7 Nisan 2006 Cuma Günü Haberleri

7 Nisan 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sel baskını okul tatil ettirdi Muş’un Sungu Beldesi’nde yaşanan sel felaketi sebebiyle 4 ev tahliye edilirken, Sungu İlköğretim Okulu ve Sungu Şehit Astsubay Türker Güçlütürk Lisesi bir gün s..
Hakkari polisi, basın mensuplarını ziyaret etti Polis Haftası nedeniyle Hakkari’deki basın mensuplarını ziyaret eden Hakkari Emniyet Müdürlüğü, gazetemizin bürosunda ildeki ulusal basın mensu..
Güvercin hırsızı, ev sahibini hastanelik etti Takla atan ve çeşitli özeliklere sahip olan güvercinlerin değeri 5 bin ile 10 bin YTL arasında değişiyor. Bu cazip fiyatlarsa hırsızların iştahın..
Kapkaççılara direnen kadın yaralandı Bornova’da, çantasını almak isteyen kapkaççılara direnen kadın, yere düşerek boynundan yaralandı.
Başkan Cemil Şeboy çevre ödülü aldı AK Parti’nin belediyeler arasında organize ettiği proje yarışmasında, Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy’a Gediz Sevgi Yolu ve Engelliler Parkı projeleri se..
Modeko’ya ithal mobilya damgasını vurdu 17. İzmir Mobilya Fuarı’nın (Modeko 2006) açılışına, kamu sektörünün ithal mobilya aldığı iddiası damgasını vurdu.
Marble Fuarını 45 bin kişi gezdi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri AŞ (İZFAŞ) tarafından 29 Mart–1 Nisan 2006 tarihleri arasın..
Ege Bölgesi’nin en büyük analiz laboratuvarı Muğla’da açılıyor Türkiye’nin en önemli ihracat ürünleri olan yaş sebze, bal ve meyvenin büyük bir bölümünün üretildiği Muğla, uluslararası labora..
Simav teşviğin faydalarını görmeye başladı Teşvik kapsamındaki Kütahya’nın Simav ilçesinde, 200 kişinin istihdam edilebileceği bir tekstil atölyesi açıldı. Aydoğan kardeşler tarafından kurula..
Hakemden karaborsa bilet Maç öncesinde karaborsa bilet satarken, emekli bir polis tarafın-dan fark edilen Amatör Küme hakemi Serkan Güçler ilginç bir olayın başak-törü oldu. Karaborsa bilet s..
Koç-Ata-Sancak Koç'un Koç Grubu, ortağı olduğu Koç-Ata-Sancak Besi ve Tarım Ürünleri'ndeki Ata ve Sancak hisselerini devralmak üzere sözleşme imzaladı.
'Dünyadaki en iyi IKEA'yı İzmir'de açtık' Dünyanın önde gelen mobilya ve ev eşyası satış mağazaları zinciri IKEA, İstanbul'un ardından Türkiye'deki ikinci mağazasını İzmir'de açtı. IKEA İzmir..
Talih kuşu en fazla devlete kondu Milli Piyango İdaresi'nin şans oyunları, geçen yıl en fazla kamuya kazandırdı. Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü İhya Balak'ın açıklamalarına göre...
'Cep'ten randevu Fonksiyonel İnternet Sistemleri, Telsim altyapısını kullanarak devlet hastanelerinden kısa mesaj servisi (SMS) ile randevu servisini başlattı.
Goodyear kapatacak Goodyear'ın, yüksek maliyetli fabrikalarını kapatmayı planladığı belirtildi.
Unakıtan'ın istifa girişimi Erdoğan'dan dönmüş Yolsuzluk ve suiistimal iddiaları nedeniyle CHP'nin hakkında üç gensoru önergesi verdiği Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın, Başbakan Recep Tayyip ..
Erdoğan: Bürokrat ya imzalar ya gider... Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'bürokratik oligarşi'den yakınırken "Ben öyle şu bürokrat, bu bürokrat imzaladı mı imzalamadı mı ona bakmam. Y..
