16 Ocak 2006 Pazartesi Günü Haberleri

16 Ocak 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Artık çellosunu barış için çalacak BM Genel Sekreteri Kofi Annan, dünyaca ünlü çello sanatçısı Yo Yo Ma'ya BM Barış Elçisi unvanı verildiğini açıkladı. Annan yaptığı açıklamada, Yo Yo Ma'nın ..
Beyazperdenin en 'kötü anne'si öldü ABD'li iki Oscar ödülü sahibi sinema sanatçısı Shelly Winters, 85 yaşında, Güney Kaliforniya'daki Beverly Hills Rehabilitasyon Merkezi'nde hayatını kaybett..
Büyücü seçmeleri başladı Sinemacılar, J. K. Rowling'in tüm dünyada satış rekorları kıran fantastik romanı Harry Potter'ın beşinci cildi için düğmeye bastı. İngiltere'nin başkenti Londra'da, "..
Tenis kortları podyuma döndü Avustralya Açık Tenis Turnuvası sırasında kortlar, podyumları aratmıyor. Avustralya'nın Melbourne kentinde düzenlenen turnuvaya izleyici olarak katılanlar, Rus te..
Bağış karşılığı madalya İngiltere Başbakanı Tony Blair'i köşeye sıkıştıran bir skandal daha patlak verdi. Sunday Times gazetesi Blair'in, desteklediği akademi ve vakıflara bol sıfırlı bağışla..
Kışın doğanlar akıllı oluyor Bilim adamlarının yaptığı 7 yıllık bir araştırma kış aylarında doğan çocukların yaz aylarında doğanlara göre daha başarılı, zeki ve daha gelişmiş olduğu sonucunu ..
"Bir mobilyadan farkım yok senin için" Geçtiğimiz hafta barışan Fransa İçişleri Bakanı Nicolas Sarkozy ve eşi Cecilia'nın, ayrılık kavgasındaki son sözleri... İlkbaharda çıkacak kitaptan sıza..
Biri Ruslar'ı fena 'oyun'a getiriyor Rusya'da bir şirket, isteyene ünlü "Oyun" filmindeki gibi sürprizler hazırlıyor. Örneğin kurban yaş gününde, polis kılığına girmiş aktörler tarafından tut..
"AB, Ankara'nın şartlarına boyun eğdi" Güney Kıbrıs'ta yayımlanan Fileleftheros gazetesi, Avrupa Parlamentosu Dışişleri Komitesi'nin belgesini ele geçirdiğini yazdı. Habere göre belgede, "Ank..
Vekillere "telekulak" Bir soruşturma ya da istihbarat çalışmasında dokunulmaz milletvekilleri, telekulak kapsamına giriyor... İngiltere'de Tony Blair hükümeti tarafından alınan bu karar kabin..
Saddam yargıçsız kaldı Irak'ın devrik liderinin davasına bakan Başyargıç Rizgar Muhammed Emin, hükümetin eleştiri ve baskısını gerekçe göstererek görevinden istifa etti. Saddam Hüseyin ve 7 a..
Kuveyt'in 27 yıllık Emiri El Sabah öldü Kuveyt Emiri Şeyh Cabir El Ahmed El Sabah öldü. Ülkenin idaresi Şeyh Saad El Abdullah El Salim El Sabah geçti. 5 yıl kadar önce beyin kanaması geçiren,..
İşçiler yeniden iktidara taşır mı? Finlandiya'nın ilk kadın cumhurbaşkanı Halonen dünkü seçimde çok yaklaşmasına rağmen çoğunluğu elde edemedi. İkinci turda muhafazakâr Niinisto ile yarışacak..
Cesetleri test için ABD mi aldı? Amerikan ordusunun, El Kaide'nin iki numarası Ayman El Zevahiri'ye yönelik Pakistan'da düzenlediği operasyonda 18 sivilin ölmesi, ülkede tepki yarattı. Pakist..
