14 Ocak 2006 Cumartesi Günü Haberleri

14 Ocak 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İsrail Dışişleri Bakanı Şalom istifa etti Şalom'un, Likud Lideri Binyamin Netanyahu'nun talebi üzerine görevinden ayrıldığı belirtildi. . İsrail radyosu, Şalom'un istifa etmesi halinde, yerin..
‘Gönlümü tramvaylarda bıraktım bugün çağırsalar yine giderim’ 82 yaşında İETT’den emekliye ayrılan Mehmet Çobanoğlu, 1947 yılından bu yana Beyoğlu’nun en canlı tanıklarından biri. Çobanoğlu’n..
Seyyar köftecinin ekmek teknesini alevler yuttu Şişli’de seyyar köftecilik yapan bir kişiye ait araç, park ettiği yerde alev alev yandı.
Atık kağıtların geri kazanımı 41 bin ağacı kesilmekten kurtardı Her 1 ton kağıdın geri kazanımı ile 17 ağacın kesilmekten kurtulduğunu açıklayan Bursa Çevre Koruma Daire Başkanı Yaşar Dursun ..
Büyükçekmece’yi bölen yüksek gerilim hatları yeraltına alındı Büyükçekmece’nin her geçen gün büyümesi ile birlikte ilçeyi yıllardır boydan boya ikiye ayıran yüksek gerilim hattı TEDAŞ ekipler..
Kuş gribi artınca, kaçak av kendiliğinden sona erdi Yaklaşık 3 haftadır Türkiye gündemini işgal eden kuş gribi virüsü, kaçak avcılığın da kendiliğinden azalmasına yol açtı.
Kağıthane’de parklara verilecek isimler referanduma sunuluyor Bugüne kadar siyasi ve ideolojik çekişmelere sebep olan park, sokak ve caddelere isim koyma işi, Kağıthane'de referanduma sunuluy..
Eminönü’nde atölyeler taşınmaya zorlanacak Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, tarihî yarımada Eminönü’nde çevre kirliliğine neden olan atölye, toptancı ve depoların taşınmasıyla ilgili..
Sakarya’ya 35 bin kişilik afet deposu Türkiye Kızılay Derneği tarafından Sakarya’da yaptırılan Afet Bölge Deposu ve Destek Birimi’nin üç ayda tamamlanacağı belirtildi.
Kümeste ölü bulunan tavuğu çöpe atan kadın tedaviye alındı Küçükçekmece Altınşehir’de kümeste bulduğu ölü tavuğu çıplak elle tutup çöpe atan bir kadın kuş gribi şüphesi ile hastaneye kaldırıl..
Kanatlı hayvanların itlafı devam ediyor İstanbul İl Tarım Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kuş gribi tespit edilen bölgelerde kanatlı hayvan toplama çalışmalarına dün de devam etti.
Kuş gribi şüpheli çocuklar temiz çıktı Bursa'da evlerinin balkonuna konan güvercinlerle oynadıktan sonra yüksek ateş görülen iki çocuk, "kuş gribi" şüphesiyle kaldırıldıkları Bursa Devlet Has..
Eminönü Çengelköy arasına hızlı motor seferi Deniz ulaşımının bir alternatif olmaktan çıkıp bir gereklilik halini alması ile İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ (İDO) de mevcut hatlara yeni sefer pl..
Doğalgazlı evde oturup, bedava kömür yardımından yararlanmışlar Belediyelerin, ‘sosyal belediyecilik’ çerçevesinde fakir halka dağıttığı yardımlardan, ihtiyacı olmayanlar da faydalanmaya çalı..
Kapalı mekanda LPG’li araç satan oto galerileri şehir dışına taşınacak İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, kapalı mekanlarda LPG’li araç bulunduran oto galerilerinin ruhsatlarının iptal edilmesi..
Kağıt toplama ile 41 bin ağaç kesilmekten kurtuldu Her 1 ton kağıdın geri kazanılması ile 17 ağacın kesilmekten kurtulduğunu açıklayan Bursa Çevre Koruma Daire Başkanı Dursun Ay, geri kazanım..
Ağaçtan demir levhaya düşen şahıs öldü Bursa’da ağaçları budarken, trafik levhasının üzerine düşen ve sırtına trafik levhasının demiri saplanan bahçıvan, kurtarılamadı.
Sokak çocukları villa tipi evlerde yetiştirilecek Bursa’nın merkez Nilüfer Belediyesi, kimsesiz çocukları villa tipi barınma evlerinde yetiştirmek üzere proje geliştirdi.
Yunan gemisi Çanakkale Boğazı’nı geçemedi Yunanistan bandıralı "Anangel Dynasty’’ adlı yük gemisi, Çanakkale Boğazı Nara Burnu Feneri önlerinde karaya oturdu.
2 çocukta kuş gribi yok, 3 kişi ise tedavi altında Bursa'da evlerinin balkonuna konan güvercinlerle oynadıktan sonra yüksek ateş görülen iki çocuk, "kuş gribi'' şüphesiyle kaldırıldıkları Bur..
Zengin kaynaklara sahip olan Sakarya’nın suyu boşa akıyor Adapazarı’ndaki 245 bin hektar tarım arazisinin sadece 18 bin hektarında sulu tarım yapılabiliyor. Zengin su kaynaklarının iyi kullan..