'Sezer, Kuran'a bağlı bir adayı veto etti' İspanya'da yayımlanan La Vanguardia gazetesi, Türkiye'deki Merkez Bankası Başkanı tartışmasını haber yaptı. Gazete, Merkez Bankası tartışmasının, İ..
İzmirlinin gözü Başbakan'da İzmir Büyükşehir Belediyesi, Üçyol-Üçkuyular metro inşaatındaki 200 günlük eksikliği tamamlaması için müteahhit Bayındır A.Ş.'ye uyarı yazısı gönderip ihalenin ipt..
THY'de halka arz rötuşu Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu A.O., Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'na (ÖİB) ait mevcut 11. Tertip A Grubu nama yazılı hisse senetlerinin, halka arzı sonucu...
Garanti'ye ödül Garanti Bankası, Bonus Business Card'la, Avrupa Ödeme Sistemleri Danışmanlar Birliği (EPCA) ve European Card Review dergisince düzenlenen, 2005 yılı...
Mey İçki için üç talip var Tekel'in içki bölümünü iki yıl önceki özelleştirme ihalesinde satın alan Mey İçki'nin ana hissedarları, şirketin henüz belirlenmemiş bir oranda hissesini satmak içi..
Doğuş: Kârlar düşecek Doğuş Otomotiv Genel Müdürü Zafer Başar, "Bundan sonra hem üretici hem distribütör firmalar hem de yetkili satıcı ve servisler için daha düşük kârların elde edi..
Zorlu'dan santral Zorlu Enerji Grubu'nun yatırımcı, yapımcı, işletmeci olup, bakımını da üstlendiği Rusya'nın en büyük özel sektör enerji santralı Kojukova'nın temeli, Moskova'da atıldı.
Açıkta öpüşen tutuklanacak! Endonezya'nın Tangerang kentinde, umuma açık yerlerde 5 dakikadan uzun öpüşenler tutuklanabilecek. Yerel basında çıkan haberlere göre, kent yönetimi, öpüşenlerin t..
"Hamas'a yardım yok" ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Sean McCormack, ABD'nin Filistinlilere yardımı artıracağını, ancak Hamas egemenliğindeki Filistin Yönetimi'ne doğrudan yardım yapılmayacağ..
Berlusconi:Hile riski var İtalya'da,9 Nisan Pazar günü yapılacak genel seçim öncesi iktidar ile muhalefet arasındaki polemik ve gerilim tırmanıyor. Karşılıklı sözlü hakaretlerin de eksik olma..
ABD'den Kıbrıs övgüsü ABD'nin Avrupa ve Avrasya'dan sorumlu Dışişleri Bakan yardımcısı Dan Fried, Kıbrıs meselesinde Türkiye'nin AB üyelik sürecini sıkıntıya sokmadan ilerlenmesini istedikler..
Danıştay, Erdoğan'a cevap verdi: Açıklamalar kabul edilemez ANKARA- Danıştay Başkanlığı, Başbakan Erdoğan'ın geçtiğimiz gün "yatırımların Danıştay tarafından engellediği" yolunda yaptığı açık..
Çimentoda grev 1 Mayıs'ta başlıyor ANKARA - Geçtiğimiz ay grev kararı alan Türkiye Çimento Seramik Toprak ve Cam Sanayi İşçileri Sendikası, yüzde 5'lik zam önerisini kabul edilmez bularak iş ..
DİE eski Başkanı Ensari: TÜİK'in GSMH tahminlerinde hatalar var İSTANBUL - Devlet İstatistik Enstitüsü (DİE) eski Başkanı Mehmet Sıddık Ensari, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) son açıkla..
Muğla vergi tahsilatında Türkiye ikincisi oldu Muğla’da 2005 vergilendirme dönemi gelir vergisi rekortmenleri açıklandı. Bodrumlu mükellef Selahattin Paşalı 278 bin 410 YTL tahakkuk ile ilk s..
Beydağı Devlet Hastanesi diyaliz ve kan ünitesi hizmete açıldı Malatya Beydağı Devlet Hastanesi bünyesinde kurulan diyaliz merkezi ve kan ünitesi düzenlenen törenle açıldı.
