1 Ocak 2006 Pazar Günü Haberleri

1 Ocak 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Habur’daki tanker kuyruğu 50 km’yi aştı Irak tanker geçişine sınırlama getirince Habur Sınır Kapısı'ndaki kuyrukların uzunluğu 50 kilometreyi aştı.
AB kriterlerine dolandırıcılar da uydu! Sahtekârlıkta sınır tanımayan dolandırıcılar, şimdi de Avrupa Birliği uyum kriterlerini kullanmaya başladı.
Rehine çocuğun Beslan hatırasını hâlâ saklıyor Rusya’ya bağlı Kuzey Osetya Cumhuriyeti’nin Beslan kentindeki kanlı okul baskınında arabuluculuk yapan dünyaca ünlü Rus profesör Leonid Roşal, b..
ABD adaleti, Bush’un ‘telekulak’ emrini sızdıranların peşinde Amerikan Adalet Bakanlığı, ülkede büyük tartışmalara yol açan ABD Başkanı George Bush’un ‘telekulak’ skandalını basına s..
‘Irak’ta Şii-Kürt hükümeti için mutabakat sağlandı’ Irak’ta yapılan genel seçimlerin kesin sonuçları açıklanmamasına rağmen, birinci ve ikinci sırayı almaları beklenen Şiilerle Kürtlerin hükü..
Turuncu devrimi cezalandıran Rusya, Ukrayna’nın ‘gazını kesiyor’ Turuncu devrim sonrası Rusya ekseninden uzaklaşan Ukrayna, Moskova’nın ağır siyasi ve ekonomik baskısıyla karşı karşıya.
Ortadoğu’da süreli ateşkes sona erdi Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas liderliğindeki El Fetih grubunun silahlı kanadı El Aksa Şehitleri Tugayı, İsrail ile bir yıldır yürürlükte olan ve dü..
Şaron, ‘ikinci Ben Gurion’ olmak istiyor Dünyanın en önemli ‘kriz merkezlerinden’ biri olan Ortadoğu, önümüzdeki üç ay içerisinde çok önemli bir geçiş sürecine sahne olacak.
[EKONOMİ TURU] Havaş, TEMSA’dan 20 otobüs aldı TEMSA Adana’daki tesislerinde ürettiği Safir marka 20 otobüsü Havaş’a sattı. Havaalanlarıyla şehir içi arasında yolcu taşıyan Havaş böylelikle ..
[TEKNİK ANALİZ] 2006 yılı zorlu geçebilir Gelişmekte olan ülke borsalarına yabancı ilgisi İMKB’yi de kapsadı. Hatta kasım ayından itibaren alımlar hızlandı.
Hakkari’nin tek fabrikası yeniden faaliyette Doğu ve Güneydoğu’da terörün izlerinin silinmesi için bir adım da Hakkari’de atıldı.
Sözleşmeli ücretine yüzde 5 zam Kamuda sözleşmeli olarak çalışan personelin ücretleri, 2006’nın ilk yarısında yüzde 2,5, ikinci yarısında da yine yüzde 2,5 oranında zamlanacak.
2006, yeni vergilerle geldi Yeni yılda vergi oranı ve cezalara yüzde 9,8 zam geliyor. Türkiye 2006’da ayrıca yeni bir vergi ile de tanışıyor.
Alman Germanwings, martta Antalya uçuşlarına başlıyor Almanya'nın en büyük düşük maliyetli (low cost carrier) havayolu şirketi Germanwings, Türkiye uçuşlarına Antalya'yı da ekliyor.
Emekli fiş toplamayacak, maaşının yüzde 4’ü kadar vergi iadesi alıyor Yeni yılla birlikte emeklilerin vergi iade sisteminde değişiklik yapılıyor. 1 Ocak 2006 tarihinden itibaren tüm emekliler..
Eski liralar çimento yakıtı olana kadar depoda bekleyecek Türk Lirası (TL) banknot ve madeni paralar bugünden itibaren tedavülden kalktı. Yeni yılla birlikte artık sadece Yeni Türk Lirası ve ..
