10 Ocak 2006 Salı Günü Haberleri

10 Ocak 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Geçici prefabrikler kalıcı varoşa dönüştü, evlere bahçeler kuruldu Adapazarı’nın Dernekkırı yöresindeki prefabrik evler, kalıcı mahalle haline geldi. Yaklaşık 2 bin 500 kişinin yaşadığı bölge..
Şehit mezarlarına İl Özel İdaresi bakacak Bursa İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Tunçak; şehir merkezi, ilçe ve köylerdeki şehit mezarlarının her türlü yapımı ve onarımı işlerini İl Özel İdare..
Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu 70 fakir çocuğu sevindirdi Bilecik’te eğitim ve öğretim veren Özel Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu, il merkezindeki çeşitli okullarda okuyan ihtiyaç sahibi öğrenci..
Arefe günü evsiz kaldılar Bursa’nın Osmangazi ilçesinde, Abdülkerim Dizdar’a ait çiftlikte 5 ev yanarak kül oldu.
İstanbul'a 8 kapalı otopark yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'da 8 noktada "yap-işlet-devret'' yöntemiyle kapalı otoparklar yapılması için ihaleye çıktıkla..
‘Sahte parayı, aldığınız kişiye geri vermeyin’ Bayramlarda alışverişlerin arttığına dikkat çeken Bursa Emniyet Müdürlüğü, vatandaşları sahte paraya karşı uyardı. Emniyet, sahte paranın 3 gün ..
Türkiye’den giden kurbanlar Pakistan’ın yüzünü güldürdü Kardeş ülke Pakistan’ı üç ay önce vuran depremde resmî rakamlara göre 87 bin kişi hayatını kaybetti. 3 milyona yakın kişi ise bayrama d..
Keşmir’in Oktay bebeği Depremle yıkılan Keşmir’de acı sahnelerin yanında gülümseten olaylar da yaşanıyor.
[HABER İZLENİM] Üşüyorum, çadırımız çok soğuk, kışlık elbisem yok Keşmir’in Pakistan kesimini yerle bir eden 8 Ekim depreminin ‘başkenti’ Muzafferabad’dayız.
Şaron, kendi kendine nefes almaya başladı İsrail Başbakanı Ariel Şaron, geçirdiği beyin kanaması ve bir dizi ameliyatın ardından dün ilk kez kendi başına nefes almaya başladı.
İsrail’den D. Kudüs’te seçim çalışmasına izin İsrail, Hamas adayları hariç 25 Ocak’taki genel seçimlere katılacak Filistinli adayların, işgal altındaki Doğu Kudüs’te seçim çalışması yapmaları..
Haddam, muhalefeti birleştirmeye çalışıyor Şam’ın vatan haini ilan ettiği ve yolsuzlukla suçladığı eski devlet başkan yardımcısı Abdülhalim Haddam, barışçıl bir değişim yapabilmek için Suriy..
Ankara 15 yıl sonra bir Japon başbakanı ağırlıyor Japonya Başbakanı Junichiro Koizumi, 3 günlük Türkiye temaslarına bugün başlıyor. Junichiro Koizumi, 15 yıl aradan sonra Türkiye’yi ziyaret e..
[HABER ANALİZ] Bayram misafiri Koizumi Japonya Başbakanı Koizumi, resmî bir ziyaret için Türkiye’de. Toshiki Kaifu’nun başbakan olarak 1990’daki ziyaretinden tam 15 yıl sonra gerçekleşmesi ve..
Bakan Gül: ‘Ahmedinecad gelmesin’ mesajı vermedik İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad’ın muhtemel Türkiye ziyaretine ilişkin tartışmalar devam ediyor.
‘Türkiye ile müzakereler objektif olacak’ Avrupa Birliği dönem başkanlığını İngiltere’den devralan Avusturya hükümeti ile AB Komisyonu’nun 25 üyesi, dün Viyana’daki tarihî Hofburg Sarayı’nda ..
