16 Ocak 2006 Pazartesi Günü Haberleri

16 Ocak 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İspanya’da yakalanan Türk cezaevinde İspanya’da salı günü terör gruplarına karşı düzenlenen operasyonda yakalanan 20 kişiden biri olan Saffet Karakoç, soruşturmasının ardından tutuklanarak ce..
Körfez’de yaprak dökümü devam ediyor Suudi Arabistan Kralı Fahd Bin Abdülaziz El Suud ile başlayan ve Dubai Emiri Şeyh Mahdum Bin Raşid El Mahdum ile devam eden Körfez ülkelerindeki yaprak dö..
Filistinlilere Doğu Kudüs’te oy vizesi İsrail, Doğu Kudüs’teki Filistinlilerin 25 Ocak’ta düzenlenecek kritik Filistin seçimlerinde oy kullanmalarına izin verdi. Hükümetin aldığı karara göre,..
Rumlar, Türk topraklarını tapuluyor Kıbrıs Rum yönetimi, Kıbrıslı Türklerin Rum kesiminde bıraktıkları topraklar üzerinde oturan Rumlara, tapu verilmesini kararlaştırdı.
Merkel, Putin ile İran ve doğalgaz krizlerini görüşecek ABD’ye ilk resmi ziyaretini geçtiğimiz hafta yapan Almanya Başbakanı Angela Merkel, bugün de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile gö..
İran: Çözüm tehditte değil, müzakerede Nükleer yakıt araştırmalarına yeniden başlayarak şimşekleri üzerine çeken İran, meselenin çözümü için müzakere ve diplomasiyi adres gösterdi.
Narenciye dalda kaldı, çiftçi ‘hal’e tepkili Son yıllarda Karadeniz çiftçisi fındıktan, Egeli üzüm ve zeytinden, İç Anadolulu buğdaydan ettiği zarardan yakınırken Çukurovalı çiftçi de narenci..
İşsizliğin çaresi eğitim reformu Dünya Bankası Türkiye Direktörü Andrew Vorkink, Türkiye’de işsizliğin önemli bir sorun olduğunu ve bunun kısa vadeli bir çözümünün bulunmadığını söyledi.
Fakir kredisi çeken sağır ve dilsiz, ayda 60 soba satıyor Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Teşvik Fonu’nun verdiği krediler Türkiye’deki pek çok işsize dükkan açma imkanı tanıdı. 7 bin ile 14 ..
Türkiye ‘altın’da İtalya’nın tahtını sallıyor Son 15 yıldır altın sektöründe büyük ilerlemeler kaydeden Türkiye, altın takı üretiminde dünya liderliğine koşuyor.
Avea’dan gençlere 1000 kontör fırsatı GSM operatörü Avea, genç abonelere yönelik MobilÖğrenci Paket tarifesini daha da avantajlı hale getirdi.
Kotalar Çin tekstilini vurdu işten çıkarmalar başladı Tekstil kotalarının 2005 başında kaldırılması ile adeta patlama yaşayan Çin tekstili, Avrupa Birliği ve Amerika başta olmak üzere çoğu pi..
‘Petroldeki artış benzin ve mazota yansıtılmadı’ Enerji Bakanı Hilmi Güler, petrol ürünlerinde, uluslararası petrol fiyatları ve döviz kurunda meydana gelen değişimlere göre ÖTV tutarları art..
Irak borcu ödemezse yakıt sevkıyatı duracak Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Türk firmalarının, Irak’tan alacaklarının 1 milyar doları aştığını belirterek, Türk firmalarının alacaklarının ödenmem..
YTL, içecek makinelerinde bozuk para derdini azalttı Metro ve tramvay istasyonlarında, işyerlerinde ve havaalanlarında yer alan içecek makineleri üretici firmaların satışlarında önemli bir y..
Türkiye dünyanın en hızlı büyüyen altıncı ekonomisi IMF tarafından hazırlanan Dünya Ekonomik Görünümü raporuna göre, satın alma gücü paritesi ile 2002 yılında 448,9 milyar dolar gayri safi yu..
Citigroup: Türkiye’de yatırımı sürdüreceğiz Dünyanın en büyük finans kuruluşu ABD’li Citigroup’un Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Steve Bideshi, Türkiye’nin kendileri için öncelikli bir ülke ..
