6 Nisan 2006 Perşembe Günü Haberleri

6 Nisan 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tekstil Bankası, Samsun Şubesi'ni 10 Nisan'da açacak İSTANBUL - Tekstil Bankası A.Ş, Samsun Şubesi'ni 10 Nisan'da açacak. Banka'dan borsaya gönderilen açıklamada, "Açılmasına karar verilen Te..
43 çimento fabrikası greve gidiyor/ 23 fabrika 1 Mayıs'ta uygulamaya başlıyor ANKARA - Çimse-İş Yönetim Kurulu, 43 çimento fabrikasında grev uygulama kararı alındığını, 23 fabrikada 1 Mayıs, ..
Cizre'de uyuz tatili Şırnak'ın Cizre ilçesinde bir haftadır devam eden ve salgın hale gelen uyuz hastalığı nedeniyle ilköğretim okulları 2 gün tatil edildi. Yaklaşık 3 bin öğrenciye bulaşan ..
Hisarcıklıoğlu: Türkiye orta vadede dünyanın ilk 10'una girecek ANKARA - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, dünyanın 17. büyük ekonomisine sahip Türkiye'n..
Avrupa Birliği, terörü kınamada yine topallıyor Avrupa Birliği, PKK'lı teröristlerin öldürülmesinin ardından terör örgütünün kışkırtması ile büyüyen hadiselere tepki vermede yine zorlanıyor.
Tecavüz iddiası ile tutuklanan yüzbaşıya yeni suçlama Küçük bir kıza tecavüz iddiasıyla gözaltına alınan Yüzbaşı B.A. ile ilgili iddialar büyüyor. Bir süredir Beylikdüzü ve çevresinde yaşanan..
TÜSİAD, DOGÜNSİFED'e üye oluyor İSTANBUL - Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), merkezi Diyarbakır'da bulunan Doğu ve Güneydoğu Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasy..
Merkez Bankası Başkanı tartışması İspanyol basınında 'Sezer Kuran'a bağlı bir adayı veto etti' 'Sezer Türkiye'yi büyük bir hatadan kurtardı'
MHP il binasına bomba koyan saldırgan güvenlik kamerasında Sakarya'da MHP il ve merkez ilçe teşkilatlarının kapısına ses bombası koyan bombacı, partinin güvenlik kamerası tarafından saniye s..
AMB faiz oranlarını değiştirmedi Avrupa Merkez Bankası (AMB) faiz oranlarını yüzde 2,5'ta tuttu. Banka yönetim kurulunun bugünkü toplantısında, piyasalarda beklendiği gibi, faiz oranlarında b..
Bakan Gül: Terörle mücadelede demokratik açılımlardan geriye gidiş söz konusu değil ANKARA - Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, bazı gazetelerde yer alan KPD Lideri Mesut B..
TEB, 20 milyon dolar kredi aldı İSTANBUL - Türk Ekonomi Bankası, ABD'nin önde gelen bankalarından biri olan Wachovia Bank NA, Charlotte'dan 7 yıl vadeli kredi aldı. Kredi, küçük ve orta ölçek..
Milli Piyango, devlete, vatandaştan daha çok para kazandırdı / 2005'te devlete 648 milyon YTL kaynak sağlandı ANKARA - Milli Piyango'nun şans oyunları, devlete, vatandaştan daha çok para kaza..
Başesgioğlu: Sosyal Güvenlik Reformu'nu bu yasama dönemine yetiştirmeyi hedefliyoruz İSTANBUL - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, hükümetin Sosyal Güvenlik Reformu'nun yasa..
Danıştay Başkanlık seçimi yapılıyor Ender Çetinkaya'nın yaş haddinden emekliye ayrılmasıyla boşalan Danıştay Başkanlığı için seçim başladı. Danıştay toplantı salonunda yapılan Genel Kurul'da,..
Demokrasiden taviz yok Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Türkiye'nin demokratik açılımından geriye dönüşün söz konusu olmayacağını, bununla birlikte terörle daha etkin müc..
Sokakları keşfetmek İlk olarak geçen yıl Cihangir Şenliği'nde bir gösteri olarak sergilenen Sokaklar Serisi bu kez dileyen herkesin katılımına açık bir atölye çalışması oluyor. Damla Hacaloğl..
TMSF, 12 Nisan'da 3 ihale düzenleyecek İSTANBUL - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), 12 Nisan'da gerçekleştireceği 3 ihaleyle Uzan Grubu'ndan haczedilen Zeytinli Adası menkulleri, Hayat Y..
Yarı balık-yarı dörtayaklı fosil Nature dergisinin son sayısındaki makaleye göre, Kanada'nın kuzey kutbu bölgesinde bulunan fosillerin, evrim sürecinde 375 milyon yıl önce karaya çıkan dörtay..
Pimaş, Gedore-Altas'a yüzde 11.04 oranında iştirak edecek İSTANBUL - Pimaş Plastik İnşaat Malzemeleri A.Ş, Altas El Aletleri Dövme Çelik Sanayii ve Ticaret A.Ş'den alacağına karşılık söz kon..
Türkiye, yılbaşından bugüne 4.3 milyar dolar dış borç ödedi ANKARA - Türkiye 2006 yılının başından bugüne 4 milyar 310.4 milyon dolar dış borç ödemesi yaptı. Merkez Bankası haftalık bülteniyl..
MB döviz rezervi 58 milyar dolar üstündeki seyrini sürdürüyor ANKARA - MB döviz rezervi 58 milyar dolar üstündeki seyrini sürdürüyor. Merkez Bankası tarafından haftalık olarak yayınlanan ve..
Tüketici kredileri toplamı 33.8 milyar YTL'ye ulaştı ANKARA - Mevduat bankalarının verdiği tüketici kredilerinin toplamı, bir haftada yaklaşık 517 milyon 510 bin YTL artarak 31 Mart itibariy..