Hapis hayatı bitti başkan seçildi! Diktatör Pinochet döneminde işkence gördü. Hapis yattı. Demokrasi sürecinde o da siyasete atıldı... Michelle Bachelet, Şili'nin ilk kadın devlet başkanı old..
Şimdi de fener krizi Rusya ve Ukrayna arasında gaz ve üs kirası krizlerinden sonra üçüncü raund... Bu kez kavganın ortasında deniz fenerleri var. Rusya, 1997'de devrettiği fenerler için "Beni..
Cheney Ortadoğu gezisinde ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney,ağırlıkla İran, Irak, terörle mücadele ve enerji konularını görüşmek üzere Ortadoğu'nun iki kilit ülkesi Mısır ve Suudi Arabistan'ı..
Pinochet kurbanı Başkan seçildi Şili'de yapılan devlet başkanlığı seçimini kazanan Michelle Bachelet'i sağcı rakibi Sebastian Pinera tebrik etti. Bachelet'in rakibi sağ ittifakın adayı, milya..
Bush'a soruşturma yolu Amerikalı cumhuriyetçi senatörlerin önde gelen isimlerinden Arlen Specter, mahkeme izni olmadan telefon dinletmesi yüzünden cumhuriyetçi Başkan George Bush hakkında ''s..
Anneliği riske atmak istemeyenler için... EUROFERTİL Üreme Sağlığı Merkezi Direktörü Dr. Hakan Özörnek, 'yumurta dondurma' yönteminin, erken yaşlarda kansere yakalanan kadınlar ile erken meno..
Alkol genetik yapıyı bozuyor FAZLA alkol kullanımının kromozom hasarına yol açtığı, kanser riskini artırıp cinsel işlev sorunlarının yanı sıra aşırı şişmanlık, bellek kaybı ve psikolojik bozu..
Çevreciler parti kuruyor Türkiye'nin ilk "çevre partisi" kuruluyor. Eski Milli Parklar Genel Müdürü, Doğa Koruma Vakfı Başkanı Nevzat Ceylan, kurulacak partinin adını "Türkiye Çevre Partisi" ..
Kayıp paraşütçüler için çalışma sürüyor İran'ın Pakistan sınırındaki Zahedan kentinde kaçırılan ve serbest bırakılmaları için 3 milyon Euro fidye istenen Türk yamaç paraşütçüleri Serdar Durna..
Kızıl Elma liderleri mahkemelik Kızıl Elma koalisyonunun iki lideri MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile İP Genel Başkanı Doğu Perinçek mahkemelik oldu. Perinçek, "Türkiye'de federatif yapı o..
İcraya verilen emekliden tehdit: Baykal'a söylerim Menemenli Rıfat Seçkin, emekli olmasının üzerinde 20 yıl geçtikten sonra, prim borcunu ödemediği gerekçesiyle icraya verilince şok oldu. Seç..
Şubat'ta 16 bin öğretmene atama Önümüzdeki ay atanacak öğretmenler 750 YTL maaş alacak. Ek derslerle birlikte aylıklar bin YTL'nin üzerine çıkabilecek. Milli Eğitim Bakanlığı 16 bin yeni öğre..
Bakan Çiçek: Ağca 16'ncı madde kapsamına girmez "Yanlış tahliye kazanılmış hak olmaz" diyen Adalet Bakanı, yetkisini kullanıp Yargıtay'a başvuracağını yineledi. Abdi İpekçi'nin katili Mehmet ..
Ağar'ın Ağca yorumu: Dünya çapında popüler DYP lideri erken tahliyeye tepkiler için "Ağca dünya çapında popülaritesi ortaya konmuş bir kişi. Bu nedenle medyanın yorumu da doğaldır" dedi. DYP ..
Ağlatan fotoğraflar Şemdinli ile ilgili raporlarını tamamlayan Mülkiye başmüfettişlerinin, İçişleri Bakanı Aksu'ya bilgi verirken "Olayların PKK'nın ajitasyonu olduğu kanaatindeyiz" dedikleri..
