3 Nisan 2006 Pazartesi Günü Haberleri

3 Nisan 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İncirlik'e nükleer misilleme endişesi İngiliz Sunday Telegraph: "ABD, İran'a hava operasyonu üzerinde çalışıyor. En büyük endişesi, İran'ın İsrail'e ya da İncirlik'e bir saldırı düzenlemesi. ..
Sokakta namaz korkusu Bakoyannis'in cami olarak açılabileceğini söylediği Çesteraki müzesinin çevresindeki esnaf bu öneriye, "Müslümanlar meydanda da namaz kılar" diyerek karşı çıktı. Yunanis..
Gençlere meslek nasihatı Özel Çamlaraltı Koleji'nin bu yıl ikincisini düzenlediği 'Kariyer Günleri', farklı mesleklerden tanınmış isimleri öğrencilerle buluşturdu. Katılımcılar, gençlere, "Me..
Satış bahanesiyle ev soyuyorlar İZMİR'DE hırsızlar şaşırtan yöntemlerine bir yenisini daha ekledi. Pazarlamacı gibi kapıya gelen kişiler, ödüllü anket yapacaklarını söyleyip test bahanesiyle ..
Düğünde biber gazlı '1 Nisan şakası' Denizli'de önceki akşam düğün salonunda sıkılan 'biber gazı' olduğu sanılan, gaz, davetliler arasında paniğe yol açtı.Yılın en büyük müzayedesi yapıldı
Arçelik'te hedef yurtdışına 200 özel mağaza açmak Arçelik, yurtdışında kendi markalarıyla büyüme stratejisi doğrultusunda Sırbistan - Karadağ'daki 13. ve en büyük 'Beko Özel Mağazası'nı açtı...
Sakarya’nın doğal güzellikleri gezi ve macera tutkunlarını bekliyor Adapazarı’nda kazan imalatı yapan bir atölyeye giren kişi ya da kişiler, para kasasını oksijen kaynağı ile açmak isterken k..
Askerlik yapmadığı için işten atılan bayan Koçyiğit, hakkını AİHM’de arayacak Bursa’da "askerlik yapmadığı" gerekçesiyle işten atılması ile gündeme gelen TEİAŞ’ın bayan güvenlik görevlisi N..
Gebze’nin köyleri turizme açılacak Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze’ye bağlı 21 köy ve mahalle muhtarıyla Denizli köyünde bir araya gelerek yaptıkları çalışmal..
Öğrencilerden kardeş okula giysi yardımı Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Turgut Reis İlköğretim Okulu öğrencileri, ‘kardeş okul’ seçtikleri Süleymanbeyler İlköğretim Okulu’nda, maddi durumu iyi..
Kültür Bakanlığı’ndan ‘Malazgirt’ yarışması Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yurt genelinde "Malazgirt Zaferi ve Sultan Alparslan" konulu senaryo yarışması tertiplendiği bildirildi.
Para kasasını oksijen kaynağıyla açmak isteyen hırsızlar 14 bin YTL parayı yaktı Edinilen bilgiye göre, Serdivan beldesi İstiklal Mahallesi Çark Sanayi Sitesi Fevzi Paşa Caddesi üzerinde bulu..
Araçlar için yapılacak 2. tüp geçit 4,6 kilometre uzunluğunda olacak İstanbul Boğazı’na Marmaray’dan sonra ikinci tüp geçit için TBMM’den Ulaştırma Bakanlığı’na yetki verilirken, otomobiller ..
Diş sağlığı taraması üzücü sonuçlar veriyor Bahçelievler Belediyesi ile Bahçelievler Sağlık Grup Başkanlığı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin birlikte gerçekleştirdiği ağız ve diş sağlığı taram..
Avcılar’da aşırı hızlı araç kaza yaptı: 1 ölü, 1 yaralı Avcılar’da meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı. E-5 Karayolu’ndaki kazada, Edirne yönüne giden Nurettin Atay’..
Fatih Belediyesi’ne Almanya’dan misafir "Kültürlerin ve Dinlerin Tanışması" projesi kapsamında; İstanbul Eğitim ve Gençliğe Hizmet Vakfı (SEGEV) tarafından davet edilen öğrenciler Fatih Beled..
Döner bıçaklı taraftarlar polis engeline takıldı Karagümrükspor-Küçükköyspor karşılaşmasında yaşanması muhtemel bir kavga, Çevik Kuvvet polisleri tarafından son anda engellendi. Maçı izlemey..
Tünelde en büyük sorun: Havalandırma Motorlu araçlar için düşünülen tüp geçidin önünde birtakım engeller de bulunuyor. Motorlu araçlardan çıkan zehirli gazlar, büyük bir havalandırma sorunu ..
Otobüslerde şoförlerin kendi akbilini kullandırma uygulaması yeniden başlıyor İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT), dünden itibaren geçtiğimiz aylarda yürürlüğe koyduğu iki u..
