9 Nisan 2006 Pazar Günü Haberleri

9 Nisan 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sağanak yağmur altında Saidou ve Heinz düellosu G.Saray'ın yağış altında yapılan çalışmasında Saidou, Heinz'a sert girince Çek oyuncu tepkisi ağır oldu
Anayasal suç! 'Federasyonun Deniz'in lisansını askıya alması, yargı kararlarının hiçe sayılması ve yargıya muhalefet etmektir. Anayasal suç işlenmektedir.'
Bu kadar ucuz mu? 'O karşılaşmada sakatlar oynasa ve yenilseydik 'Sakat sakat neden oynattın' diyeceklerdi. Bu söylenenler deli saçması.'
'Bu futbol bize yetmez' Tigana: 'Bu maçı kazanmalıydık. Tek avuntumuz, takımın sonuna kadar mücadele edip en azından beraberliği koparabilmesi oldu'
Evde huzur kalmadı Malatya karşısında iki kez yenik duruma düşen Kartal, beraberliği 90+1'de kurtarırken penaltı yaptıran Çağdaş yuhalandı. Siyah-beyazlılar üçüncülüğü yine tehlikeye attı
Sermaye ortada Sanlı Sarıalioğlu (Spor) - Efendim, Beşiktaş aslında iyi takımmış. Kadrosunda kaliteli oyuncular varmış. Birkaç takviye ile seneye tozu dumana katarmış
Yeter! Uyumayın, uyutmayın... Yüksel Aytuğ - Bu köşede zaman zaman ucundan, köşesinden dokundurdum. Bekledim ki, benden önce birileri çıkıp, kampanya başlatsın, eline bayrağı alıp, en öne g..
Bu gece Mevlit Kandili (Mübarek doğum) Süleyman Ateş - Bugün bir şefkat, zarafet ve güzel ahlak örneği doğdu. '(Ey Muhammed) Biz seni ancak âlemlere rahmet için gönderdik' (Enbiyâ: 73/107) ..
Kimse gecekonducuları Başbakan'dan iyi bilemez! Mustafa Mutlu - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Toplu Konut İdaresi tarafından düzenlenen 'Konut Kurultayı'nda gecekonduculara çatmış ve 'Bir ..
Cari açıklar ve ölçme sorunları Seyfettin Gürsel - Cari açık deyimini özellikle çoğul kullanıyorum. TÜİK'in büyümede yaptığı düzeltmeler, birbirinden hayli farklı cari açıkların varlığını k..
Medya'da rakı savaşları Selahattin Duman - Ortalık şenlikli.. Mey gurubu Tekel'in rakılarını devraldı.. İzmirliler piyasaya Efe ile girip başka markalar sürdüler.. Hayyim Bey'in Burgaz rakı..
Bir buçuk sadık insan Okay Gönensin - ÜIkesine egemen, adil ve halkı tarafından sevildiğini bilen bir sultan varmış. Ülkesinde olan biten her şeyi yakından izler, böylece de iktidarının dah..
Birini arıyorum İclal Aydın - Birkaç hafta önce Hürriyet'in İnsan Kaynakları ekinde kırmızı sütun üzerine yazılmış uzun bir iş ilanı vardı
Bir gün Peygamber kapınızı çalsa... Haşmet Babaoğlu - Yıllardır internette dolaşan, kimi meclislerde sık dile getirilen bir metin var; şiir gibi etkileyici bir metin...
UNESCO heyetinin sayın üyeleri, lütfen!.. Necati Doğru - Duydum ki İstanbul'a gelmişiniz. UNESCO İstanbul Kültür Mirasını İzleme Komitesi'nin sayın üyeleri: Bayan Mechtild Rössler, Bay Juna..
Büyüme ve tüketim Asaf Savaş Akat - Konjonktür yani ekonominin genel gidişatı açısından milli gelir hayati önemdedir...
Sesler, yüzler, sokaklar Tuğçe Baran - Çatı katımdaki çalışma masamda oturmuş yağmuru dinliyorum...
Büyük bir yazar, tatlı bir insan Zülfü Livaneli - Genellikle yazarlar iyi konuşamaz...
Külahı ters giydirmek! Ruhat Mengi - Çıkar uğruna her taktiği deneyen, her yolu geçerli sayan siyasetçiler en kabul edilemez şartları bile çikolata kağıdına sararak yutturabiliyorlar...
İyi bir başlangıç Güngör Mengi - Başbakan toplumun nabzını iyi tutuyor ve ustaca kullanıyor...
DTP 'terörist' lafını etmeden 'PKK'ya silah bırak' çağrısı yaptı DTP, Başbakan'ın 'Silahı bırak, masaya gel' çağrısını üzerine almadı; PKK'yı işaret etti: Açıklamayı önemsiyoruz. PKK'nın da ..
Bizim alçaklarla, canilerle konuşacak meselemiz yok Erdoğan 'acil' yanıt verdi: Mesajım PKK terör örgütünün silahlı eylemcilerini 'terörist' olarak ilan etmeyen, onlarla bağını koparmayanlar..
'PKK ile görüşürsen orada oturtmayız' CHP lideri Baykal, Başbakan Erdoğan'ın 'Silahı bırak, masaya gel' sözlerini eleştirerek, 'Masada Türk bayrağı konuşulacak. Onları konuşmak senin boyunu ..
Ağar: Evler bile güvensiz Ağar, son günlerdeki terör olaylarını eleştirerek 'Millet size çocuğunu emanet ediyor. Siz kanlı gömleğini gönderiyorsunuz' dedi
Çürük diye bakmadığımız organik rnler baştacı oldu Organik ürünlere ilgi, sağlıklı yaşam trendi ile hızla arttı. Bugün Türkiye'de 10 bine yakın üretici 42 milyon dolarlık pazarda rekabet edi..
