17 Ocak 2006 Salı Günü Haberleri

17 Ocak 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Güney Amerika’da ilk kadın lider Kadın lider tarafından yönetilen ülkeler zincirine Şili de eklendi. Şili’de Michelle Bachelet’in (54) devlet başkanlığına seçilmesiyle dünyadaki kadın liderle..
‘Komadaki Şaron gözlerini açtı’ Geçirdiği beyin kanamasısının ardından 4 Ocak’tan beri komada bulunan İsrail Başbakanı Ariel Şaron’un dün ilk kez gözlerini açtığı bildirildi.
Abbas, ikinci kez aday olmayacak Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, yeniden aday olmayacağını söyledi. Efsanevi Filistin lideri Yaser Arafat’ın ölümünün ardından geçtiğimiz yıl bu göreve s..
Bulgaristan başbakanı 120 kişilik heyetle geliyor Bulgaristan Başbakanı Sergey Stanişev, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın davetlisi olarak 120 kişilik bir işadamı grubu ile Türkiye'ye geliyor..
Afganistan, intihar saldırılarıyla sarsıldı Taliban rejiminin devrilmesinin ardından toparlanmaya çalışan Afganistan, iki gün üst üste gerçekleştirilen intihar saldırılarıyla sarsıldı.
Rice, Pakistan’daki saldırıyı savundu Amerikan yönetimi, Pakistan’da El Kaide’nin iki numaralı ismi Eymen El Zevahiri’yi vurmak için düzenlediği; ancak çoğu kadın ve çocuk 18 kişinin ölümüyle..
Kriz mağduru beyaz et üreticisine İşsizlik Fonu’ndan para aktarılacak Kuş gribinden etkilenen kanatlı hayvan üreticilerine İşsizlik Sigortası Fonu'ndan destek geliyor. 18 milyar Yeni Türk Lir..
Kuş gribi turizmi de etkiliyor 4 kişinin ölümüne neden olan kuş gribi, turizm sektörünü de olumsuz etkiledi. Avrupa basınının yoğun bir şekilde gündeme taşıdığı hastalık, Türkiye'ye en fazla ..
Tavuk hisseleri düşüşte Bayram tatili dönüşü yeni rekoruna koşan borsada tavuk üretimi yapan şirketler ile turizm sektörü hisselerindeki gerileme sürdü.
Şirketler küçülerek ayakta kalır İkinci kuş gribi dalgasıyla sıkıntılı günlere giren tavukçuluk sektörü krizden küçülerek kurtulmayı planlıyor.
Çiçek: Sektöre yardım paketi bugün açıklanabilir Bakanlar Kurulu, kuş gribinden olumsuz etkilenen tavukçuluk sektörünün sorunlarını ele aldı.
Fransa’da tavuk satışları düştü, hükümet çare arıyor Türkiye’deki ölümlerle kuş gribinin dünya gündemine oturması Fransa’da tavuk satışlarını düşürdü.
Birbirimizle kavga etmek yerine yabancılarla rekabete hazırlanalım Özel havayolu şirketleri ‘otobüs biletine uçak' sloganıyla özdeşleşen Türkjet projesinde gelinen noktadan memnuniyet duyuyor..
Vestel, BBC ile ortak dijital proje hazırlıyor Zorlu Holding'in elektronik ve beyaz eşya markası Vestel, Ar-Ge için ayırdığı bütçeyi 100 milyon dolara çıkarırken, İngiliz yayın kuruluşu BBC i..
'TL değerli, milli gelir yüzde 40 düşürülmeli’ Merkez Bankası'nın uyguladığı kur politikasının yanlış olduğu yönünde değerlendirme yapanların arasına CHP Genel Başkanı Deniz Baykal da katıldı..
Borsa, tatil açığını bir günde telafi etti ABD'nin faiz artırımında sona geldiği beklentisinin güçlenmesiyle geçen hafta yurtdışı borsalarda kaydedilen sert yükselişleri takip eden İstanbul M..
