4 Nisan 2006 Salı Günü Haberleri

4 Nisan 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Özel yasa gerekmez Okay Gönensin - PKK güdümlü eylemler dün azalmış gibiydi, ama bugün yine 'hassas' bir gün olarak görülüyor
Can çekişen sosyal devlet: Fransa Mine G. Kırıkkanat - Paris'te havalar, 'profiterol' tadında. Gölgeler dondurma, güneş sıcak çikolata kıvamında. Siz bu satırları okuduğunuz sırada, en iler..
Büyümede parasal etki Gazi Erçel - 2005 yılında büyüme, yüzde 7.6 olarak beklenilenin üzerinde çıktı. Nedenlerine ilişkin olarak yapılan yorumlar, genelde 'klasik yaklaşımları' yansıtıyordu..
Medyadan vazgeçilemez Yavuz Semerci - Vatandaşın haber alma, haberdar olma, bilgilenme özgürlüğüne hizmet veriyoruz. Ve yeri gelir, ücra bir kasabadaki iki sayfalık bülten bile gazetenin ra..
Paris'te bir toplantı Asaf Savaş Akat - Cuma 2005 milli geliri ve şubat dış ticareti, dün mart enflasyonu yayınlandı. İlki, reel ekonomiyi izleyenleri özellikle heyecanlandırır. Diğer ikisi..
İbo kestiyse S.D. de kessin! Tuğçe Baran - İbrahim Tatlıses'in bıyıklarını kesmesi son zamanlarda beni en çok şaşırtan şey oldu. Gazeteyi okurken yüksek sesle 'aaa!' dedim. Akasından 'vay b..
Sağduyu düşmanlığı Zülfü Livaneli - 1936 yılında İspanya'da bazı aydınların iç savaşa karşı uyarı çığlıkları yükseliyordu. Çünkü akılları, vicdanları, sanatçı sezgileri ve tahlil yetenekler..
Mutlu bir Pamuk! Ruhat Mengi - İngiltere'nin en önemli gazetelerinden The Guardian Orhan Pamuk'la röportaj yapmış ve Pamuk gazetenin ekine de kapak olmuş
Başarı öyküsü Güngör Mengi - Düşmanlık üreten bir döneme son verme iradesini hiçbir söz veya jest ticari ortaklıktan daha iyi tarif edemez
Kaptan köşkü liderlere Ankara'nın eğlence merkezi Laila'nın hemen yanında inşaa edilecek AKP Genel Merkez binası 25 trilyona mal olacak... 24 trilyon harcanarak inşa edilen yeni CHP Genel Me..
Çiçek: Gözaltı süresi uzamayacak Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Terörle Mücadele Yasa Tasarısı'nın gelecek hafta Bakanlar Kurulu'nda görüşüleceğini ve ardından Meclis gündemine getirileceğini ..
Petrol Wal-Mart'ı yaktı Rekor petrol fiyatları perakende devini 5 yıl sonra tahtından indirdi. Exxon, 340 milyar dolar ciro ile Fortune 500'de zirveye çıktı
Finans'ta nikah kıyıldı Finansbank'ın satış maratonu mutlu bitti. Yunan NBG ile yüzde 46 hisse için 2 milyar 323 milyon dolara imza atıldı
Kazandı, kazandırdı Hüsnü Özyeğin Finansbank'ı Yunan bankası NBG'ye satarak hem kendisini hem de borsa yatırımcısını ihya etti
20 bin İngiliz'in gözünü o açacak Dünya Göz Hastanesi'nin sahibi Eray Kapıcıoğlu sağlık turizminde atağa kalktı. Kapıcıoğlu, NHS adlı sağlık kuruluşuyla anlaştı ve yılda 20 bin İngiliz hasta..
Enflasyon 'patikaya' giyim ile tutundu Enflasyon Mart'ta ÜFE'de yüzde 0.25, TÜFE'de yüzde 0.27 arttı. Giyimde fiyat düşüşü ile hedefi tutturan hükümet, IMF'ye hesap vermekten kurtuldu
Koğuş ağalığı tarih olmuş! F tipi ceza ve tutukevlerinde her mahkûmun ayda sadece 200 YTL harcamasına izin veriliyor, o da manyetik kartla... Yani para yasak! Böylece zenginler, diğerlerini ..