3 yılda 1.7 milyon kişiye iş bulunacak Türkiye'nin en büyük sorunlarından olan işsizlikte, 2008'e kadar iki milyona yakın istihdam sağlanacak olmasına karşılık, işsizlik oranı pek değişmeyece..
Türkiye'de kişi başına gelir bu yıl 8 bin 393 dolar olacak Uluslararası Para Fonu (IMF) verilerine göre, satınalma gücü paritesine (SGP) göre hesaplandığı zaman Türkiye'de 2002'de 6 bin 737 d..
'Çiftçiye doğrudan destek 5.5 milyar dolar azaldı' IMF ve Dünya Bankası güdümünde uygulanan tarım reformu çiftçiye ödenen desteği 5.5 milyar dolar azalttı. Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD), ..
Yastık 'altın'da 118 milyar dolar var İstanbul Altın Rafinerisi Başkanı Halaç, Türkiye'de yastık altında 7 bin ton altın bulunduğunu, bunun değerinin 118 milyar dolara ulaştığını açıkladı. Ha..
'Milli gelirin yüzde 3.5'i dershanelere gidiyor' Dünya Bankası Türkiye Direktörü Vorkink, milli gelirin yüzde 3.5'inin dershanelere gittiğini, bu nedenle eğitimde reform gerektiğini dile geti..
Pankobirlik dağıldı ortaklar davalık oldu Şeker Kurumu'nun 2006 yılı kotaları üreticilerin oluşturduğu Pankobirlik'i dağıttı. Kayseri, Adapazarı ve Amasya şeker fabrikaları Şeker Kurumu'nun k..
Öldürmek çözüm değil! Kuş Gribi’nin yayılması AB’yi harekete geçirdi. Türkiye’de çözüm hayvanların itlafı yönünde iken, AB tavukları takip sistemi kurdu.... AB'nin geliştirdiği sisteme göre k..
Borsa, 42 bin puanı gördü Haftaya yükselişle başlayan İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB), 42.000 puanı gördü. 6 Ocak Cuma günü 41.905,41 puandan rekor değerle kapanan İMKB Ulusal 100 En..
Vestel, BBC ile proje yürütüyor Vestel Ar-Ge Genel Müdürü İhsan Alkım, BBC ile dijital yayın konusunda bir proje yürüttüklerini dile getirdi. Alkim, ''BBC önderliğindeki bir firma Freeview ad..
Alo SABAH İstanbul İstanbul'un trafiğine bir türlü çözüm bulunamadı. Bayramda tatilcilerin gitmesiyle bir nebze azalan yollardaki şişkinlik, tatilin bitişiyle birlikte yine artmaya başlayacak..
Televizyonun altında kaldı Konya'da üzerine televizyon devrilen 1,5 yaşındaki çocuk, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Alınan bilgiye göre, 1.5 yaşındaki Beytullah Ak, merkez Meram İl..
Ağabeyini av tüfeğiyle vurdu Eskişehir, Kurtuluş Mahallesi'ndeki olayda, 20 yaşındaki Silas Ökten, eşleri birbirlerine hakaret ettiği için kavgalı olduğu, yan evdeki ağabeyi Ahmet'in evine gi..
Savcı 'kask' davası açtı Motosiklet kazasında ölen avukat Yasemin Kartefe'nin aracı kullanan erkek arkadaşına dava açıldı. Gerekçe: "Kartefe'nin kasksız olduğu için ölümüne sebebiyet vermek."..
Bu yoksulluğun gözü kör olsun! Derme çatma baraka evde çıkan yangında, 1.5 yaşındaki Buse dumandan zehirlendi. Denizli'de dün öğleden sonra çıkan yangında dumandan etkilenen 1,5 yaşındaki bir..
« » 1 2 3 4 5