İran’da kara bayram: Uçak kazasında 5 general öldü İran’ın kuzeybatısında dün bir askerî uçağın düşmesi sonucu aralarında İran Devrim Muhafızları komutanlarından 5 generalin de bulunduğu 13 k..
Fener ve Beşiktaş’a da kumaş satıyorum Galatasaray'da 10 yılı aşkın süre oynadıktan sonra futbolu bırakan Hakan Ünsal, artık tekstilci.
Dünya sosyetesi Türk kotu giyiyor Türk tekstili, Çin rekabeti karşısında kaliteli ürünlerle öne geçiyor. 2005 yılında konfeksiyon ihracatının yüzde 28'ini gerçekleştiren kot (denim) pantolon ..
Kurşunsuz benzin ve LPG’ye zam Kurşunsuz benzin türlerinin rafineri çıkış fiyatındaki ayarlama ile pompa fiyatlarına litrede 4 YKr’lik zam yapıldı.
Albaraka Türk, borsaya girmeye hazırlanıyor Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Adnan Büyükdeniz, bu yıl şirketin hisselerinin bir bölümünü halka açacaklarını söyledi.
İlk nükleer santral 2012’de faaliyette Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan doğalgaz krizinden sonra enerji bağımlılığı tartışmaları Avrupa ülkeleri gibi Türkiye'de de gündeme geldi.
Yabancıya mülk yasası turizmcileri sevindirdi Tapu Kanunu'nun Anayasa Mahkemesi'nce iptal edilen 35. maddesinde yapılan değişiklik Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylandı.
Rusya krizine rağmen sebze ihracatı katlandı Rusya krizi, Greenpeace ve Avrupa'daki ürün bolluğuna rağmen yaş meyve sebze ihracatı, geçen yıla oranla yüzde 40 civarında arttı.
'KOBİ'ler hazır değil, Basel II kademeli olsun' Avrupa Birliği'ne üye ve aday ülkelerde 2007'de uygulamaya girecek Basel II kriterleri, işletmelerin bankalarla kredi ilişkisini yeniden düzenl..
[HABER İNCELEME] ‘Artık her sabah, çalıştığımız tesisler kapandı mı korkusuyla uyanıyoruz’ Tarım kesiminin en güçlü sektörlerinden tavukçulukta kuş gribi sıkıntısı giderek artıyor.
Yumurtacılar, krizi reklamla aşmayı planlıyor Kuş gribi, yumurta üreticilerini de vurdu. Irak, Gürcistan ve İsrail, Türkiye'den yumurta alımını durdurdu.
Pamuk geriliyor, üzüm revaçta 2001’de bir kilo pamuk ile 3,45 kilo üzüm alınabilirken geçen yıl aynı oran 1,19 oldu. Buna bağlı olarak son üç yılda Ege’deki pamuk ekim alanları da yüzde 38 or..
Murat Saraylı, Türkiye’nin ‘genç lider’i Dünya Ekonomik Forumu tarafından oluşturulan Genç Küresel Liderler Forumu’nda Türkiye’yi Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) ve Avrupa Genç İşada..
BMC yatırım için arsa bakıyor maalesef cevap verilemiyor Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Taşkın, BMC ve Hyundai’nin son günlerde yeni yatırım alanları arayışının ..
‘Görev zararı çıktığında en iyi bankalardan biriyiz’ Pamukbank ile birleşim sürecini tamamlayan Halk Bankası’nın Genel Müdürü Hüseyin Aydın, banka bilançosunda yer alan görev zararı mukabili ..
Dedektif böcekler polisin hizmetinde Türkiye'de, işlenen cinayetler ilk kez böceklerin yardımıyla aydınlatıldı. Samsun Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şubesi'nde görevli Komiser Ersin Ka..
Suriyelilerin telefonları Mardin itfaiyesi’nin hatlarını kilitledi Mardin İtfaiyesi’nin başı Suriye’den gelen telefonlarla dertte. Mardin’in sınır komşusu olan Haseki, Kamışlı ve Amade illeri..
Gözyaşını kurutan araç klimaları kazaya davetiye çıkarıyor Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olarak açıklanmasıyla birlikte tatil planları çerçevesinde yollara çıkacak olan sürücülere, göz uzman..
