13 Ocak 2006 Cuma Günü Haberleri

13 Ocak 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Japon diplomat, Ankara’da harakiri yapan dedesini andı Japonya Başbakanı Juniçiro Koizumi’nin resmî temaslarda bulunduğu Türkiye ziyareti, kendisiyle gelen diplomatlardan birisi için farklı a..
Merkel, Bush’tan Kurnaz’ın serbest bırakılmasını isteyecek Başbakanlığı 22 Kasım'da Gerhard Schröder'den devralan Angela Merkel, Irak Savaşı sırasında Washington ile Berlin arasında yükselen ..
İran’a askerî müdahale beklentisi gerçek dışı İsrail’in konumu tartışılıyor. Ama kimse ona, nükleer silahı var mı, yok mu diye sormuyor. K. Kore’nin nükleer kapasitesi var. Ama kimse orayı iş..
AB üçlüsü, BM’yi İran’a karşı göreve çağırdı Avrupa Birliği’nin üç büyük ülkesi, BM Güvenlik Konseyi’ni, nükleer yakıt araştırmalarını yeniden başlatan İran’a karşı harekete geçmeye çağırdı.
‘Yaptırım ve müdahale çözüm getirmez’ İran’ın nükleer araştırmalarına başlamasının yol açtığı tartışmalar Batı basınında geniş yer buldu. Avrupa basınında yer alan bazı yorumlar şöyle:
Yeni tasarı tamam, ne bakkallar ne de süpermarketler memnun Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, bakkalları hipermarketlere karşı korumayı amaçlayan ‘Büyük Mağazalar Kanunu Tasarı Taslağı’yla ilgili..
Perakendede kıran kırana rekabet var, 5 yılda 50 bin bakkal kapandı Türkiye'de, ulusal ölçekteki market zincirleri ile yerel market zincirleri arasında yaşanan rekabet, bakkalları olumsuz yön..
Türk Telekom ara bağlantı ücretlerinde indirime gitti Telecom İtalia Mobile-Saudi Oger ortaklığına devredilen Türk Telekom, özel şirketlerden aldığı ara bağlantı ücretlerinde indirime gitti.
'2006, cep televizyonu için önemli bir yıl olacak' Cep telefonu üreticileri 2006'da mobil müzik ve cep televizyonuna ağırlık verecek.
Dört milyon ev bedava kömürle ısındı Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu'nun (TKİ) iki yıl önce başladığı fakirlere ücretsiz kömür temin etme görevi, zarar eden kurumu tekrar ayağa kaldırdı.
Ulaştırma Bakanı, Boğaz köprülerindeki gişelerin kaldırılmasına soğuk İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın gişelerin kaldırılması talebine Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım soğ..
Süleyman Demirel'in 12 tavuğu da itlâf edildi Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, kuş gribi vakalarının Ankara dahilinde de görülmeye başlanması üzerine bahçesinde beslediği tavukları i..
Kalp cihazı üreticisine 23,2 milyar dolar Kalp tedavisi malzemeleri üreticisi Guidant Corp, sağlık ve bakım malzemeleri üreticisi Johnson&Johnson'ın 23,2 milyar dolarlık yeni teklifini kabul ..
Fonda 18 milyar YTL birikti maaş alan işsiz sayısı azalıyor İşsiz kalanlara belirli bir süre destek sağlamak amacıyla kurulan İşsizlik Sigortası Fonu, tam anlamıyla işletilemiyor.
Dünyanın en pahalı benzin ve elektriği Türkiye’de tüketiliyor Türkiye, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) ülkeleri içinde, benzindeki vergi yükü bakımından 3’üncü, benzin satış f..
Milli park özelleşince gelirleri 15 kat arttı Özel sektöre devredilen kamu varlıkları bir anda yüksek verimlilik ve kâra geçiyor. Bunun son örneklerinden biri de milli parklarda görüldü.
