1 Ocak 2006 Pazar Günü Haberleri

1 Ocak 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Med ile cezir arasında bir dem Yazmanın sadece ya da temelde ‘yaratmak’ anlamına geldiğini sanmak hayli nahifçe bir yanılgı. Yazmak aynı zamanda ‘yıkmak’ demektir. Yaratmak kadar yıkmak da ya..
Evreşe yollarında depresif Süpermen Süpermen’i hiç böyle bilmezdik. Zor durumdaki insanlara uçarak yardıma koşan Süpermen’i, İstanbul’da araba hırsızlığı yapan bir çetenin ortasında görünce h..
Hiçbir şey yoktur ki hazineleri bizde olmasın Bütün gece yeni bir yıla girmenin heyecanını taşıdı insanlar. Neden bu kadar heyecan ve şevk duyuyorlar? Çünkü gelen yılın yeni ve apak bir sayfa..
Bri Osmanlı üst kimliği: Rumiler Mevlana Celâleddin-i Rumi… Bu muhteşem insanın isim zincirindeki şu son kelime (Rumi), ne karın ağrıları çektirirdi bize. Mevlana gibi bir zirveye nasıl olurd..
Kapıkule’den düşenlerin dostu yok Gümrüklerde dönenleri belki bilmeyen yok. Ben bile bundan beş yıl kadar önce İzmir gümrüğünde dönenleri anlatan bir mektubu köşemde yayınlamıştım. Ne bir tep..
Adını sen koy Hâkim Bey! 2005’i geride bıraktığımız bugün, şöyle geriye doğru baktığımızda devlet kurumları içinde en çok işin il nüfus idareleri ve asliye hukuk mahkemelerine düştüğünü söyle..
Dansöz -Hoşgeldiniz değerli misafirler; bugün "Er meydanı"nda son derece aktüel bir konuyu tartışacağız. Bir süre önce yetiştirme yurtlarından birinde bir yılbaşı eğlencesi yapıldı ve bu eğle..
Sanatçı mısın, yalnızsın! Türk insanına ‘Sanatçı denildiğinde aklınıza kimler geliyor?’ diye bir soru yönelttiğinizde 100 kişiden 80’inin, muhakkak, televizyonlardaki magazin programlarında ..
Maket uçak bulunsaydı Tükreş öldürülecekti Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarihinde Diyarbakır’ın önemli bir yeri var. Çünkü MHP liderleri, Diyarbakır’ı, son 25 yılda ancak üç kez ziyaret e..
Çeşme’nin hayvanları çatı bekliyor Çeşme Doğa ve Hayvan Sevenler ve Koruyanlar Derneği, henüz bir hayvan rehabilitasyon ve barınakları olmadığı için Çeşme’nin hayvanlarına seyyar hizmet veriy..
Deterjanlar birgün hepimizi 'temizleyecek' Marketlerde boy boy yükselen, her marka ve firmanın kıyasıya yarıştığı çamaşır suları, deterjanlar, renkli ve şık görünümlü sabunlar, parfümler ne k..
Medeniyetler buluşması bu köyde gerçekleşmiş: Altı kilise, üstü cami 2005’in Eylül ayında ‘Medeniyetler Buluşması’ toplantısına ev sahipliği yapan, dünyaya barış ve hoşgörü mesajlarının veril..
Çocuktan al haberi Çocuklar ve gençler, ülkemizdeki gazeteler tarafından fazla önemsenmeyen iki kitle. Haber konusu olduklarında gençler olumsuz, çocuklar da ya gülünecek şekilde ya da birer ..
Turnike bozuk, müzeler organize! Bakmayın siz her yıl artan resmî turist sayısına. Yıllar geçtikçe sayı artıyor; sayı arttıkça da gelir düşüyor.
Bağımsız kurul üyesi maaşına zam ve sınır Bakanlar Kurulu, üst kurulların 2006 yılı içinde uyacakları ücret kriterlerini belirledi. Bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan Kararname ile düzenleme ..
« 1 2 3 4 5