5 Nisan 2006 Çarşamba Günü Haberleri

5 Nisan 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Erdoğan: MB ve BDDK başkanlarının isimlerini bu hafta içinde sunacağız ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Bankası ve BDDK Başkanlığı için belirledikleri isimleri bu hafta içinde ..
Uyuşturucu satan şebekeye darbe Antalya'da üniversite öğrencilerine uyuşturucu satan 10 kişilik şebeke, polis tarafından çökertildi. Polis, zanlılardan uyuşturucu madde alan üniversite öğren..
PKK'lılar polis karakoluna roketle saldırdı Bingöl'ün Genç İlçesi'nde, polis karakoluna dün akşam PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen roketatarlı saldırıda ağır yaralanan polis memuru C..
Fransa'da yine CPE karşıtı eylem Fransa'da hükümet, öğrenciler ve çalışanlar, Yeni Çalışma Yasası'nı (CPE) protesto etmek için bugün bir kez daha sokaklara dökülerek hükümetin yasayı geri çe..
IMF Başkanı Rato: Fon, hala Türkiye'ye ilişkin endişeler taşıyor ancak son günlerde olumlu işaretler arttı LONDRA - IMF Başkanı Rodrigo Rato, son günlerde Türkiye'de işlerin tekrar yoluna gir..
Roj TV'nin kapatılması için ABD'den destek ANKARA - ABD, Roj TV'nin kapatılması konusunda Türkiye'yi destekliyor. ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Avrupa ve Avrasya'dan sorumlu Müsteşarı Matt Bryz..
Meges Boya, toplam 5.5 milyon euro kredi borcu ödedi İSTANBUL - Meges Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş, 2.5 milyon eurosu Munchen'e, 3 milyon eurosu ise HSBC Bank Londra-İngiltere'ye olmak üzere to..
CIA özel uçakları kullandı Uluslararası Af Örgütü: CIA terör zanlılarının naklinde özel firmaların uçaklarını kullandı. Uluslararası Af Örgütü Amnesty International tarafından yayınlanan yeni..
İmar Bankası mudilerine 8 milyar 43 milyon YTL'lik kaynak aktarıldı ANKARA - Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Bakanlar Kurulu kararı gereğince 388 bin 258 İmar Bankası m..
Bilgi İşlem Merkezi Yöneticileri Semineri'nin 13.'sü yarın İSTANBUL - Türkiye Bilişim Derneği?nin geleneksel etkinliği olan Bilgi İşlem Merkezi Yöneticileri Semineri'nin on üçüncüsü yarın Sid..
Baz istasyonları yok cep telefonları var Erzurum'un Ilıca ilçesine bağlı Ovacık bölgesindeki 35 köyde, baz istasyonları olmamasına rağmen, köy sakinlerinin çoğunluğunun cep telefonu bulunuyor..
Cameron'un mahkeme zaferi ABD Yüksek Mahkeme Yargıcı Valerie Baker, Cameron Diaz'ın 19 yaşındayken çıplak fotoğraflarını çeken ve daha sonra yıldıza bu fotoğrafları 3,5 milyon dolara satmak i..
Ekrem Dumanlı: Haberciyiz, her şeyi veririz dersek teröre alet oluruz Turizmciler terör olaylarının sektöre balta vurmasından endişe ederken, gazeteciler de medyanın terör haberleri verirken..
Borsa 1.seansa 44 bin 079 puandan başladı İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre 8,06 puan artarak 44.079,00 puan seviyesinde açıldı. Hisse senetleri, bu seviyede ort..
Turkcell'den "Araç Takip Servisi" İSTANBUL - Turkcell, şirketlerin, sahadaki araçlarını internet üzerinden takip ederek, konum, hız ve yön bilgilerini izleyebilmelerini sağlayan Araç Takip Se..
İstanbul'un gelir vergisi rekortmeni yine Aydın Doğan oldu İSTANBUL - Aydın Doğan 2005'te de İstanbul'da gelir vergisinde ilk sırayı aldı. Doğan, 10 milyon 320 bin 542 YTL ile 2005 yılı İstan..
Kan örneği alınan eski sevgili serbest İstanbul Suadiye'de 21 yaşındaki Galatasaray Üniversitesi öğrencisi Yeşim Tuğrul'a saldırı olayı ile ilgili gözaltına alınan eski sevgilisi İ.C.'nin bi..
Futbolda telekız paniği İstanbul Polisi'nin düzenlediği fuhuş operasyonu 'Barbie' çerçevesinde ifade veren manken,vj ve şarkıcılara dün ünlü futbolcular da eklendi
Çin Türkiye’ye en fazla mal satan üçüncü ülke oldu Çin bu yılın ilk iki aylık dönminde İtalya, ABD, İsviçre ve Fransa gibi ülkeleri geride bırakarak, Rusya ve Almanya’dan sonra Türkiye’ye en ..