Pazar bulunamayınca seracılık gelişemedi Sakarya'da, birkaç yıl önce tarımın umudu haline gelen seracılık pazar bulunamaması sebebiyle gerilemeye başladı.
Park halindeki karavan yangında tahrip oldu Bursa'da, park halinde bulunan bir karavan, sebebi bilinmeyen bir nedenle çıkan yangında kullanılamaz hale geldi.
Trakyabirlik, 476 bin 944 ton ayçiçeği aldı Trakya Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Trakya Birlik) Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen, 2005/2006 iş yılında Trakya Birlik'in ..
Zonguldak’ta hava kirliliği tehlikeli seviyede Zonguldak Karaelmas Üniversitesi (ZKÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Meltem Tor, "Kentimizde, hava kirliliği k..
Kapıkule Sınır Kapısı martta yıkılıyor ‘Türkiye’nin en büyük, dünyanın ikinci büyük kara sınır kapısı’ olan Kapıkule, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından yap-işlet-devret mod..
Yıllarca pazarda elbise sattı, şimdi Çanakkale’de 3. mağazasını açtı Marmara Bölgesi’nde, çeşitli semt pazarlarında yıllarca babasının açtığı tezgahta kıyafet satan Ali Bayrak (30), Çanakkale..
Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi, 2. etabına hazırlanıyor Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürü Gültekin Hadi, OSB’nin birinci etabındaki sanayi parsellerinin müteşebbislere tahsi..
Kızılay’dan Sakarya’ya 35 bin kişilik afet deposu Türkiye Kızılay Derneği tarafından Sakarya’da yaptırılan Afet Bölge Deposu ve Destek Birimi’nin üç ayda tamamlanacağı belirtildi.
İran’dan Avrupa’ya nükleer rest Avrupa ülkelerinin, nükleer program hakkındaki açıklamaları İran’ı kızdırdı. Tahran yönetimi, kendisine yaptırım uygulanması amacıyla konunun Birleşmiş Milletl..
İran’da yamaç paraşütü yapan üç Türk kaçırıldı İran’ın güneydoğusundaki Zahedan kentinde 3 Türk yamaç paraşütçüsü kaçırıldı. Serdar Durna, Yurdaer Etike ve Avni Ozan isimli sporcuların İran, ..
Bush ve Merkel’den ikili ilişkilerde yeni sayfa mesajı Almanya Başbakanı Angela Merkel, göreve başladıktan sonra Washington’a yaptığı ilk ziyarette, ABD Başkanı George W. Bush ile, ‘ilişkiler..
PKK, Kerkük’te açtığı anaokuluna Leyla Zana’nın adını verdi Kuzey Irak’taki faaliyetlerini devam ettiren terör örgütü PKK/Kongra-Gel, Kerkük’te 4 anaokulu ve kreş açtı. Terör örgütü, açtığı ..
BM’nin KKTC’ye yardım fonu ayırması Rumların tepkisini çekti BM Kalkınma Programı’nın (UNDP) KKTC için bir kalkınma fonu tahsis etme kararı alması, Kıbrıs Rum yönetiminin sert tepkisine yol a..
Suni komaya sokulan Şaron, uyandırılamıyor Ağır bir beyin kanaması geçirdikten sonra 3 kez ameliyat edilen ve suni komaya sokulan İsrail Başbakanı Ariel Şaron komadan çıkarılamıyor.
Büyükelçi Selim Yenel: Avusturya dönem başkanlığı beklenenden daha iyi geçecek Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Selim Yenel, Avrupa Birliği dönem başkanlığını devralan Avusturya’nın, müzakerele..
‘Vicdan testi’ Alman vekillerin vicdanını rahatsız ediyor Almanya’nın Baden-Württemberg Eyalet hükümetinin, 1 Ocak’tan itibaren uygulamaya başladığı "vicdan testi"ne her kesimden tepki gelmey..
İrtemçelik: Ayrımcı ve dışlayıcı bir uygulama Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Mehmet Ali İrtemçelik, Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinde Alman vatandaşlığına geçmek isteyen Müslüman yaban..
Müfettişler ‘kırıntılar poşetleniyor’ dedi Çaykur yetkililerine göre rapor maksatlı Çaykur'u denetleyen Başbakanlık müfettişleri ‘yere dökülen kırıntılar bile poşete konuluyor' deyince fabrik..
Beyaz et için çözüm zirvesi Başbakanlık’ta Ekonomik Sorunları Değerlendirme Kurulu (ESDK), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin çağrısı üzerine "kuş gribi'' için tek maddelik özel gündem il..
Zeytine rağbet artınca TEMA ihracatçıyla karşı karşıya geldi Dünya zeytin ve zeytinyağı üretimindeki payı her geçen yıl azalan Türkiye, kurumlar arası çekişmeler nedeniyle fırsatları kaçırıyo..
Kırgızistan'a 5 milyon dolarlık 'kuş gribi' yardımı Dünya Bankası, Kırgızistan'a kuş gribine karşı 5 milyon dolarlık önleyici yardım yapılacağını bildirdi. Banka, aynı amaçla çeşitli ülkeler..
« » 1 2 3 4 5