7 Nisan 2006 Cuma Günü Haberleri

7 Nisan 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Taktik idman! Hakan Yaşar (Spor) - Yoğun lig maratonunda araya sıkıştırılan kupa maçları büyükler için angarya gibidir. Bu sezon değişen sistemle bu anlayış değiştirilmeye çalışılıyor
Aşk çiçeği tomurcukları! Talay Erker (Spor) - Çoğu zaman hayretler içinde kalmış, kendi kendime sormuşumdur: 'Türkiye Ligi'nde şampiyonluğa bile oynamaları gereken Bursa, Kocaeli ve Eskişeh..
Tıkır tıkır futbol Selim Soydan (Spor) - F.Bahçe, Denizlispor karşısında maça tam kadro çıkarak, senelerdir özlemini çektiği Türkiye Kupası'nda finali ne kadar istediğini gösteriyordu
Televizyonlar sınıfta kaldı Yüksel Aytuğ - Fuhuş operasyonu, televizyonların adli haberler konusunda 'hazırlıksız' olduklarını ortaya koydu
Cuma namazına gitmek herkes için zorunlu mu? Süleyman Ateş - Benimle birlikte özel bir sektörde çalışan kardeşim, cuma namazına gitmek için adeta can atıyor...
Darfur'da bir Başbakan Cengiz Aktar - Başbakan 29 Mart'ta Sudan'ın Darfur bölgesini ziyaret etti. Arapça Furların ülkesi anlamına gelen bu talihsiz bölge 1996'dan beri süren ve 2003'te şidd..
Bıyık süs değil delikanlı adamın sancağıdır.. Selahattin Duman - Delikanlı adam bıyıksız doğar, bıyığıyla ölür.. Bundan gerisi yalandır.. Siz bakmayın nisa taifesinin 'Bıyık çağ dışı, çağ i..
Masaya oturmak Okay Gönensin - Güneydoğu'da gerilim arttığı anda öne çıkan kavramlardan biri 'masaya oturmak' oluyor. Bu 'masaya oturmak' durumu genellikle 'teröristle pazarlık olmaz, masay..
İzmirli iki liseli soruyor Haşmet Babaoğlu - Hafta başında baharın ilk günlerinde İzmir'in güzelliklerini de yazarım demiştim ama bir türlü fırsatım olmadı
Sorumsuz suçluluk Mine G. Kırıkkanat - Demokrasi, her şeyden önce temeli 'agora', yani meydanda atılan açık tartışma rejimidir. Agoradaki taraflardan biri, tartışmak yerine muhatabına saldı..
Gerçek rekortmen vatandaş çıktı Sezgin Özcan - 2005 yılı gelir vergisi listeleri açıklandı. Sıralamada bazı değişiklikler olsa da Türkiye genelinde ve iller bazında vergi rekortmenleri yine..
Samimi olalım! Gerçek vergi rekortmeni kim, görelim! Necati Doğru - Her yıl olduğu gibi bu yıl da nisan ayının ilk haftasında 'gurur listeleri' yayınlandı... Ankara'da Koçlar... Adana'da Sa..
Merkez bankası başkanları çok konuşur mu? Salih Neftçi - TCMB Başkanlığı konusunda yaratılan kargaşa sona ermek üzere. Gereksiz bir olaydı. Zaten bir gün olumlu bir şekilde sonuçlanacaktı. ..
Boğaziçi Üniversitesi şaşkınlığı! Ruhat Mengi - Boğaziçi Üniversitesi Öğrencileri ve Öğretim O yeleri' imzasıyla ve 'Basına, kamuoyuna duyuru' başlığıyla internette dolaşan bir açıklama ban..
Sorun Kürtçüler! Güngör Mengi - Başbakan dün cımbızla çekildiğinde yine baş ağrısı yapacak şeyler söyledi...
Konumunu belirle teröristi müdafaa etme Eğer legal bir yaşam içindeysen kaçmaya gerek yok. Silahsız bir şekilde masaya gelirsin her şeyi konuşursun...
