15 Ocak 2006 Pazar Günü Haberleri

15 Ocak 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Beşiktaş, hazırlık karşılaşmasında bile tat vermedi Jean Tigana ile yeni bir hava arayan Beşiktaş, devre arası kamp dönemini tatsız bitirdi.
Trabzonspor transferin gölgesinde çok çalıştı Süper Lig'in ilk yarısında istediği sonuçları bir türlü alamayan Trabzonspor, ikinci yarıya da transfer gölgesinde hazırlandı.
‘Halilhodziç’in açıklamalarını doğru bulmuyorum’ Trabzonspor Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, transfer için daha zamanları bulunduğunu, yerli de, yabancı da futbolcu alabileceklerini söyledi.
‘Fenerbahçe’nin eski günlerine döndük’ Galatasaray eski başkanlarından Mehmet Cansun, Sarı-Kırmızılı camiada herkesin birbiri ile kavgalı olduğunu belirterek, "Yıllardır süren kısır çekişmele..
Galatasaray Beylerbeyi’ne gol yağdırdı Antalya Kampı'nın ardından ikinci yarı hazırlıklarına Florya Metin Oktay Tesisleri'nde devam eden Galatasaray, Beylerbeyi karşısında gol şov yaptı: 13-..
Jübile yapmayacağım tatile gideceğim Şöhret basamaklarını hızla çıktıktan sonra zirveden düşen Elvir Baliç, sakatlıkların ve şanssızlıkların peşini bırakmadığı için çok dertli. Futbolu bırakt..
Arsenal, 16’lık Walcott’a 23 trilyon lira ödeyecek İngiltere’de liderlik yarışında çok gerilere düşen Arsenal, geleceğin yıldızlarını kadrosunda topluyor.
"Şampiyonluk yarışı bitti" demek saygısızlık olur F.Bahçe kaptanı Ümit Özat, ligde zirve yarışının koptuğu şeklindeki düşüncelere katılmadığını belirterek, "Böyle bir şey düşünmek hem mantıks..
Fenerbahçe’nin Nihat aşkı yeniden alevlendi Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın, ‘100. yıl kadromuzda görmeyi çok istiyorum.’ dediği Nihat Kahveci’nin transfer çalışmaları yeniden alevlendi.
Potada yeni yılın ilk derbisi Fener’in Potada yılın ilk derbi maçını Fenerbahçe kazandı. Abdi İpekçi’deki çekişmeli maçta taraftarının da müthiş desteğini arkasına alan Sarı-Lacivertliler, ez..
Gençler dörtledi Werder Bremen’i önceki gün son dakikada Nicolas Anelka’nın golüyle 2-1 yenen Fenerbahçe, dün de o maçta forma giyemeyen isimlerin görev aldığı karşılaşmada Krylya Sovetov Sam..
Hido’nun performansı Magic’i kurtaramadı Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi’nde (NBA) Grant Hill’in sakatlanması ve Steve Francis’in süresiz kadro dışı kalmasıyla sıkıntılı günler yaşayan Or..
'Atatürk'ü Çanakkale'ye gönderen dedemdi' Tarihin değişkenliğini en iyi anlatacak örneklerden biri de Enver Paşa olsa gerek.
Göz morartan vekil askere de çağrılmış... Ayhan Zeynep Tekin Börü, AK Parti Adana Milletvekili... Toplam dört ad ve soyadı bir arada kullanan, Meclis’teki 24 kadın milletvekilinden biri.
Tayyareci Fethi Bey için yakılan türkü gün yüzüne çıktı Türkiye’nin ilk hava şehidi Tayyareci Fethi Bey için yakılan türkü Milli Kütüphane’de yapılan bir araştırma sırasında ortaya çıktı.
Bush'un Irak'ta kaybettiğinin resmidir! Savaşın üçüncü yılı öncesinde, ABD’nin Irak’ı işgali, dünya kamuoyunda tartışılıyor. Savaş karşıtı güçler ve kamuoyu aynı yerde durmadığı gibi, savaşı ..
AB sünnetin önünü kesemedi Avrupa Birliği geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin geleneksel meslekleri arasında yer alan sünnetçiliğe yeşil ışık yaktı.
