28 Nisan 2006 Cuma Günü Haberleri

28 Nisan 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Alman Papa lükse düşkünmüş Katolik Kilisesi'nin ruhani lideri Papa 16. Benediktus, sadeliği seçen seleflerinin aksine 'kendini göstermeyi' seviyor. Polonya kökenli merhum Papa 2. Jean Paul'ü ..
Saadet'le ilgili kanıt yok İsrail'in ay başında işgal altındaki Batı Şeria'nın Eriha kentindeki hapishaneyi basarak kaçırdığı Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) lideri Ahmet Saadet'i yargı..
Bask barışına Otegi darbesi İspanya'nın özerk Bask ülkesinin ayrılıkçı örgütü ETA'nın kalıcı ateşkesi sonrası canlanan barış ümitleri darbe aldı. ETA'nın siyasi kanadı olmakla suçlanıp kapatı..
Rusya ırkçı lideri istemedi Rusya, ırkçılık yaptığı gerekçesiyle Belçika adaletinin siyasi haklarından mahrum ettiği aşırı sağcı Milliyetçi Cephe (FN) lideri Daniel Feret'nin iltica talebini ..
Bollywood yakınlaştırıyor Pakistan ile Hindistan arasındaki barış rüzgârları Hint filmlerinin de önünü açtı. İslamabad'ın Bollywood'a 41 yıldır uyguladığı ambargoyu kaldırmasının ardından...
FEMA'yı lağv önerisi ABD'nin Louisiana, Mississippi ve Alabama eyaletlerinde geçen ağustosta en az 1300 kişinin ölümüne, yüz binlerce kişinin evsiz kalmasına yol açan Katrina felaketinde yete..
CHP'li muhalifler: Arınç istifa etmeli CHP'de yönetime muhalif milletvekilleri Mehmet Tomanbay, İsmail Değerli, Muharrem Toprak ve Hasan Aydın, Meclis Başkanı Bülent Arınç'ı istifaya çağırdı.
'Vakıflar'da AB'nin eleştirileri es geçildi Avrupa Komisyonu Türkiye Temsilcisi Hansjörg Kretschmer'in bir mektup göndererek eleştirdiği vakıflar yasa tasarısında, TBMM AB Uyum Komisyonu'nda ..
Fransa'dan Çetin'e onur madalyası Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, beş Türk'e Legion d'Honneur madalyası verecek. Fransa Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamaya göre Legion d'Honneur Offici..
'Sahte laik davası' reddedildi Başbakan Tayyip Erdoğan'a 'dayatıcı, din bezirganı, sahte laik, birilerinin maşası' dediği gerekçesiyle 10 bin YTL manevi tazminat ödemeye mahkûm edilen CHP Gru..
3 bin öğrenci şiddete karıştı Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik Araştırma Merkezi'nin (RAM) Diyarbakır'daki okullardaki şiddet olaylarıyla ilgili araştırmasında, son sekiz ay içinde 528 olay y..
Üniversitede satırlı saldırı İstanbul Üniversitesi (İÜ) öğrecisi Erdem Bulut, Ender Aldanmaz ve Tamer Korkmaz, ülkücülerin satır ve bıçaklı saldırısı sonucu yaralandı.
Ya ABD'deki gibi olursa! Okullardaki şiddet konusunda ABD'li bir uzmandan "Bize benzemeyin" uyarısı geldi. Çukurova Üniversitesi'nde konuyla ilgili bir konferansa katılan Ar..
Camilere plazma TV Sarıgöl ilçesindeki camilerde plazma TV devri başlıyor. İlçedeki sekiz camide, minberlerin yanına kurulacak plazma TV'den DVD bağlantısıyla Kuran okunacak, vaaz dinletilece..
'İrticai kadrolaşma' MGK'da görüşüldü Milli Güvenlik Kurulu'nun (MGK) 'iç tehdit' başlıklı bölümünün ağırlıklı gündemini irticai kadrolaşma oluşturdu. Alınan bilgiye göre, MGK Genel Sekreter..
Barzani: TSK sınırı geçmedi Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) lideri ve Kürdistan Bölgesel Yönetiminin başkanı Mesut Barzani, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Irak sınırını geçmediğini söyled..
İlköğretimde hutbe yarışması AKP'li Seydişehir Belediyesi ile Ribat FM'in 'Kutlu Doğum Haftası' kapsamında ortaklaşa düzenlediği 'Veda Hutbesi'ni Ezbere Güzel Okuma Yarışması'nda dereceye gir..
Bahçede türbana inceleme Bayramiç Kaymakamlığı, Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'yla Bayramiç İmam-Hatip Lisesi'nin (İHL) birlikte eğitim verdiği okulun bahçesinde ders dışında türbanla dolaşıl..
Museviler: Şimdi rahatız 'Kutlu Doğum Haftası' kapsamında dağıtılan hadis kitapçığında yer alan 'Yahudileri öldürün' ifadesi nedeniyle rahatsız olan Musevi Cemaati, kendilerinden özür dilendi..
PKK karakola saldırdı: İki er şehit Gasp ettikleri araçla Tunceli il merkezindeki Karşılar Jandarma Karakolu'na saldırı düzenleyen teröristler, iki eri şehit etti, bir uzman çavuşu yaraladı.
Umut davasına indirim yanlış Gazeteci Uğur Mumcu, Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, Prof. Muammer Aksoy ve Doç. Bahriye Üçok'un öldürülmesi olaylarına katılmakla suçlanan sanıklara getirilmek is..
