7 Nisan 2006 Cuma Günü Haberleri

7 Nisan 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Bana sormayın' Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanlığı ve Merkez Bankası Başkanlığı'na atanacak isimlerin Cumhurbaş..
Apo için imza toplayan sendikacılara hapis Diyarbakır'da kapı kapı dolaşarak, 'Abdullah Öcalan'ı siyasi iradem olarak kabul ediyorum' başlıklı dilekçeler ile imza topladıkları için hakların..
"Her şeyin açılımı nedir?" CHP İstanbul Milletvekili Berhan Şimşek ile CHP İzmir Milletvekili Bülent Baratalı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, ''Silahsız şekilde masaya gelirsin, her şeyi ko..
LPG ve otogaza indirim jet yakıtı ve gazyağına zam Likit petrol gazı (LPG) ve otogazın rafineri çıkış fiyatları bugünden geçerli olmak üzere indirildi. Gazyağı ve jet yakıtının rafineri çıkış..
Koçtaş en büyük mağazasını Ankara'da açtı/ Koç: Hedefimiz, odaklandığımız her sektörde lider olmak ANKARA - Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, KOÇTAŞ'ın hızlı bir büyüme ivmesi y..
Borsa 2.seansa %0,05 artışla 43 bin 783 puandan başladı İMKB Ulusal 100 Endeksi 2. seansa, önceki kapanışa göre 22,22 puan artarak 43.783,35 puandan başladı. Hisse senetleri, bu seviyede orta..
LPG ve otogazda indirim Likit petrol gazı (LPG) ve otogazın rafineri çıkış fiyatları bugünden geçerli olmak üzere indirildi. Gazyağı ve jet yakıtının rafineri çıkış fiyatı ise yine bugünden g..
Avrupalı Türkler emlak zengini Türkiye Araştırmalar Merkezi (TAM) Vakfı'nın ''Avrupalı Türkler'in Gayrimenkul Alma Eğilimleri'' konulu araştırmasına göre, Türk vatandaşlarının Avrupa Birliği ..
Başarılı deri ihracatçıları ödüllendirildi İSTANBUL - Başarılı deri ihracatçıları ödüllendirildi. İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) Başkanı Mehmet Büyükekşi, deri ..
Bal sektöründe faaliyet gösteren 10 firma dernekleşti/ BALDER Başkanı: Pazarın yüzde 25'i sahte İSTANBUL - Bal sektöründe faaliyet gösteren 10 firma, Bal Paketleyicileri, İhracatçıları ve San..
LPG ve otogazda indirime gidildi ANKARA - Likit petrol gazı (LPG) ve otogazın rafineri çıkış fiyatları bugünden geçerli olmak üzere düşürüldü. Öte yandan, gazyağı ve jet yakıtının rafineri çı..
Satılık Oscar elbisesi İngiliz oyuncu Keira Knightley (21), Oscar töreninde giydiği elbiseyi uluslararası yardım kuruluşu Oxfam'a bağışladı. . ''Aşk ve Gurur'' filmindeki rolüyle en iyi kadın..
Türkiye, en hızlı büyüyen 2. ekonomi Babacan, Türkiye'nin son 3,5 yıldaki kümülatif büyüme hızı açısından, Çin'den sonra dünyanın en hızlı büyüyen ülkesi olduğunu belirtti.. Devlet Bakanı ve ..
İndeks Bilgisayar'da Olağan Genel Kurul 28 Nisan'da İSTANBUL - İndeks Bilgisayar'da Olağan Genel Kurul 28 Nisan'da yapılacak. İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş...
RTÜK, TRT Genel Müdürlüğü için 3 isim belirledi / Tek televizyoncu aday Muhsin Mete ANKARA - Radyo Televizyon Üst Kurulu, TRT Genel Müdürlüğü için 51 başvuru arasında yapılan oylamayla Kemal ..
Reklam Kurulu'ndan G.O.R.A'ya 3. kez örtülü reklam cezası ANKARA - Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketici ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü'ne bağlı Reklam Kurulu, ünlü komedyen Cem Yılmaz..
