30 Nisan 2006 Pazar Günü Haberleri

30 Nisan 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Duvarda edebiyat sesi var Düziçi Anadolu Lisesi Yayın Eğitim Kulübü’nün yayınladığı Duvar Gazetesi, üçüncü sayıya ulaştı. Ama bu öyle bildiğiniz türden bir okul duvar gazetesi değil.
Bu konfor ayağınızı yerden kesecek Kesintisiz ve ücretsizinternet, uydu bağlantısıyla 50’den fazla televizyon kanalını izleme, sıcak yemek imkanı, tüm bunları artık şehirlerarası yolculuk yap..
Terapi Şimdi nasıl tarif edilir doktor; meselâ bakkaldan bir şişe su alıyorum içmek için, kapağını açıyorum, bir yudum alıyorum sonra kendi halimi düşünüyorum; diyorum ki bu şişedeki su temiz..
‘Oooo tavernacı beyler de gelmişler!’ Taverna müziği denildi mi 7’den 70’e birçoğumuzun aklına onların isimleri gelir; Nejat Alp, Ferdi Özbeğen, Ümit Besen ve Arif Susam. Orta yaş ve üzeri di..
Kurulların kırdığı hayatlar Tarih 9 Kasım 2005. Şemdinli’de patlayan bombalar, Türkiye için bir turnusol kağıdı olduğu kadar, onun kaderini de belirleyen sürecin başlangıcıydı. Genç yaşında 1..
Ermeni meselesine Erciyes açılımı: ‘Gel şu mevzuyu baş başa konuşalım’ Erciyes Üniversitesi’nde düzenlenen barışçıl ‘Ermeni’ sempozyumuna Batılı akademisyenler ilgi göstermedi. Beklentilerin ..
Cem Sultan’ın trajik hayatı Fatih Sultan Mehmed’in 3 oğlu vardı. Bunlardan Mustafa, babasının sağlığında bir hastalık sonucu 24 yaşında hayatını kaybetti (1474).
Asfalt ağlattı bee! Cem Yılmaz’ın reklamlarda ‘asfalt ağladı bee’ diye süzme aşure duruşuyla gerinmesine bakmayın. Zira Türkiye’de ağlatabileceğiniz asfaltı bulmak pek mümkün değil. Yamanmakt..
Rezervin mi var dendin var AB’nin askerî birlik göndermeye hazırlandığı Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nin hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen cep telefonlarının en önemli hammaddelerinden bi..
Hollanda’dan izlenimler Gizlice cep telefonuyla çekilmiş bir okul sahnesi dolaşıyor Avrupa’da bugünlerde. Hollanda’da bir lisede, sınıfın bıçkın ve asi gençlerinden biri aniden sinirlenerek ö..
Teleskopları hazırlayın kuyrukluyıldız geliyor! Geçtiğimiz ay yaşanılan Güneş tutulmasının ardından şimdi de bir kuyrukluyıldızı izleme imkanı bulacağız.
Gerçek yüz Britanya’da hâlihazırda dört milyon kamera trafik, güvenlik gibi gerekçelerle insanları izlemekte olduğu için, yapılan hesaplara göre on beş kişiye bir kamera düşüyormuş.
Hayaline gelen her şeye parolayı sor Efendi, kölesiyle eğleniyordu. Buna şakalaşma denemezdi. Zira efendinin yüzü kahkahayla gevşerken, kölenin yüzü acıyla kasılıyordu. Köle topaldı.
Paris-Nusaybin arasında ‘top’lu hat Futbol onların sadece hayatını değiştirmekle kalmadı, aynı zamanda bulundukları bölgenin futbola bakışını da değiştirdi.
Şampiyonadan bıkana ‘futbolsuz mekânlar’ Dünya Şampiyonası’nın düzenleneceği 9 Haziran-9 Temmuz tarihleri arasında gündelik yaşamın futbol eksenli devam edeceği öngörüsüyle hareket eden gir..
Gururluyuz ve kendimizi beğeniyoruz Bu şüphecilik hiç iyi bir şey değil... İnsan kim olduğunu, hangi değerleri taşıdığını çocukken öğrenmeli ve hiç unutmamalı.
Gayri sivil topluma bakış İranlı araştırmacı Ortadoğu toplumlarındaki toplumsal değişime ve oryantalizmin kalıplarını sarsacak göndermelerle örülü bir çalışma sunuyor.
Yazıya akan portreler Türk düşünce, yazın ve sanat dünyasından seçtiği portreleri kaleme alan Hilmi Yavuz, yakın tarihe dönük entelektüel bir yolculuk sunuyor.
Eşitlik ve ötekini keşfetme Tolstoy’un kaleme aldığı Efendi ile Uşağı insanların birbirine muhtaç olmaları, eşitlik ve kendini ve ötekini keşfetmek üzerine bir yapıt.
