14 Ocak 2006 Cumartesi Günü Haberleri

14 Ocak 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kaçak cep telefonlarına ikinci kayıt imkânı geliyor Kapkaç ve kaçakçılığı önlemek amacıyla cep telefonları kayıt altına alındı. Kaçak olduğu belirlenen 1 milyon cihaza ise bayramda konuşma im..
Kamu kurumları imaj için modacıların kapısını çalıyor İmaj yenilemek isteyen kamu kuruluşları, modacılarla anlaşarak personeli için yeni kıyafetler hazırlatıyor.
Mevzuat eksikliği yeni gıda yatırımlarını engelliyor Günlük hayatın koşuşturmasında düzenli yemek yemeye fırsat bulamayan çalışanlar, açlıklarını fast food adı verilen pratik gıdalarla geçişt..
Yerli cep televizyonu 2006 sonunda piyasada Yerli şirketler; Nokia, Samsung ve Motorola gibi dünya devlerinin hakim olduğu cep telefonu pazarında yer almak için çaba sarf ediyor.
Nükleer yakıt gerilimi petrol fiyatını yükseltti Uluslararası piyasalarda petrol fiyatları yeniden hareketlendi. Fiyatlar birkaç aydır sınırlı bir bantta seyrediyordu.
Satış rakamları General Motors'a moral verdi Zor günler geçiren Amerikalı otomobil devi General Motors'un 2005 yılı satışları 9,17 milyona ulaştı. Şirketten yapılan açıklamada, araç satışları..
Tekstilci Çin’e mal satmak için boşuna uğraşmasın, asıl pazar ABD ve Rusya Dünyada kotaların kalkmasının ardından Çin ile rekabette zorlanan tekstilciler, zor durumdan kurtulmak için çıkış ar..
Otomobil vites büyütüyor Konut fiyatlarındaki aşırı artış otomobile yatırımı gözde hale getirdi. Aralık 2005'te 11 ilde bin kişi üzerinde yapılan araştırmanın sonuçları otomobile olan ilgiyi ..
Ofis tadilatıyla başladı, Rusya’yı inşa ediyor Son yıllarda Rusya ile Türkiye arasında gelişen sıcak ilişkiler Türk işadamları için büyük fırsatlar sunuyor.
Nema ödemelerinde son taksitler mart ve haziranda Çalışanlar için bir ek gelir haline gelen nema ödemelerinde sona geliniyor. Zorunlu tasarruf nema ödemeleri bu yıl mart ve haziran aylarında ..
Vergi iadesi zarfları 20 Ocak’a kadar teslim edilecek İşçi, memur ve emeklilerde, vergi iadesi telaşı başladı. İşçi ve memurlar, 2005 yılına ait vergi iadesi formlarını 20 Ocak'a, emekliler d..
Lüks oto devi Porsche 19 bin aracı geri çağırıyor Lüks otomobil üreticisi Porsche, 911 Carreras modeli 18 bin 627 aracı egzozundaki sorun nedeniyle geri çağırıyor.
Başbakanımız Japonya’ya dönünce yatırımcılara Türkiye’yi anlatacak Türkiye son 3 yıldır yakaladığı istikrar ile uluslararası yatırımcılar tarafından fırsatlar treni olarak görülüyor.
Ticari ilişkiler daha da gelişecek Bazı temaslarda bulunmak üzere birkaç gündür Türkiye’de bulunan Japonya Başbakanı Juniçiro Koizumi, Çalık Grubu Başkanı Ahmet Çalık ile de görüştü.
Yatılı okullara kesintisiz eğitim ayarı İlköğretim ve lise hayatı yatılı okullarda geçen Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, ‘yatılı ve ilköğretim bölge okullarının sorunlarını çözmek’ amacıyl..
Öğretmen ve öğrencilere teknoloji destekli eğitim Öğretmenler bilgi teknolojilerini sınıflarda etkin kullanımı konusunda ücretsiz eğitiliyor. Intel’in dünya genelinde uygulamakta olduğu sosya..
Cep’ten kitap okuma yaygınlaşıyor Japonya’dan sonra Türkiye’de de hizmete sunulan ve cep telefonundan kitap okuma imkanı sağlayan mobil kitap uygulaması yaygınlaşıyor.
