4 Nisan 2006 Salı Günü Haberleri

4 Nisan 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Polisten sonra esnaf da Ağar'ı aradı DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, acil yardım arama hattı gibi çalışmaya başladı. Polisten sonra esnaf da yardım için Ağar'ın numarasını çevirdi. 9 Kasım'dak..
Sokaktaki gerginlik Meclis'e taşınacak Diyarbakır'da başlayan ve İstanbul'un da içinde bulunduğu bazı merkezlere yayılan terör olayları bugün Meclis'te ele alınacak. Hükümetin olaylarla ilgil..
DTP otobüs saldırısını kınadı Demokratik Toplum Partisi (DTP) Esbaşkanları Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk, İstanbul'daki molotoflu saldırıları kınadı. Türk ve Tuğluk, DTP Genel Merkezi'nde düzenl..
Aydınlar sağduyu çağrısı yaptı Başbakan Tayyip Erdoğan ile görüşerek, "Kürt sorunu" açıklaması yapmasını sağlayan 'Aydınlar Girişimi', sokaklarda artan şiddet olayları karşısında herkesi sağd..
Terörle Mücadele Yasası haftaya Meclis'te Diyarbakır'da başlayıp yayılan erör ve şiddet olayları dün yapılan Bakanlar Kurulu toplantısına damgasını vurdu. 6.5 saat süren toplantıda, olaylar a..
Esrarengiz inşaatın sırrını Gül açıkladı ANAVATAN Genel Başkan Yardımcısı Züheyir Amber'in "ABD Suriye'yi dinlemek için üs yaptırıyor" iddiasıyla gündeme getirdiği Amanos Dağı'ndaki inşaatın,..
Dışişleri'nden 'arka kapı' yalanlaması Dışişleri, Hayrunnisa Gül'ün, türbanlı olduğu için GATA'ya arka kapıdan girdiği haberini yalanladı. Dışişleri Bakanlığı, iki hafta önce geçirdiği kulak ..
Kıbrıs için 'yavaş' plan KKTC Cumhurbaşkanı Talat'ın ardından Dışişleri Bakanı Gül'e de mektup gönderen BM Genel Sekreteri Annan, "Süreç parça parça değil, adım adım ilerleyecek" dedi. Birleş..
Ermeni derneği, sit alanına sözde soykırım anıtı dikip ortadan kaybolacakmış Fransa'nın Lyon şehrinde başlayan ve tartışmalara yol açan sözde Ermeni soykırımı anıtının inşaatı durduruldu. Lyo..
İbrahim Caferi’nin başbakanlığını istemeyenler, yerine aday bulamıyor Irak’ta İbrahim Caferi’nin seçimlerin galibi Şii Birleşik Irak İttifakı içinde tekrar başbakan adayı olarak belirlenmesiy..
Türkiye, 40 günlük programla ‘dünyanın diplomatını’ eğitiyor Dışişleri Bakanlığı, Arjantin’den Çin’e, Kamboçya’dan Bosna Hersek’e kadar 43 ülkeden gelen genç diplomatlara 40 gün süreyle ulusl..
Hamaslı bakan: Hedefimiz, İsrail’i yok edip ‘büyük Filistin’i kurmak Çin Haber Ajansı’na konuşan Zahar, uluslararası topluma Filistinlilerin tercihine saygı göstererek Hamas hükümetine fırsa..
Danimarka’dan Ortadoğu bütçesine ‘imaj’ artırımı Hz. Muhammed (sas)’e hakaret içeren karikatürlerin bir Danimarka gazetesinde yayınlanmasının ardından takındığı tavır ile Müslüman ülkelerle i..
İş dünyası sağlıksız gıda satana ömür boyu ticaret yasağı istiyor Yargıtay'ın sağlıksız gıda satan şirketleri ilanla teşhir etmesi, sektörde büyük yankı buldu.
Yabancılar, bankacılıktan sonra 6 milyar dolarlık ilaca göz dikti Bankacılık, perakende ve enerji gibi alanlardan sonra ilaç sektörü de küresel oyuncuların ilgisini çekmeye başladı. Dünyada ..
Sanatçıların vergi rekortmeni M. Ali Erbil İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı 2005 yılı kazanç beyanlarına ait Gelir Vergisi rekortmenlerini bugün açıklıyor. Bu sene İstanbul genelinde Gelir V..
Merkez Bankası çalışıyor, TÜSİAD’ın son çıkışı yersiz Merkez Bankası Başkanlığı ile ilgili tartışmalara Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği de (TOBB) katıldı.
VitrA ve Artema’ya yeni logo Eczacıbaşı Yapı Grubu’nun iki markası VitrA ve Artema’nın logoları yenilendi.
Benzine yüzde 2 zam Benzinlerin rafineri çıkış fiyatına, bugünden geçerli olmak üzere zam yapıldı.
