29 Nisan 2006 Cumartesi Günü Haberleri

29 Nisan 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Biyodizele ÖTV sınırlaması Alternatif Enerji ve Biyodizel Üreticileri Birliği (ALBİYOBİR) Genel Başkanı Tamer Afacan, dünyada biyodizele hiç vergi uygulanmazken, Türkiye'de özel tüketim vergi..
Motorine zam Motorinin rafineri çıkışında bugünden geçerli yapılan ayarlamanın ardından, pompa satış fiyatları litrede 3-5 YKr arasında zamlandı. Rafineri çıkış fiyatlarına yapılan zammın ard..
Motorin litrede 3-5 YKr artırıldı İSTANBUL-Motorinin rafineri çıkış faiyatında yapılan ayarlama, litre fiyatına 3-5 YKr zam olarak yansıdı. Akaryakıt şirketlerinden alınan bilgiye göre, rafi..
Unifar: Varillerdeki atıkların içeriği bizi doğruluyor İSTANBUL - Unifar Kimya Sanayi AŞ, Tuzla Orhanlı'da bulunan atık varilleriyle ilgili medyada yer alan haberlerin, kendilerini doğruladığ..
2 şirket kayıtlı sermaye tavanını yükseltmek için SPK'ya başvurdu İSTANBUL - Brova Yapı ve Lio Yağ, kayıtlı sermaye tevanını yükseltmek için SPK'ya başvurdu. SPK Haftalık Bülteni'ne göre, Bor..
SPK, Penguen Gıda'ya idari para cezası uygulanmasına karar verdi ANKARA - SPK, Penguen Gıda'ya idari para cezası uygulanmasına karar verdi. SPK, Penguen Gıda'ya idari para cezası uygulanmasın..
SPK, 4 şirketin hisse sendi ihracını kayda aldı İSTANBUL - SPK, 4 şirketin hisse sendi ihraç başvurusunu kayda aldı. SPK Haftalık Bülteni'ne göre, Migros, sermayesini tamamı iç kaynaklardan k..
Türkiye ABD'den akıllı füze alıyor ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), F-16 savaş uçaklarınca kullanılmak üzere Türkiye'ye 50 adet SLAM-ER tipi havadan yere fırlatılan ''akıllı füze'' satılması..
Pakistan yine füze denedi Pakistan karadan karaya uzun menzilli balistik füze denemesi yaptı. Pakistan ordusu, denemenin başarıyla tamamlandığını bildirdi. Ordudan yapılan açıklamada, 2500 ki..
Maden suyu için, güzelleşin Özellikle yemeklerden sonra içilen maden sularının, milyonlarca YTL değerindeki güzellik ve cilt bakımı ürünlerine alternatif olmaya başladığı bildirildi. Uluslara..
3 şirket hisse senedi ihracı için SPK'ya başvurdu İSTANBUL - Hektaş, Yapı Kredi YO ve Sağlam GMYO olmak üzere 3 şirket hisse senedi ihracı için SPK'ya başvurdu. SPK Haftalık Bülteni'nde yer a..
Altınyıldız, menkul kıymet ihracı için SPK'ya başvurdu İSTANBUL - Altınyıldız, menkul kıymet ihracı için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurdu. SPK Haftalık Bülteni'nde yer alan karara göre, şi..
Uzan yatlarının satış hakkı TMSF'ye geçti İSTANBUL - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Uzan Ailesi'ne ait M/Y Frequency ve M/Y Airwaves isimli yatların satış hakkını kazandı. TMSF taraf..
İMİB seçimlerini Kahyaoğlu'nun listesi kazandı İSTANBUL - İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) Genel Kurulu'nda yapılan yönetim kurulu seçimlerini, Ali Kahyaoğlu'nun listesi kazandı. ..
Erdoğan: Terörle mücadele için uluslararası bir dayanışmayı sürekli arzuluyoruz İSTANBUL - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, teröre karşı verilebilecek en anlamlı cevabın uluslararası ortak bir ..
İstanbul'da bazı semtlere 1-5 Mayıs tarihleri arasında elektrik verilmeyecek İSTANBUL - Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Güngören İşletme Müdürlüğü bölg..
Hazine, önümüzdeki hafta 1.698,5 milyon dolar dış borç servisi yapacak ANKARA - Hazine, önümüzdeki hafta 1.698,5 milyon dolar dış borç geri ödemesi yapacak. Hazine Müsteşarlığı tarafınd..
Sabancı: Cari açıktaki yükseklik bizi tedirgin ediyor ama paniğe gerek yok GAZİANTEP - Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Ömer Sabancı, Merkez Bankası yönetiminin ülken..
Coca Cola'nın halka arzı Çarşamba günü başlıyor/ Fiyat aralığı 6.00-7.50 YTL ANKARA - Sermaye Piyasası Kurulu, Coca Cola İçecek'in halka arz başvurusunu onayladı. Şirketin halka arzında tale..
Ersu: Moellendorf&Co ile yapılan görüşmeler olumlu İSTANBUL - Ersu Meyve ve Gida Sanayi A.Ş, Moellendorf&Co Firmasi ile yapılan görüşmelerde olumlu gelişmeler sağlandı. Ersu tarafından borsa..
Adliyeye at-eşek eti Yüzlerce hâkim, savcı ve personelin yemek yediği Ankara Adliye mutfağında at ve eşek eti kullanılmış. İlk rapor iddiayı doğrulayınca, etleri satan firmanın yetkilisi de t..
Terörle Mücadele tasarısı geri çekilsin Uzun yıllar Yargıtay'ın terör suçlarına bakan dairesinde ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'ndaki ilgili bölümde tetkik hâkimi ve cumhuriyet savcısı o..