ABD Irak'ta direnişçilerle görüşüyor Amerika Birleşik Devletleri'nin Irak'taki büyükelçisi Zalmay Halilzad, Amerikalı yetkililerin, ülkedeki Sünni direnişçilerle bağlantılı bazı gruplarla gör..
İzmir'de gelir vergisi rekortmenleri açıklandı/ Lucien Arkas ilk sırada İZMİR - İzmir'de, 2005 yılı ticari faaliyetlerinden en fazla gelir vergisi ödeyecek mükellefler sıralamasında, Arkas Ho..
Banvit, ürün takip kayıtlarını web sitesine taşıdı İSTANBUL - Banvit, ürün takip kayıtlarını web sitesine taşıdı. Banvit tarafından yapılan açıklamaya göre, şirketin ürettiği ürünler, ister t..
Başaralı deri ihracatçıları ödüllendirildi İSTANBUL - Başaralı deri ihracatçıları ödüllendirildi. İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) Başkanı Mehmet Büyükekşi, deri ..
9 şirket ve 1 fon halka açılmak için gün sayıyor İSTANBUL - İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem görmek için toplam 9 şirket ve 1 fon gün sayıyor. 9 şirket içinde Vestel Beyaz Eşya, şu..
Datagate'in Olağan Genel Kurul'u 28 Nisan'da İSTANBUL - Datagate Bilgisayar Malzemeleri Ticaret A.Ş'nin Olağan Genel Kurulu 28 Nisan'da gerçekleştirilecek. Şirtin İMKB'ye gönderdiği açıklama..
FIFA Tahkim Kurulu Türkiye'nin itirazını değerlendiriyor Kapulluoğlu: Güzel savunma yaptık, karar akşama çıkar
'TSK, terörü mutlaka çözüme kavuşturacak' Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Faruk Cömert, memleketi Samsun'un Vezirköprü İlçesi'nde yaptığı açıklamada, Türkiye'nin yıllardır terörle mücadel..
Uzan Grubu'nun İzmir şirketleri satılıyor Tasarruf Mevduatı Sigorta Fono (TMSF) Uzan Grubu'ndan devrolan ve toplam geçici bedelleri 80 milyon doları bulan LİMAŞ, DEMAŞ, AYSAN, METAŞ'ı satışa..
Ağaoğlu Şirketler Grubu, Eltes İnşaat'ı bünyesine kattı İSTANBUL - Kamuoyunda "My" konsepti ile bilinen projeleri yapan Ağaoğlu Şirketler Grubu, kendisi gibi 25 yıllık deneyime sahip Eltes İ..
İş Girişim, Cinemars'taki payını satmak için RK'ya başvurdu İş Girişim, Cinemars'taki payını satmak için RK'ya başvurdu İSTANBUL - İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş, Cinemars'taki pa..
Şener: Bilişim, artık ülkenin büyümesine doğrudan etki yapıyor ANTALYA - Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Avrupa Birliği'nin son dönemdeki en büyük mücadelesinin ABD'ni..
MB döviz alım ihalesine 81 milyon dolar teklif geldi / Ortalama fiyat 1.3355 YTL oldu ANKARA - Merkez Bankası tarafından yapılan bugünkü döviz alım ihalesine 81 milyon dolar teklif geldi. MB'..
İstanbul Emniyeti'nde atama / Organize Suçlar Şube Müdürlüğüne Mutlu Ekizoğlu getirildi İSTANBUL - İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Şube Müdürü Ayhan Buran, Florya Polis Okulu'na t..
İzmir'de gelir vergisi rekortmenleri açıklandı/ Lucian Arkas ilk sırada İZMİR - İzmir'de, 2005 yılı ticari faaliyetlerinden en fazla gelir vergisi ödeyecek mükellefler sıralamasında, Arkas Ho..
