30 Nisan 2006 Pazar Günü Haberleri

30 Nisan 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Galataport'tan sonra Egeport da iptal oldu Aydın'ın Kuşadası İlçe Belediye Meclisi üyesi Ahmet Altunsoy, Danıştay 6. Dairesinin, Kuşadası Kruvaziyer Limanı'nın ilave ve revizyon yatırımıyla i..
Finansbank zirveydi, bu rakamı gören 'siz ucuza gittiniz' diyor! Şubat 2005'te BNP Paribas ile evlenen TEB'in Yönetim Kurulu Başkanı Canevi, "Finansbank'ın rakamını gören bize 'siz ucuza gitt..
Sazı elinden hiç bırakmadı iş dünyasında fark yarattı! Okul masraflarını dahi saz çalarak çıkaran, albümler yapıp, Uzakdoğu'da Türk kültürünü anlatan Ener Holding'in kurucu ortağı İsmail Işık..
'Birileri Bakan Koç'u yanıltıyor' Şehir plancısı Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp birilerinin şehircilikte kullanarak koruma olarak bilinen yaklaşımı öne sürerek koyların imara açılması konusunda Tu..
Tahsis yaptıysak yaptık Allah Allah SABAH'ın Lara Kent tahsisiyle ilgili manşeti Bakan Koç'u kızdırdı. Bakan "Biz tahsise çıkıyoruz, parayla satmıyoruz" dedi. SABAH'ın Lara Kent Parkı tahsisi..
'Teşvik yasası bölgesel ve sektörel olmalı' Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Teşvik Yasası'nın sektörel ve bölgesel olması gerektiğini söyledi. Çeşitli ..
Silopi'ye 140 milyon dolarlık yerli yatırım Ciner Grubu, yerli kömürle çalışacak olan Silopi Termik Santrali'nin yapımına start verdi. Bugüne kadar Silopi'ye yapılan en büyük yatırım için Gar..
'Nükleerde devlet ve özel sektör ortaklığına lisans yok' Sinoplular nükleer santrale hayır derken, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) Başkanı Yusuf Günay da Bandırma'da bir rüzgar sa..
Sinoplu nükleer santrale 'hayır' dedi Nükleer santralin Sinop'ta kurulacağının açıklanması üzerine dün yollara dökülen Sinoplular, "Sinop'ta Çernobil'e hayır" dedi. Birçok ilden gelen katılım..
Sayıklayan sekreter anılarını gazeteye sattı Başbakan Yardımcısı John Prescott’un evlilik dışı ilişkiye girdiği sekreterinin, aşk anılarını 250 bin sterline Pazar gazetesi Mail on Sunday’a sa..
Almanya’da çarşaflı öğrenciye uzaklaştırma Almanya’nın Bonn kentindeki Bertolt-Brecht Karmaokulu’na kara çarşafla gelen biri Türk diğeri Faslı iki öğrenci 14 gün süreyle okuldan uzaklaştırıld..
Türkiye ABD’den ’akıllı füze’ alıyor ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), F-16 savaş uçaklarınca kullanılmak üzere Türkiye’ye 50 adet SLAM-ER tipi havadan yere fırlatılan "akıllı füze" satılması..
5 yıl kitap okuyup özet çıkarma cezası Erzurum 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi, darp fiilinden yargılanan üç öğrenciden ikisine, beş yıl süreyle Doğu veya Batı klasiklerini okuyup 10 sayfa özet ç..
İsteyenler din hanesini sildirecek Aile kütüklerinde, ’din hanesi’nin kişinin isteği ile doldurulmasına ve evlilik dışı doğan çocukların baba soyadını almasına olanak sağlayan yasa, dün Resmi..
Kırgızistan muhalefetini Bakiyev ve yağmur durdurdu Kırgızistan muhalefeti tarafından organize edilen "barış eylemi", şiddetli yağmur ve Devlet Başkanı Kurmanbek Bakiyev’in girişimiyle erken..
Türkiye, Amerika’dan ‘akıllı füze’ satın alıyor Türkiye, ABD'den 50 adet SLAM-ER tipi havadan yere fırlatılan "akıllı füze" satın almaya hazırlanıyor.
Hesap tutmadı Birlik, fındığı zararına satıyor Bütçe açığının kamu tarafından karşılanmayacağı ifade edilmesine rağmen eski alışkanlıklarında ısrar eden Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birl..
Üreticiye ‘gübre alın, paranızı verelim’ teklifi Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği'nden (Fiskobirlik) alacakları geciken üreticiler, birliği suçluyor. Üreticiler, Tarım Kredi Kooperat..
İki yaşındaki çocuklara bile içki faturası keserek vergi kaçırmışlar Gümrük Müsteşarlığı, Edirne Kapıkule'de ortaya çıkarılan kaçakçılıktan sonra sınır kapılarındaki gümrüksüz satış mağazalar..
Danıştay’dan Ofer’e ikinci iptal kararı Danıştay 6. Dairesi, Kuşadası Kruvaziyer Limanı'nın ilave ve revizyon yatırımıyla ilgili imar planını durdurdu.
‘Durgunluğu 2 milyon yerli turistle aşacağız’ Yabancı turist sayısında düşme meydana gelmesi üzerine otelciler, yerli turisti tatil yörelerine çekmek ve iç pazarı canlandırmak için harekete g..
Devletin ortak olduğu nükleer enerji projesine lisans verilemez Türkiye’nin 40 yıllık rüyası olan nükleer enerji santralının Sinop’a kurulması kararlaştırıldı.
Altına yatırım kazandırdı bir yıllık getiri yüzde 40 Uluslararası piyasalardaki gelişmelere bağlı olarak altın fiyatlarında yaşanan artış, nisanda da altın yatırımcısının yüzünü güldürdü.
‘Çocuğunuza hemen bir web adresi satın alın’ Dünya çapında yaygın ve sürekli büyüyen bir iletişim ağı olarak tanımlanan internet, bilgi paylaşımı, araştırma ve eğlence gibi konuların yanı sır..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8