Kafkas 'Romeo Jüliet'i 'Etnik mayınlar'la yüklü Kafkasya toprakları, önceki gün Kuzey Osetya'nın başkenti Vladikavkaz'da, bir 'Romeo ve Juliet masalının' gerçeğe dönüşmesine tanık oldu.
Fransa liderleri zan altında Fransa'da 2004'te savcılığa gönderilen isimsiz bir ihbarda, aralarında İçişleri Bakanı Nicolas Sarkozy'nin de bulunduğu önemli siyasilerin yurtdışında gizli banka..
Savaş karşıtı nineler özgür Ekimde New York'taki Times Meydanı'nda savaş karşıtı gösteri yaparken tutuklanan 18 nine beraat etti.
İran lideri: Bize vız gelir İran, BM Güvenlik Konseyi'nden çıkabilecek olası yaptırım kararına meydan okudu.
Soljenitsin NATO'ya çattı Nobel ödüllü ünlü Rus yazar Alexander Soljenitsin, NATO'yu Rusya'ya karşı komplo kurmakla suçladı.
Hatemi'ye Kum'da saldırı İran'ın reformcu yönetimiyle tanınan eski Cumhurbaşkanı Muhammed Hatemi dün akşam Kum kentinde saldırıya uğradı.
Çin yeni savaş uçağı üretti Çin'in geliştirdiği yeni nesil savaş uçağı Şiaolong/FC-4, ilk uçuşunu başarıyla yaptı.
İspanya'da 'orduya darbe' İspanya'da Katalonya'nın 'millet' olarak kabul edilmesine dair tasarı sosyalist hükümetin desteğini alırken, bölünme kaygısını "askeri müdahale olur&quo..
Karzai: Taliban eve dönsün Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai, şiddet olaylarından ötürü yabancı savaşçıları suçlayıp, Taliban'a 'zeytin dalı' uzattı.
Müşerref: Fino değilim İslamcı muhalefetin eleştirdiği Pakistan'ın darbeci Devlet Başkanı Pervez Müşerref, Batı'nın 'finosu' olmadığını söyledi.
Savunma Peretz'in İsrail'de Kadima lideri Başbakan Ehud Olmert, Emekliler Partisi'nin (EP) ardından İşçi Partisi'yle de koalisyonda anlaştı.
Demokratik eylemler de suç sayılacak İstanbul Barosu, TCK ve CMK'da olduğu gibi Terörle Mücadele Yasa tasarısının da ilgili kurumların görüşü alınmadan hazırlanmasına tepki gösterdi.
Tuzla atığının künyesi çıktı Tuzla'da bulunan atık dolu varillerle ilgili kimyasal analiz sonucunda, 15 atık örneğinin 12'si zehirli çıktı.
Başbakan'dan 4 bin nikâh Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Adana'da yaşayan ve resmi nikâhı olmayan 4 bin çiftin nikâh şahidi olacak.
Cadde polise zimmetlidir Emniyet Müdürlüğü, trafik ve park sorununu çözmek için kentin caddelerini trafik polislerine zimmetledi.
Adliyede eşek eti şüphesi Ankara Adliyesi, yüzlerce hâkim ve savcıyla adliye personelinin yemeklerinin hazırlandığı mutfakta at ve eşek eti kullanıldığı iddiasıyla sarsıldı.
DTP'li başkana beş yıl istendi Suriçi Belediye Başkanı DTP'li Abdullah Demirbaş hakkında, bölücülük propagandası yapmak suçundan TCK'nın 220/8 maddesi uyarınca beş yıla kadar hapis istemiyle ..
Emekli komutana rüşvetten dava Emekli olan eski Sivas İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Fevzi Kuvvetli'nin 'memuriyet görevini kötüye kullanmak', 'şartnameye aykırı mal kabul etmek' ve 'rüşve..
İstanbul'a 'sevgi evleri' yapılacak Çocuklara sadece barınacak bir yer değil aynı zamanda 'ev ortamını' yaşatmayı amaçlayan 'sevgi evleriyle' ilgili protokol Devlet Bakanı Nimet Çubukçu ile B..
Gazeteciye saldırı kınandı Karaelmas Gazeteciler Derneği Başkanı Osman Sav, Zonguldak Karabük'te yerel yayın yapan Batı TV'nin Genel Müdürü Ergün Başkaya'ya yapılan saldırıyı kınadıklarını be..
Sahte doktorlar hapis yatacak Ruhsatsız ve izinsiz sünnet yapan sahte doktor ve sünnetçiler artık 'para verip' kurtulamayacak, hapisle cezalandırılacak.
Mesaide göbek eğlencesi! Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü, Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Bürosu'nda görevli dört sekreterin mesai saatinde göbek atıp, seksi danslar eşliğinde öpüştüğü görüntül..
Sezer'den din hanesine onay Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Nüfus Hizmetleri Kanunu'nu onaylayarak, Resmi Gazete'de yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderdi.
Baydemir'e zırhlı araç DTP'li Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'e güvenlik nedeniyle 'Volvo S 80' marka zırhlı bir makam aracı satın alındı.
Bakım yapılan otelde patlama Marmaris'teki Sentimental Otel'de meydana gelen patlamada, bir kişi öldü, üç kişi ise ağır yaralandı.
34 eylemci kapkaççı çıktı Dört PKK'lının Diyarbakır'da 28 Mart'ta toprağa verilmesinin ardından düzenlenen izinsiz gösterilerle ilgili olarak 175 kişi hakkında daha iddianame hazırlandı.
« » 1 2 3 4 5 6 7