Enfeksiyonlara karşı Türk kremi Almanya'da yaşayan Türk doktor Alper Öktem'in geliştirdiği kekik yağı kremi, ölümcül hastane enfeksiyonuna çare olma yolunda.
Transseksüel emeklilik Britanya'da 65 yaşındaki transseksüel bir kadın, emeklilik hakkı konusunda kendisine erkek gibi davranılması üzerine giriştiği hukuk mücadelesini kazandı.
Papağan gözaltında Gözaltındaki papağan, beşinci gün öttü! Arjantin'de bir papağan, gerçek sahibinin ismini öğrenmek amacıyla yapılan sorgulama için beş gün gözaltında tutuldu.
Britanya'ya dev nükleer depo 20. yılında Çernobil'in ölümcül etkileri devam ederken, Britanya da yeni inşa edeceği nükleer santralların güvenliğini tartışıyor.
'En lüks' listeleri ciğerini kaybetti Chicago Belediyesi, şehir sınırlarındaki restoranlarda ördek ve kaz ciğeri satılmasını, bu hayvanlara eziyet edilmesini önlemek amacıyla yasakladığını aç..
Middlesbrough bildiğiniz gibi UEFA Kupası'nda Middlesbrough finale çıkmanın sevincini yaşıyor. Steaua Bükreş, İngiliz ekibinin karşısına Romanya'daki ilk maçı 1-0 kazanmanın avantajıyla çıktı..
Sürat cambazları İstanbullular, pazar günü MotoGP'de saatteki hızları 340 km'ye çıkan özel prototip motosikletleri ve dünyanın en iyi sürücülerini izleyecekler. İstanbul Park'ta 3. ayağı 30 N..
Chicago'da kaz ciğeri yasaklandı ABD'nin Chicago kentinde, kazlara eziyet edilerek elde edildiği gerekçesiyle restoranlarda kaz ciğeri satılması yasaklandı. Yasağa uymayan restoranlar, 250 - ..
Molla, kadınlara stat yasağında ısrarlı İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad'ın 1979 İslam Devrimi'nden bu yana uygulanan yasağı kaldırarak kadınların stadyumlara girmesine izin vermesi, aye..
Sahte altın satacaktı İZMİR'İN Bergama İlçesi'nde iddiaya göre C.E. (33) kuyumculara sahte altın satmak istedi. İhbar üzerine harekete geçen polis zanlıyı 100 sahte sikkeyle yakalayıp gözaltı..
MHP, haftasonu kongre yapacak Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Kongresi, 30 Nisan Pazar günü saat 11.00'de Halkapınar Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek. MHP Genel Başkanı Devlet Bah..
AKP'den köye temsilcilik AKP'liler Manisa'nın Köprübaşı İlçesi'nde köy temsilcilikleri oluşturdu. AKP İl Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Yoğurtçu, "Köprübaşı ilçemiz bir ilki gerçekleştirdi. M..
Anavatan'da kriz var Anavatan Partisi İzmir İl Başkanı Sedat Demirer, isyan etti. Demirer, "Genel Başkan Danışmanı Aytun Çıray benim oturduğum koltuğa Fatih Dalan'ı oturtmak istedi. Başaramay..
Karaburun'da kuduz alarmı Mordoğan'da bir kadını ısıran köpek, daha sonra öldü. Yapılan incelemede kuduz olduğu anlaşıldı. Beldede ve çevresinde karantina önlemleri alındı10 saatte 4 ameliyat..
Yerel yönetimler kadro kıskacında Belediyeler ile bağlı şirketlerdeki norm ve geçici kadro uygulaması sıkıntı yarattı. Binlerce kişi işsiz kalma tehlikesiyle karşı karşıya kaldıBabasına can v..
TMSF Şener'in yatına el koydu Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yetkilileri, Trabzonspor Kulübü eski ikinci başkanı Sadri Şener'in Bodrum'daki 24 metre uzunluğundaki Amerikan bayraklı lük..
'Türkiye'nin konumunu çok iyi değerlendirin' Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Alman işadamlarının, Türkiye'nin yeni konumunu çok iyi değerlendirmelerini istedi. 26-28 Mayıs'ta Alma..
Turkcell'in ipi yedinci üyenin elinde olacak Bugün yapılacak genel kurulda seçilecek olan 7 yönetim kurulu üyesinden birisi olan bağımsız üye, kritik kararların alınması aşamasında en önemli ..
Merkel ile 750 milyar Euro'luk buluşma mayısta Almanya Başbakanı Merkel, 26 Mayıs'ta Türk ve Alman iş dünyasının devleriyle buluşuyor. Erdoğan'la da görüşecek olan Merkel'in hedefi, seçimlerd..
İşsizlikte geçen süre emekliliğe sayılacak Yeni yasa ile işsizlikte geçen süre emekliliğe sayılacak ve işsizlik yardımı aldığı sürede primi İş-Kur yatıracak. *
'AB, Kıbrıs ve limanlar için çok ısrarlı, yaratıcı olmalıyız' İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş, Kıbrıs ve limanların açılması noktasında AB Parlamentosu'nun oldukça ısrarl..
'Kadınımız dünyanın çok gerisinde kaldı' TÜSİAD Başkanı Sabancı, Türk kadınlarının siyasi yaşamda arzu edilen noktada olmadığını Türkiye'nin Cinsiyet Uçurum Endeksi'nde 58 ülke arasında 55'in..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10