11 Ocak 2006 Çarşamba Günü Haberleri

11 Ocak 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Çocuğun yanında kadınla erkeği silahla infaz ettiler Ümraniye'de biri kadın 2 kişi, otomobilde başlarından vurulmuş olarak ölü bulundu. Cesetlerin yanında bir de 3 yaşlarında çocuk çıktı.
Marmaray’ın elektromekanik teçhizatları için ihaleye çıkılıyor Türkiye'nin ulaştırma sektöründe en büyük yatırımları arasında yer alan tüp geçidi de bünyesinde barındıran ve kısa adı "Marmar..
Cebeci Mahallesi’ne girenler, ‘tavuk vebası’ ikazıyla karşılanıyor Bazı kümeslerden alınan tavuklarda kuş gribi virüsüne rastlanan Gaziosmanpaşa Cebeci Mahallesi’ne uyarı levhaları asıldı. Ma..
İstanbul’da yaklaşık 4 bin kanatlı hayvan itlaf edildi İstanbul İl Tarım Müdürlüğü, kontrol bölgesi ilan edilen Gaziosmanpaşa, Küçükçekmece ve Esenyurt ilçelerinde yaklaşık 4 bin kanatlı hay..
Mağazayı soyan hırsızlar görevlileri bıçakla tehdit etti Arife günü mağazalardaki yoğunluktan yararlanmak isteyen hırsızlar, Cevizlibağ'da bir ayakkabı marketten güpegündüz ayakkabı çalarken ..
Kalpazanlar, bayram mesaisinde yakalandı Kurban Bayramı mesaisine çıkan kalpazanlar yakayı ele verdi. Bağcılar'da önceki gece saat 02.00 sıralarında, içinde 3 kişininin bulunduğu bir araçtan ..
İtfaiye ekipleri, bayramı yine yangınla karşıladı Kurban Bayramı'nın ilk günü itfaiye ekipleri yangın mesaisi yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Gaziosmanpaşa İtfaiyesi ekipleri, ..
Banka şubesine molotof kokteylli kundaklama Kağıthane'de Yapı Kredi Bankası'na ait bir şube, kimliği belirsiz kişilerce molotof kokteyli atılarak kundaklandı.
Çamur içindeki kurban kesimine Başkan Topbaş da tepki gösterdi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, hava şartları ve yağmurun getirdiği olumsuzluklar sebebiyle çamur içinde kurb..
‘2. gün kesin’ tavsiyesine uyan olmadı İstanbul’da kurban bayramlarının en büyük sıkıntısı kesim yerleri yetersizliği oluyor. Nüfusun yoğunluğu ve herkesin kurbanlıklarını ilk gün kestirmek i..
Kurban Plaza ‘geçer’ not aldı Önceki senelerin aksine bu yıl bir ilk oluşturan ‘plaza’daki kurban kesimi, Avrupa Birliği standartlarını yakalamaya örnek oldu.
Yol kenarında kurban kesen 10 kişiye zabıtadan ceza İstanbul, Kurban Bayramı’nın ilk gününü önceki yıllara oranla daha sakin geçirdi. Bayramın getirdiği sükunete havanın soğuk ve yağışlı olma..
Ortalığı birbirine katan boğa kanala düşünce yakalandı Güngören’de ipini koparıp ortalığı birbirine katan kurbanlık boğa, kaçmak isterken kanalizasyon çukuruna düştü.
USAŞ: Mönülerdeki tavuklarda kuş gribi riski bulunmuyor Havayolu ikram ve havaalanı restoranı işletmeciliği sektöründe faaliyet gösteren Gate Gourmet USAŞ, uçak yolcuları için hazırladıkları ..
Gece yarıları yollara düşüp kurbağa topluyorlar Edirne’de nehirlerin taşması ile ortaya çıkan kurbağalar, çoğunluğu Roman olan kurbağa avcıları tarafından toplanarak satılıyor. Gece yarıları ..
Acemi kasaplar acil servisleri doldurdu Kocaeli’nin Gebze ilçesinde her yıl olduğu gibi kurban kesmeye kalkışan acemiler bu yıl da çeşitli yerlerinden kendilerini yaralayınca soluğu Devlet Ha..