[Vergi Kalemi] Bonoda vergi sınırı 408 bin YTL Gelir Vergisi Kanunu'na 5281 sayılı kanunun 30'uncu maddesiyle eklenen geçici 67'nci maddeyle, menkul kıymetler ve diğer sermaye piyasası araçla..
Havlu üreticisi Birlik kot kumaşına giriyor Soley marka havlularıyla tanınan Kayserili tekstil firmalarından Birlik Mensucat, 20 milyon dolarlık yatırımla kot kumaşı (denim) üretmeye başlaya..
‘İthal polyestere karşı yerli üretici korunsun’ Suudi Arabistan ve Çin'den gelen polyesterlere Türkiye'nin anti damping (ithalatı kısıtlayıcı önlemler) uygulamaması adaletsiz bulunuyor.
İşgalcilerle barış imzalayan Vakıflar, kira gelirini katladı Vakıflara ait çok sayıda arazi ve dükkan yıllar boyunca adeta talan edildi. Buna son vermek isteyen genel müdürlük..
Vakıflar teftiş parası vermekten kurtuldu, gelirleri kesilmeyecek Bugüne kadar vakıfların yıllık gelirinin yüzde 5’ini ‘teftiş ve denetleme payı’ olarak alan Vakıflar Genel Müdürlüğü, uygulam..
İntihara kalkışan Pınar Dilşeker taburcu oldu Şarkıcı Pınar Dilşeker, intihar girişimi sonucu kaldırıldığı Acıbadem Hastanesi’nden dün taburcu oldu.
Kamu binalarındaki ‘renklilik’ vergi dairesinden başladı Vergi dairelerinde ‘tek renk’ uygulaması sona eriyor. Gelir İdaresi’nin başlattığı uygulamayla binaların içi, dışı hatta odaları bile ..
Arıtma tesisi olmayan belediyelere 10 yıl vadeli kredi imkanı İller Bankası, Türkiye’de neredeyse tüm belediyelerin ortak sorunu haline gelen arıtma tesislerinin yapımı için harekete geç..
İzdihamdaki isim benzerliği iki aileyi perişan etti Mina’da şeytan taşlama sırasında çıkan izdihamda ölen 362 kişiden biri olan Gülendam Kurt isminin iki kişiye ait olması yakınları arasında..
Diyanet, imamların sendikal haklarını geri alıyor Diyanet İşleri Başkanlığı, din görevlilerine verilen sendikal hakları geri almak istiyor. Sendikalar vasıtasıyla din görevlilerinin siyasete ..
Hacdaki izdihamda iki arkadaş birlikte can verdi Şeytan taşlarken meydana gelen izdihamda hayatını kaybeden 63 yaşındaki Meryem Kılıç’ın ailesi yas tutuyor.
Avrupa Birliği inkılap tarihine girdi İkinci Dünya Savaşı’nda sona eren inkılap tarihi ve Atatürkçülük derslerinin müfredat programında Türkiye’nin Avrupa Birliği süreci ve Körfez Savaşı’nı..
17 bin yeni öğretmen atanacak sözleşmeliler de kadrolu oluyor Milli Eğitim Bakanlığı’nın şubat ayında yapmayı planladığı öğretmen atamaları netleşti. Gelecek ay yaklaşık 17 bin öğretmen işbaş..
Tarih Kurumu Başkanı’nı tarih jürisinden çıkarmışlar Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, öğretim üyesi de olduğu Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’ne ara..
Hastaneye geç giden Fatma, kuş gribine yenildi Kuş gribinden ölenlerin sayısı 4’e çıktı. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Tıp Fakültesi’nde kuş gribinden hastaneye yatırılan Fatma Özcan (1..
Yüreği ‘ablası gibi kalp beklerken’ sustu Hasibe Sorhun 1,5 yıldır beklediği kalp nakli gerçekleşmeyince hayata gözlerini yumdu. Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi y..
Kalp hastalığının yaşı 30’a düştü, sporu ihmal etmeyin Kalpte riskli yaş döneminin hızla düştüğü ve herkesin hastalıkla karşılaşma ihtimalinin arttığı bildirildi.