Üniversiteyi eleştirdi başına gelmedik kalmadı Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ)’nde bir yardımcı doçente atılan iftiralar, yükseköğretim kurumlarındaki yıldırma faaliyetlerini gün y..
Terör örgütü: Polisi teslim edecek ‘sağlam’ kimse yok Terör örgütü PKK/Kongre-Gel’in yöneticilerinden Murat Karayılan, ekim ayında yol kesen teröristlerin kaçırdığı polis memuru Hakan Açıl’ı ..
Doktorun tazminatını hastane ödeyecek Doktorların tıbbi hatalardan dolayı yüksek miktarda tazminat davalarıyla karşı karşıya kalması, Sağlık Bakanlığı’nı harekete geçirdi.
‘Şeytan taşlama alanına düzenleme şart’ Mina'da şeytan taşlama sırasında önceki gün yaşanan izdihamda 12'si Türk olmak üzere 369 kişinin hayatını kaybetmesi, gözleri yeniden bu soruna çevirdi..
İzdihamda ölen Türk sayısı 12’ye yükseldi Mekke'de şeytan taşlama sırasında meydana gelen izdihamda 12 Türk hacı hayatını kaybetti. İzdihamdaki toplam ölü sayısı ise 369'a çıktı.
Kâbe imamı hacıları suçladı Suudi Arabistan’ın önde gelen dinî lideri ve Başmüftü Şeyh Abdulaziz El Şeyh, devletin güvenliğin sağlanması için herşeyi yaptığını belirterek, hacıları kurallara ..
İlk hacı kafilesi İstanbul’da Hac farizasını tamamlayan ilk Türk kafilesi İstanbul’a geldi. Hacılar, İstanbul Atatürk Hava Limanı'nda gözyaşları arasında çiçeklerle karşılandı.
[HABER İZLENİM] Şii lider Sadr da kralın davetlisi Bayramın ikinci günü Kral Abdullah b. Abdülaziz bizi sarayında kabul etti ve tek tek elimizi sıkarak hepimizle bayramlaştı.
Medine Tren İstasyonu restore projesini çaldılar Osmanlı Devleti'nin 100 yıl önce inşa ettiği Medine Tren İstasyonu'ndaki restorasyon çalışmalarında yer alan İhsan Asil'in evi soyuldu.
Ölenlerin 18'i asker Mekke'de önceki gün şeytan taşlama sırasında meydana gelen izdihamda ölenlerden 18'inin görevli askerler olduğu bildirildi.
Karakolda imza atmazsa bakaya kalacak İstanbul Valisi Muammer Güler, askerlik şubesinin Mehmet Ali Ağca'nın her gün karakolda imza vermesi gerektiği konusunda talimat verdiğini; ancak Ağca'nı..
Polisle birlikte meraklılar da Ağca’yı bekliyor Kartal H Tipi Cezaevi’nden önceki gün tahliye olan Mehmet Ali Ağca için dün Pendik Çamçeşme Şehit Yüksel Taşpınar Polis Merkezi hareketli bir g..
Siyah Mercedes, Özbey Sitesi’nde bulundu Mehmet Ali Ağca’nın Kartal Cezaevi’nden tahliye olduktan sonra bindiği Mercedes marka otomobilin sahibinin Turan Süner isimli bir işadamı olduğu ortay..
Abdi İpekçi’nin kızı İtalyan gazetesine konuştu: Papa’nın davranışı bizi yaraladı Abdi İpekçi’nin kızı Nükhet İpekçi, Mehmet Ali Ağca’nın tahliyesini İtalya’da yayımlanan Corriere della Sera ..
Nişanı bozdu: Ailemin güvenliği için Ağca ile görüşmeyi bıraktım Abdi İpekçi’nin cinayeti ve Papa suikastının hükümlüsü Mehmet Ali Ağca ile 8 ay önce cezaevinde nişanlanan Rabia Özden Kazan, ..
‘Tahliyesi erken değil, geç yapıldı’ Milliyetçi Hareket Partisi ve ülkücü kuruluşlar davasının avukatlarından Hülagü Balcılar, erken bırakıldığı iddia edilen Mehmet Ali Ağca’nın tahliyesinde ..