Bursaray ve belediye otobüsleri bayramda ücretsiz taşıyor Bursa’da Kurban Bayramı süresince belediye otobüsleri ve Bursaray ücretsiz hizmet verecek.
‘Kuş gribi’ şüphesiyle hastaneye kaldırılan 2 çocuğun tedavisi sürüyor Bursa’da ‘kuş gribi’ şüphesiyle önceki akşam hastaneye kaldırılan iki çocuğun tedavilerinin sürdüğü bildirildi.
Üzerine kurbanlık düşen yaşlı adam hastanelik oldu Bursa’nın İznik ilçesinde bir vatandaş, kesime hazırladıkları büyükbaş hayvanın üzerine devrilmesi sonucu hastanelik oldu.
5 kurbanlık koçu çalan hırsızlar kayıplara karıştı Bursa’da bir ahırın kapısını kırarak içeri giren hırsızlar, 5 kurbanlık koçu çalarak kayıplara karıştı.
‘Kaçak bina yapan, ruhsat fiyatını araştırma gereği bile duymuyor’ Bursa’nın Yıldırım ilçesindeki 30 bin binanın yüzde 80’inin, Osmangazi’de ise 35 bin binanın yüzde 70’inin kaçak olduğunu aç..
Adapazarı TSO Başkanı Öztürk: Ekonomi daha da iyiye gidiyor Adapazarı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erol Öztürk, ülke ekonomisinin bir yıl öncesine kıyasla daha iyiye gittiğini söyledi.
Akaryakıt pompacısına silahlı gasp yapan 2 zanlı kaçamadan yakalandı İzmit’in Uzuntarla beldesinde, bir akaryakıt istasyonunda çalışan pompacıyı silah zoruyla etkisiz hale getirip gasp ettiği..
İzmit’te ‘kuş pisliği temizleme timi’ kuruldu İzmit’in Saraybahçe Belediyesi’nce kuş gribine karşı, ‘Kuş Pisliği Temizleme Timi’ kuruldu.
Başkan Aygün, vatandaşlarla mezbahada bayramlaştı Tekirdağ Belediye Mezbahası’nda vatandaşlarla bayramlaşan Belediye Başkanı Ahmet Aygün, açılan kesim yeri ile AB standartlarında modern ve te..
Sahibini yaralayıp kaçan boğa yakalandığı yerde kesildi Bursa'da kesileceği sırada sahibini yaralayarak kaçan boğa dehşet saçtı. Önüne çıkan herkesi toslayan boğa, arkasından koşturan çocukla..
Bursa surlarının onarımında sıra şimdi de Fetih Kapısı'nda Tarihî Bursa surlarının restorasyonu için çalışmalara başlayan Bursa merkez Osmangazi Belediyesi, Saltanat Kapısı'nın ardından Fetih..
Sokağa atılan kümes hayvanları zabıta gelmeyince ortada kaldı Türkiye’yi etkisi altına alan kuş gribi, vatandaşları tedirgin etmeye devam ediyor.
Japonya ile 3 konuda işbirliği Türkiye ile Japonya, kuş gribi ile etkin mücadele, Irak’a tıbbi yardım ve hastane yapılması ile Filistin-İsrail barışına katkı konularında somut projeler üzeri..
Belçikalı bakanı engelleyen Rumların yeni hedefi Talat-Straw görüşmesi KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın Belçika Dışişleri Bakanı Karel De Gucht ile yapacağı görüşmeye engel olan Rumları..
Darbeci generale ordudan kısmî destek İspanya’da Katalonya Özerk Yönetimi’nin yeni özerklik statüsünü eleştirerek, darbe imasında bulunan General Jose Mena Aguado’ya destek için 50’den fazla ..
İspanya’da biri Türk, 20 şüpheliye gözaltı İspanya’da gerçekleştirilen operasyonlar çerçevesinde 2003’te Irak’taki İtalyan üssüne düzenlenen saldırıyla da bağlantısı olduğu sanılan biri Türk ..