Finansbank 2,8 milyar dolara ‘komşu’ya gidiyor Yabancıların Türk finans sistemine doğrudan alım veya ortaklıklar yoluyla yaptıkları yatırımlar giderek artıyor.
Yapı Kredi yeni ortaklarıyla büyüyecek Yapı Kredi Bankası'nın 28 Eylül 2005 tarihinde hissedarlık yapısının değişmesinin ardından 31 Mart Cuma günü yapılan ilk olağan genel kurulunda yeni yön..
Mart enflasyonunda sürpriz yok: Yüzde 0,27 Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), bu yılın mart ayında tüketici fiyatlarının (TÜFE) yüzde 0,27, üretici fiyatlarının (ÜFE) yüzde 0,25 oranında arttı..
3 hafta sonra düğünü vardı, teröre kurban gitti Terör örgütü yandaşlarının önceki gün Esenler’de bir İETT otobüsüne attığı molotofkokteyli yüreklere ateş düşürdü.
Otobüslerde sivil polis görevlendirilecek İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, belediye otobüslerine yönelik saldırıları önlemek için önümüzdeki günlerde otobüslere sivil polis koyacakl..
TV’de ünlü oldu, fuhuş baskınında gözaltına alındı ‘Gelinim Olur musun?’ ve ‘Biri Bizi Gözetliyor’ yarışma programlarıyla tanınan ünlü isimler fuhuş yaptıkları iddiasıyla gözaltına alındı.
Reina’nın duvarı 3 kişilik aileye mezar oldu Ünlülerin eğlence mekânı Reina’nın istinat duvarı çökerken altında 3 kişilik Arvasi ailesi kaldı. Barakada geçim derdi yaşayan aile, geride sadece..
Türkiye karşıtları beni kullanmak istedi Bir İsviçre gazetesine verdiği mülakatın ardından Türkiye ve Avrupa'da uzun süre gündemde kalan yazar Orhan Pamuk, Avrupa'da Türkiye karşıtı muhafazak..
Personeli uyardı: Mesai saatinde toto-loto oynamayın Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, kamu kurumlarında görev yapan personeli mesai saatlerine uymaları ve resmî araçları mevzuata uygun kullan..
Türkiye’ye 450 milyon Euro’luk andıç davası Genelkurmay’da görevli bir sivil memurun resmi belgede yaptığı hata üzerine hakkında andıç davası açıldı.
4 PKK’lı ağır silahlarla yakalandı Mardin'in Nusaybin ilçesinde saldırı hazırlığında olan 2 terörist ile onlara yardım ve yataklık eden 2 kişi yakalandı.
[İzlenim] Abant Paris’in havasını değiştirdi Önce işsiz varoş gençlerinin isyanı, şimdi de Fransız gençlerinin Yeni İş Yasası protestolarıyla sarsılan Fransa, bu yıl Paris’te toplanan Abant T..
‘PKK’nın çocukları kullanması tükenişin işareti’ Diyarbakır Valisi Efkan Ala, vatandaşlara çağrıda bulunarak, "Diyarbakır’ın iş yapılamaz bir şehir haline gelmesine fırsat vermemeliyiz. Ana b..
Teröre 60 maddelik çözüm paketi Güneydoğu’da terör örgütü PKK’nın Nevruz kutlamalarının ardından bölge halkını devlete karşı tahrik girişimlerini artırması devletin ilgili birimlerini hareket..
Baydemir, hakkında açılan incelemeye kızdı: Çok ayıp PKK’yı öven sözleri nedeniyle İçişleri Bakanlığı’nın hakkında açtığı inceleme kararını değerlendiren Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan..
Atatürk büstü ve Türk bayrağına provokatif saldırı Mardin’in Nusaybin ilçesinde yaşanan terör olayları sürerken, Atatürk büstü ve Türk bayrağına yönelik provokatif saldırı yapıldı.
Belediye başkanı, PKK yandaşlarıyla yürüdü Diyarbakır’da terör örgütü yandaşlarının başlattığı olaylar Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesine sıçradı.
Rotterdam’ın en güzel yapısı Mevlana Camii Hollanda’nın Rotterdam kentinde halk arasında yapılan bir ankette, Diyanet Vakfı’na bağlı Mevlana Camii, ‘kentin en güzel binası’ seçildi.
Endonezya’da beşinci Türk okulu açıldı Endonezya’da faaliyet gösteren dört Türk okuluna bir yenisi eklendi. Başkent Jakarta’da dün yapılan törenle açılan Kharisma Bangsa Okulu (Kharisma Bangs..
Baydemir'den tepki: Bu yapılan ayıp DTP Genel Başkan Yardımcısı Hasip Kaplan başkanlığındaki bir DTP heyeti, dün sabah Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'i ziyaret etti. Di..
Önleyici gözaltı uygulaması geliyor Hükümet, Terörle Mücadele Yasası (TMY) değişikliği için kolları sıvadı. Bakanlar Kurulu toplantısında da ele alınan değişikliğin ayrıntıları belli olmaya b..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10