11 Ocak 2006 Çarşamba Günü Haberleri

11 Ocak 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Akaryakıt denetimine 16 milyon YTL’lik bütçe Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, akaryakıt piyasasında mevzuata aykırı hareket eden 116 şirket hakkında ön araştırma ve soruşturma başlattı.
İş dünyası: Kuş gribi bahanesiyle ülkeyi kriz ortamına sokmayın Kuş gribi, Türkiye’nin en önemli gündemi haline geldi. Ancak medyada oluşan panik havası, iş dünyasını endişelendiriyor.
Hastalık tartışılırken komplo teorileri gündemde Türkiye Belediyeler Birliği ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, kuş gribi hastalığının, Türkiye’nin ekonomisini ve huzurunu bozm..
Körfez ülkelerinde 20 yıl sonrasına yatırım yapıyoruz İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş başkanlığındaki bir işadamı heyeti, ‘Körfez Açılımı’ stratejisi çerçevesin..
Kargo devi TNT Ekspres Türkiye’de hedef büyüttü TNT Ekspres Türkiye Genel Müdürü Turgut Yıldız, önümüzdeki dönemde Türkiye’de TNT Ekspres olarak yatırımları artırma kararı aldıklarını, bu kar..
2015 için hedeflenen uçak yolcusu sayısı 2005’te aşıldı Özel hava şirketlerinin faaliyete başlaması ve bilet fiyatlarının düşmesiyle hava trafiği artan Türkiye, bu konuda 13 yıl sonrası için ..
Avrupa’nın kanalizasyonu Karadeniz’e akıyor Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sinop Su Ürünleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Levent Bat, Avrupa’nın üçte birinin kanalizasyonunun Karadeniz’e b..
Mogan’daki taşocakları artık çevreyi kirletemeyecek Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanlığı (ÖÇKKB), eski Cumhurbaşkanı ve Başbakan Turgut Özal’dan sonra ilk defa 2005’te çevrenin korunması için ..
AİHM’den Türkiye’ye işkence cezası Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Türkiye aleyhine açılan toplam 13 davayı karara bağladı.
Yangınların çoğu sigaradan çıkıyor Türkiye’de 2000-2004 yılları arasında yaşanan 255 bin 192 yangından 72 bin 66’sının sigara ve kibritten çıktığı belirlendi.
Hayvanat bahçesinden 4 papağan çalındı Antalya Hayvanat Bahçesi’nden 4 papağan çalındığı bildirildi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nde dün sabah kafesleri kontrol eden bakıcı..
Yargıtay’dan uzlaşmaya öncelik Yargıtay, davalarda öncelikle suçluyla mağdurun anlaşmasına imkan veren uzlaşma sisteminin uygulanmasını istedi.
Başbakan’ım ne olur bana babamı getirin 2004 yılının Ağustos ayında çocuklarıyla vedalaşıp Irak’ın yolunu tutan TIR şoförü Tahir Karaf’tan (53) bugüne kadar iyi veya kötü hiçbir haber alınama..
Kaçırılan polisin ailesi 94 gündür haber bekliyor Şırnak’ın İdil ilçesi yakınlarında 9 Ekim’de PKK’lı teröristler tarafından kaçırılan polis memuru Hakan Açıl’ın ailesi bayramı buruk karşılad..
Yeni Papa’ya mektup gönderdi: Vatikan’a sonsuz teşekkürler Gazeteci Abdi İpekçi cinayeti hükümlüsü Mehmet Ali Ağca’nın, tahliye kararının ardından Papa 16. Benediktus’a bir mektup gönderdiği ..
Fehriye’nin yargılandığı davada güvenlik tartışması Terörist Fehriye Erdal ve terör örgütü DHKP-C üyesi 10 kişinin Belçika’da işledikleri suçlardan dolayı yargılandıkları davada güvenlik tart..