Türk fotoğrafçılarına kütüphanenizde yer açın Son yıllarda fotoğraf kulüplerinin ve etkinliklerinin yoğunluğu had safhada. Fotoğraf sanatına ilgi gösterenlerin sayısında her geçen gün artış v..
Alparslan'ın hayali Anadolu değil, Mısır'dı Adnan Çevik, Muğla Üniversitesi öğretim üyelerinden. Uzmanlık alanı ortaçağ dönemi Güneydoğu Anadolu tarihi. Üniversitenin tarih bölümünde yardımcı..
Yoksul 'Caddy'den şampiyon golfçüye Yerli caddyler (yardımcı) golf sahalarında başarıdan başarıya koşuyor. Günlük harçlıklarını çıkarmak için başladıkları top toplama işi ile uğraşan gençleri..
Sinop'un Altkatraz'ı müze olacak Anadolu Selçuklu Devleti döneminde tersane olan, Osmanlı’nın son dönemlerinde 1884’te hapishaneye dönüştürülen tarihî Sinop Kapalı Cezaevi, "Adalet ve Denizci..
Oturan Boğa'dan geriye kalan son kelime: AHO 'İsrail gibi bir devlete hazinesinin kapılarını açmaktan çekinmemiş olmakla övünen bir ülkenin, hâlâ kendi yerli halkı için hiçbir şey yapmamış ol..
Picasso Eğer İstanbul’da ikamet ediyor olsaydım, ne yapıp eder Picasso Sergisi’ne gitmenin bir yolunu bulurdum; çünkü orada seyre değer çok sayıda obje bulunduğu muhakkaktır: İlki Picasso’nun..
Ağca olayı da mı karanlıkta kalacak? Türk adaleti çok tartışmalı kararlara imza atıyor. Öyle ki, Adalet Bakanı bile neredeyse isyan ediyor. Yaklaşık 5 yıldır Kartal H Tipi Cezaevi’nde bulunan..
Sultan Abdülhamit ve Samuraylar 'İçeriye girdiğimde Padişah, salonun ortasındaki büyük masanın başında en büyük ölçekli, Kipert Paftası denilen haritanın başındaydı. Harita üzerine Japon ve R..
Dünyada huzura kavuş Onun kimsesizlere, zavallılara, yoksullara yönelik davranışlarını değerlendirmeyenler, görünüşe, gösterişe bağlı kalanlar, Mevlana’yı tenkit ediyorlar; Mevlana’nın müridl..
Et yemeyenler Kurban Bayramı’nda ne yapar? Bu sene bayramın bir kısmını Adana’da geçirince, iki temel varsayımımı teyid etme fırsatı buldum yerinde: Bir, Türk insanı et yemeyi sever. İki, et ..
Binnur Kaya: En çok mutluyken şükrederim Doğal komikliği, şen kahkahaları ve ilginç mimikleriyle izleyiciye şapka çıkartan oyuncu Binnur Kaya, rol aldığı film ve dizilerde olduğu gibi gerçek ..
Bugün Şam'dayız şekerim Türkiye-Suriye ilişkilerinde yaşanan bahar havası, sınır illerinde yaşayan iki ülke vatandaşları arasındaki ilişkilere de olumlu yansıdı.
Pazar burada sosyete nerede? Son yıllarda Türk filmlerine has "Paris’ten getirttim şekerim" cümlesinin yerini, arkadaşlarının çok beğendiği bir markalı bluz için "Ay inanmazsın şekerim, Ulus ..
Fİlm arşivcilerine yine gün doğdu A.E. Film, Saga Collection etiketiyle piyasaya sunduğu arşivlik DVD filmlerle, koleksiyoncuların yüzünü güldürüyor.
Bursa, yeşiliyle değil şarkılarıyla da dillerde Birine, ‘Bir şehir için bestelenmiş bir şarkı söyle’ dediğinizde, size İstanbul şarkılarını sıralayacaktır.
Bu kitapta bir ‘yalnızlık’ var Şair kimliğiyle ön plana çıkan Şükûfe Nihal’in beş romanından biri olan ‘Yalnız Dönüyorum’, yazarın bireysel konulardan sosyal konulara yoğunlaştığı bir geçiş d..