Yüzde 15’lik vergiye rağmen bonoya büyük ilgi Hazine'nin bugün yapacağı 5 yıl vadeli 6 ayda bir değişken kupon ödemeli tahvilin ilk kupon ödemesini belirlemek amacıyla düzenlenen 6 aylık refe..
Doğan, Petrol Ofisi’nin yüzde 10’unu satacak Doğan Holding’e ait 41 milyon 745 bin adet Petrol Ofisi hisse senedi, gerekli izinlerin alınmasının ardından 3 ay içerisinde İMKB Toptan Satışlar ..
Dexia Bank, Türkiye’de yatırım planlıyor Fransız Credit Local ve Belçikalı Credit Communal'in birleşmesi sonucu ortaya çıkan ve Avrupa'nın en büyük 15 bankasından biri olan Dexia Bank, Türkiy..
2005’te en yüksek getiri Borsa’dan Finansal yatırım araçları arasında 2005 yılında en yüksek reel getiriyi Borsa sağladı.
Göçük altında kaldığı madene 18 yıl sonra patron oldu Türkiye’deki çoğu iş kazası mahkemeye bile taşınmazken, kömür madeninde göçük altında kalarak felç olan Adil Tapu, 18 yıl süren hukuk müc..
Koç, şehir otelciliğiyle büyüyecek Koç Holding bünyesinde turizm ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren Divan Grubu, 2010 yılına kadar otel sayısını 6'dan 12'ye çıkarmayı hedefliyor.
Hırsızlar ünlüleri rahat bırakmadı Türkiye’nin birçok yerinde hemen her gün onlarca hırsızlık olayı meydana geliyor. Emniyet kayıtlarına geçen bu olaylara ünlülerin de ismi karışıyor.
Sibirya’dan gelen soğuk hava Türkiye’yi doğrudan etkilemeyecek Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Türkiye’nin, Sibirya’dan gelen soğuk hava dalgasından doğrudan etkilenmesinin beklenm..
Deprem çadırında düğün sevinci Pakistan’da meydana gelen deprem pek çok aileyi parçalarken yeni ailelerin kurulmasına da vesile oldu.
Sosyete hacdan mutlu döndü Türkiye'nin tanınmış ailelerine mensup simaların yer aldığı hacı kafilesi yurda döndü.
Şemdinli olayında çavuşa cinayet davası Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde 9 Kasım’da bir iş merkezinde meydana gelen patlama sonrasında keşif yapılırken kalabalığa ateş açtığı ileri sürülen Uzma..
Şemdinli avukatının adı bir AİHM davasına daha karışmış İkinci Susurluk olarak değerlendirilen Şemdinli’deki Umut Kitabevi’nin bombalanması olayı, kamuoyunda büyük tartışmalara yol açtı.
Genelkurmay: Derin devlet Özel Harp Teşkilatı’yla irtibatlandırılmasın Genelkurmay Başkanlığı ‘derin devlet’in Özel Harp Teşkilatı’yla irtibatlandırılmasından rahatsızlık duyduğunu açıkladı.
Terör örgütüne ait 23 kilo A-4 patlayıcı ele geçirildi Van Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan bir operasyonda 23 kilogram A-4 patlayıcı ele geçirildi. Patlayıcıların terör örgütü PKK’ya ait..
Diyarbakır’da taşlı sopalı gösteri: 27 gözaltı Diyarbakır Dağkapı Meydanı’nda toplanan bir grup, terörist başı Abdullah Öcalan’a uygulandığı iddia edilen tecridi protesto etti.
‘Ağca’yı kaçıran teşkilat çok güçlü olmalı’ Abdi İpekçi suikastı davasının hakimi emekli Albay Gültekin Turan, Mehmet Ali Ağca’yı Maltepe Askerî Cezaevi’nden kaçıranların zor bir işi başardık..
GATA muaf raporu verdi, Ağca askere gitmeyecek Mehmet Ali Ağca, avukatı Mustafa Demirbağ ile birlikte askerlik işlemlerini yaptırmak üzere Gülhane Askerî Tıp Akademisi (GATA) Haydarpaşa Eğiti..
