28 Nisan 2006 Cuma Günü Haberleri

28 Nisan 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Zirvenin kaderini onlar çizecek Trabzon'u 29 gol, 17 asistle Fatih-Gökdeniz-Yattara taşıyor. Fener'de Alex-Tuncay-Anelka 36 gol attı, 35 asist yaptı. Zirvenin kaderi bu 6 adama bağlı
'Trabzon deplasmanı G.Saray'dan daha zor' Daum: 'G.Saray'ı yeneceğimizi biliyordum. Ama en zor maçlarımızı her zaman Trabzonspor karşısında oynadık.'
Finale Almanlar imza attı İspanyollar ve İngilizlerin Fransa'da 17 Mayıs'taki buluşmasında 2 Alman başrol oynadı. Arsenal'i Lehmann, Barcelona'yı Marcus Merk kurtardı
İngiltere'nin son kararı, 'Felipe Scolari' İngiltere Futbol Federasyonu, 2006 Dünya Kupası sonrası sözleşmesi bitecek olan Eriksson'un yerine ünlü Brezilyalı hocaya teklif götürdü
Trabzon zor şehir! Talay Erker (Spor) - F.Bahçe-G.Saray maçı öncesi kim tahminimi sormuşsa,aldığı yanıt şöyle idi: 'İki taraf arasındaki farkı 10 madde halinde sıralarsak bunun en az 7 si F..
Tavşana kaç tazıya tut Onur Kumbaracıbaşı - IMF, 'Dünya Ekonomik Görünümü' raporunda ilginç değerlendirmeler yapıyor...
Kendi kadınlığına âşık oldu Yüksel Aytuğ - MED Yapım ile Sinevizyon'un 'gizliden gizliye' yürüttüğü ve orijinal ismi 'He's a Lady' olan 'O Bir Hanımefendi' yarışmasının hazırlıklarından hab..
İslâm hukukuna göre ailenin geçimini sağlamak erkeğin görevidir Süleyman Ateş - Kız çocuğu evlenince, geçimi kocası tarafından temin edilecek...
Birdenbire Atatürk karşıtı oluverdim! Mustafa Mutlu - Önceki gün yayınlanan 'Neden tüm değerlerle tek tek oynuyorlar?' başlıklı yazımda AKP Diyarbakır Milletvekili Prof. Dr. Aziz Akgül'ün a..
Gönülsüzler koalisyonu Cengiz Aktar - Ülkenin bugünkü görünümü, ABD'nin Irak savaşı için uydurduğu lakırdıyı çağrıştırıyor. Türkiye'nin değişim ve AB süreci hem buralı hem oralı politikacıl..
Bahar besleyicidir Selahattin Duman - Doğa coşar.. Toprak memelerini tüm canlılara uzatır.. Herkes sebeplenir.. Tüm mahlûkat doya doya yediği için mutludur.. İnsandan başka.. İnsan ise kışı..
Pişmanlığa hayır demek... Okay Gönensin - Terörle Mücadele Yasası'na ilk taslağında yer almayan 'terör örgütü kurucu, yönetici ve üyelerine bir defaya mahsus olmak üzere etkin pişmanlık' ma..
Memurun prim farkını iki yıl kurumları ödeyecek Sezgin Özcan - İşçi, memur ve esnafın farklı matrahlar üzerinden prim ödemesine yeni yasa ile son veriliyor. Sigorta primleri, 2007'den itiba..
Uçan ve uçuran gösteri! Haşmet Babaoğlu - Tam zamanı gelince kapılar açıldı. Her yanı kapkara bezlerle çevrili küçük bir salona doluştuk. gnctrkcll'nin birinci yaşını kutlamak üzere 16 göst..
Bayramlık seyir Mine G. Kırıkkanat - Seksen üç yıllık TBMM tarihinde ilk kez bu yıl, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 'çocuklara' yönelik en önemli mesajı, 'saygı' hakkı çocuk..
Barbi kız deşifre! Varilci çarşafta! Necati Doğru - 5 gündür yazıyorum. Okuyorsunuz. İddiam şudur. Fabrikatörler Başbakan'a helikopter hediye verirse! Başbakan da onu kabul ederse! Fabrikat..
