28 Nisan 2006 Cuma Günü Haberleri

28 Nisan 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İspanyol ordusunda 'yaprak dökümü' Genelkurmay Başkanı Gonzalez de görevden alındı
Apo'yu affedenleri biz affetmeyiz DYP Genel Başkan Yardımcısı Saffet Arıkan Bedük, hazırlanmakta olan Terörle Mücadele Yasası'nda, terörist başının bırakın affedilmesini, affına dönük en küç..
Kıbrıs sorununda 'sıcak yaz' Kıbrıs Rum yönetimi Meclis Başkanı ve AKEL Genel Sekreteri Dimitris Hristofyas, "2006 yazının, Kıbrıs sorununda inisiyatiflerin üstlenilebileceği 'sıcak' bir yaz ..
Kuyrukluyıldız Dünya'ya yaklaşıyor Gökbilimciler, parçalanmakta olan bir kuyrukluyıldızın gelecek ay Dünya'ya yaklaştığını, ancak bu gökcisminin Yeryüzü'ne milyonlarca km uzaktan geçeceğini b..
Goodyear ve Brisa'da grev kararı alındı İSTANBUL - Brisa Bridgestone Sabanci Lastik San. ve Goodyear Lastikleri T.A.Ş'de grev kararı alındı. Brisa tarafından borsaya gönderilen açıklamada şöy..
Morgan Stanley: TCMB yıl sonuna kadar faizleri 125 baz puan daha düşürebilir İSTANBUL - Uluslararası yatırım bankası Morgan Stanley, Merkez Bankası'nın dün yaptığı toplantıda, beklentiler doğ..
Lastik-İş Sendikası grev kararı aldı KOCAELİ - Lastik-İş Sendikası, toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmazlıkla sonuçlanması nedeniyle grev kararı aldı. Grev, Goodyear, Türk Pirelli ve Bris..
CHP'li Öymen: Pişmanlık hükmü TMK'ya Öcalan'ın tekrar yargılanması için konuluyor ESKİŞEHİR - Terörle Mücadele Kanunu'nun (TMK) profesyonelce hazırlanmış bir tasarı olmadığını savunan CHP Gen..
Fenerbahçe'yi 1 numara yapacağım Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, iki yıl içinde tamamlanarak Fenerbahçe'yi Avrupa'nın bir numaralı kulübü yapacak bir projesi olduğunu söyledi. . Futb..
Formula 1 takımları belli oldu Formula 1'de 2008 sezonunda yarışacak takımlar belli oldu. Uluslararası Otomobil Sporları Federasyonu'ndan (FIA) yapılan açıklamaya göre, 12 takımın bulunduğu l..
Erdoğan'ın konvoyunda kaza Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'daki temasları sırasında oluşturulan konvoyda, maddi hasarla sonuçlanan bir trafik kazası oldu. Erdoğan, Bakırköy Kızılay ..
6'ıncı madde tartışmaları sürüyor Terör örgütü elebaşısı Öcalan'a af getirdiği iddiasıyla polemiklere yol açan TMY'nın tartışmalı maddesi, düzenlemeyi kimin istediği noktasına odaklandı. Gül:..
Şubatta havası en kirli il Bayburt oldu ANKARA - Türkiye'de bu yılın Şubat ayında, kükürtdioksit ve duman açısından en fazla hava kirliliği Bayburt'ta yaşandı. Havası en hızlı kirlenen il ise..
TMSF, Garipoğlu'na ait Antalya Liman'ını satışa çıkardı ANTALYA - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Hayyam Garipoğlu'na ait Ortadoğu Antalya Liman İşletmeleri AŞ hisselerini satışa çıkar..
Brisa'da grev kararı alındı İSTANBUL - Brisa Bridgestone Sabanci Lastik San. ve Tic. A.Ş'de grev kararı alındı. Brisa tarafından borsaya gönderilen açıklamada şöyle denildi: "Lastik Is Sendik..
Otokar'da üretimden sorumlu GM Yardımcılığı'na A. Rıza Alptekin atandı İSTANBUL - Otokar'da nöbet değişimi devam ediyor. Ocak 2006'da Genel Müdür Kudret Önen'in yerini yardımcısı Serdar Görgü..
Bireysel Emeklilik Fonu'nda toplanan katkı payı 1.3 milyar YTL'ye yaklaştı ANKARA - Bireysel Emeklilik Fonu'nda toplanan katkı payı 24 Nisan itibariyle 1 milyar 265,2 milyon YTL olurken, topl..
Morgan Stanley: TCMB yıl sonuna karda faizleri 125 baz puan daha düşürebilir İSTANBUL - Uluslararası yatırım bankası Morgan Stanley, Merkez Bankası'nın dün yaptığı toplantıda, beklentiler doğ..
5. Enerji Düzenleme ve Yatırım Konferansı 15 Mayıs'ta Macaristan'da başlayacak ANKARA - Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği'nin (ERRA) 5. Enerji Düzenleme ve Yatırım Konferansı 15-16 Mayı..