Alışveriş merkezlerinde ücretsiz bilgisayar eğitimi fırsatı İSTANBUL - Bilge Adam, HP ve yenibiris.com'un birlikte düzenlediği "Bilişim ve Kariyer Günleri"nde, çeşitli alışveriş merkezlerinde..
Büyük Menderes'e 'kapaklı set' önerisi Denizli ve Aydın ovalarına hayat veren 560 kilometre uzunluğundaki Büyük Menderes Nehri'nin boşa akan sularından kuraklık çekilen yaz aylarında da yara..
İHD, Diyarbakır olaylarını bir hafta sonra kınadı İnsan Hakları Derneği Diyarbakır Şubesi, meydana gelen olaylarda esnafın camlarının kırılması, sivil araçların yakılması ve kamu binalarına ..
Başbakan TÜSİAD'ı eleştirdi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Merkez Bankası Başkanı seçimiyle ilgili TÜSİAD'ın başında olan arkadaşımızın açıklamaları, bir defa aramızdaki nezaket açısından d..
Erdoğan'dan AP'ye sert yanıt Başbakan Erdoğan, Avrupa Parlamentosu'ndan bir grup parlamenterin "Güneydoğu'daki sorun şiddetle çözülemez" mektubuna sert yanıt verdi. Erdoğan, "Bunu yazanların ..
Tarımsal kredide faiz %17.5'e düştü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ziraat Bankası'nın tarımsal kredilerde faiz oranını yüzde 20'den 17.5'a düşürdüğünü açıkladı. Başbakan Erdoğan, Türkiye Süt,..
Borsa 2.seansa 43 bin 814 puandan başladı İMKB Ulusal 100 Endeksi 2. seansa, önceki kapanışa göre 89,75 puan düşerek 43.814,80 puandan başladı. Hisse senetleri, bu seviyede ortalama yüzde 0,2..
Tarımsal kredilerde faiz oranı yüzde 17.5'e düşürüldü ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ziraat Bankası'nın tarımsal kredilerde faiz oranını yüzde 20'den 17.5'a düşürdüğünü açıkladı. Ba..
MB döviz alım ihalesine 83 milyon dolar teklif geldi / Ortalama fiyat 1.3377 YTL oldu ANKARA - Merkez Bankası tarafından yapılan bugünkü döviz alım ihalesine 83 milyon dolar teklif geldi. MB'..
İstanbul'da izinsiz gösterilere katılan 13 kişi tutuklandı İSTANBUL - Terör örgütü üyesi oldukları ve İstanbul'da izinsiz gösteri ile molotofkokteyli atılması olaylarına karıştıkları belirtil..
Erdoğan'dan PKK yandaşlarına çağrı: Silahı bırakın, masada her şeyi konuşalım ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Demokratik Toplum Partisi'ne (DTP) ve terör örgütü PKK yandaşlarına çağr..
Sanko Auer'in çoğunluk hisselerini satın aldı Sanko Holding, 1957 yılından bu yana Türkiye'de faaliyet gösteren Auer firmasının çoğunluk hisselerini satın aldı. Sanko, Auer markası ile beyaz ..
Virüssüz, çökmesiz ve tüm yazılımları içinde bilgisayar: Apple Mac İSTANBUL - Bir bilgisayar düşünün ki kutusundan çıkarttıktan sonra fişe takılıp internete bağlansın, çökmesin, virüs girmesi..
Aydın'da vergi rekortmenleri açıklandı AYDIN - Aydın'da 2005 Yılı Vergilendirme Dönemi Yıllık Gelir Vergisi rekortmenleri açıklandı. Aydın Vergi Dairesi Başkanı Mesut Yılmaz, düzenlendiği ba..
SPK Başkanı Cansızlar: VOB'daki gelişmelerin çok daha hızlı olmasını bekliyoruz İSTANBUL - Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Doğan Cansızlar, Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası'nın (VOB) ilk..
PricewaterhouseCoopers, Türkiye'deki 5'inci ofisini Bursa'da açtı BURSA - Denetim, vergi ve danışmanlık hizmeti veren PricewaterhouseCoopers Türkiye (PwC), Eylül 2005'den beri Buttim Plaza'd..
Torun Şirketler Grubu'ndan Bursa'da bin 300 konutluk proje BURSA - Zafer Plaza ile Bursa'da adını duyuran Torun Şirketler Grubu, Mudanya Yolu üzerinde yapacağı bin 300 konutluk Korupark Proje..
Tarımsal kredilerde faiz oranını yüzde 17.5'e düşürüldü ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ziraat Bankası'nın tarımsal kredilerde faiz oranını yüzde 20'den 17.5'a düşürdüğünü açıkladı. ..
Marmaris Martı'da Olağan Genel Kurul, 26 Nisan'da İSTANBUL - Marmaris Martı'da Olağan Genel Kurul, 26 Nisan'da yapılacak. Marmaris Martı Otel İşletmeleri A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen..
İran'da 'sahte güreşçilere' gözaltı İran'da polis, kendilerini güreş milli takımında gösterip Macaristan'a kaçmaya çalışan yedi kişiyi, yapılan ihbar sonrası Tahran Havaalanı'nda gözaltına al..
Cezaevinde şiddete karşı din ve ahlak eğitimi Adalet Bakanlığı'nın yeniden yapılanma programı çerçevesinde cezaevlerinde düzenlenen kurslar arasında en büyük ilgiyi din ve ahlak eğitimleri g..
Türkiye'yi AB'ye otomobiller taşıyacak ABD'de 'Automotive News' adlı otomotiv dergisi bu haftaki sayısında Türkiye'de gelişen otomotiv sektörünü ele aldı
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10