Şanlıurfa eğitimde altın madalya kazandı Geçen hafta içerisinde Ankara Samanyolu Koleji’nin düzenlediği Ulusal Matematik Yarışmasında Şanlıurfa Özel Çağlayan İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrenci..
Nisan yağmuru çiftçiyi sevindirdi Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) bölgesinde yer alan Mardin yukarı Mezopotamya ovası, nisan ayına bol yağış, sis ve bereketle girdi.
Tayininin çıktığı okula hediyelerle geldi Batman’da mesleğe yeni başlayan öğretmen Burcu Ayberk, atandığı okula elinde hediye paketleriyle geldi.
‘Hollanda ülkeye girişi kolaylaştırsın’ Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Fethi Arifoğlu, kendini ziyaret eden Hollandalı diplomatlardan ülke g..
Gaziantep’te 50 milyon adet captagon ele geçirildi Gaziantep’te, jandarma tarafından düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 1 ton ağırlığında yaklaşık 50 milyon captagon uyuşturucu hap ele geçi..
Sivil toplum örgüt temsilcileri terörü kınadı Adıyaman’da sivil toplum kuruluşları biraraya gelerek, Güneydoğu’da yaşanan olayları görüştü ve teröre tepki gösterdi.
Hamas'ın derdi 'göbek dansı'ymış Filistin'de içki üreticilerinin alkolsüz bira üreterek karşıladığı Hamas hükümetinin 'koyu yeşil' tonda olacağına dair kaygıları yatıştırmaya çalışan Kültür B..
'Amerikalar Okulu'na darbe Latin Amerika ülkeleri Arjantin ve Uruguay, ABD ordusunun onyıllardır 'arka bahçeleri'ndeki ülkelerde işkenceci cunta kadrolarına eğitim verdiği Fort Benning Askeri..
Tatbikat 'sır füze' ile bitti İran, ABD yönetimine nanik yaparcasına füze şovuna çevirdiği 'Büyük Peygamber' tatbikatını 'sır füze' denemesiyle tamamladı. Devrim Muhafızları...
Gül'den Irak açıklaması Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Türk ve bazı Arap ülkelerinin istihbarat servislerinin Irak'ta çıkabilecek bir iç savaşa ilişkin yaptığı gizli strateji toplantıları içi..
Misyonerler yanacak Cezayir, 'istikrarsızlığa ve iç çatışmalara neden olduğu' gerekçesiyle ülkedeki misyonerlik faaliyetlerini tamamen yasakladı. Karar Hıristiyan mezheplerin Berberilerin yaş..
Avrupa'dan iki farklı ses Avrupa Parlamentosu'nun (AP) komünist ve radikal sol eğilimli 50 parlamenteri, önceki gün Başbakan Tayyip Erdoğan'a Güneydoğu'da yaşananlarla ilgili bir mektup gönde..
Danıştay'da en çok oyu Çölaşan aldı Danıştay Başkanlığı için dün başlayan seçimlerde ilk 16 oylamadan sonuç alınamadı. Danıştay Başkanlığı, Ender Çetinkaya'nın geçen hafta yaş haddinden emekl..
İşadamları: Yatırım için güvenlik şart Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Ömer Sabancı, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Enis Saruhan ile Do..
Danıştay'dan Erdoğan'a tepki Başbakan Erdoğan'a "İcraatlarımıza engel oluyor" diye eleştirdiği Danıştay'dan yanıt geldi: "Açıklama talihsiz. Yürütme, hukuku içine s..
4 şirketten daha 2005 yılı bilançosu/ Anadolu Efes'in karı 290.6 milyon YTL oldu İSTANBUL - Borsada işlem gören 4 şirket daha 2005 yılına ait bilançolarını açıkladı. Anadolu Efes'in 2005 yılı..
Bakan Çubukçu: Sosyal hizmetler toplum desteği ile sürdürülebilir Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Sosyal hizmetler meselesinin en önemli ayağının toplumsal destek ve dayanışma olduğunu belirtti..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10