'CHP'de türbanlı değil başörtülü kadınlar görev yapıyor' CHP, Başbakan Erdoğan'ın 'Bir CHP'li parti örgütüne başörtülü olanı getirip koyabilir mi?' sözlerine tepki gösterdi
82'lik ilaç kralı 4 ayda 130 milyon $ kazandı Selçuk Ecza'nın 82 yaşındaki sahibi Ahmet Keleşoğlu, Aralık'ta ertelenen halka arzı bu ay yapacak. Şirketin değeri ise geçen sürede 820'den, 950..
Aysal, G.Saray hisselerini 39 milyon dolara sattı Borsadaki Galatasaray Sportif şirketinin Kulüp dışındaki en büyük ortağı olan Unit Investment'ın sahibi Ünal Aysal, elinde bulunan hisseleri..
Başbakan Sabancı'ya sert çıktı: Açıklamaları çirkinlik Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TÜSİAD Başkanı Sabancı'nın Merkez Bankası Başkanı seçimi ile ilgili açıklamalarını eleştirdi
Gayrimenkulde yeni model: Önce otur, bir yıl sonra öde Avrupa Konutları'nda ilk kez 'Önce otur, sonra öde' modeli uygulanacak. Daireyi Nisan ayında yüzde 15 peşin ile alıp, kredi ödemesini 1..
Biz kimi alırız ona bakalım İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, 'Moda olduğu için yabancı yatırımcıyla görüşmeyiz. Kısmetini bekleyen gelin ya da damat değiliz. Bu büyüklükle biz kimi alır..
Baydemir 'masa' için PKK yerine DTP'yi önerdi Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir, önceki akşam, atv'de yayımlanan Siyaset Meydanı programına katıldı
Sakka'nın dedesi de 'şapka'ya kızıp gitmiş Louai Sakka, dedelerinin Cumhuriyet devrimlerine tepki olarak Suriye'ye göç eden Türklerden olduğunu söyledi
Eşcinsel mahkuma özel oda Adalet Bakanlığı'nın, tutuklu ve hükümlülerin ayrı binalarda barındırılmasına olanak sağlayan 'Ceza İnfaz Kurumlarının Yönetimi ile Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İ..
Danıştay: Başbakan'ın açıklamaları talihsiz Danıştay, 'yatırımları engelleyen kararlar vermekle' suçlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sert yanıt verdi
Toprağa 6 can düştü Gabar Dağı'nda şehit olan 5 asker ve Bingöl'de şehit düşen polisin cenazelerine onbinlerce kişi katıldı, PKK'ya lanet yağdı
'O yüzü asla unutamam!' Geçen yıl tecavüze uğrayan küçük kızlardan 11 yaşındaki Z., yüzbaşıyı görür görmez tanıdı
Evren'e savcılık incelemesi Eski Cumhurbaşkanı Kenan Evren hakkında 'Genç Bakış' programında 'askeri darbeleri övdüğü' gerekçesiyle soruşturma başlatıldı
Dünyayı karıştıran fosil Charles: Darwin tarafından ortaya atılan Evrim Teorisi'nin eksik halkası 'Denizden karaya geçiş'in kanıtı olan canlı fosilinin bulunduğu iddia edildi
DNA'ya göre Emrah, yüzde 99 Karaca'nın oğlu İstanbul Adli Tıp Kurumu ünlü sanatçı Cem Karaca ile oğlu hakkındaki 'nesep' tartışmasına son noktayı koydu...
Domaniçli mucit, zehirlenmelerde kapı ve pencereleri otomatik açan sistem geliştirdi Kütahya Domaniçli bir mucit, soba zehirlenmelerini önleyebilecek sistem geliştirdi. Her yıl yüzlerce insan..
Kanadalı ressamın programı yaşlı kadını ressam yaptı Zonguldak’ın Alancık köyünde yaşayan 61 yaşındaki kadın, televizyonda gördüğü program sayesinde ressam oldu. Yıllardır TRT-2 kanalında yay..
İnşaat işine de giren Torunlar’dan 1.300 ev Torunlar Şirketler Grubu, Torun Yapı Şirketiyle Bursa’ya ‘Koru Park’ adlı bir projeyle bin 300 konut yaptırıyor.