Emisyon hacmi dün 98.7 milyon YTL azaldı ANKARA - Emisyon hacmi 4 Nisan Salı günü 98.7 milyon YTL azalarak, 20 milyar 166 milyon 464.9 bin YTL olarak gerçekleşti. Böylece emisyon hacmi bir ön..
Akbank, İzmit-Gölcük'te şube açtı İSTANBUL - Akbank, İzmit-Gölcük'te şube açtı. Akbank T.A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamaya göre, yönetim kurulu kararıyla Gölcük Şubesinin Merke..
Finansbank'ın uluslararası iştiraklerinin değeri 700 milyon dolar İSTANBUL - Finansbank'ın uluslararası iştiraklerinin toplam değeri 700 milyon dolar olduğu bildirildi. Finansbank A.Ş. ile i..
BİM, kar payı dağıtacak İSTANBUL - BİM Birleşik Mağazalar A.Ş, 2005 yılı karından ortaklarına kar payı dağıtacak. BİM tarafından İMKB'ye gönderilen açıklamaya göre, şirketin genel kurul topl..
Yapı ruhsatı verilen yapıların yüzölçümü 2005'te yüzde 43 arttı ANKARA - 2005 yılında 2004 yılına göre belediyeler tarafından Yapı Ruhsatı verilen yapıların yüzölçümünde yüzde 42,6, Yapı Kull..
Fon'daki bankalara dönük Tasarruf Mevduatı Sigorta Primi kolaylığına kısıtlama ANKARA - Fon'daki bankalara dönük Tasarruf Mevduatı Sigorta Primi kolaylığı, 2 yıl içinde bir başka bankaya devr..
AFM, Energy ile reklam gösterimi anlaşmasını uzattı İSTANBUL - AFM Sinemaları, Energy ile reklam gösterimi anlaşmasını 2010 yılı sonuna kadar uzattı. AFM Uluslararası Film Prodüksiyon Tica..
Tire Kutsan, Duran-Doğan Basım'ın fabrikası içinde yer kiraladı İSTANBUL- Tire Kutsan, Duran-Doğan Basım'ın fabrikası içinde yer kiraladı. Tire Kutsan Oluklu Mukavva Kutu ve Kağıt Sanayi A.Ş...
Borsa, yeni dirençlerini test ediyor/ Endeks, 44200-44400 aralığında/ Dövizde euro arttı, dolar sakin, faiz yatay İSTANBUL - İMKB, dün ikinci seansta gelen alımlarını bugün de sürdürüyor. 445..
Yağışların, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri'nde etkili olması bekleniyor İSTANBUL - Tahminlere göre, yurdun doğu kesimleri yağışlı havanın etkisinde kalmaya devam edecek. Sağanak ve gökg..
İşte gerçek Yüksel Aytuğ - TGRT'deki 'Sinan Çetin'le Sürpriz' programını izleyen dikkatli gözlerden kaçmamıştır. Çetin'in elinde tuttuğu konuşma kartlarının üzerinde Kanal D logosu vardı. ..
İstanbul'da tiyatro buluşması İstanbul mayıs ayında uluslararası bir tiyatro olayına evsahiplği yapacak. 15. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali ile birlikte düzenlenecek olan 4. Uluslara..
Arat Tekstil, işçi sayısını azaltmaya devam ediyor İSTANBUL - Arat Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş, daha önce iş akdi feshedilen 138 kişinin ardından, kalan 189 kişinin de tüm hakları ödenerek..
İş Bankası'ndan, Anadolu Hayat poliçesi bulunanlara kredi İSTANBUL - İş Bankası, Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen bir uygulamayla Anadolu Hayat Emeklilik'te Birikimli Hayat veya Gelir Sig..
Citigroup: Türkiye'ye ilgimiz sürüyor NEW YORK - Citigroup CEO'su Prince Chuck Prince, Türkiye'nin kendileri açısından çok ilgi çekici bir ülke olduğunu söyledi. Financial Times'in haberine..
Turkcell, Mısır GSM'i için Amwal El Khaleej ve Banque Mısr ile konsorsiyum oluşturdu İSTANBUL - Turkcell, Mısır GSM'i için Amwal El Khaleej ve Banque Mısr ile konsorsiyum oluşturdu. Turkcell..
Mersin Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanı'na silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti MERSİN - Mersin'de uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralanan Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kuru..
Yapı Kredi, 500 milyon euro sermaye benzeri kredi sağladı İSTANBUL - Yapı ve Kredi Bankası A.Ş, Merrill Lynch Capital Corporation'dan 500 milyon euro tutarında sermaye benzeri kredi sağladı...
Atakule GYO'da Genel Müdür Abdullah Yalçın istifa etti İSTANBUL - Atakule Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş'de Genel Müdür Abdullah Yalçın istifa etti. Şirketin boraya gönderdiği açıklamada ..
Koçbank, 445.5 milyon YTL'lik YKB hissesi aldı / Bankanın YKB'deki payı yüzde 65.5'e çıktı İSTANBUL - Koçbank, 445.5 milyon YTL'lik YKB hissesi aldı. Bankanın bu alımlar sonrasında YKB'deki ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10