6 Nisan 2006 Perşembe Günü Haberleri

6 Nisan 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İMMİB Genel Kurulları 17 Nisan ve 27 Nisan'da yapılacak İSTANBUL - İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri(İMMİB) Genel Kurulları 17 Nisan ve 27 Nisan tarihlerinde yapılacak. Bu..
Türkiye İş Kurumu, 30 kuruma Özel İstihdam Bürosu İzin Belgesi verdi ANKARA - Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü, 30 kuruma Özel İstihdam Bürosu İzin Belgesi verdi. Resmi Gazete'nin bugü..
Erdoğan: Baydemir bindiği dalı kesiyor Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bazı belediye başkanlarının teröre zemin hazırlayan açıklamalar yaptıklarını belirterek, "Siz bu ülkede en önemli bir Gün..
İsrail Manavgat suyundan vazgeçti İsrail, "Barış Suyu Projesi" olarak anılan ve Manavgat'tan gerçekleştirilmesi planlanan su transferi projesinden mali nedenlenle vazgeçildiğini ancak diğer s..
Emisyon hacmi dün 178 milyon YTL arttı ANKARA - Emisyon hacmi 5 Nisan Çarşamba günü 178 milyon YTL artarak, 20 milyar 344 milyon 465.3 bin YTL olarak gerçekleşti. Böylece emisyon hacmi bir ön..
Hava sıcaklığı, tüm yurtta 3 ila 5 derece artacak İSTANBUL - Tahminlere göre, yurdun Doğu kesimlerinde görülecek olan yağışlar, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda etkili olacak. Devl..
Erdoğan'dan TÜSİAD Başkanı Sabancı'ya MB eleştirisi: Açıklamaları nezaketen doğru değil ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı'yı MB Başkanlığı ile ilgili yaptığı..
Danıştay'da başkanlık için 7 aday var/ Seçim bugün ANKARA - Ender Çetinkaya'nın yaş haddinden emekliye ayrılmasıyla boşalan Danıştay Başkanlığı için bugün seçim yapılacak. Başkanlık için başk..
Ankara'nın bazı semtlerine, 7-8-9 Nisan tarihlerinde elektrik verilemeyecek ANKARA - Ankara'nın bazı semtlerine havai hat şebekesinin yeraltına alınması, hat tadilatı, şebeke tesisi ve bakım-..
Tokat'a uçak seferleri 16 Nisan'da başlıyor TOKAT - AtlasJet Havayolları'nın 15 Mayıs'ta Tokat'a başlatmayı planladığı uçak seferlerini, halkın yoğun ilgisi nedeniyle 16 Nisan 2006 tarihine ç..
Danıştay'da başkanlık için 7 üye aday oldu/ Seçim bugün ANKARA - Ender Çetinkaya'nın yaş haddinden emekliye ayrılmasıyla boşalan Danıştay Başkanlığı için bugün seçim yapılacak. Başkanlık için..
Topkapı'da yıkım İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 'Kentsel Dönüşüm Projesi' çerçevesinde başlattığı kaçak yapılara yönelik yıkımlara, geçtiğimiz günlerde yıkım yapılan Topkapı Mobilyacılar ..
ABD hükümetinden öneri Kuş gribi hastalığına hazırlanan ABD hükümeti, kümes hayvanlarının güvenli bir şekilde yenmesi için 165 derecede pişirilmesi önerisinde bulundu. Hükümetin, yiyeceklerin..
'Para yoksa avukat yok' Ceza Muhakemeleri Kanunu uyarınca zanlı ve sanıklara avukat verilmesindeki çıkmaz aşılamıyor. Barolar Birliği: Gerekli yasal ve parasal düzenleme 9 Mayıs'a kadar çıkma..
İki kararname Çankaya yolunda Devlet Bakanı Şener, BDDK Başkanlığı için tekrar önerilen Tevfik Bilgin'in kararnamesinin imzaya açıldığını açıkladı. BDDK ve Merkez Bankası Başkanlığı'na dair k..
Mumcu: Asıl bölücü hükümet Anavatan Partisi lideri Erkan Mumcu, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 'şürekâsı' olarak tanımladığı yakın çevresini 'bölücülükle' suçladı.