E-5 12 şeride çıkarılacak, otobüs ve minibüsler yan yoldan gidecek İstanbul’da ‘ulaşımın aort damarı’ olarak tanımlanan E-5 Karayolu, Topkapı’dan Küçükçekmece’ye kadar genişletiliyor. Trafik..
Kadıköy’de başkan yardımcılarına ihale yok "KASDAŞ adlı şirket, Türk Ticaret Kanunu'nun hükümlerine göre kurulmuş bir belediye şirketidir. 24 Ocak 2003 tarih 5725 sayılı Türkiye Ticaret Sicil..
Bekârlık zayıflıktır Evlilik ya da sevgiliyle beraber yaşamak kadınları şişmanlatıyor. Britanya'da yapılan ve Complete Nutrition adlı dergide yayımlanan araştırmaya göre...
Kanser aşısı yolda Rahim ağzı kanserine karşı piyasaya çıkmak için onay bekleyen aşı, kadınları dört yıla kadar koruyabilecek.
Britanya da kuş gribiyle tanıştı İskoçya'da ölü bulunan bir vahşi kuğuda kuş gribi olduğu belirlendi. Buvakayla birlikte Britanya, ölümcül kuş gribine rastlanan 13'üncü Avrupa Birliği ülkesi ..
‘Okullardaki şiddetin sebebi maneviyatsızlık’ Eğitim-Bir-Sen tarafından okullardaki şiddete yönelik İstanbul'da görev yapan 2 bin 554 öğretmen arasında yapılan anketin sonuçları açıklandı.
Pencereciler görücüye çıkıyor Türk kapı ve pencere sektörü, yurtiçi ve yurtdışındaki yatırımlarla büyümeye devam ediyor.
Sahte kimlik mağduru avukat, kimlik dolandırıcısını savunacak Çağrı Yavuz, 4 yıldır avukatlık yapıyor. İki ay önce kimlik bilgilerinin çalındığını fark etti. Adına bir GSM hattı alınmıştı. Sa..
Cihan muhabiri Ercan Yıldız Meclis’e başvurdu Cihan Haber Ajansı muhabiri Ercan Yıldız’ın avukatı, 17 Şubat’ta Kadıköy’de, müvekkili ile bir emniyet görevlisinin tartışmasına ilişkin TBMM İn..
Yeni emniyet müdürünün ilk isteği: Okullarda güvenlik artırılsın Polis Haftası etkinlikleri kapsamında Topkapı Mehmet Bey İlköğretim Okulu’ndan 9 öğrenci, okul müdür yardımcısı Yaşar Fırtın..
Sol örgütler Sultanbeyli’de provokasyona hazırlanıyor Sultanbeyli’de bir süredir devam eden cemevi tartışması Pir Sultan Abdal Derneği’nin haftasonu temel atılacak açıklamasıyla yeni bir boyu..
Molotoflu saldırı sanığı 13 kişi cezaevine konuldu İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada ...
Tsunaminin vurduğu Açe’de ilk Türk okulu açıldı Türk müteşebbisler, tsunaminin vurduğu Osmanlı yadigârı Açe'de tarihî bir başarıya imza attı.
[HABER İZLENİM] Türk yardımlarının yanı sıra, Erdoğan’ın ziyareti de Açe’de kalıcı iz bırakmış Endonezya’nın başkenti Jakarta’dan kalkan uçağımız, 2 saat sonra Banda Açe’ye indiğinde bizi Tür..
Ruanda soykırımı, 12 yıldır sorumlularını arıyor Ruanda soykırımının 12. yıldönümünde katliamlardan kimin ‘ne kadar’ sorumlu olduğu hâlâ tartışılıyor.
Fransa, İngiltere-İspanya-Finlandiya üçlüsüne karşı Avrupa Birliği (AB) üyeleri Türkiye ile müzakerelere siyasi kriter getirilmesi konusunda yine anlaşamadı. Ancak bu kez üç üye ülke Türkiye ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10