DGD'de ilave ödemelerden "organik tarımcılar" da yararlanacak ANKARA - Bakanlar Kurulu, Doğrudan Gelir Desteği (DGD) kapsamında ilave ödeme yapılacak arazilerden "arazi toplulaştırmasını" çık..
THY, 10 Nisan'da Minsk seferlerine başlıyor İSTANBUL - Türk Hava Yolları (THY), uçuş ağına ekleyeceği hatlar arasında yer alan ve toplamda 122. hattı olan Belarus'un başkent'i Minsk'e tarifel..
Çorum'da vergi rekortmeni Selahattin Kaleli oldu ÇORUM - Çorum'da vergi rekortmeni, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Selahattin Kaleli oldu. Çorum'da 2005 yılı vergilendirme dönemiyle ilg..
TMSF, Uzanlar'ın İzmir'deki şirketlerini mayısta satacak İZMİR - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından, Uzan Grubu'nun alacaklarına karşılık el konulan METAŞ, AYSAN, LİMAŞ ve DEMAŞ..
Opera sanatçısı Yılmaz öldü Devlet Opera ve Balesi solist sanatçılarından Ömer Yılmaz (53) vefat etti. Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü hastanede yaşamını kaybeden Yılmaz'ın ..
BAE, Airbus hisselerini satıyor Avrupa'nın en büyük savunma sanayii şirketi BAE, uçak imalatçısı Airbus'taki hisselerinin satışı için görüşmelerde bulunduğunu doğruladı. BAE tarafından Londra..
Borsa 1. seansı 43 bin 761 puandan kapadı İMKB Ulusal 100 Endeksi, dünkü 2. seans kapanışına göre 50,54 puan artarak, günün ilk yarısını 43.761,13 puandan tamamladı. 1. seansta, hisse senetle..
Uzanlar'ın İzmir'deki şirketleri satılıyor Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından, Uzan Grubu'nun alacaklarına karşılık el konulan METAŞ, AYSAN, LİMAŞ ve DEMAŞ şirketlerinin, 2-5 Ma..
Cizre'de uyuzdan liseler de tatil edildi Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde bir hafta önce başlayan uyuz salgına dönüşürken, ilçede ilköğretim okullarının ardından liseler de bir gün süreyle tatil e..
Gaziantep'te kaçak silah operasyonu Gaziantep'te bir otomobilde 10'u 'hayalet silah' olarak adlandırılan 'Glock' marka olmak üzere 18 tabanca ele geçirildi, biri köy korucusu 3 kişi gözaltı..
Yargıtay'dan hükümete: Yargıya müdahale etme, gerilimi azalt ANKARA - Danıştay'dan sonra Yargıtay da hükümete sert çıktı. Danıştay'ın Başbakan Erdoğan'ın geçtiğimiz gün "yatırımların Danıştay..
Trabzonspor'a Aston Villa renkleri Trabzonspor Kulübü'nün Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Nizamettin Algan, bordo-mavili kulübün renklerini İngiltere'nin Aston Villa Kulübü'nden aldığını iddia..
Elvan pistlere dönüyor Dünya rekortmeni milli atlet Elvan Abeylegesse, sakatlığı ve rahatsızlığı nedeniyle uzun süre ayrı kaldığı pistlere geri dönüyor. 5 bin metrede dünya rekoru kıran milli..
Yargıtay'dan hükümete sert çıkış: Bağımsız savcı sistemi istenmiyor ANKARA - Danıştay'dan sonra Yargıtay da hükümete sert çıktı. Danıştay'ın Başbakan Erdoğan'ın geçtiğimiz gün "yatırımların D..
Dünyada her saniyede 3 iş kazası oluyor Adana Sanayi Odası (ADASO) Sağlık- Emniyet- Çevre Merkezi (SEÇ) sorumlusu endüstri mühendisi Mahmut Teberik, işçi sağlığı ve işyeri güvenliğindeki aks..
Dolunay operasyonuna 6 tutuklama Gasp ve hırsızlık şebekesi ile uyuşturucu tacirlerine darbe
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10