'Para yoksa avukat da yok' Avukatlar, hükümete resti çekti ve müdafi paralarının ödenmesi için 9 Mayıs'a kadar süre tanıdı.
Erdoğan: Geri adım olmaz Başbakan Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'da başlayıp Güneydoğu'daki pek çok ile yayılan şiddet olaylarının ardından gündeme yeniden getirilen Terörle Mücadele Yasa (TMY) t..
Riskli kolonyalara yasak Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürü Mahmut Tokaç, 81 ildeki İl Sağlık Müdürlüklerine yazı göndererek metil alkol içerdikleri belirlenen Çamlıova ve Aqua m..
Kuşadası beton olmayacak Sami Ofer-Mehmet Kutman ortaklığı, özelleştirme sonucunda aldığı Kuşadası eski Fransız Tatil Köyü'nde yapmayı planladığı ve içinde 30 katlı gökdelenlerin de bulunduğu..
Elçiliklerde kaçak işçi çalıştırılıyor Bazı Ortadoğu ülkelerinin büyükelçiliklerinin Türk vatandaşlarını sigortasız çalıştırdığı ortaya çıktı. Elçilikler yabancı toprak sayıldığı için Dışişle..
Biber gazı için soruşturma İçme suyu sorunlarını anlatmak için önceki gün Erzurum Valiliği'ne gelen Şenkaya ilçesine bağlı Yanıkkavak köylülerine biber gazı sıkan polisler hakkında soruşturma..
Ev parası gasp edildi Ataşehir'deki Kadıköy Tapu Müdürlüğü'nde sattığı dairenin tapu devir işlemlerini yapan Levent Öz, dairenin satış bedeli olan 130 bin YTL'yi aldıktan sonra otomobiline bi..
İstanbul'da bombalı gün İstanbul'da AKP Esenyurt Örgütü'nün kapısına konulan bombanın patlaması sonucu iki kişi yaralandı. Antalya'da patlayan bir bomba ise maddi hasara yol açtı.
Öğrenime bıçak ve gasp molası Bir öğrenciyi falçatayla yaralayan 15 yaşındaki ilköğretim okulu öğrencisi C.Y., 'bir hafta evden çıkmama', 'kaydını başka okula aldırma' ve 'eğitim yılı sonuna..
Okul yöneticileri polisten rahatsız Güvenlik güçlerinin okullardaki şiddet olaylarını önlemek için oluşturduğu tim, ilk görevinde okul yöneticilerini tedirgin etti.
Kaboğlu ve Oran'a destek Başbakanlık İnsan Hakları Danışma Kurulu'nda görevliyken hazırladıkları 'Azınlık Raporu' nedeniyle haklarında dava açılan Prof. İbrahim Kaboğlu ve Prof. Baskın Oran'a..
Üniversiteler terörü kınadı Üniversitelerarası Kurul (ÜAK), Güneydoğu' da yaşanan terör olaylarını kınadı.
DTP il başkanı tutuklandı DTP Osmaniye İl Başkanı 70 yaşındaki İbrahim Halil Dindar tutuklandı.
Hava durumu artık 'cep'te... Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, meteorolojik olayları, cep telefonlarına göndereceği SMS'lerle vatandaşlara anında duyuracak.
Ayrılık acısını çabuk unuttu Sanem Çelik'le yakalanan eşi Kudret Sabancı'dan tek celsede boşanan Esra Akkaya, önceki akşam bir erkek arkadaşıyla yemek yerken www.paparazziturk.com sitesi tar..
Nilüfer 8 yıl sonra Günay'da Nilüfer, 22-29 ve 6 Mayıs tarihlerinde tam 8 yıl aradan sonra Şişli Günay Restoran'da sahneye çıkacak
Beklenen film yarın vizyonda! Yeşilçam'ın en iddialı korku filmi Gen, yarın gösterime giriyor. Başrollerini Doğa Rutkay, Yurdaer Okur ve Sahan Gökbakar'ın paylaştığı film 140 sinema salonund..