‘Karikatür krizi, Türk markalarının kazanmasına vesile oldu’ Türk özel sektörünün 9 kuruluşu tarafından oluşturulmuş bir organizasyon olan Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türk-Mısır İş Konseyi ..
Fatih’teki ahşap binada 15 günde ikinci yangın Fatih’te iki katlı ahşap binada çıkan yangın, paniğe sebep oldu. 15 gün önce yanan ahşap binada tekrar yangın çıkmasını, çevredeki vatandaşlar "..
İstanbul’da 6 belediye projeleri ile ödül aldı Adalet ve Kalkınma Partisi Yerel Yönetimler Başkanlığı’nca düzenlenen "21. Yüzyıl Kentleri İçin Büyük Buluşma" konulu proje yarışmasında İstanb..
Atölyede patlama: 1'i ağır 3 yaralı İkitelli’deki bir tekstil atölyesinde meydana gelen patlamada biri ağır olmak üzere üç kişi yaralandı. Patlama nedeniyle işyeri ve çevresindeki dükkanlar ..
Polis Radyosu’nda nostalji rüzgarı esecek Emniyet teşkilatının 54 yıldır gülen yüzü olan Polis Radyosu’nda nostalji rüzgarı esecek. Önümüzdeki günlerde frekans ağını genişletecek olan radyo, ..
Altındağ’a sosyal tesisli pazaryerleri yapılıyor Altındağ’da pazaryerlerinin modern hale getirilmesi için çalışma başlatıldı. Pazarları otopark, dinlenme alanı, hanımlar lokalinin de bulunduğ..
Sincan Belediyesi, kaçak yapılaşmaya taviz vermiyor Ankara’nın gecekondu problemi olmayan metropol ilçesi Sincan’da, kaçak yapılaşmaya taviz verilmiyor.
Yenimahalle Belediyesi arsa satışlarını hızlandırdı Yenimahalle Belediye Başkanlığı, Karşıyaka Mahallesi'nde bulunan arsasını satmak üzere ihale açtı.
Karikatür kriziyle sarsılan Danimarka’nın devlet kanalında ilk başörtülü sunucu Karikatür krizi sonrası uluslararası alanda yoğun eleştirilere hedef olan Danimarka yönetimi, özellikle Müslüma..
‘Zerkavi, Irak’ta ikinci plana çekildi’ El Kaide’nin Irak kolunun elebaşısı olan Ürdün asıllı Ebu Musab El Zerkavi’nin yerine Iraklı bir örgüt üyesinin geçtiği iddia edildi.
‘İran, ‘nükleer’ saldırıya küresel misilleme yapar’ Tartışmalı nükleer programı sebebiyle ABD ve İsrail’in ‘hedef listesinde’ olan İran’la ilgili olarak Batı basınında ‘spekülatif’ haberler ç..
Bakoyanni: Annan Planı artık tarih oldu Yunanistan’ın çiçeği burnunda Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni, referandumda Rum halkı tarafından reddedilen Annan Planı’nın artık ‘tarih olduğunu’ iler..
Yargıtay’dan örnek karar: Kanserli gıda satanlar ilanla teşhir edilecek Türkiye, gıda sektörünü Avrupa Birliği standartlarına çıkarmak için çaba gösterirken, Yargıtay vatandaşın sağlığını hiç..
OGS abone sayısı 1 milyona yaklaştı İstanbul Boğaziçi Köprüsü’nde dün geceyarısından itibaren para gişeleri kaldırılarak Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) ile Kartlı Geçiş Sistemi (KGS) uygulaması..
Ekonomik program IMF’nin değil hükümetin Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, ‘hükümetin Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) programını uyguladığı’ eleştirilerine karşı çıkıyor. "Uygulanan IMF’..
Akaryakıt kaçakçılığı Bakanlar Kurulu’nda masaya yatırılacak Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, "Akaryakıt kaçakçılığının arkasında babalar var." sözleriyle konuyu birinci gündem maddesi yapan hükü..
Başçı: Kredi kartına müdahale etmeyeceğiz faizler rekabet sayesinde düşecek Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu ile kredi kartı işlemlerinde uygulanacak en yüksek akdi ve gecikme faiz ora..
SSK ve Bağ-Kur borcunda taksit başvurusu başladı SSK ve Bağ-Kur prim alacaklarının yeniden yapılandırılması için başvurular bugün başladı.
3 kez evlendi, 2 eşinden dul maaşı almayı sürdürdü Hükümet, hütçenin en büyük kara deliklerinden olan sosyal güvenlik giderlerini azaltmak için büyük çaba sarf ediyor.
Çatıda güneş enerjisinden elektrik üretilebilecek Enerjide doğalgaza bağımlılıktan kurtulmayı hedefleyen hükümet, güneş, rüzgar, jeotermal gibi alternatif kaynaklara ağırlık vermeye başladı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10