Marketteki her bebek arabalıyı anne sanmayın, soyulabilirsiniz! Hayatımızın vazgeçilmezleri arasında bulunan süpermarketlerin başı hırsızlıklarla dertte. Dev bir alışveriş merkezinden hırsızl..
Kredi kartı intiharına hesapsız alışverişler sebep oluyor İskenderun Adliyesi 25 Ocak 2005’te alışılmadık bir olaya şahit oldu. 46 yaşındaki F.K. adliyenin tuvaletinde içtiği bir kutu hapla b..
YKM’yi sahte hediye çekiyle muhasebecisi dolandırmış YKM adına bastırdığı sahte alışveriş çekleriyle mağazayı dolandıran kişinin mağazanın eski çalışanı olduğu uzun süren bir dedektiflik çalı..
Kuş gribinde yeni risk bölgesi Hatay Belen Kuş gribinde en riskli bölgelerin sulak alanlar olduğu belirtilirken, Türkiye’de yeni risk alanının Hatay Belen olduğu açıklandı.
Yasağa rağmen avlanma sürüyor Bilim adamları, Türkiye’de ilk olarak Manyas Kuş Cenneti’nde ortaya çıkan kuş gribi sonrasında, en az bir yıl avlanmanın yasak olması gerektiğini açıklamıştı.
Dünyada 80 milyon kanatlı itlaf edildi Kuş gribi Türkiye’den önce Çin, Vietnam, Endonezya, Hollanda ve ABD’de görüldü.
[HABER İZLENİM] Arkadaşının güvercinlerini ihbar etti Dünyayı korkutan kuş gribi paniği Türkiye’yi de sardı. Bir anda ortaya çıkan hastalık, Doğubayazıt’tan Erzurum’a, Ş. Urfa’dan Ankara’ya k..
Hastalık sanılandan daha yaygın olabilir İsveç ve Vietnamlı bilim adamları, kuş gribinin sanıldığından daha yaygın olabileceğini ve virüs bulaşan çok sayıda insanın ciddi olarak hastalanmadan..
Bakanlıktan istediğimiz malzeme anında geliyor Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr Hüseyin Avni Şahin, Sağlık Bakanlığı'ndan istenilen tıbbi malzemelerin derhal..
Hastane 250 YTL isteyince hasta kızını eve götürdü Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, kuş gribi teşhisi konulan hastadan 250 YTL istedi. İzmir’in Atatürk Mahallesi’nde ördek besleyen Gamze Turan..
DSÖ: Hava şartları çalışmaları engelliyor Merkezi Paris’te bulunan Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü (DHSÖ), "Türkiye’deki kar ve soğuk havanın, kuş gribini önleme çalışmalarını olumsuz etkilediği..
Ukrayna’da çiftlikte hastalık çıktı Ukrayna, ülkenin güneyindeki Kırım'da 3 ayrı çiftlikte H5N1 virüsüne rastlandığını doğruladı.
77 kişiye kuş gribi bulaşmış Japonya, ülkedeki 77 kişinin, kuş gribinin hafif bir türüne yakalanmış olabileceğini açıkladı.
Kuşadası seyahatleri iptal edilmemeli Londra’daki Tıbbi Araştırmalar Konseyi’nin başkanı Prof. Colin Blakemore, İngilizlere, Türkiye’de Kuşadası ve benzeri sahil kentlerini ziyaret etmeye haz..
Fransa Türkiye’ye maske gönderiyor Fransa Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’de yaşayan Fransız vatandaşlarının kuş gribinden korunması için ilaç ve maske göndereceğini açıkladı.
Almanya mücadelede kararlı Almanya Başbakanı Angela Merkel, kanatlı hayvanların yasadışı yollardan ülkeye getirilmesinin önlenmesi için çaba göstereceklerini bildirdi.
1 kilo tavuk alana 2 kilo ciğer bedava Kocaeli’nin Gebze ilçesinde faaliyet gösteren bir firma, kuş gribi sonrası azalan satışlarını artırmak amacıyla promosyonlu satışlara başladı.
