 32 bin 415 Yeni..
Avrupa’ya ilk kez Türkçe isimli araç ihraç edilecek Otomotiv sektöründe son yıllarda büyük merhaleler kat eden Türkiye, ilk kez bir aracı Türkçe isimle Avrupa’ya ihraç etmeye hazırlanıyor.
Petrol artınca İMKB dünya borsalarıyla birlikte hızlı düştü 67 dolar sınırına yükselen petrol fiyatları ve tüm dünya borsalarındaki değer kayıpları, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB)'n..
Enflasyon sepetindeki 20 madde değişti Türkiye İstatistik Kurumu, tüketici fiyatları endeksi hesaplamasında 2005 yılı başından beri kullanılan sepetteki 423 maddenin 20'sini değiştirdi.
Tekstilde kan kaybı sürüyor 32 yıllık Akal kepenk indirdi Yeni Türk Lirası’nın aşırı değerli olmasının yanında Çin ve Hindistan gibi ülkelerin ucuz işgücü ve enerji maliyetleriyle rekabet ede..
« » 1 2 3 4 5 6