AB'de reformlar ve politikacı yaklaşımı Gazi Erçel - Avrupa Birliği'nin yumuşak karnını, gerçekleşmesi geciken yapısal reformlar oluşturuyor. Ürün, finans ve işgücü piyasalarında yapılacak..
'Demirel'in iki pasaportu var' Yavuz Semerci - Gaza Gelmeyelim Yeter' başlıklı yazımda, TMSF'nin ve Demirel Ailesi'nin mahkemeye sunduğu, resmi makamlardan alınmış aynı konudaki birbiriyle ..
Yalın gerçek Erol Çevikçe - TBMM Başkanı Arınç'ın 23 Nisan'da söyledikleri politikacılar ve aydınlar arasında ciddi bir tartışma açtı. Konuşmayı, bazı aydınlar ve İslamcı gazeteler 'demokra..
Tekzip1 Ruhat Mengi - Bir yalan ve iftira yazısı...
Rol çalmak mı? Güngör Mengi - Terörle Mücadele Yasası tasarısından Apo'ya af çıkarılabilir mi? Bazı hukukçulara göre, sihirbaz olmayan birinin şapkadan tavşan çıkarması kadar zor bir iştir ..
Madem güçleri yok memnun olsunlar Abdullah Gül, Kuzey Irak'taki operasyonların terör örgütü PKK'nın Türkiye'ye sızmasını önlemeye yönelik olduğunu söyledi
Erdoğan'ın Koç'a açtığı davaya ret Ankara 17. Asliye Hukuk Mahkemesi, CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç'un Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a tazminat vermesini öngören kararın bozulmasına ilişki..
İlk indirimini yaptı Durmuş Yılmaz, Merkez Bankası Başkanı olduktan sonra ilk faiz toplantısında gecelik faizi 0.25 puan indirip yüzde 13.25'e çekti
TMSF, Sadri Şener'in yatına el koydu Tasarruf Mevduaü Sigorta Fonu (TMSF) yetkilileri, Trabzonspor Kulübü eski ikinci başkanı Sadri Şener'in Bodrum'daki 24 metre uzunluğundaki ABD bayraklı l..
Borsaya bir darbe de Çin'den Çin'in de faiz artırımı kervanına katılması tüm dünya borsaları gibi İMKB'yi de sarstı. Faiz artış kararı ardından İstanbul Borsası gün içi zirvesine göre bin 98..
Havasını grev indirecek Gooodyear, Pirelli ve Brisa'da işçiler greve gidiyor. Lastik-İş Sendikası ile işverenler arasında uzlaşma sağlanamadı. Sendika Başkanı bugün açıklama yapacak, grev ka..
Afganistan'ın yol haritasını 1.2 milyar dolara biz çizdik Küllerinden doğan Afganistan'ın yüzde 60'ını 'kahraman' Türk müteahhitlik firmaları inşaa etti. Bugüne kadar 1.2 milyar dolarlık iş ..
Türkiye, tarihinin en yüklü tazminatını Alarko'ya verecek AİHM'ne giden Alarko'nun turizm şirketi Yıltaş, villa yapacağı arazi değerinden düşük kamulaştırıldığı için 6.1 milyon euro tazminat..
Putin, Merkel'i ikna etti, doğalgaz çarlığına Almanya'yı da ekledi ABD ve Avrupa'nın eleştirilerine karşın AB'nin en büyük ülkesi Almanya, Rusya'nın gaz konusundaki cazip teklifini kabul ett..
Turizmi gurbetçi kurtardı Kuş gribinin turizm üzerindeki olumsuz etkisi resmi rakamlarla da ortaya çıktı. İlk üç ayda yabancılardan sağlanan gelir yüzde 6.5 azaldı. Gurbetçi vatandaşlar saye..
Ölüm 5 saniyede geldi Otobüs sürücüsünün OGS gişelerine 30 Km. ile girmesi gerekiyordu. 100 Km. hızla girince böyle can aldı
Karargahta cinnet 24 yaşındaki astsubay, görev yaptığı karargahta idari memur olan eşini öldürüp canına kıydı
'Beni niçin terk ettin' deyip tek kurşunla öldürdü Adana'nın Kozan ilçesi Mehmet Akif Ersoy Lisesi 11- K sınıfı öğrencisi Tuğral Ülger (17), aynı okulun 11-İ sınıfında okuyan sevgilisi Serap..