[HABER İZLENİM] Uzun yürüyüş bitti; artık hacıyız 3 milyon insan aynı vadide toplanınca, birtakım zorlukların yaşanması da normal. Hacı adayları arife gününü Arafat’ta geçirmek için bir gün ö..
Hacılar şeytan taşladı, kurban kesti Kutsal topraklarda bulunan 3 milyonu aşkın Müslüman, Kurban Bayramı’nın neşesiyle hacı olmanın mutluluğunu birlikte yaşıyor.
Kurallara uyuldu; kurbanda nahoş görüntüler yaşanmadı Büyük şehirlerde kurban kesimleri çoğunlukla belediyelerin tahsis ettiği yerlerde gerçekleşti. Otoyol kenarı ve parklarda, önceki yıllard..
Müslümanlar bayram namazı için camilere akın etti Kurban Bayramı, tüm Müslüman aleminde soğuk havaya rağmen coşkuyla kutlandı.
[HABER İZLENİM] Gurbette bayram başkadır Kapmlintfort kasabasının Bergwerkwest maden işletmesinin Rossenray kuyusu asansörleri 885 metreden işçileri yukarı çıkarıyor. Saat 13 suları…
Acılı baba: Yüreğim yanıyor, camiye ilk kez Ali’msiz gittim Doğubayazıt’ta görülen kuş gribinden üç çocuğunu kaybeden Koçyiğit ailesi, Kurban Bayramı’na gözyaşları dökerek girdi.
Bayram sevinci içimizi ısıttı Kurban Bayramı, Türkiye’nin bütün bölgelerinde sevinçle kutlandı. Bayram namazıyla başlayan coşku, karşılıklı ziyaretlerle sürdü.
Kuaför ve güzellik salonları hastalık konusunda tedbirsiz Hacettepe Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı öğretim üyeleri tarafından yapılan bir araştırmada; kuaförler ve güzellik merkezler..
Bakanlık, müzeleri devredecek ama denetimi bırakmayacak Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın hazırladığı, müzeler için ‘reform’ sayılabilecek kanun tasarısı Meclis’e gönderildi.
Şairlerden ‘kendi seçtikleri şiirler’ Ülkemizde şiir kitaplarının alıcısı her geçen gün azalıyor. 20-25 sene önce üç bin adet basılan şiir kitapları günümüzde en fazla bin adet basılıyor.
İstanbul’da bir asır İstanbul’un kalabalık, kirli, bakımsız görüntüsünden rahatsızsanız, bir de yüz yıl öncesine göz atın bakalım.
İzmir’de Film Günleri İzmir Fransız Kültür Merkezi, ocak ayı sonunda İzmirlileri sinemaya doyuracak.
Bela Bartok, Osmanlı Bankası Müzesi’nde Osmanlı Bankası Müzesi Sineması’nın bu ayki etkinliği Bela Bartok’un çalışmaları üzerine kurulu.
Müziğe ‘Yüksek Sadakat’ Kimi mühendis, kimi öğretmen, kimi gazeteci; buluştukları nokta ise ‘yüksek sadakat’le bağlı oldukları müzik.
Erdoğan’dan kuş gribi uyarısı: Panik havası, istila izlenimine yol açıyor Başbakan Tayyip Erdoğan, yurdun çeşitli yerlerinde görülen kuş gribi konusunda gerekenin yapıldığını, durumun kontrol..
Sabah ve bayram namazlarını Kocatepe’de kıldı Başbakan Tayyip Erdoğan, bayram namazını Kocatepe Camii’nde kıldı. Erdoğan’a, Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, De..
Bayram namazına torunlarıyla gitti CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, bayram namazını iki torunuyla birlikte Antalya Hacı Mehmet Çiçek Camii’nde kıldı.
« » 1 2 3 4 5