İsrail’den Müslüman gence ret: Pilot olamazsın, paraşütçü ol İsrail ordusu, hava kuvvetlerinde pilot olmak isteyen ve bunun için orduya başvuran Müslüman Arap gencinin talebini reddetti.
Şaron, komadan Mozart’la çıkıyor Kudüs'teki Hadasa Hastanesi'nde yoğun bakımda tutulan İsrail Başbakanı Ariel Şaron'un, vücudunun sol tarafını da hareket ettirdiği ve oğluyla konuştuğu bildir..
Filistinlilere Doğu Kudüs’te oy izni İsrail yönetimi, 25 Ocak’taki kritik Filistin seçimlerinde Doğu Kudüs’te de oy kullanılmasına yeşil ışık yaktı.
Pakistan’ın en zor bayramı Pakistan, 8 Ekim depreminin yaralarını sarmaya çalışırken, yüz binlerce Keşmirli depremzede bayrama ‘üşüyerek’ merhaba diyor.
Nükleer araştırmayı yeniden başlatan Tahran’a beşli nota Nükleer çalışmalarına yeniden başladığını duyuran İran’a, uluslararası toplumdan tepki geldi.
Gül’le görüşen Nazarbayev sıcak mesajlar verdi Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Kazakistan’a giderek Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev’in yemin törenine katıldı.
‘Sosyal güvenlikte geri adım yok’ Bütçedeki en büyük kara delik olarak nitelendirilen sosyal güvenlik açıklarını azaltmak amacıyla hazırlanan yasa tasarısının şubat sonuna kadar Meclis’ten ge..
Ziraat Odaları klinik açmakta ısrarlı Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, sayısı 700'ü aşan Ziraat Odaları’nın ‘ahırdan sofraya gıda güvenliğini sağlamak' amacıyla kurmak istediği veteriner klinikl..
KKTC’de kişi başına gelir 7 bin 700 dolar Türkiye'nin Avrupa Birliği yolunda attığı adımlar ve müzakerelere başlamasıyla üç yıldır ekonomide esen olumlu hava Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni ..
Ruslar limonu sevdi ihracatta yüzler gülüyor Rusya ile Haziran 2005'te meyve sineği krizi yaşayan ihracatçı, narenciye sayesinde yılı artışla kapadı. 2005'te Rusya'ya yapılan sebze-meyve ihra..
Yeni yatırımlar TCDD'nin pazar payını da artırıyor Türkiye'nin 11 bin kilometrelik demiryolu ağının yüzde 97'si tek hat üzerinden ulaşım sağlıyor.
Gıda tesisleri için ‘sorumlu müdür’ zorunluluğu yönetmeliğe takıldı Avrupa Birliği'yle başlayan müzakerelerde ilk açılacak müzakere başlıklarından ‘gıda güvenliği mevzuatında' geri adım atılı..
‘Türkiye atıkların değerini bilmiyor’ Türkiye çevre konusunda etkin politikalar yürütememenin bedelini ağır ödüyor. Katı atık yönetimine sahip olmayan ülkenin sadece atıklarını değerlendireme..
Oyak’a 2 ay süre Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Oyak'a Erdemir'de Hisse Satış Sözleşmesi'ni imzalamak için 2 ay daha süre verdi.
İstikrar cesaret verdi, 50 şirket Borsa’ya açılıyor Son 3 yılda yakalanan iktisadî ve siyasî istikrar, halka açılarak özkaynaklarını güçlendirmek isteyen firmalara cesaret veriyor.
Kullanılmayan özellikler için elektroniğe milyonlar harcanıyor Her gün yeni bir ürünün piyasaya çıktığı elektronik dünyasında insanlar yeni teknolojileri takip etmekte zorlanıyor.
Turizm tahsisleri çevrecileri ayağa kaldırdı Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın, güney bölgelerinde tahsis edeceğini duyurduğu 104 araziden 16'sının ihalesini gerçekleştirmesi çevrecileri ayağa k..
Çiftçi mısır ile pamuk arasında kaldı Tarımda ekim dönemi başlarken çiftçi ürün seçmekte zorlanıyor. Aralık sonuna kadar tarlalara saçılacak tahıl tohumlarıyla başlayan ekim dönemi patates, m..
« » 1 2 3 4 5