Amerika’nın çok sevdiği 11 Eylül Dünyanın sağ ve sol politikalara teslim olduğu dönemde bir çağrı ve yol gösterici olma iddiasını taşıyan kitap, hegemonik bir saldırganlığın durdurulması, d..
93 Harbi’nde Doğu Anadolu Cephesi Rusya savaşının Anadolu kısmında savaşın başlangıcından sonuna kadar Anadolu Ordusu Başkumandanı Mareşal Gazi Ahmed Muhtar Paşa’nın Mühimme Başkitabeti olara..
Erteleyenler için zamanlı uyarılar Daha önce Sevmek Ölmekle Başlar, Uzak Geceye Mektuplar, Kalbim Nerde Sanıyorsun, Yangının Adı Leyla ve Aşk Belki kitaplarını yazan Murat Başaran deneme tad..
Düşen bıçağı yakalamak Düşen bir kar tanesiyle düşen bir bıçak arasında fark değil benzerlik aramak akla işaret eder.
Kuş gribi kanun gücü ile tedavi edilmiyor Küçükken birçok çocuğun önündeki en önemli tercih meselesi nedir diye sorsalar cevabım yektir. Hatta bunun bir sorudan ziyade bir tür işkence olduğun..
‘Bir Şarkı Tut’ Nazan Öncel’den Pop müziğin güçlü ismi Nazan Öncel, son 10 yılda yaptığı albümlerden seçtiği 31 şarkısını "Bir Şarkı Tut" adlı üç CD’lik bir albümde topladı.
‘Mazi Kalbimde’ sesi kulağımda İkinci Bahar ve Ekmek Teknesi dizi müziklerinden aşina olduğumuz İncesaz grubunun dördüncü albümü ‘Mazi Kalbimde’ Türk müziği dinleyicilerinin beğenisine sunuld..
Dilden düşmeyenler bir arada Türkiye’nin çeşitli yörelerinden derlediği eserlerle bugüne kadar pek çok Türk halk müziği albümü yayınlayan Ulus Müzik, bunlara bir yenisini daha ekledi.
Babalar ve oğullara dair... Gecenin koynunda yükselen ay gibidir oğullar. Ay, karanlığı dağıtırken bir taraftan, karanlığa zıt beyazlığıyla da gecenin koyu karanlığını besler gizlice.
Peynirli kek tarifleri Cheesekek artık Türkiye’nin büyük pastanelerinde de bu isimle satılıyor. Ancak yine de çok tanıdık gelmeyen okurlar için peynirli kek diye çevirebiliriz.
Gaziantep mutfağından Kurban Bayramı manifestosu: Pirpirim aşı Kurban Bayramı bitti, ama etlerle ilişkimiz hâlâ devam ediyor. Bir süre de etmeye devam edecek.
Şifayı ayak altı masajında buldular ‘Alternatif tıp’ ne kadar doğru bir tanımlamadır bilinmez; ama son yıllarda tüm dünya ile birlikte ülkemiz de, Uzakdoğu’dan esen rüzgarın cereyanına kapılm..
Konyalı ayakkabıcılar bu kez 'çizmeyi aştı' Önceki yıllardan hatırlayacaksınız, Konya’da bir ayakkabıcı, dev bir erkek ayakkabısı yapmıştı ve sergilemek üzere üretildiği yerin duvarları yıkıl..
Takım elbise kuralları Takım elbise denilince çocukluğumuzdan itibaren aklımıza koyu renk, "baba kıyafeti" gelir.
[TEKNOLOJİ] - Saklanacak yer yok Creative, WebCam Live! Motion ürünü, CCD sensörü, 76º’lik geniş lens açısı, 640x480@30 fps video kalitesi ve 1.3 MP fotoğraf çözünürlüğüne sahip.
[AKSESUAR] - Ev ve yaşam için 25 bin çeşit ürüne sahip Mudo Concept, bahçe mobilyasından mutfak aksesuarlarına, iç mekan salon grubu ürünlerinden halı, aydınlatma, mekan aksesuarlarına, banyo..
[YİYECEK] - Hurmalı pekmez Pekmezim, ergonomik ambalajı ile kullanım kolaylığı ve ürüne uzun ömür sunuyor. Pratik ambalajlı ürünlerde kayısı, harnup, üzüm, dut ve hurma çeşitleri bulunuyor. Ş..
« » 1 2 3 4 5 6