27 Nisan 2006 Perşembe Günü Haberleri

27 Nisan 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Irak’tan ’özel kuvvet’ notası Türkiye’nin PKKlıların sızmasını önlemek için Irak sınırına asker yığması, Ankara ile Bağdat arasında gerilime neden oldu, Irak, Türkiye’ye iki nota verdi.
Kayısı üreticileri ‘don’a karşı uyarıldı Malatya Meteoroloji Bölge Müdürü Necip Duman, kayısı üreticilerini uyararak, yaşanabilecek don olayına karşı tedbir almalarını istedi.
Gaziantep, Türkiye-Suriye Bölgelerarası İşbirliği Programı’nın öncülüğünü yapıyor Gaziantep, Türkiye-Suriye arasında imzalanan Bölgelerarası İşbirliği Programı’nın öncülüğünü yapıyor.
Avrasya sirki Adıyaman’da perdelerini açıyor Avrasya Sirki bugün Adıyaman’da gösteriye başlıyor.
Çırak: Suriye’nin Türkiye’ye ihtiyacı var Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) Daire Başkanı Mehmet Çırak ve beraberindeki heyet, Bölgelerarası İşbirliği Projesi’nde rol alacak Kilis, Gaziantep ve..
Mersin’de 171 kilo eroin ele geçirildi Mersin’de düzenlenen 2 ayrı uyuşturucu operasyonunda piyasa değeri 3 milyon Euro olan, 171 kilo eroin ele geçirildi.
Çöp alanına karşı çıkan köylüler ile yetkililer arasında gerginlik yaşandı Mersin’in en önemli sorunlarından olan çöp alanının belirlenmesi kavgası bütün hızıyla sürüyor.
‘En iyi cezerye’ yarışması Tarsus’da yapıldı Mersin’in Tarsus İlçesinde Eshab-ı Kehf’de Hıdrellez günleri çerçevesinde düzenlenen ‘En iyi Cezerye’ yarışmasında ustalar marifetlerini sergiledi..
Yabancı ülke yasalarını bilmeyen hakimler karar vermekte zorlanıyor Hakimler, yurt dışında suç işleyip Türkiye’de yargılanması gereken vatandaşlar hakkında karar vermekte zorlanıyor.
PTT kargo hizmetinde özel sektörle yarışacak PTT teşkilatı 6 ilde verdiği Kapıdan Kapıya Teslim Servisi (KKTS) hizmetine 20 ili daha dahil etti.
Öğrencilere diş macunu ve fırçası dağıtıldı Türkiye Kızılay Derneği Adana Şubesi, ağız ve diş sağlığının öneminin ilköğretim okullarında yaygınlaştırılması amacıyla diş macunu ve diş fırçası ..
Gaziantepspor’da tek hedef galibiyet Gaziantepspor’da ligin bitimine 3 hafta kala, tüm dikkatler cumartesi günü oynanacak olan Konyaspor maçına çevrildi.
Diyarbakırspor Denizli maçına kilitlendi Ligin 32. haftasında Denizlispor ile deplasmanda karşılaşacak Diyarbakırspor kendisi gibi düşme hattında olan rakibini yenmenin hesaplarını yapıyor.
Halı değişikliği katil zanlılarını yakalattı Güngören'de taksicilik yapan Herkan Dönmez'i silahla öldürüp, halıya sararak sokağa attıkları öne sürülen 4 cinayet zanlısı yakalandı.
Bilgisayar monitöründen 94 parça tarihi eser çıktı İstanbul'da, düzenlenen iki ayrı tarihî eser operasyonunda, yurtdışına kaçırılmak istenen neolitik döneme ait kadın heykelciği ile 94 parça ..
Kutlu Doğum’a katılan Yalovalılara gül dağıtıldı Gün ve haftanın ardından ay olarak kutlanmaya başlayan Kutlu Doğum, Yalova’da da gözyaşları içinde ihya edildi.
Ereğli’nin Bağdat Caddesi tehlike saçıyor Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, Devrek yol ayrımı ile Kepez mevkii arasında bulunan karayolu ölümlü kazaların çokluğu ile vatandaşlarda tedirginlik uy..
Avrupa Birliği, Türk leblebici ile yeni bir gıda standardı geliştirdi Avrupa dilleri literatürüne ‘leblebi’ ismini geçirmeyi başaran Tavşanlılı üreticiler, Batı’nın gıda standartlarına yeni b..
Dilovası’nı araştıracak komisyon işe başladı Kocaeli’nin Gebze ilçesi Dilovası beldesinde yaşanan çevre felaketini araştırmak için TBMM tarafından oluşturulan Araştırma Komisyonu, dün Kocaeli..
Taşları düşen tarihî köprü trafiğe kapatıldı Edirne’de, Tunca Nehri üzerinde bulunan ve su taşkınlarda hasar gören tarihî Saraçhane Köprüsü’nün bir bölümünde göçük meydana geldi. Köprü, araç..
‘Ortaya Karışık’ oyunu Edirne’de sahneleniyor Ankara Dünya Radyo bünyesinde faaliyet gösteren Anse Tiyatro Grubu, "Ortaya Karışık" adlı tiyatro oyununu Edirne’de sahneleyecek.
OGS’si olmayan sürücünün imdadına Ayaklı Geçiş Sistemi (AGS) yetişiyor Boğaz Köprüsü’nün paralı geçişe kapatılması, çok sayıda sürücüyü FSM Köprüsü’ne yönlendirdi.
İstanbul Tabip Odası’nda seçim heyecanı yükseliyor İstanbul Tabip Odası yönetimine talip olan gruplar seçim öncesi son hazırlıklarını yapıyor. Bu yılki seçime üç grup katılıyor.
Prof. Okuş anısına denizde çöp topladılar Sualtı Temizlik ve Bilinçlendirme Hareketi (STH), denizlerdeki kirlenmenin ürkütücü boyutlarına dikkat çekmek için hafta sonu Büyükada’da çöp topladı..
Baklavacı Habeş Usta toprağa verildi Seyidoğlu Baklavaları’nın kurucusu Hacı Habeş Seyidoğlu, uzun zamandır kalp ve şeker rahatsızlığı sebebiyle tedavi gördüğü İstanbul Çapa Tıp Fakültesi’nde..
Geleceğin evleri böyle olacak Enerjinin her geçen gün stratejik ve ekonomik önem kazandığı günümüzde bilim adamları, konutlarda enerji ihtiyacını doğal kaynaklardan sağlamak için çalışmaların..
Belediye başkanları alışveriş için Ankara’ya geldi Altınpark’ta açılan ‘Ankara 2. Belediye Araç, Gereç, Teknolojileri, Donanımları, İhtiyaçları ve Trafik Ekipmanları 2006 Fuarı’, Türkiye’nin ..
Fatih Üniversitesi öğrencileri el becerilerini Atakule’de sergiledi Fatih Üniversitesi Grafik Tasarım Yüksekokulu öğrencileri el becerilerini başkentlilerin beğenisine sundu.
Yaş meyve sebze sektörü kriz toplantısı yaptı; acil önlem şart Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın Rusya Federasyonu'na yapılan yaş sebze ve meyve ihracatında "gıda güvenliği sertifikası" istenm..
Dünya çocukları barış için Rixos’ta buluştu Rixos Hotel Premium Belek, dünyanın 54 ülkesinden gelen 2 bin çocuğu dünya barışı adına aynı bahçede buluşturarak, büyük bir şenliğe imza attı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10