18 Ocak 2006 Çarşamba Günü Haberleri
CANLI YAYIN: Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Mitinginde Konuşuyor

18 Ocak 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bermek önde Ayhan Bermek'i desteklediğini belirten Hasan Doğan 150'ye 70 önde olduklarını iddia etti. Ulusoy cephesi ise 24 kararsız oya güveniyor. Futbol Federasyonu'nun yarın başlayacak seç..
Ortaçağ bitti Bıçakcı: Kim seçilirse seçilsin hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Nasıl ki Türkiye Cumhuriyeti'ne artık padişahlık yönetimi gelemez, federasyonda da ortaçağdan kalma zihniyetin ..
Şuruptan sonra dişleri fırçalayın Öksürük şurubu içirilen çocukların dişlerini fırçalamaları gerektiği belirtildi. Dr. Paul Bussman, 'Yatmadan önce şurup kullanımı dişlerde çürüme yaratabilir..
Dev dalgaları yendiler Amerikalı Sarah Kessans (22) ve Emily Kohl (23) hayatlarının macerasını yaşadı... The American Fire isimli gemileri ile Atlantic Rowing Race isimli yarışa katılan genç ..
Sahibini ispiyonladı İngiltere'de Ziggy adlı bir papağan, sahibinin nişanlısından gizlediği aşığı Gary'nin adını sürekli söyleyince, çiftin ayrılmasına neden oldu. İddiaya göre sahibi Suzy'ni..
'İran'a yaptırım en iyi çözüm değil' İsrail, İran'ın nükleer çalışmalarını BM'ye götürmek için kulis yaptı. Rusya ise "Çözüm değil" yanıtı verdi . İran'ın nükleer faaliyetlerine start vereceğ..
"AB, Kürtler'i bağımsızlık hayalinden vazgeçirdi" "Amerikan New York Times gazetesi yazarlarından Stephen Kinzer'e göre Avrupa Birliği (AB) perspektifi, "Türkiye'de yaşayan Kürtler'in bağımsı..
Sivil örgütler, Bush'a 'telekulak' davası açıyor Amerika'nın önde gelen iki sivil haklar örgütü, kendi vatandaşlarını mahkeme izni olmaksızın dinlenmesine izin veren Başkan Bush'la hukuksal m..
El Cezire 'bombalama' davası başlatıyor Katar'dan yayın yapan El Cezire televizyonu, ABD Başkanı Bush'un "Irak savaşındaki karşıt yayınlarından ötürü kanalın merkezinin bombalanması" yolunda ..
İspanya'da darbe krizi: Bir albay tutuklandı Katalonya özerk yönetiminin İspanya parlamentosuna sunduğu "haklarını artırma" tasarısına karşı darbe iması yapan Kara Kuvvetleri'nin ikinci ismi ..
Straw-Talat buluşmasına Rumlar engel oluyor Kıbrıs sorunun çözümünde iki taraf arasında arabuluculuk için adaya gitmesi planlanan İngiltere Dışişleri Bakanı Jack Straw'un ziyaretinde pürüz çı..
Papa'nın tebdili kıyafet ev ziyareti Katolikler'in lideri Papa 16'ncı Benedict haftada üç gece eski evine gidiyor... Bu gizemli ziyaretler, İtalya'da son günlerin en çok merak edilen konusu....
Misilleme: Rus üslerine 4 kat zam Rusya ile Ukrayna arasında gerilen ipler bir kez daha kopma noktasında... Rusya'nın doğal gaz fiyatını ikiye katlamasıyla başlayan krizde bu sefer de "üs kir..
"Lanet" Bush'un ağzına sakız oldu Amerika Başkanı George W. Bush'un her yaptığı medya ordusu tarafından takip ediliyor. Dünyanın tek süper gücü olan ülkenin lideri olursanız, söyledikleriniz ..
AP, 'hakaret' davasına tepkili Hakkında 'Türk ordusuna hakaret' soruşturması açılan Avrupa Birliği parlamenteri Joost Lagendijk'e Parlamento'daki gruplar sahip çıktı. Fransa'nın Strasbourg ke..
Mafya "ilişkisi" filme konu oldu "Bir varmış, bir yokmuş... Bir zamanlar bir 'kodaman' varmış"... İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'nin "mafya ile ilişkisini anlatan" yeni DVD film işte böyl..
Votka bulunmazsa komünizm gelebilir Çok sağlıksız koşullarda üretim yapan fabrikalar kapatılınca, Rusya'daki votka stoku azaldı. Yetkililer yılbaşından beri votka bulamayan Ruslar'ın isyan çı..
Yine muslukçu sancısı AB'de 'iş göçü kısıtlaması' tartışması yine alevlendi: Yeni üyelere uygulanan işçi yasağı uzatılsın mı? İngiltere, "Yabancı işçilerin ekonomiye katkısı var", Almanya ise..
Blair'in oğlu kaçırılacaktı İngiltere'de polisin, Başbakan Tony Blair'in 5 yaşındaki oğlu Leo'nun kaçırılmasını engellediği bildirildi. The Sun gazetesi bir güvenlik kaynağına dayandırarak ve..
ABD'den vize kolaylığı ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, ABD'nin ''misafirperver bir ülke'' olmaya devam etmesi için vize verilmesini kolaylaştıracak yeni teknolojilere hız vereceğini aç..
Bülent Arınç'ın içtüzük trafiği TBMM Başkanı Bülent Arınç, CHP lideri Deniz Baykal'dan sonra İçtüzük değişikliği için Başbakan Erdoğan'ı da çalışma odasında ziyaret etti. 1973'ten bu yana yür..
Bakan Gül Brezilya yolcusu Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, hükümetin 2006'yı Latin Amerika yılı ilan etmesi kapsamında bugün Brezilya'ya gidiyor. Gül, gezisi sırasında dünyanın dördüncü büyük ..