Ekşın filmi gibi Erzurum'da bir kişiyi rehin alan bıçaklı saldırgan, cami avlusunda dehşet saçtı. Vatandaş önce seyretti, sonra linç etmek istedi. Tam ortalık sakinleşmişti ki...
25 gün sonra evlenecekti Evlilik hazırlıkları için önceki gün işinden ayrılmış, kız kardeşiyle akraba ziyaretine gitmişti. Sibel Özkan ve kardeşi Sinem, durakta beklerken teröristlerin molot..
Nargile parası da devletten Isparta Belediyesi 2005 yılındaki ağırlama giderleri için 1 milyon 250 bin YTL harcadı. Giderler arasında 500 YTL'lik nargile faturası bile var... Ayrıca, Bakan K..
Baydemir: Ayıptır müfettişlik bir şey yok Demokratik Toplum Partisi (DTP) Genel Başkanı Yardımcısı Hasip Kaplan, önemli bir süreçten geçtiklerini, tarihi günler yaşadıklarını söyledi
Viranşehir'de 1 polis yaralandı Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesi'nde Diyarbakır'daki olayları protesto etmek isteyen yaklaşık 500 kişi gösteri yaptı
Dışarıdan adam tutup arkadaşlarını bıçaklattı Ankara'nın köklü okulu Kocatepe Mimar Kemal Lisesi öğrencisi Kaan A., kız yüzünden tartıştığı 2 arkadaşını dışarıdan adam tutup, bıçaklattı. 2 ö..
AB karşıtları beni kullanmak istedi Yazar Orhan Pamuk, İngiltere'nin önde gelen gazetelerinden The Guardian'ın günlük eki G2'ye yaptığı açıklamada Türkiye'de yazarlık mesleğinin bir nevi par..
125 bin Açıkliseli kayıt dışı kaldı! Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl ilk kez açık ilköğretim ve açık lise kayıtlarını internet üzerinden yapmaya karar verdi
Tek ceza Alman'a Boğaziçi Köprüsü'nde gişelerin kaldırıldığı ilk günde tam bir karmaşa yaşandı. Uygulamadan habersiz araç sahipleri geri geri gidince trafik alt üst oldu. 33 YTL'lik ilk ve t..
Benzine 10 günde ikinci zam Petrol fiyatları ve dolardaki artışın da etkisiyle benzinin rafineri çıkış fiyatına, bugünden geçerli olmak üzere zam yapıldı
Çeçen Başbakan'ın 'sauna skandalı' Çeçenistan'ın 29 yaşındaki Başbakanı Kadirov saunada iki hayat kadınıyla seks alemi yaparken görüntülendi. Video kaydı internete sızınca Çeçen halkı ayağa ..
Afganistan'da Türk kurban Afganistan'ın batısında Herat-Kandahar karayolunda çalışan Tük makine operatörü Garip Ünal, Taliban militanları tarafından öldürüldü. Kolin İnşaat için...
Türk imama ABD işkencesi ABD'de 11 Eylül sonrası tutuklanarak dört ay New Jersey'deki Passaic Cezaevi'nde tutulduğu için ABD yönetimine dava açan ilk kişi olan Konyalı imam İbrahim Türkmen, y..
Kürt yazar artık serbest Irak'ta 'Kürt Bölgesi Başkanı' Mesud Barzani'yi yolsuzluk ve Rus casusluğuyla suçladığı için 18 ay hapse mahkûm edilen Kürt asıllı yazar Kemal Kerim serbest bırakıldı..
'Yeni açılım olmaz' 'Reformlar yetersiz değil' Aydınları toplayarak 'Kürt sorunu' sözüne resmiyet kazandıran Başbakan Erdoğan, bölgedeki son eylemlere rağmen, 'yeni açılım' getirme niyetinde..
DTP faturayı Erdoğan'a kesti Demokratik Toplum Partisi (DTP), Güneydoğu'da üçü çocuk 12 kişinin öldüğü olayların faturasını PKK'ya değil, Başbakan Tayyip Erdoğan'a kesti.
Koç: DTP terör sözcüsü oldu CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, hükümeti teröre karşı etkin mücadele etmemekle, Demokratik Toplum Partisi'ni (DTP) de 'terörün siyasal yelpazede sözcülüğünü üstle..