Sınavlarda gözetmenlik yapan öğretmenlere 30 YTL verilecek Milli Eğitim Bakanlığı, merkezî sınavlarda görev yapan öğretmenlere verilen ücreti 12 YTL'den 30 YTL'ye çıkardı.
Nuh Mete Yüksel'i ÇEV'in avukatı savunuyor Eski Başsavcı Nuh Mete Yüksel, sıkıntılı günler yaşıyor. Elinde hiçbir delil olmadan ‘casusluk’la suçladığı İstanbul Barosu eski Başkanı Yücel Sayma..
Tahliye kararı İtalya’da manşet; Papa’yı vuran Ağca serbest kalıyor Papa suikastı ve Abdi İpekçi cinayeti hükümlüsü Mehmet Ali Ağca’nın tahliye edilecek olması, İtalya’da geniş yankı uyandırd..
Kuş gribi valiye tavuklarını kestirtti Kuş gribi her gün yeni bir ilde kendini gösteriyor. Virüsün görüldüğü yerlerde itlaf çalışması hemen başlıyor. İstanbul Valisi Muammer Güler ise tedbiri..
‘Hijyenik ortamda kesilen kurbanlara kuş gribi bulaşmaz’ Kuş gribi hastalığının ülke geneline yayılması beraberinde bazı soruları da getirdi. Hastalığın Kurban Bayramı öncesine denk gelmesi ‘..
‘Çocuklarıma bir şey olacak diye korktum’ İki çocuğuyla Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yatan Muhammet Çanak, çocuklarının kuş gribine yakalanacağının hiç aklına gelmediğini söyled..
AB: Türkiye hastalığa karşı gerekli önlemi aldı Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Türkiye’nin kuş gribinin yayılmasına karşı ‘gerekli önlemleri’ aldığını bildirdi.
FAO: Kuş gribi Türkiye'de yayılmaz BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), Türkiye'nin, kuş gribi virüsünün geçen ekimde ilk saptandığında hızlı hareket etmediği için hastalığın yayılmasında ihmali ol..
Çin’de bir çocukta virüs bulundu Çin’de, geçen ay kuş gribi belirtileri gösteren 6 yaşındaki bir erkek çocuğunda öldürücü H5N1 virüsünün olduğu doğrulandı.
Vietnam’daki kuş gribi zapt edildi Vietnam, ülkedeki 21 kent ve bölgede son üç hafta içinde hiçbir kuş gribi vakasına rastlanmadığını, hastalığın zapt edildiğini açıkladı.
Türkiye'ye gideceklere uyarı Alman hükümeti, Türkiye'yi ziyaret edenlere kuş gribi uyarısında bulundu.
Tarım müdüründen vatandaşa: Geberin Zonguldak’ta ihbar üzerine gittikleri Çaydamar Mahallesi’nde tavukların dışarıda dolaştığını gören Tarım İl Müdür Yardımcısı Cemalettin Çataklı sinirlenere..
Bayram, yakınlarımızdan kaçma değil gönlümüzü onlara açma zamanıdır Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, kurban kesimi sırasında sergilenen olumsuz görüntülerden yola çıkılarak kurban ibade..
[HABER İZLENİM] Başlangıç noktasında bitiş provası Arafat’taki Rahmet Dağı’nın Hz. Adem ile Havva anamızın dünyada buluştukları yer olduğu rivayet ediliyor.
3 milyon Müslüman hacı oldu Kutsal topraklara gelen yaklaşık 3 milyon kişi, Arafat Vakfesi’ni yaparak hacı oldu. Arife gününü zikir ve dua ile geçiren hacı adayları, Hz. Peygamber’in sünnetin..
Göçük altında kalmaktan son dakikada kurtuldular Hac görevini yerine getirmek için Mekke’ye giden Zaman Gazetesi Antalya Reklam Müdürü Yusuf Taşdöken ve Aydınlı Giyim’in sahibi Mustafa Büyükb..
« » 1 2 3 4 5