17 Ocak 2006 Salı Günü Haberleri

17 Ocak 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Erdoğan'a, 'Telekom'da şerh var mı' sorusu CHP İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Telekom'un yüzde 55'inin satışına ilişkin sözleşmelerde, alıcılar tarafından bir şerh konulup kon..
AKP'de seçim yarışı başlıyor İZMİR'DE AKP'nin ilçe kongreleri takvimi belli oldu. İlk seçim, 28 Ocak Cumartesi günü Kemalpaşa'da yapılacak. İktidar partisi yeni yöneticilerini 2 ayda belirley..
Kızılay: İstanbul’da 250 bin insanı barındıracak stokumuz var Kızılay Başkanı Tekin Küçükali, muhtemel bir depreme karşı İstanbul'da 250 bin insanı barındıracak stoklarının bulunduğunu söyled..
İTO Başkanı Yalçıntaş: Nükleer enerji masaya yatırılmalı İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş, Türkiye'nin enerjide dışa bağımlılıktan kurtulması gerektiğini söyleyerek, nükle..
Kara trenlerin minyatürleri görücüye çıktı Bir dönemin önemli ulaşım araçları arasında yer alan trenlerin minyatürleri Galeria Alışveriş Merkezi'nde sergileniyor.
THY, Slovenya seferlerine başladı Türk Hava Yolları (THY), Slovenya'nın başkenti Ljubljana'ya seferlere başladı. İlk sefere milletvekilleri, gazeteciler ve THY yetkilileri katıldı.
Çocuklar origami ile eğlenerek öğreniyor Japon kağıt katlama sanatını öğrenen çocuklar eğlenerek el becerilerini geliştiriyor.
Samatya Hastanesi 46 yaşına bastı Eski cumhurbaşkanlarından Celal Bayar tarafından 16 Ocak 1960 tarihinde hizmete açılan İstanbul Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 46 yaşına bastı. Hasta..
Havayolu şirketlerinin iç hatlardaki rekabeti atıl alanları kıymetlendirdi Havayolu şirketlerinin iç hatlardaki rekabeti Anadolu’daki atıl havaalanlarını canlandırdı. Firmalar, daha önce yolc..
Şişli’nin ilk ‘gaz odası’ belediyede kurulacak Şişli Belediyesi, ilçede 25 Ocak’ta uygulamaya koyacağı ‘kapalı mekanlarda sigara içenler için özel bölüm’ uygulamasına belediyeden başlıyor.
Başkan Topbaş, kuş gribine inat tavuk yedi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, kuş gribinin gündeme gelmesiyle krize giren tavukçuluk sektörüne destek vermek için tavuk yedi.
Sanayi Odası, üyelerine Ukrayna’yı tanıtacak İstanbul Sanayi Odası (İSO), Ukrayna pazarı ve işbirliği olanakları hakkında üyelerini bilgilendirmek amacıyla bir seminer düzenleyecek.
Jetpa mağdurları tapularını istedi Jetpa tarafından 1999 yılında tamamlanan; ancak şirketin sahibi Fadıl Akgündüz’ün malvarlığına tedbir konulmasının ardından durumu tartışılan Jetkent 1 Site..
EMITT 2006 fuarına katılım büyük olacak 23-26 Şubat 2006 tarihleri arasında Ekin Fuarcılık, TUROFED (Türkiye Otelciler Federasyonu), TYD (Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği) organizasyonund..
Esnaf, mülk sahibi Vakıflar’la barış imzalamaktan memnun Mısır Çarşısı esnafı, Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün, gayrimenkullerini kullananlara barış elini uzatmasının kendilerini memnun ettiğini..
Gösteri yapan 29 TAYAD’lı gözaltına alındı İstanbul Adalet Sarayı önünde basın açıklaması yapmak isteyen TAYAD'lı gruba müdahale eden polis, 29 kişiyi gözaltına aldı.
Bayramda boş durmayan hırsızlar işhanını talan etti Eminönü'nde bayram tatili sebebiyle bir haftadır kapalı bulunan işhanına giren hırsızlar, 5 işyerini soydu.
Güvenlik görevlisi ile polisin tartışması hastanede sona erdi Şişli'de özel bir bankanın güvenlik görevlisi ile trafik polislerinin banka önünde bekleyen bir araç yüzünden çıkan tartışmaları ..
Uçuruma uçan otomobil 2 arkadaşa mezar oldu Gaziosmanpaşa Taşocakları mevkiinde 25 metrelik uçuruma yuvarlanan araçtaki 2 kişi feci şekilde hayatını kaybetti.