AK Partili vekil, kayak yaparken ayağını kırdı Tatil için ailesi ile Bolu’ya gelen TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi AK Partili Mehmet Daniş, kayak yaparken ayağını kırdı.
Muhalefet ‘yeni yılda erken seçim’ talebinde ısrarlı Muhalefet partileri, yayınladıkları yeni yıl mesajında 2006 yılında erken seçime gidilmesini istedi. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a gör..
Yeni yıl mesajında ‘kimlik’ vurgusu İktidar ile anamuhalefet partisi arasındaki alt kimlik-üst kimlik tartışmasına Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer de katıldı.
[HABER İZLENİM] Sisler İçindeki Ankara’dan Aydınlık Mesajlar Ne zaman Ankara’ya gidecek olsam tüylerim diken diken olur. O kadar çok komplo teorisi dinlerim ki! Belki de bu yüzden Başkent’i d..
İdeolojik tezgâh sırıtıyor o koridora girmeyeceğiz Hükümetin yeni yıla bakışını Zaman’a değerlendiren Gül, sun’î gündemlerden uzak duracaklarının altını çizdi ve ekledi: "Bizi ideolojik tartı..
Aynalı Çarşı yeniden yapılıyor ama aynasız Çanakkale denince buraya neredeyse mührünü vuran Çanakkale Savaşı, savaş denince de şehit olan binlerce askerin dramını anlatan "Çanakkale içinde Ay..
Terminatör’ü doğduğu şehir reddetti California Valisi Arnold Schwarzenegger’in doğum yeri Avusturya’nın Graz kenti, bundan böyle eski aktörün isminin kentin web sayfasından da silinmesine kar..
Kadınlar internette dinî sitelere meraklı ABD’de yapılan bir araştırma erkeklerin internette daha çok haber, borsa, spor ve pornografiye dair aramalar yaptığını, kadınların ise sağlık ve dinî..
Yaris iç hacmiyle üst sınıfı zorluyor Toyota’nın Avrupa için tasarladığı ve Avrupa’da ürettiği ilk model olan Yaris, tamamen yenilendi.
[SÜRÜŞ İZLENİMİ - HYUNDAI ACCENT 1.6] Eski mirasa yepyeni kardeş İlk olarak 1994 yılında Türkiye'de yola çıkan Accent, 3 yıl sonra yerli üretime başladı. 2000 yılında ortaya çıkan ikinci jen..
Kendimi otomobille ispat ediyorum Bir insanın hele işadamının kendini ispat etme aracı otomobili olmamalı. Çünkü parası olan herkes en pahalı jipi, en lüks otomobili alabilir. Yani özel bir ş..
[GİYECEK] - Bu yıl herkes daha şık! LC Waikiki’nin yeni yıl koleksiyonunda kadınlara baharat, kırmızı, kahve, petrol renkler, erkeklere ise kadife ve kaşe ceketler, klasik çizgideki gömlekler..
[YİYECEK] - Çam balına mum hediye BinbirÇiçek Bal, BinbirÇiçek Yayla veya Çam Balı satın alan müşterilerine yüzde 100 doğal balmumundan hazırlanan kokulu özel bir mum hediye ediyor.
[AKSESUAR] - Dünyaya sağlıklı bakın Osse güneş gözlükleri, modern yüzü ve gösterişi ile bakışları üzerinize çekiyor. Titanyumla üretilen çerçeveler hafiflik sağlıyor. Çerçevelerdeki aşınma ve..
[İÇECEK] - Lipton’dan Welness çayları Lipton, 10 farklı bitki ve meyveli çay koleksiyonunda sağlık sunuyor. Ürün Form Plus, Active Plus, D-TKS, Huzur, Yemek Sonrası, Zencefil-Limon, Böğürtlen..
Yatak odasına dekoratif dokunuşlar Alakasız bir duvar rengini veya tabloyu sırf moda diye uygunsuz bir kanepe veya koltukla bütünleştirmek özentiden başka bir şey değil.
‘Atilla Koç horlama hastası’ ABD Harvard University-Yüz Cerrahisi’nde görev yapan Bosphorus International Kulak Burun Boğaz Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. Ömer Faik Sağun, horlama şikayeti s..
