15 Ocak 2006 Pazar Günü Haberleri

15 Ocak 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Mumcu: Kızılay'la et ve tırnak gibi olalım Anavatan lideri Mumcu, Pakistan'da BM'nin bile ulaşamadığı bölgelere Kızılay'ın gittiğini görünce vatandaşlara yardımları artırmaları çağrısını ısra..
TBMM'de bu hafta Bayram tatilinin ardından sakin bir gündemle çalışmalarına başlayacak olan TBMM, bu hafta denetim konularını ele alacak. Genel Kurul'da AB ile müzakere sürecinde yıllık çalış..
Petrol zengini Suudiler'den 800 milyar $'lık özelleştirme DTÖ'ye girince yabancı yatırıma kapılarını açma sözü veren Suudi Arabistan, 1.4 trilyon dolarlık sanayiye yabancı girişini kolaylaştı..
Marmaray'da yabancı devler kapışacak Ulaştırma sektörünün en büyük boyutlu yatırım projeleri arasında gösterilen ''Marmaray'' sisteminin 2. aşamasını oluşturan banliyö sistemleri ihalesinde y..
İstanbul Halk Ekmek, Avrupa'ya 3.5 milyon Euro'luk ekmek satacak İstanbul Halk Ekmek (İHE) Genel Müdürü Ömer Bilgiseven, kendilerine Avrupa ülkelerine ihracat yapmak için talep geldiğini beli..
Avrupa vergi kolaylığıyla KOBİ'lere destek olacak Birden fazla üye ülkede faaliyet gösteren Avrupa Birliği KOBİ'lerine vergi uygulama kolaylığı sağlanıyor. Şirketler kendi ülkelerindeki vergi..
Geleneksel çayın tahtını bitki ve meyve çayı salladı Çay pazarında rekabet kızıştı. Bitki ve meyve çayları pazarı son 5 yılda yüzde 30 büyüyerek, 650 milyon dolarlık çay pazarında 50 milyon d..
Turizmin başkenti Antalya madenci akınına uğradı Antalya'da birçok değişik maden çeşidi bulunduğu ortaya çıkınca bölgeye madenci akını başladı. Maden İşleri Genel Müdürlüğü bugüne kadar Antal..
Kuş gribine 'civciv' önlemi: 20 milyon tavuk kesilecek Türkiye'nin dört bir yanında görülen kuş gribi vakalarının beyaz et ve yumurtacılık sektörüne ağır darbe vurması karşısında dün toplanan..
'Maliyeti görmeden destek yok' Bakan Şener'in başkanlığında toplanan ESDK'da tavukçular kurtuluş formüllerini sundu. Sektör vergide erteleme ve tazminat istedi 20 milyon tavuğun itlaf edilmes..
Irak'a sevkiyat duracak Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Türk firmalarının, Irak'tan alacaklarının 1 milyar doları aştığını belirterek, Türk firmalarının alacaklarının ödenmemesi durumunda 21 Oca..
İşte ben buna hırsızlık 'derim' İstanbul-Beyazıt Gedikpaşa'da bayramın son günü deri imalathanesine giren hırsızlar 30 milyarlık işlenmiş deriyi alarak kayıplara karıştı. Beyazıt Gedikpaşa Ha..
Hırsızı vuran trafik polisi tutuklandı Gaziantep'te üç gün önce bir büfeyi soymaya çalışırken öldürülen Mustafa Sevindi'yi vurduğu iddiasıyla gözaltına alınan trafik polisi Hacı Ç. tutuklandı..
İzmir'de 3 kişi bıçakla öldürüldü İzmir Basmane'de, Hasan Eşmenoğlu (54) ve kardeşi Demirali Eşmenoğlu (58) ile yeğenleri Gülçin Gülügüdür (30), kimliği henüz belirlenmeyen bir kişinin bıçakl..
Otomobilde birer kurşunla infaz İstanbul'da otomobilde infaz... Eyüp Rami'deki Kışla Caddesi üzerinde bulunan Şımarık Restaurant'ın çalışanları, önceki gece saat 02.30 sıralarında ardarda sil..
Sokağa bırakıldı ağlayarak kurtuldu Adı Aykut... Daha iki günlük... Dün, annesi ve babası onu soğuk ve yalnızlıkla başbaşa bıraktı. Seyhan Nehri'nin yanındaki Zübeyde Hanım Parkı'nın kuytu bi..
Bayramda evsiz barksız kaldılar İstanbul Sultanbeyli'de bayrama hazırlanan Çember ailesi, arife günü çıkan yangında evlerini kaybetti. Dört çocuğuyla sokakta kalan 25 yaşındaki baba Ethem Çem..
Araçta sıkışan annesini gözyaşlarıyla izledi Samsun'da yoldan çıkan otomobil refüjün ortasındaki beton direğe çarptı. Kazadan sürücü ve 3 yaşındaki çocuğu hafif yaralı kurtulurken, eşi araç i..