Müdire hanım, aracının bagajında bulundu Güngören'de, telefon şirketi müdürü olduğu öğrenilen bir kadın, elleri ve ayakları koli bantlarıyla bağlanarak bir otomobilin bagajına bırakılmış hald..
Şile otobanındaki kazalar ucuz atlatıldı Şile otobanı üzerinde, sabah saatlerinde oluşan buzlanma sebebiyle farklı noktalarda çok sayıda kaza meydana geldi.
Emeklinin son kuyruk çilesi Emekliler, vergi iadesi alabilmek için topladıkları perakende satış fişlerini liste haline getirip maaş aldıkları bankaya teslim ederken uzun kuyruklar oluşturdu.
‘Öğrenciler bilgisayarı daha çok eğlence için kullanıyor’ Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Harun Taşkın, bilgisayarın daha çok eğ..
BUSİAD binasından bilgisayar ve projektör cihazı çalındı Bursa Sanayici ve İşadamları Derneği (BUSİAD)’ne giren kişi ya da kişiler, bir adet dizüstü bilgisayar ile projektör cihazını alıp kaç..
Edirne’de iki gazetenin sahibi Şenveli vefat etti Edirne’de günlük olarak yayınlanan Edirne ve Vatandaş Gazetelerinin sahibi Müjgan Şenveli (54) vefat etti.
Bankamatik kulübesi evsizlere barınak oldu Yazın sokaklarda geceyi geçirenler kışın bankamatik kulübelerini mesken tutuyor.
Satılmadıkları gerekçesiyle 50 bin civciv imha edildi Türkiye’nin beyaz et üretiminin yüzde 17’sini karşılayan Sakarya, kuş gribinden en çok etkilenen iller arasında bulunuyor.
‘İtlaflar, yerli tavuk ırkını yok edecek’ Türk Tarım Orman-Sen Bursa Şube Başkanı Ramazan Karakoç, kuş gribi şüphesiyle yapılan kanatlı hayvan itlafları sonucu, Türkiye’de yerli tavuk, kaz, ö..
Kuş gribi korkusundan esnaf güvercinlere yem atmaz oldu İzmit’in Fevziye Parkı’nda bulunan güvercinlere darbe üzerine darbe geliyor.
Bursa’dan yaş meyve ihracatında artış oldu Şeftali, siyah incir ve armut ihracatıyla yaş meyve ve sebze ihracatında Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden Bursa’da, 2005 yılında yapılan yaş mey..
Gemlik ve Tekirdağ’da aile kavgasında 2 kişi yaralandı Bursa’nın Gemlik ilçesinde tartıştığı eşini bıçakla yaralayan koca yakalandı. Orhaniye Mahallesi Maltepe Sokak’ta yaşayan B.E. (25) ve e..
Sakarya Devlet Hastanesi’nin acil servisi ihtiyaca yetmiyor Sakarya Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde yaşanan hasta yoğunluğu nedeniyle 15 yataktan oluşan servis ihtiyaca cevap veremiyor.
Bursa’nın bazı semtlerinde yarın sular kesilecek Bursa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (BUSKİ) Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre Yıldırım ilçesinde gerçekleştirile..
İran’a yaptırıma hazırlanan Batı Atom Ajansı’nı toplantıya çağırdı İran ile Batı arasında karşılıklı açıklamalarla tırmanan nükleer gerginliğin ardından BM Güvenlik Konseyi’nin beş daimi üyes..
‘İsrail, İran’ı K. Irak’tan vurmayı planlıyor’ İngiliz Sunday Telegraph gazetesi İsrail’in, K. Irak’taki havaalanlarını kullanarak İran’ın nükleer tesislerini vurabileceğini öne sürdü.
Merkel, İran’a karşı Putin’den yardım istedi ABD temaslarının ardından gerçekleştirdiği Moskova ziyaretinde dün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya gelen Almanya Başbakanı Angel..
Almanya Irak’ı uyardı: Osthoff’u ülkeye sokmayın Almanya, Irak’ta kaçırıldıktan sonra serbest bırakılan Alman arkeolog Susanne Osthoff’un, bu ülkeye girmesine izin verilmemesi için Bağdat’tan..
Telekulak skandalı yüzünden Bush hakkında dava açılabilir Amerikalı Cumhuriyetçi senatörlerin önde gelen isimlerinden Arlen Specter, mahkeme izni olmadan telefon dinletmesi yüzünden Başkan Ge..
Ürdün Başbakanı: Uzan vatandaşımız değil, ülkemizde de bulunmuyor Ürdün Başbakanı Maruf El Bahit, Uzan ailesini korumadıklarını, Kemal Uzan'ın da topraklarında bulunmadığını söyledi.
« » 1 2 3 4 5 6