Botaş, 2020 yılına kadar olan doğal gaz arz-talep tahminlerini revize etti ANKARA - Doğal gazda ithalat ve toptan satış tekeli olan Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. (Botaş), 2020 yılına ka..
Hükümet Türkiye'yi terör batağına sürüklüyor Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer, hükümetin ülkeyi terör batağına sürüklediğini öne sürerek, 'Hükümetin yanlış politikaları yü..
MB'nin resmi rezerv varlıkları mart sonu itibariyle 60.5 milyar dolara çıktı ANKARA- Merkez Bankası'nın resmi rezerv varlıkları, Mart sonu itibarıyla bir önceki ay sonuna göre 1 milyar 841 mi..
Endonezya'daki Merapi Yanardağı püskürtmeye başladı CAKARTA - Büyük Okyanus'taki 'Ateş Çemberi'nin en tehlikeli yanardağlarından Merapi, kül ve küçük kayalar püskürtmeye başladı. Uzmanların ..
Sur'un DTP'li başkanına 'terör propagandası' davası DİYARBAKIR - Diyarbakır Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş hakkında, Avrupa Sosyal Forumu'na sunduğu 'Çok Dillilik Işığında Belediyecil..
Bakan Gül, Yunan Dışişleri Bakanı'yla 'karşılıklı ilişkileri' konuştu SOFYA - Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da düzenlenen NATO ülkeleri dışişleri bakanları gayriresmi toplantısına katılan Dış..
'2006 sonuna kadar sanayiciler eksikliklerini tamamlayacak' Kocaeli'nin Gebze İlçesi'ne bağlı Dilovası Beldesi'nde kansere neden olan artan kirliliği araştırma amacıyla oluşturulan TBMM Dilo..
Ağar: Öcalan'ın tahliye edilebileceğinin tartışması bile yapılamaz İSTANBUL - Doğru Yol Partisi (DYP) lideri Mehmet Ağar, terör örgütü PKK'nın lideri Abdullah Öcalan'ın tahliye edilebileceği ..
Gül Yunanistan Dışişleri Bakanı Bakoyanni ile görüştü 'AB yolu çok inişli çıkışlı' 'Yeni terör yasasının Öcalan'ı hapisten çıkarması söz konusu değil'
Diyarbakır olaylarında 185 kişiye dava açıldı 171 kişi ile ilgili soruşturma sürüyor
Teşvik politikalarına farklı gözlerle bakılmalı Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Ömer Sabancı, Doğu ve Güneydoğu'da, kötü sonuçlar doğuran işsizliğin önüne geçilebilm..
Bob Dylan'dan barış konseri Amerikalı ünlü folk-rock şarkıcısı ve bestecisi Bob Dylan'ın, İspanya'nın Bask bölgesinde bulunan San-Sebastien kentinde 11 Temmuz'da ''barış için konser'' vermesi..
Gül Bakoyanni ile görüştü Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da düzenlenen NATO ülkeleri dışişleri bakanları gayriresmi toplantısına katılan Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Y..
MB döviz alım ihalesine 83 milyon dolar teklif geldi / Ortalama fiyat 1.3230 YTL oldu ANKARA - Merkez Bankası tarafından yapılan bugünkü döviz alım ihalesine 83 milyon dolar teklif geldi. MB'..
Emniyet: Terörist başının affedilmesini kimse istemez ANKARA - Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, terör örgütü elebaşısının affedilmesini ne Silahlı Kuvvetler'in ne Emniyet mens..
'Soykırımdan sözedilemez' ABD'de, Ermeni dasporasının tüm baskılarına karşın, 'Omanlı Türkiye'sinde Ermeni Kıyımı ve Soykırım Tartışmaları' adlı bir kitap yayımlayan Guenter Lewy, 'Osmanlı İ..
'Orta gelirli' turistler geliyor Türkiye'ye gelen turistlerin yüzde 71,8'i orta gelir, yüzde 12,8'i yüksek gelir, yüzde 15,4'ü de düşük gelir grubundan oluşuyor. Devlet İstatistik Enstitüsü (..
TMSF, 16 Mayıs'ta 20 gayrimenkulü satışa çıkaracak İSTANBUL - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), banka kredi borçlularından devrolan ve aralarında 4 milyon 121 bin YTL ile en yüksek muham..
TİM ihracat rakamlarını İstanbul'da açıklayacak İSTANBUL - Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Nisan ayı ihracat rakamlarını İstanbul'da açıklayacak. Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, 1..
Bazı rafineri ürünleri ithalatı kontrole tabi atıklar listesinden çıkarıldı ANKARA - Türkiye'deki rafinerilerde üretilenler dışındaki penetrasyon asfalt, blown ve diğer petrol bitümenleri, it..
Demirdöküm mikro kojenerasyon yatırımı için Alman Rabien Energy ile anlaştı İSTANBUL - Demirdöküm, mikro kojenerasyon için Almanya'da faaliyet gösteren Rabien Energy şirketi ile anlaşma imzal..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10