Fanteziye çağırıp boğdu Edirneli F.C., kendisine tecavüz ettiğini öne sürdüğü minibüs şoförünü, 'fantezi yapmak' bahanesiyle otele çağırdı. Genç kadın ellerini bağladığı kurbanını çantasının ..
Ebru'nun ATM zaferi ATM'yi kullanmak için yardım istediği kişi tarafından kartı çalınan 110 santimlik Ebru'nun açtığı dava henüz sonuçlanmadan, ATM önüne basamak konuldu. 110 santimlik boyu n..
Çocuğunu göremeyince intihara kalkıştı Şarkıcı Pınar Dilşeker, ayrıldığı eşi, bir buçuk yaşındaki oğlunu dokuz günlük bayram tatilinde göstermeyince çok sayıda hap içip intihar girişiminde bu..
Özcan Deniz evlenme teklif etti Ünlü sanatçı, sahne aldığı otelde kalan Hüsnü Erim'i kırmadı. Erim'in evlenme teklifini kız arkadaşına iletti. Kurban Bayramı'nın ikinci akşamı Antalya'da bulu..
İyileştim artık dipçik gibiyim 5 yıldır yakın plan fotoğraf çektirmeyen ve röportaj yapmayan Sezen Aksu Beyaz'ın programına konuk oldu. Üç yıldır Sezen Aksu'yu yaptığı bütün programlarda ısra..
Bir damla mutluluk Devlet, şehit polisin ailesini lojmandan attı, sadece 550 YTL maaş verdi. Polisin vefalı dostları ise 65 bin YTL toplayıp ev aldı. Babası öldüğünden beri gülmeyen Damla'yı ..
En doğru zaman deyip yola çıkmışlardı İran'da kaçırılan Türk yamaç paraşütçüler 2007 yılı için planladıkları 'Turksonair' isimli projeleri için "En doğru zaman şimdi" diyerek erkenden yola çı..
Memurdan Başbakan'a konut yardımı mektubu Çalışanlar, 1999 sonu itibariyle 395 milyon YTL'ye olduğu belirtilen konut edindirme yardımı hesaplarındaki paraların peşine düştü.Türkiye'den KKTC'y..
Bankalar karşılıksız çekin 375 YTL'sini ödeyecek Merkez Bankası, karşılığı bulunmayan ya da yetersiz kalan her çek yaprağı için bankaların ödeme yapmak zorunda oldukları tutarı 375 YTL'ye çık..
İstanbul Halk Ekmek, Avrupa'ya ekmek satacak İstanbul Halk Ekmek (İHE) Genel Müdürü Ömer Bilgiseven, Avrupa ülkelerine ihracat yapmak için talep geldiğini belirterek, görüşmelerin sonuçlanmas..
Bireyselde vergi avantajı 6.372 bin YTL'ye çıktı Bireysel emeklilik üyeleri, ödedikleri katkı paylarını, maaşın yüzde 10'unu ve brüt asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak koşuluyla gelir ver..
Bonn Büyükelçiliği 'Türk Evi' olacak Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, düşük fiyat verildiği için satılamayan Türkiye'nin eski Bonn Büyükelçilik binasının "Türk Evi" olarak düzenleneceğini bildir..
'Araç satışı şubede yapılsın' AKP Samsun Milletvekili Musa Uzunkaya, motorlu araç satışlarının noterler yerine emniyet trafik tescil bürolarında yapılabilmesi için bir yasa teklifi hazırladı...
SSK'nın stok ilaçları Diyanet ve askeriyeye SSK'lı hastaların ilaçlarını eczanelerden almaları için yapılan düzenlemeden sonra elde kalan 6 milyon YTL'lik ilacın kullanım süresi dolmadan elde..
2 bin 500 hayvanın itlaf edildiği Zonguldak'ta kuş gribi çıkmadı Zonguldak’ta "kuş gribi" şüphesiyle 2 köyde 5 bin 500 kümes hayvanı itlaf edildi. İtlaftan sonra gelen kesin tahlil sonucuna g..
Kömür üretimi için 4 bin işçiye ihtiyaç var Türkiye Taşkömürü Kurumu’ndan (TTK), 1986 ile 2005 yılları arasında 50 milyon 192 bin 857 ton kömür satışı yapıldı.
Engelli çocuklarını internetten canlı izleyen ailelerin içi rahat Engelli çocuklara yönelik hizmet veren Oxford Turca Rehabilitasyon Merkezi, faaliyetlerini internetten yayınlıyor. Böylece ai..
Bayan Erdoğan, Yemenli çocuğu sevindirdi Emine Erdoğan, eşi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, tedavi için Yemen'den Türkiye'ye gelmesini sağladığı 13 yaşındaki felçli Beşir Ahmed'i hastanede ..
Yunan gemisini kurtarma işlemi yarına kaldı Çanakkale Boğazı Nara Burnu Feneri önlerinde önceki gün karaya oturan Yunanistan bandıralı "Anangel Dynasty" adlı yük gemisini kurtarmak için başla..
« » 1 2 3 4 5 6