12 Ocak 2006 Perşembe Günü Haberleri

12 Ocak 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Çelik fabrikasındaki patlamada 2’si ağır 6 işçi yaralandı Gebze'de faaliyet gösteren Diler Demir Çelik Fabrikası'nda meydana gelen patlamada 2'si ağır 6 işçi yaralandı.
Nine, gelin ve torunlar aynı okulda birlikte eğitim görüyor Çanakkale’nin merkeze bağlı Sarıcaeli Köyünde yaşlı bir kadın, kızı, gelini ve torunları ile birlikte köy okulunda okuma yazma öğre..
‘Bursa’da risk bitene kadar itlaflar sürecek’ Bursa Valisi Nihat Canpolat, Bursa’daki kanatlı itlaf çalışmasının kuş gribi riski tamamen ortadan kalkıncaya dek süreceğini söyledi.
Boş deprem konutları çocuk yurduna çevrilecek Kocaeli Valisi Erdal Ata, Irak hükümetinin Marmara depremi sonrasında İzmit’te yaptırdığı 128 konutun, düşkünler ve kimsesiz çocuklar için yurt o..
Bursa’dan sebze meyve ihracatı, yılı düşüşle kapattı Tarıma dayalı sanayinin önde gelen merkezlerinden Bursa’dan 2005 yılında yapılan ihracat, önceki yıla göre yüzde 10,8 oranında düşerek 145..
Demir çelik fabrikasında patlama Gebze'de faaliyet gösteren Diler Demir Çelik Fabrikası'nda meydana gelen patlamada 2'si ağır 6 işçi yaralandı.
Bursa Emniyeti, ‘toplum destekli polislik’ için çalışmaları başlattı Bursa Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ‘toplum destekli polislikin misyonunu şöyle anlattı: "Bir bölgede tekrarlayan güvenlik..
ÇOMÜ öğrencileri denizde balık tutarak ders yapıyor Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin (ÇOMÜ) değişik fakültelerinde öğrenim gören öğrenciler, bölüm dışı ders kapsamındaki ‘Amatör ve Spo..
Biga’da öğrenciler, karnelerine geç de olsa kavuştu Çanakkale'nin Biga ilçesinde bir ilköğretim okulunda, Okul Aile Birliği'ne temizlik ücretini ödemedikleri gerekçesiyle karne almadıkları id..
Yan dükkâna tost götürene kadar hırsızlar kasayı soydu Bursa’da Kurban Bayramı’nın ilk günü soygunlar yine eksik olmadı.
Japonya’dan PKK ile mücadeleye aktif destek Terörle mücadele konusunda Avrupa ülkelerinden beklediği desteği bulamayan Türkiye’ye Uzakdoğu’dan yardım eli uzandı.
Tahran’dan Japonları kurtaran pilot: Aynı görevi verseler yine yaparım Türkiye’ye resmî bir ziyarette bulunan Japonya Başbakanı Juniçiro Koizumi, İstanbul temasları çerçevesinde İran-Irak Sav..
Avrupa, İran’a yaptırım seçeneklerini görüşüyor İran yönetiminin, Batı’nın tepkisine rağmen nükleer yakıt araştırmalarına yeniden başlaması, Tahran yönetimine BM tarafından yaptırım uygulanma..
Yuşenko’dan Rusya ve AB’ye anlaşma teminatı Ukrayna Devlet Başkanı Viktor Yuşenko, ülkesi ile Moskova arasında yaşanan doğalgaz krizinin aşılmasının ardından dün ilk kez Rusya lideri Vladimir..
Karikatürlü provokasyon girişimi Norveç’te tepkiyle karşılandı Danimarka’nın Jyllands Posten gazetesinin Hz. Peygamber’e hakaret içeren karikatürleri yayınlamasının oluşturduğu gerilim tam ol..
[HABER İZLENİM] Muzafferabad’da bayram ‘Zindebad Türkiye’ sesleriyle başladı Deprem vurgunu Pakistan, Kurban Bayramı’na dün başladı. Soğuk havaların hakim olduğu bölgede barınacak evleri ve g..