Sarar erkeklerden sonra mobilyayla evleri saracak Erkek giyiminde markalaşan Sarar, ev tekstilinden sonra mobilya üretimine başlayacak, Sarar'ın sahibi Cemalettin Sarar, 'Ev tekstili ve mobi..
'Şu Çılgın Türkler' marka haline geliyor Bilgi Yayınevi, Turgut Özakman'ın milli mücadeleyi konu alan ve satış rekorları kıran kitabının izinsiz kullanımını önlemek amacıyla patent başvurusu..
Johnnie Walker ara formülle yürüyecek Viski firmalarının düşük fiyat beyan etmekle suçlanmasıyla başlayan ve ithalatı durduran kriz, ara formülle çözüldü. Maliye Bakanlığı ve Dünya Gümrük Ör..
'Bunların nesi zavallı' Erdoğan bir tabuyu yıktı, gecekonduculara sert çıktı: 'Kendilerini hiç acındırmasınlar. Nereden zavallı oluyorlar. Yaptıkları işgaldir...'
'Boş kararname imzaladık' Merkez Bankası Başkanı için Köşk'e gönderilen kararnameyi boş olarak imzaladıklarını söyleyen Sanayi Bakanı Ali Coşkun, atanacak ismin birçok bakan tarafından bilin..
Yabancıların Türkiye aşkı piyasadaki sarsıntıyla bitmez Ak Yatırım Genel Müdürü Berrin Önder piyasalarda son bir ayda yaşanan çalkantıların Türkiye'de şirket satın almak isteyen yabancıları ..
Annesinin gözleri açılacak Deniz Feneri'ne Erzurum'dan mektup yazan küçük İlhami'nin 'Her gece rüyamda annemi görüyorum, gözleri açılmış mutluluktan parlıyor' satırlarını VATAN'dan okuyan Dü..
İstanbul'u çiçeğe boğdu Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, geçen yılki Şanghay ziyaretinde şehrin peysajı karşısında büyüylenince, İstanbul'a döner dönmez yardımcılarına 'Ne yapıp edi..
Komutanlara mayınlı tuzak Elazığ Jandarma Alay Komutanı Albay Ali Ergülmez, yardımcısı Yarbay Alim Yılmaz'la PKK'nın mayınlı saldırısına uğradı. Yarbay ile er Sinan Gümüştaş şehit oldu
Zapsu: PKK ile Hamas'ı aynı kefeye koymadık ABD'ya yaptıkları ziyarette yaptıkları görüşmelerde PKK ile Hamas'ı kıyasladıkları yönünde haberler yapılan AKP Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişl..
Sahte peygamberlere 7 yıl hapis isteniyor Vatandaşların dini duygularını kullanarak, kendilerini Allah ve peygamber olarak tanıtıp, piyasayı yaklaşık 2 milyon YTL dolandırdıkları iddia edile..
İnsanlık suçu Tuzla'daki bir arazide, toprağa gömülü binlerce zehirli varil bulundu. Kimyasal atıkların sulara karışma ihtimali var. Uzmanların 'ahlaksızca ve vicdansızca' dediği olay Vali G..
Çöplük değil kumsal! Burası Zonguldak sahili... Depolama alanı olmayan kentin doğa harikası kumsalı çöplüğe dönüştü. Vatandaşlar isyanda!
Çingeneler artık Türk vatandaşı olabilecek Çingenelere göçmenler gibi Türk vatandaşı olma hakkı tanıyan Yeni Türk Vatandaşlığı Kanunu Tasarısı'nda hayat kadınları ve yabancı sporculara ilişk..
İki dilde rh+Sanart Aylık sanat dergisi rh+Sanart, nisan sayısından itibaren içindeki yazıları hem Türkçe hem de İngilizce yayımlayacak. Derginin bu ayki dosya konusu çağdaş Türk resminin ust..
Picasso, Sabancı'ya ödül getirdi Çağdaş Sanatlar Vakfı'nın (ÇAĞSAV) her yıl bir kişi ile bir kuruma verdiği ödüllerin bu yılki sahipleri ressam ve tecrübeli eğitimci Kayıhan Keskinok ile Saba..
Tümer'e ilk 11 yaramadı Fortis Türkiye Kupası'ndaki Gaziantepspor maçında ikinci yarıda oyuna girerek maçı çeviren Tümer Metin, dün ilk 11'deydi. Ancak tecrübeli yıldız 8. dakikada sakatlanar..
Merkez Bankası'nda sürpriz isim Uludağ Devlet Bakanı Ali Babacan, 7 nisan Cuma akşamı yeni Merkez Bankası Başkan adayını Cumhurbaşkanı Sezer'e sundu. Babacan'ın, "Sürpriz isimler" olabilir si..
Ticaret yöreye barış ve huzuru getirir Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ''Ticaret, barış ve huzuru getirir. Ticaretin olduğu yerde barış ..
'Özelleştirme 1.5 yıl gecikti bedelini hepimiz ödeyeceğiz' Akaryakıt Piyayası 2005 Yılı Gelişim Raporu'nu açıklayan Enerji Piyasası Düzenleme ve Denetleme Kurumu (EPDK) Başkanı Yusuf Günay, T..
Çekirdeği yere atana 50 gürültücüye 200 YTL ceza Pepe, cep telefonu kullanıcılarından her ay tahsil edilmesi planlanan 1 YTL'lik çevre vergisini işletmelerin ödeyeceğini açıkladı. Çevre ve Or..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10