İnter Havayolları 2006’da 850 bin yolcu taşıyacak İnter Havayolları, kayak turizmi çerçevesinde Hollandalı zengin turistler için Amsterdam’dan Erzurum’a sefer düzenlemeye başladı.
2006 seçim değil, aş ve iş yılı olmalı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, erken seçim tartışmalarına sert çıktı.
Kotadan bunalan çiftçinin imdadına maydanoz yetişti Tütün ve şekerpancarı gibi tarım ürünlerine uygulanan kota çok sayıda çiftçiyi kara kara düşündürüyor. Hatay Samandağı'ndaki çiftçiler çıkı..
AB hibeleri için KOBİ'lere ücretsiz proje desteği Türkiye Teknik Elemanlar Vakfı, nitelikli proje hazırlayamadığı için AB fonlarından yararlanamayan küçük ve orta boy işletmelere yönelik proj..
‘Hyundai’nin yatırımı için her türlü desteği vereceğiz’ Meclis Başkanı Bülent Arınç, Hyundai’nin yatırımını Türkiye’ye yapması konusunda hükümetin üzerine düşeni yerine getirdiğini, Hyundai’d..
Şubatta 10 bin öğretmen alınacak Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, atama bekleyen öğretmen adaylarına bayram müjdesi verdi. Bakan Çelik, şubatta mutlaka öğretmen ataması yapacaklarını; sayın..
ABD’li profesörden Türk öğrencilere övgü: Olağanüstü başarılılar Science Dergisi tarafından '2005'in en büyük genç bilim adamı' seçilen Ahmet Yıldız'ın hocası Prof. Dr. Paul Selvin, Türk öğre..
Bakan Koç, Azeri şair Vahapzade’ye sahip çıktı Hasta yatağından Türkiye’ye sitem gönderen Azerbaycan’ın dünyaca ünlü şairi Bahtiyar Vahapzade’ye Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç sahip çıktı..
PKK’nın kaçırdığı polis, Roj TV’de Geçtiğimiz yıl Şırnak yakınlarında bölücü örgüt PKK tarafından kaçırılan polis memuru Hakan Açıl, teröristlerin yayın organı olan Roj TV'ye telefonla bağlan..
Kurtuluş Savaşı gazisi vefat etti Çorum’un İskilip ilçesinde bağlı Çatkara köyünde yaşayan Kurtuluş Savaşı’nın son gazilerinden 106 yaşındaki Ömer Küyük, vefat etti.
Numuneler Ankara’ya otobüsle gönderiliyor Kuş gribi şüphesiyle illerden alınan numunelerin Ankara'ya gönderilmesinde büyük sıkıntılar yaşanıyor.
Avrupa Birliği’nden Türkiye’ye övgü Kuş gribi ile ilgili gelişmeleri değerlendirmek üzere olağanüstü toplanan AB Sağlık Komitesi, ‘şeffaf davranması yanında AB, üçüncü ülkeler ve uluslararası..
11 ilde virüs tespit edildi Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Türkiye'de şu ana kadar 11 ilde, kanatlılarda kuş gribi tespit edildiğini söyledi.
Samsun’da 6 şüpheli hastaneden kaçtı Kuş gribi şüphesiyle tedavi altına alınan 6 hasta yetkililere haber vermeden hastaneden ayrıldı.
Sümeyye Mamuk taburcu oldu Van’da Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’nde kuş gribi teşhisiyle tedavi gören Sümeyye Mamuk (9), sağlığına kavuşarak taburcu oldu.
30 milyon dolar yardım gelebilir Dünya Bankası Yönetim Kurulu, kuş gribi vakalarıyla mücadele için çeşitli ülkelere aktaracağı 500 milyon dolarlık fonu onayladı.
Almanya'da yeterince ilaç yok Kuş gribine karşı kullanılan ve insan vücudunda virüsün yayılmasını önleyen ilaçların Almanya'da yeterince bulunmadığı belirtildi.