‘Şaron, siyasetçi ve asker olarak barış adamı değildi’ Almanya eski Dışişleri Bakanı Joschka Fischer, İsrail Başbakanı Ariel Şaron’un hem politikacı hem de asker olarak ‘barış adamı’ olmadığı..
ABD Dışişleri’nden TOBB’un Erez hamlesine övgü ABD Dışişleri Bakanlığı, İsrail ile Gazze’deki Filistin toprakları arasında bulunan Erez noktasındaki sanayi bölgesinin geliştirilmesine önderli..
MGK Genel Sekreteri Washington’a gidiyor MGK Genel Sekreteri Büyükelçi Yiğit Alpogan’ın, resmî bir ziyaret için 22 Ocak’ta ABD’ye gitmesi bekleniyor.
Sigorta hizmeti, Sosyal Güvenlik Reformu çıkmadan önce vatandaşın ayağına gitti Hükümet, yanlış politikalar yüzünden bütçede faizden sonra ikinci büyük gider kalemini oluşturan sosyal güvenli..
Organik patatesleri elinde kalan çiftçiyi internet kurtardı Cengiz Şıklı, kimyevi gübrenin en az kullanıldığı illerden olan Kars’ta diğer çiftçilere örnek olmak için geçtiğimiz yıl organik ta..
Sigorta şirketleri de TSE belgesi alacak Sigorta acenteleri şubat ayından sonra Türk Standardları Enstitüsü (TSE) belgesine geçiyor.
Şirketler, sosyal faaliyetlerle personele moral veriyor Son dönemlerde şirketler, çalışanlarının motivasyonunu artırmak amacıyla aktivite düzenlemeye başladı.
‘Her şey dahil’den kaçtık İstanbul’a şehir oteli kurduk Türkiye'yi ziyaret eden turist sayısı her geçen yıl artıyor. 2005'in daha ilk 11 ayında 20 milyonun üzerinde ziyaretçi ülkeye giriş yap..
Gurbetçiler 1 yılda on bin telefon merkezi açacak Son dönemde büyük bir hız kazanan telekom sektörü, gurbetçileri cesaretlendiriyor. Yurtdışında yaşayan girişimciler, Avrupa ve Almanya'da old..
Çin’in dış ticaret fazlası 3 kat arttı Çin'in dış ticaret fazlası, 2005'te bir önceki yılın 3 katına çıkarak 101,9 milyar dolar oldu.
Turizmci 21 milyonu az buldu hedef 50 milyon kişiye ulaşmak Turizmde rekor üstüne rekor kıran Türkiye, takip ettiği uygun politikaların meyvelerini topluyor.
Sustalı bıçak bile kaçak getiriliyor Gümrüklerde, akaryakıt ve uyuşturucunun yanı sıra el bombasından sustalı bıçağa, yılan zehirinden sprey gaza, kilimden kuru fasulyeye, jet-skiden tohuma,..
Çimento için 2005 çok iyi geçti, bazen kapasitemiz yetmedi Konut faizlerinin yüzde 1'lerin bile altına gerilediği 2005, çimentoculara yaradı.
Seyahat acenteleri de tren bileti satabilecek Ulaşımda gün geçtikçe pazar payı azalan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDDY), müşterilerine özel sektör mantığı ile ulaşarak pazar pa..
Telsim, abonelerini kısa mesajla sigortalıyor İngiliz şirketi Vodafone'a satılmasıyla gündeme gelen Telsim, cep telefonu üzerinden müşterilerini ‘sürekli sakatlık teminatlı' kaza sigortası ka..
Maliyetler yükseldi, tekstilciler yurtdışında büyümeyi planlıyor Tekstil dünyasının önde gelen firmaları 2006 yılına yeni yatırımlarla giriyor. Geçen yıl Türk Lirası’nın değerliliğinden dolay..
Havadaki rekabet işsizlere ekmek kapısı oldu Havayolu firmaları arasındaki rekabet bilet fiyatlarını düşürerek vatandaşın ucuza yolculuk etmesini sağlarken bir taraftan da yeni iş imkanları s..