Mutlu yuva için teklif var Mutlu bir yuva kurmak ve bunu devam ettirmek öyle sanıldığı gibi çok da kolay bir hadise değildir.
Yüksel’den ‘kadın şarkıları’ Bugüne kadar Türkiye’nin güçlü kadın vokallerinden dinlediğimiz, her müzikseverde iz bırakmış şarkıları bu kez Levent Yüksel yorumuyla dinleyeceğiz.
İkinci yılda ikinci albüm… Geçen yıl ilk albümlerini çıkaran popüler rock grubu Redd, ikinci albümünü geçtiğimiz günlerde müzikseverlerin beğenisine sundu.
‘Dondurmam gaymak’ İstanbul Film Festivali’nde bu yıl ‘Jüri Özel Ödülü’nü alan ‘Dondurmam Gaymak’ filminin müziklerini içeren albüm geçtiğimiz günlerde müzik marketlerdeki yerini aldı.
Guantanamo’nun ipliğini pazara çıkardılar 2001 yılının eylül ayında İngiltere'den Pakistan'a düğüne gitmek üzere yola çıkan Ruhel, Şefik, Asıf 11 Eylül sonrası tırmanan paranoyanın kurbanı o..
Liman’da uyku yok, uykuluk var İstanbul’da uykuluk sezonu açıldı, uyumayın desem birçok okur herhalde ne olduğunu anlamakta güçlük çekecektir.
‘Küçük Şeyler Ansiklopedisi’ Keyfime göre bir lügâtim olsaydı; her sözü kendi keyfimce yorumlayasaydım diye düşündüğüm olur zaman zaman.
İran yemekleri ² İran şu anda dünyanın en önemli ülkesi haline geldiği için geçen hafta başladığım İran yemeklerini iki tarifle geçiştirmeyi haklı bulmadım.
Kartal yuvasından canlı yayın Her gün yaklaşık üç buçuk milyon internet kullanıcısı bilgisayarları başında ilginç bir doğuma hazırlanıyor.
Burger King’in genel müdürü McDonald's’ı rakip görmüyor Fast food’un adını dünyaya duyuran McDonalds’ı geride bırakarak birincilik koltuğuna oturan Burger King’i Türkiye’de yerel lezzetler zo..
Sedef ve egzamaya bitkisel çözüm Genellikle aşırı stres, üzüntü ve psikolojik sorunlar sonucu ataklar halinde ortaya çıkan sedef ve egzama hastalığı ciltte hasarlar oluşturur.
[YİYECEK] Kahvaltıda sucuk var Pınar, üç farklı baharatta üretilen sucuklarıyla sofralara lezzet katıyor. % 100 dana eti ile üretilen ürünler, az baharatlı, klasik ve şölen sucuk olarak 280 g..
[KOZMETİK] Doğal kozmetik Otacı, aromaterapi masaj yağları ve bitkisel saç bakım ürünlerinden oluşan yeni bir SPA "suyla gelen sağlık" serisi hazırladı. Tamamen doğal olan ürünler, masaj veya..
[KAMPANYA] Eviniz bahara hazır mı? Yataş "ev tekstili kampanyasında tüm ev tekstili ürünlerinde yüzde 10’luk indirim yanında ikinci Yataş’lara da yüzde 50’lik özel indirim yapılıyor. 7 Mayıs’..
[KOZMETİK] Her daim bronz Avon Bronze Self Tanning Serisi’ndeki yeni güneşsiz bronzlaştırıcı mendiller doğal bir bronz görünüm sağlıyor. Yüz ve vücut için kullanılan mendiller çantalarda da k..
[YİYECEK] Çikolatanın sütlü şöleni Şölen Çikolata’nın bisküvinin tazeliğini karamelin eşsiz tadı ile buluşturan yeni ürünü Twingo, sütlü çikolatası ile lezzete lezzet katıyor. Ürün 33 gramlık..
[KIRTASİYE] ‘Yazar-çizer’ takımı Henkel’in Pritt kalem serisi ince uçlu ve bilye uçlu kalemlerden marker’lara kadar genişleyen ürün portföyü Türk tüketicisine sunuldu. Pritt’in yeni ürün grub..
Yıldırım korkuyor Beşiktaş Kulübü Başkanı Demirören, "F.Bahçe 100. yılında karşısında engel istemiyor. Aziz Yıldırım benim başkanlığımdaki yönetimlerden korkuyor" dedi.
Mutluluğun resmi:3-2 G.Saraylılar’ın can kulağıyla dinlediği maçta 1-0 geriye düşen sarı lacivertliler, önce Tuncay’la skoru eşitledi, ardından Semih’in vuruşlarıyla zafere uzandı. Trabzonspo..
« 1 2 3 4 5 6 7 8