Barzani: TSK Irak'ta değil Kuzey Irak'taki Irak Kürdistan Demokrat Partisi (IKDP) lideri Mesut Barzani, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) sınırı geçmediğini söyledi
Hukuk fakülteleri 5 yıla çıkarılıyor YÖK Başkanı Erdoğan Teziç, dün toplanan Rektörler Komitesi toplantısında, hukuk fakültelerinde gelecek akademik yıldan itibaren 'yabancı dil hazırlık sın..
Tunceli'de hain saldırı: 2 er şehit Tunceli Karşılar Karakolu'na önceki gece otomobille yanaşan bir grup terörist el bombası attıktan sonra otomatik silahlarla ateş açtı
Apo'ya af polemiği Yeni Terörle Mücadele Yasası'nın Apo'yu hapisten kurtaracağı iddiası ortalığı karıştırdı
Kimlik ve vergi için tek numara Maliye Bakara Kemal Unakıtan, 'Vergiler konusunda taviz beklemeyin. Seçim gelsin veya gitsin farketmez. Biz aynı mali disipline devam edeceğiz' dedi...
İstanbul kazan oldu first lady'ler kepçe! Sabah Dünya İş Kadınları Zirvesi için Çırağan'da toplanan first lady'ler, öğlen Boğaz'da tur attı, akşamüstü Kapalıçarşı'da alışveriş yaptı
Rahmi Saltuk Ya&Re'n'de Halk müziğinin Ruhi Su ekolünden güçlü ismi Rahmi Saltuk, 8 Mayıs'taki Yeni Melek konseri öncesinde, bu akşam Beyoğlu Asmalımescit'teki Ya&Re'n restoranda özel..
Söz yazarı Turgut Yarkent öldü 'Mihrabım Diyerek Sana Yüz Vurdum', 'Duydum ki Unutmuşsun Gözlerimin Rengini' ve 'Dil Şad Olacak Diye' adlı şarkıların söz yazarı Turgut Yarkent 90 yaşında yaşa..
Elton John'un müzikali sıkıcı Eleştirmenler Elton John'un vampir müzikali 'Lestat'ı yerden yere vurdu. New York Times gösteriyle ilgili olarak 'Müzikal bir uyku hapı' yorumunu yaptı.
Yasak limiti arttı Yurtdışına çıkış yasağı konulmasını gerektiren borç tutarı, 15 bin YTL'den 25 bin YTL'ye yükseltildi. Maliye Bakanlığı'nın konuya ilişkin Tahsilat Genel Tebliği yayımlandı.
Tekel Alkol'de kamu zararı tartışması Tekel'in alkollü içecekler bölümünün 2004 yılında Mey şirketine satışı sırasında kamunun 248.2 milyon YTL zarara uğratıldığı iddialarını inceleyen Maliye..
Akademi temsilcilik veriyor Akademi Grup kuruluşlarından Akademi Gayrimenkul, uygun adaylara Türkiye genelinde bölge temsilciliği ve yurtdışı temsilcilikleri vererek dünya markası olma yolund..
ABD'den müjdeli haber ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Ben Bernanke, ABD'nin faiz oranlarının giderek daha fazla ekonomik verilere bağlı olacağını ve politika yapıcılarının görünümü değerlend..
İMKB'de Çin paniği Çin Merkez Bankası gösterge olan borç verme faizini bugünden geçerli olmak üzere yüzde 5.58'den yüzde 5.85'e yükselttiğini açıkladı. Çin Merkez Bankası'nın Ekim 2004'ten be..
IEA: Petrol iki yıl daha düşmez Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başekonomisti Fatih Birol, büyük bir sürpriz olmazsa rekor düzeylere yakın seyreden petrol fiyatlarında gelecek 1-2 yıl içinde..
İran'la iş yapanlar yanacak ABD, İran'a karşı BM Güvenlik Konseyi yaptırımı için bastırırken, Temsilciler Meclisi, bu ülkeye dair daha sert yaptırımlar içeren bir yasa tasarısını kabul etti.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10