Tariş, sanal mağazada 5 bin üyeye zeytinyağı satıyor Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği, sanal ortamda açtığı mağazada 5 bin üyeye ulaşma başarısı gösterdi. Japonya’dan ABD’ye Çin’den Avustra..
Dünya Sağlık Örgütü: Kuş gribi önlemleri yeterli Dünya Sağlık Örgütü (WHO), kuş gribi konusunda Türkiye’nin aldığı tedbirlerin ‘zamanında ve yerinde’ olduğunu açıkladı.
[HABER ANALİZ] Bir ördek on aileyi rehin aldı "Çocukluk yıllarımızda duyardık. Bizim tavuklara kıran gelmiş denirdi. Bir gecede kümeste ne kadar tavuk varsa hepsi ölürdü. Kuş gribi de buna be..
Yunanistan: Seyahat uyarısı yok Yunanistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Yorgo Kumuçakos, kuş gribi vakaları nedeniyle Türkiye için seyahat uyarısı yayınlamalarının söz konusu olmadığını söyled..
Çin’de 2 kişi hastalıktan öldü Çin’de kuş gribi hastası olan kişilerden ikisinin daha öldüğü açıklandı.
Türkiye’den gelenlere kontrol Sırbistan, kuş gribini önlemek üzere Türkiye’den gelen yolcu, araç ve eşyalar üzerindeki kontrollerini artırdı.
Türkiye, mücadelede aşıyı düşünmeli Dünya Hayvan Sağlığı Teşkilatı (OIE) Başkanı Bernard Vallat, kuş gribi kapmış kümes hayvanlarının sayısının artması halinde Türkiye'nin bu hayvanları itlaf..
AB, vahşi kuşları izlemeyi sürdürecek AB, kuş gribinin yayılmasının önlenmesi için vahşi kuşları ve kümes hayvanlarını izleme programının süresini 2006 yılının sonuna kadar uzatma kararı aldı..
Romanya’dan seyahat uyarısı Romanya Dışişleri Bakanlığı, kuş gribi vakaları sebebiyle Türkiye için seyahat uyarısı yayımladı.
Cezaevi vaizlerine konuşan Ağca: Roma’yı çökerteceğim Papa’ya suikast girişiminde bulunan Mehmet Ali Ağca’nın cezaevinde kaldığı süre boyunca düşüncelerini en iyi bilenler din görevlileri.
İtalya’dan devlet koruması teklifi İtalya’da parlamento bünyesindeki soruşturma komisyonlarından olan Mitrokhin’in Başkanı Paolo Guzzanti, Mehmet Ali Ağca’nın, Papa İkinci Jean Paul’e yönelik..
Kanser ve alzheimer için dev bir adım attı, bilimin zirvesine çıktı Hücredeki proteinlerin, insan gibi çalıştığını tespit eden Ahmet Yıldız, Science Dergisi tarafından 2005'in en büyük genç b..
Rektör Yücel Aşkın, Smith Wesson tabancayla dolaşıyor ‘İlaheye fesat karıştırmak ve suç işlemek için teşekkül oluşturmak’la suçlanan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın..
Öcalan'a 20 gün hücre cezası İmralı Cezaevi’nde tutuklu bulunan terör örgütü PKK’nın elebaşısı Abdullah Öcalan’a 20 günlük hücre cezası verildiği idda edildi.
Hasta bebek için asker seferber Muş’un merkeze bağlı Kutlugün köyünde çocukları hastalanan anne, eşini arayarak yardım istedi.
Besicilerden Tabip Odası’na dava Doğu Anadolu Tarımsal Üreticiler ve Besiciler Birliği (DATÜB), kurbanlık satışlarına mani olduğu gerekçesiyle İstanbul Tabip Odası (İSTABİP) hakkında suç duyu..
Çocuklar arasındaki silahlı kavga kanlı bitti: 1 ölü Konya’nın Meram ilçesinde, 2 çocuk arasında çıkan silahlı kavgada av tüfeğiyle yaralanan çocuk, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti..
« » 1 2 3 4