Ulusal Koordinasyon Merkezi kuruldu Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Müsteşarı Haşim Öğüt, Kuş Gribi Ulusal Koordinasyon Merkezi’nin, bundan sonra kamuoyunu bilgilendirmede tek merci olacağını bi..
Hindistan’da da kuş gribi paniği Hindistan’da çok sayıda martının ölümü ülkede ‘kuş gribi’ şüphesini tekrar gündeme getirdi. Hindistan’da daha önce 50 kadar kartalın ölmesinden sonra şimdi de..
Bayraklı tahliyeye kızan avukatı Ağca’yı bırakıyor Mehmet Ali Ağca’nın 15 yıldır avukatlığını yapan Doğan Yıldırım, tahliyenin ardından yaşananlara tepki olarak Ağca’nın vekaletini bırakacağı..
Bayram tatili sonrası yollarda trafik çilesi Dokuz günlük Kurban Bayramı tatili sonrası dönüş trafiği, yollarda uzun kuyruklar oluşmasına neden oldu.
İran: Paraşütçülerinizi kaçıranlar, bizim de askerlerimizi kaçırdı İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Hamit Rıza Asefi, İran’ın Pakistan sınırında 3 Türk sporcuyu kaçıranlarla 9 İran askerini k..
NASA haritasıyla define avcılığı İncil’in Gizemlerini Araştırma Vakfı Keşifler Sorumlusu Michael Sanders’ın, Hz. Adem ile Havva’nın çıkarıldığı ‘Cennet Bahçesi’nin Mezopotamya’da değil, Samsu..
Bangladeş’te ısı 8 dereceye düşünce 18 kişi öldü Bangladeş’in kuzeyinde son iki günde hava sıcaklığının 8 dereceye düşmesi sonucu 18 kişinin öldüğü bildirildi.
Romanyalı loto milyarderi grizu patlaması kurbanı Romanya’nın güneybatısındaki Anina madeninde meydana gelen grizu patlamasında ölen 7 madenciden birinin ‘loto milyarderi’ olduğu, ancak emekl..
Kuyrukluyıldız tozu, güneş sisteminin sırrını çözecek Wild 2 adlı kuyrukluyıldızdan toz numuneleri toplamak üzere uzaya gönderilen ‘Stardust (Yıldıztozu)’ adlı uzay aracı yeryüzüne döndü.
[HABER TURU] İzmir’de 30 kilo patlayıcı ele geçirildi İzmir’in Bornova ilçesinde dün düzenlenen operasyonda ele geçirilen plastik patlayıcının 30 kilo olduğu açıklandı.
Doğu ve Güneydoğu’daki kadın: Kocam beni dövüyorsa seviyordur Araştırmalar, Doğu ve Güneydoğu’da kadına yönelik şiddetin, ‘Gelinlikle girilen evden kefenle çıkılır’ gibi yaklaşımlarla kabulle..
Türk ailesi de AB’ye uydurulacak Türk ailesinin Avrupa Birliği’ne (AB) uyum sürecini kolaylaştırmak için üye ülkelerde araştırma yapılacak.
‘Ömrüm Seni Sevmekle Nihayet Bulacaktır’ ‘Bir Çapkın Elinde Oyuncak Oldum’, ‘Bu Yaz Geçen Günlerimiz Hatırımdan Çıkmasın’, ‘Menekşe Gözlerde Hiç Vefa Yokmuş’ ve ‘Ömrüm Seni Sevmekle Nihayet B..
Polisiye edebiyatın bir sitesi oldu Polisiye edebiyat meraklıları için yeni bir internet sitesi kuruldu. "www.cinairoman.com’’ adresinden ulaşılan sitede, Türkçe yayınlanan binlerce telif ve ..
İki Oscarlı Shelly Winters öldü İki Oscar ödülü sahibi Amerikalı sinema sanatçısı Shelly Winters öldü.
‘İhtiras Tramvayı’nda savrulan hayatlar HÜSEYİN SORGUNİstanbul Şehir Tiyatroları, Tennessee Williams’ın şiirsel gerçekçiliğin başyapıtlarından biri olan ‘İhtiras Tramvayı’ adlı eserini Engin ..
« » 1 2 3 4 5