‘Yargıtay kararı Ağca’ya işlemez’ Bütün dünyada yankı uyandıran Ağca hakkındaki tahliye kararı, başvuru üzerine bir kez de Yargıtay tarafından incelenecek.
Çiçek: Ağca dosyası Yargıtay’a gönderiliyor Mehmet Ali Ağca'nın tahliye edilmesinin ardından tartışmada gözlerin çevrildiği Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası hüküm..
Nükhet İpekçi’den bakanlığa dilekçe İpekçi Ailesi'nin avukatı Turgut Kazan ile öldürülen gazeteci Abdi İpekçi'nin kızı Nükhet İpekçi, Adalet Bakanlığı'na gelerek Bakan Cemil Çiçek'e dilekçe v..
Kanatlı hayvan sevkine yasak Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, kuş gribi hastalığının yayılmasını önlemek amacıyla Türkiye genelinde tüm kanatlı ve tek tırnaklı hayvanların (yarış atları hariç) s..
Eşim o hastanede öldüğü için kızımı götürmek istemedim Fatma Özcan, kuş gribi şüphesiyle tedavi gördüğü Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Hastanesi’nde önceki gün hayatını kaybetti.
TÜBİTAK’ı, Prof. unvanıyla dolandırdılar Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Kurumu’nun (TÜBİTAK) 5 yıldır hayali projeler ile dolandırıldığı ortaya çıktı.
Alman basınındaki ‘Türkiye’den kuş gribi geldi’ haberleri asılsız çıktı Alman basınında son iki gündür çıkan haberlerde Türkiye ile ilgili ortaya atılan "kuş gribi" iddiaları asılsız çıktı.
14 ilde virüs görüldü 931 bin kanatlıya itlaf Kuş gribi pozitif sonucu alınan ve şüpheli bulunan illerin toplam sayısının dün itibarıyla 29 olduğu bildirildi.
Komisyondan, Rektör Bernay’a ikinci davet Meclis araştırma komisyonu toplantıya gelmeyen Rektör Bernay’ı yeniden çağıracak.
Kapıkule Sınır Kapısı’nda 3 tutuklama Kapıkule Sınır Kapısı’nda görevli gümrük ve polis memurlarına yönelik olarak ‘örgüt kurmak suretiyle irtikap ve rüşvet’ suçlamasıyla başlatılan operasyon..
Kemik İliği Bankası’nın geleceği 1 milyon dolarlık yatırıma bağlı Lösemi hastalarına umut olan İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Kemik İliği Bankası’nın yaşadığı sıkıntılar bitmek bilmiyor...
Sağlıkçılar aylardır döner sermaye alamıyor Sağlık Bakanlığı’na bağlı devlet hastanelerinin SSK ve Bağ-Kur’dan alacağı 3 milyar YTL’yi geçti.
Bayramdaki trafik kazalarının sebebi kural ihlali Kurban Bayramı tatilindeki trafik kazalarına yol ve hava şartları değil, kural ihlalleri sebep oldu.
‘Öldüren kurşun nöbet kulübesinden geldi’ Adana'da Kurban Bayramı'nın son günü ‘serseri kurşun’la ağır yaralanan Orhan Yurdagül (24) tedavi görmekte olduğu Çukurova Üniversitesi Balcalı Hasta..
Menenjit ve kızamık aşıları artık ücretsiz Sağlık Bakanlığı, isteyen ailelerin çocuklarına ücret karşılığında yaptırdığı kızamık-kızamıkçık-kabakulak (KKK) ve menenjit aşılarını ‘Çocukluk Çağ..
Şeker hastalığıyla bağlantılı gen bulundu Bilimadamları, ikinci tip denilen şeker hastalığıyla bağlantılı gen buldu.
Kamboçya’daki Türk okulu iki ülke arasında köprü oldu Kamboçya’da Türk müteşebbisler tarafından 7 yıl önce açılan Uluslararası Zaman Okulu yeni öğretim yılına yeni binasında başladı.
« » 1 2 3 4 5 6