Hastane değil, KBB oteli Kulak-burun-boğaz hastalıklarının üçünü birden tek bir doktora göstermeyi âdet edinen bizler için, herhalde anlatacağımız bu hastane biraz tuhaf gelecektir.
Sosyete usulü etsiz çiğköfte Bir çiğköfte düşünün ki, etsiz olsun. Ama tadından da hiçbir şey kaybetmesin. İstanbul Gültepe’de bulunan Meşhur Adıyaman Çiğ Köftecisi, özellikle Etiler bölgesin..
Esmânın kanatlarında Ey Allah’ım, Sen, Seni bildiğin gibisin. Benim haddim bilmediğimi bilmektir. Rahman Sensin; Seni beni sevmen benim kendimi sevmemden daha sevimlidir bana.
Albüm değil ‘bir devam filmi’ Feridun Düzağaç, iki yıl aradan sonra 5. stüdyo albümünü yeni yılın ilk günlerinde yayınlıyor.
Cem Karaca şarkaları yeniden Cem Karaca’nın dillerden düşmeyen şarkıları, bir grup müzisyen tarafından yeniden seslendirildi.
Fahir Atakoğlu ile caz trio Demirkırat, 12 Mart, Aynalar gibi belgesellere yaptığı müziklerle adını duyuran; Sezen Aksu, Sertab Erener, Nilüfer, Levent Yüksel ve Onno Tunç gibi müzisyenlerle ..
Yılbaşı kutlaması sınırlansın Geleneksel, sıkıntı verici, asap bozucu yılbaşı yazılarının üçüncüsüne hoş geldiniz. İnsan tek bir hafta bile sektirmeden, hiç izin kullanmadan, bir kez olsun iş..
Yeni burunlara ihtiyacımız var Başımıza ne geldiyse beş duyumuzdan birini ağırlık olarak görüp, yükselişimizi bu duyudan kurtulmamıza bağlayışımızdan gelmiştir.
Arjantin’den beş kayıp öykü Arjantin’in başkenti Buenos Aires sokaklarında dolaşan ‘herhangi biri’ var. Bu kişi Roma Belediye Başkanı Walter Veltroni’den başkası değil.
Dikkat! Şeytan var, korunun... Şeytan, Allah tarafından insana musallat edilmiş apaçık bir düşman ve bir imtihan vesilesi; hayat ise bir yönüyle şeytanla mücadeleden ibaret bir süreç.
Şiirleri yazıldıkça tamamlanacak kitap "Bir Yusuf Masalı"nın ardından, İsmet Özel’in beklenen yeni şiir kitabı "Of Not Being A Jew" yayımlandı. Bu aynı zamanda Özel’in son şiir kitabı. Şairin..
Entelektüel çilenin edebi salınımları Türk şiirinin son dönemdeki önemli isimlerinden Ebubekir Eroğlu, yeni kitabında kaygılarla baş etmenin bir yolunun da onları tanımlamadan geçtiğine işare..
Türkiye-Suriye arası sıcak melodiler... Türkiye ile Suriye arasında yaşanan yakınlaşma meyvelerini müzikte verdi. İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı, komşu ülkenin talebi üzerine, Suriye..
Özel günleriniz için kişisel pulumuz var! PTT’nin vatandaşların özel günlerini unutulmaz kılmak için başlattığı kişisel pul basımı uygulaması şirketlerin gözdesi oldu.
Ortalık ucuz politik kurgudan geçilmiyorEli kalem tutan, savaş çıkarıyor! Son bir yılda ‘politik kurgu’ denilen romanların bombardımanına uğramış bir milletin evlatlarıyız hepimiz. Popülerlik..
Müzisyen Dawud ‘ümmet’in sesi oldu "Bir insan hayatı için aradığı cevapları Budizm’den ya da İncil’den de öğrenebilir; ama benim için hayatımı nasıl geçirmem gerektiği konusunda en doğru ceva..
Rüyadır deyip geçmiyoruz Yüzlerce internet sitesi bunu yapıyor, kitapçılarda hatta işporta tezgâhlarında bile sayısız çeşitte rüya tabiri kitabı satılıyor.
« » 1 2 3 4 5