İran 50 bin kanatlıyı itlaf etti İran'ın, Türkiye sınırına yakın bölgede 50 bin kanatlı havyanı itlaf çalışmalarına başladığı bildirildi.
Kuş gribi değil, gripal enfeksiyon İzmir'de kuş gribi şüphesiyle Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alınan Gamze Turan'a ağır gripal enfeksiyon teşhisi konuldu.
Çin konferans düzenliyor Japonya'nın başkenti Tokyo'da düzenlenen uluslararası kuş gribi konferansında, hastalığın yayılmasına karşı alınabilecek önlemler görüşülüyor.
Serbest kalan Ağca’dan polis karakoluna her gün iki imza Gazeteci-yazar Abdi İpekçi’nin öldürülmesine ilişkin idam, Papa 2. Jean Paul’e yönelik suikast girişimi nedeniyle de müebbet hapis cez..
İlk isteği pilav ve kurufasulye oldu Ağabeyinin tahliye edilmesinden dolayı çok mutlu olduğunu belirten Adnan Ağca, Mehmet Ali Ağca’nın askerlik yapmaması için bir engel bulunmadığını söyledi..
Tahliye dosyasını Yargıtay’a gönderiyor Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Ağca'nın tahliyesi ile ilgili Atatürk Hava Limanı'nda açıklama yaptı.
Eski başbakandan ‘derin devlet’ vurgusu Bülent Ecevit, Ağca’nın tahliyesiyle ilgili olarak derin devlete vurgu yaptı: "Ortada hukuki bir acaiplik var.
Serbest bırakılmaya hukukçulardan tepki Eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk, Ağca’nın 2017 yılından önce tahliye olmasının mümkün olmadığını savundu.
‘Papa, sıkılan kurşunlardan birini sakladı’ Mehmet Ali Ağca’yı sorgulayan İtalyan yargıçlardan Ilario Martella, La Repubblica gazetesinde yer alan özel demecinde, 1981’deki suikast girişimini..
Roma’daki suikastın ayrıntıları kitabında Ağca, hayatının İpekçi'nin öldürülmesi haricindeki birçok detayı "Ben Mehmet Ali Ağca: Mesih" adlı kitabında anlattı.
Şeytan taşlamada izdiham Hac ibadetinin vecibelerinden olan şeytan taşlamasının üçüncü gününde izdiham yaşandı.
Çantalarıyla gelen hacıların eşyalarına takılanlar ezildi Şeytan taşlamada yaşanan izdihamın sebepleri konusunda görgü tanıkları farklı bilgiler verdi. Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı’ndan..
[HABER İZLENİM] Türk hacıları Diyanet’in aldığı tedbirler kurtardı Şeytan taşlama alanı, hacdaki yoğunluğun en fazla yaşandığı yer. Arafat'ta her ülke geniş bir alana kendi çadırlarını kurduk..
İlk hacı kafilesi 14 Ocak’ta Türkiye’de Kurban Bayramı'nın 3. günü olan dün şeytan taşlama görevini tamamlayan hacılar, dönüş hazırlıklarına başladı. Hacıların bir bölümü Kâbe'ye gelip, veda ..
İzdihama hacıların eşyaları yol açtı: 7’si Türk 367 ölü Haccın vecibelerinden şeytan taşlamanın son gününde izdiham yaşandı. Mina’daki Cemarat Köprüsü üzerindeki kalabalık ve kargaşa sebebiyl..
Ağca çıktı, af tartışması alevlendi Gazeteci-yazar Abdi İpekçi'nin öldürülmesi ve Papa 2. Jean Paul'e yönelik suikast girişimi sebebiyle önce İtalya'da daha sonra Türkiye'de olmak üzere yılla..
Türk lokumu ye, masal seyret! Sinemaseverleri baştan uyarmakta fayda var; Yüzüklerin Efendisi üçlemesi ve seriye bağlanan Harry Potter’lardan sonra yeni bir fantastik maceramız daha oldu.
« » 1 2 3 4 5