Belediye otobüslerine sivil polis Belediye otobüslerine yönelik saldırıların artması üzerine İstanbul emniyeti otobüslerde sivil polis görevlendirme kararı aldı.
Hasankeyf'te terör rötarı Güneydoğu'daki olaylar, Batman'ın Hasankeyf ilçesindeki kazıları da vurdu. Bu yıl erken başlayan kazılarda Gazi ve Selçuk üniversitelerinden 38 öğretim görevlisi ve...
Andıç yanlış adrese gitti Genelkurmay Başkanlığı Askeri Mahkemesi, ilginç bir davaya daha sahne oluyor. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Fransız bir firmayla yaptığı tanksavar anlaşmasından sonra,..
'Şemdinli'yi Erdoğan bilir' Şemdinli Araştırma Komisyonu üyesi CHP'li Ahmet Ersin, Şemdinli ve çevresindeki patlamalar için, "Lokal bir olay değil" diyen Başbakan Tayyip Erd..
Başbakan Doğu yolcusu Başbakan Tayyip Erdoğan, nisan ayında önemli yurtiçi gezilerine çıkacak. Erdoğan, haziran ayına kadar sürecek AKP il kongrelerinin çoğuna katılmaya karar verdi.
Yasaklı ajans Dallas'a taşındı Türkiye'nin Danimarka ile yaşadığı Roj TV krizinin bir benzerinin de ABD ile yaşanmaya başladığı ortaya çıktı. PKK'ya yakınlığıyla bilinen ve Almanya tarafından..
ABD PKK'yı da 'taraf' mı sayıyor? ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, Güneydoğu Bölgesi'nde yaşanan olaylardan endişe duyduğunu belirtirken, 'tüm tarafları' sakinliklerini korumaya, sükûnet ve düze..
Sarıkaya bakanlığa savunma verecek Adalet Bakanlığı'nın, müfettişlerin Şemdinli iddianamesi nedeniyle hakkında disiplin cezası talep ettiği Van Savcısı Ferhat Sarıkaya'dan savunma istediği, d..
Okul müdürüne renk soruşturması Nevruz davetiyesinde, sarı, kırmızı ve yeşil renkleri kullanan İznik'teki Endüstri Meslek Lisesi Müdürü 43 yaşındaki Ayhan Akbulut'a soruşturma açıldı.
Bu kez Kilis zanlısı olarak tutuklandı Eski Kilis Belediye Başkanı Ekrem Çetin ve CHP Merkez İlçe Başkanı oğlu Cahit Çetin'in öldürülmesi olayına karıştığı iddiasıyla hakkında gıyabi tutuklam..
Erken tedavi kurtarıyor Ege Üniversitesi Çocuk ve Ergen Alkol Madde Bağımlılığı Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde (EGEBAM) tedavi gören 323 çocuk ve ergene ilişkin iki yıllık izleme sonuçları..
Ağar'ın koruması kendini vurdu DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın koruma amiri Yesugay Aksakal, Esenboğa Havalimanı'nda kazayla kendini vurdu. Aksakal'in diz kapağını kıran kurşun, dün yapılan ..
Ankara'da iki öğrenci bıçaklandı Okuldaki şiddet, dün Mimar Kemal Lisesi'nde sürdü. İki lise öğrencisi, okul önünde tartıştıkları kimliği belirsiz kişilerce bacaklarından bıçaklandı.
'Fil adam' hayata döndü Britanya'da ilaç deneyine katıldıktan sonra vücutları şiddetli ağrılar eşliğinde şişerek komaya giren altı denekten beşi, hayata döndü. Deneklerden, üniversitede işlet..
Herkes yapmıyormuş! Cinsellik yüklü müzik parçaları, dergiler, TV programları ve filmler, gençleri erken yaşta cinsel ilişkiye girmeye özendiriyor. ABD North Carolina Üniversitesi'nin dün duy..
Suudi kadın erkek oluyor! Suudi Arabitan'da, 'ikinci sınıf insan muamelesi görmekten bunalan' beş kadın, cinsiyet değiştirerek erkek oldu. El Vatan gazetesinin haberine göre, son bir yılda...
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10