Baykal: Yargıya tecavüz ediliyor CHP lideri Deniz Baykal, CHP Grup toplantısında yaptığı konuşmada Mehmet Ali Ağca'nın salıverilmesiyle ilgili olarak Adalet Bakanı Cemil Çiçek'i eleştirdi. Ba..
Çiçek: Cezası 20 yıl indirilemez Adalet Bakanı, Ağca'nın İtalya'da yattığı sürenin mahsup edilmesi halinde bile 11 ay 29 gün daha cezaevinde kalması gerektiğini belirtti . Adalet Bakanı Cemil..
Bahçeli'den Ağca tepkisi: Bunların MHP'de yeri olamaz MHP lideri Devlet Bahçeli, Ağca etrafında süren tartışmaların partilerini suçlama kampanyasına dönüştüğünü belirtti. Bahçeli, Ağca ve des..
Petrol fiyatı 65 doları aştı İran'ın nükleer programı üzerinde Batılı ülkelerle girdiği sürtüşme ve Nijerya'da ayrılıkçı militanların petrol yataklarına karşı eylemleri uluslararası piyasalar..
Türkiye AB'ye çok uzak Satın alma gücü paritesine (SGP) göre hesaplanan gayrisafi yurtiçi hasıla (GSYİH) sonuçları Türkiye'nin AB'ye yaklaşmak için daha çok yolu olduğunu gösterdi. Türkiye İs..
Turkcell'in abone sayısı 4.5 milyon arttı Turkcell İletişim Hizmetleri, 2005'te abone bazında önceki yıla oranla yüzde 19 büyüdü. Turkcell'den Borsa'ya gönderilen açıklamada, şirketin yurt iç..
Karadeniz'de 'petrol umudu' Karadeniz'de yürütülen araştırmalarda Türkiye'nin kaderini değiştirecek büyüklükte petrol rezervine ulaşıldı . Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), Karadeni..
Serbest bölge tepkisi ihracat sıralamasını geciktiriyor TİM, 2005'in ihracat şampiyonlarını hâlâ açıklayamadı. Sebebi 'en büyük ihracatçı' listesine tepki gösteren Vestel'in aynı tepkiyi bu y..
İlk fatura 300 milyon YTL Kuş gribi ile ilgili teknik heyetin hükümete teslim edilen raporunda olası ilk maliyet 300 milyon YTL görünüyor. Hastalık yayılırsa tüm kanatlıların itlafı istenirke..
Coca-Cola'nın 'Muhtar'ı oldu... Cironun % 70'ini yönetecek Muhtar Kent, içecek devi Coca-Cola'nın Kuzey Amerika dışındaki tüm operasyonlarının başkanı oldu. Coca-Cola cirosunun yüzde 70'ini, ..
Borsa bankalar önderliğinde 44 bini aşarak zirveye oturdu ABD'nin faiz artırım döngüsünde sona gelindiği beklentilerinin yabancı yatırımcıları Türkiye gibi gelişmekte olan ülke piyasalarına y..
Dünya liginde sınıf atladık İş Bankası ve Akbank'ın piyasa değerleri 20 milyar dolara yaklaştı. Değerini katlayan iki şirket Ford, General Motors gibi dünya devi şirketleri geride bıraktı. 5 ..
Engelliler için en iyi başkan Dağlar Kartal Belediye Başkanı Arif Dağlar, Kartal'da engellilere hizmet veren sivil toplum kuruluşları tarafından, 2005 Yılının "Engellilere Hizmet Veren En İyi..
Yıkım ekiplerine davetsiz misafir! Avcılar Ambarlı'daki heyelan bölgesinde bulunan ve kısa süre önce boşaltılan 7 katlı bina, belediye ekipleri tarafından yıkıldı. Yıkıma tepki gösteren olmad..
Cerrah, motosiklet kullanmaya özendi Maltepe Belediyesi ve ilçedeki işadamlarının bağışlarıyla emniyet müdürlüğüne alınan araçlar için düzenlenen törene katılan İstanbul Emniyet Müdürü Celale..
Kalp krizi mi köpek mi? Üsküdar'da 3 çocuk babası 46 yaşındaki Ahmet Karakaş, evinde ölü bulundu. Polis, vücudunda çeşitli kesikler olduğu görülen Karakaş'ın evdeki köpek tarafından parçalanm..
'İnternetçi' yakalandı İki ay önce banka müşterilerinin internet şifrelerini kullanarak hesaplardaki paraları çeken ve 2 milyon 500 bin YTL ile ortadan kaybolan Yusuf Örenler Adana'da sahte k..
Aniston yoldan gönüllü çıktı! Yakışıklı oyuncu Brad Pitt'ten ayrıldıktan sonra daha çok film teklifi almaya başlayan Jennifer Aniston, imajını kökten değiştirecek bir projede yer alıyor. Bugü..
Araplar'ın yeni akıl hocası Çocuklara cinsel tacizle suçlandığı davada beraat ettikten sonra Birleşik Arap Emirlikleri'ne yerleşen Michael Jackson, iş aramaya başladı. Ünlü yıldız, danışmanlı..
Beyonce göğsünü gere gere izleyemedi ABD'li ünlü pop yıldızı Beyonce'nin cüretkâr giyim tarzı, şarkıcı sevgilisi Jay-Z ile arasının bozulmasına sebep oluyordu. Birlikte basket maçı izleyen çi..
Cennete gitti İzmir'in Güzelyalı semtinde karnesini almak için okuluna gittiği 6 Ocak günü, maganda kurşunuyla vurularak ağır yaralanan lise 1. sınıf öğrencisi Cennet Uğuz (15), Dokuz Eylül Ü..
« » 1 2 3