Akkuyu Nükleer Santralı’nın barınağı balıkçıların mekanı Türkiye’nin gündeminde 30 yıldır olmasına rağmen bir türlü yapımına başlanamayan Akkuyu Nükleer Santralı’nın barınağı, balıkçı teknele..
Türkiye’nin ilk kadın muhtarı Aydın’dan Türk siyasetinde geçmişten günümüze önemli rol oynayan Aydın, Türkiye’nin ilk kadın muhtarının yetiştiği il olarak da tarihe geçti.
Herkes Suudileri suçluyor, onlar da hacıları Şeytan taşlama sırasında meydana gelen izdihamda ölen Türk hacıların sayısı 12’ye yükseldi.
Ulucami’nin hatları kitaba girdi Takvimler 1396 yılını göstermektedir. Bütün Avrupa ülkelerinin katılımıyla oluşan Haçlı ordusu, Macar Kralı Sigismund’un kumandasında harekete geçer.
Edebiyatın dedikodusu değil, kendisi... Bu ayki Kitaplık dergisinin ‘editör’ yazısında denildiği gibi, "Artık bir araya gelen yazarlar edebiyatla ilgili sorunları değil de yayıncılık dünyasın..
Yıldız adayı kısa filmler Yıldız Teknik Üniversitesi Sinema Kulübü tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen "Yıldız Kısa Film Festivali" için geri sayım başladı.
Fındık üzerinde ciddi oyunlar oynanıyor, buna alet olmayın Başbakan Tayyip Erdoğan, fındık ticaretiyle uğraşan danışmanlarından Cüneyt Zapsu hakkında çıkarılan spekülasyonlara üstü kapalı cev..
AK Parti: Ağca’nın tahliyesi yargının tasarrufu Papa suikastı ve Abdi İpekçi’yi öldürmek suçuyla 26 yıl cezaevinde kalan Mehmet Ali Ağca’nın tahliye edilmesi, siyasetin de sıcak gündemini olu..
MHP, Ağca’ya ülkücü denmesini kendilerine hakaret sayıyor MHP, Mehmet Ali Ağca’nın tahliyesine yönelik tartışmaları gereksiz görüyor. Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, Ağca’nın isnat edi..
CHP’den Laila tepkisi: Baykal’ın yaşam tarzı değil CHP, Genel Başkanı Deniz Baykal’ın Antalya’da Laila’ya gittiğine ilişkin haberlere tepki gösterdi.
Satışa çıkarılan Meclis lojmanlarının 41 ünitesi alıcı buldu Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, 2 Kasım 2002 seçimlerinin ardından satışa çıkarılan milletvekili lojmanlarından şu ana kadar 41 ünit..
Pakistan’da depremzedelerle kriket oynadı Anavatan Genel Başkanı Erkan Mumcu, incelemelerde bulunmak üzere geldiği Pakistan’da depremzedelerle kriket oynadı.
AKPM Başkanı Linden: Orhan Pamuk Davası’nda haklı çıktım Orhan Pamuk davasının durdurulmasını istediği için yargıya müdahale etmekle suçlanan Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanı Ren..
Birinci görevimiz bu Meclis’e cumhurbaşkanı seçtirmemek CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen, 2006 yılında erken seçime gidilmesi için gereken her şeyi yapacaklarını söyledi.
LDP, Ceza Yasası’nın değiştirilmesini istiyor Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Cem Toker, Avrupa Birliği’ne uyum kapsamında çıkarılan yeni Ceza Yasası’nın uygulamalarını eleştirdi.
Fener, Bremen'i uzatmada geçti Antalya’da hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe, en ciddi sınavında Alman ekibi Werder Bremen’i 2-1 mağlup etti. İlk yarısı 0-0 berabere biten maçta goller ikinci..
Tuncay, taraftarlarla önce atıştı; sonra barıştı Fenerbahçe'nin Werder Bremen karşısında 1-0 yenik duruma düşmesinin ardından Tuncay, yaptığı top kayıpları sonrası taraftarlardan tepki gördü...
« » 1 2 3 4 5