Deniz Akkaya'nın sarhoşluk nidaları Geçen hafta alkollü araç kullanırken yakalanan Deniz Akkaya'mn o sırada polislere ve gazetecilere ettiği hareketler herkesi şaşırttı
Yere düşen paraya bakamadım Kadriye Havan önceki gün 'yaşam'ı üstüne bahse girdi. Karşı taraf yazı deseydi şimdi belki de yenilenen organı sayesinde daha uzun ve kaliteli bir yaşama kavuşmuş..
Doğru dürüst boşansaydı öldürmezdim Bir çocuk babası Levent Mumcuoğlu, boşandığı karısı ve dini nikahlı eşini öldürdü. Öfkeli eski koca 'Boşanma davası sürürken başkasıyla birlikte oldu. Doğ..
13 yaşındaki kız öğrenciye 4 liseliden tecavüz ve şantaj Antalya'da 4 lise öğrencisi, 13 yaşında ilköğretim 7. sınıf öğrencisi bir kız öğrenciye tecavüz etmek ve şantaj yapmak suçlamasıyla ..
Yamak Paşa borcunu 30 yıl sonra ödedi Kara Kuvvetleri eski Komutanı, Trabzon'da görev yaparken kahve falında Kıbrıs'a tayininin çıkacağını gören kadına verdiği 'ayakkabı' sözünü yıllar sonra..
Nigar gibi öldürüldü 2 yıllık evli kadın öldürülüp çöp konteynırına atılan 13 yaşındaki Nigar gibi yakılmış vaziyette bulundu. İki cinayet arasında bağlantı olup olmadığı araştırılıyor
İtalya'da 'testis' krizi Berlusconi'yi batırdı Seçimlere dört gün kala İtalya Başbakanı'nın 'Sola oy veren seçmeni erkek cinsel organına benzetmesi' ortalığı karıştırdı
'Efendi! Ben yargıç tanımam' Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin, Duceyl katliamı nedeniyle dün yine yargı önüne çıktı
Kelepçeler tamam çuvallar eksik Fransa'da iş yasasını protesto için günlerdir sokakta eylem yapan öğrencileri Cumhurbaşkanı Chirac'ın, 'Yasa değişecek' sözü de tatmin etmedi
Stat elden gidiyor Tayyip Erdoğan'ı ziyarete giden Canaydın, 'Seyrantepe'yi size vereli 2 sene oldu sayın başkan. Hâlâ çivi bile çakılmadı, orayı geri alalım!' sözleriyle karşılaşınca çözüm ..
Daum kupa finallerini seviyor F.Bahçe'nin hocası Denizli karşısında 30. Türkiye Kupası maçına çıkacak. Daum, F.Bahçe ve Beşiktaş'a 3 final, 2 yarı final, 1 kez çeyrek final oynattı
Villarreal değil tüm şehir kazandı 47 bin nüfuslu Vila-Real'in takımı Villarreal, 35 bin kişilik statta Inter'i yenerek 'şehirce' zafer elde etti
Tümer&Bobo'yu kutlarım Tigana: 'Golü erken yememiz aslında avantajdı. İkinci yarıda oyunun kimliğini değiştirdik ve golleri bulduk. Tümer ve Bobo'yu kutluyorum.'
Tümer'in zaferi 8 yıldır kupayı alamayan Kartal'ı 1-0 gerideyken oyuna giren Tümer kurtardı. İlk golü atıp 3. golü attıran tecrübeli yıldız, son A.Gücü maçındaki gibi yine 'kader adamı' oldu..
Kibarca reddettim 'Beni sayısız insan arar, çoğunu tanımam. 8 ay önce de bir bayan benimle tanışmak istedi. Ben de her zamanki gibi kibarca geri çevirdim. Olay budur.'
Usül hatası var, çifte ceza veremezsiniz Usül hatası var, çifte ceza veremezsiniz Federasyon, FIFA Tahkim Kurulu'nda vereceği hukuk savaşında öncelikle usul yönünden itirazda bulunacak. Başk..
Tümer isteyince! Haşmet Babaoğlu (Spor) - Maçın ilk yarısını anlamak için iki kilit adama bakmak gerek... G.Antep'te Lazarov, Beşiktaş'ta ise Kleberson...
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10