27 Nisan 2006 Perşembe Günü Haberleri

27 Nisan 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Yüksek vergi rakı içirmiyor Mey İçki Pazarlama Direktörü Cihan Kırımlı, yüksek verginin içki rakı tüketimini azalttığını söyledi. Kırımlı, "Rakının üstüne 2000 yılından bu yana inanı..
Anne Krueger IMF'den ayrılıyor Uluslararası Para Fonu (IMF) Birinci Başkan Yardımcısı Anne Krueger'ın 31 Ağustos'ta görevi bırakacağı açıklandı. IMF'den yapılan açıklamaya göre...
Orakçıoğlu yeniden başkan İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) dünkü genel kurulu toplantısında yapılan seçimlerde, Süleyman Orakçıoğlu'nun listesi kazandı.
Samsun-Ceyhan, Köşk onayını bekliyor Türkiye'nin İstanbul ve Çanakkale boğazlarından geçen petrol tankeri sayısını azaltmak için büyük önem verdiği baypas boru hatlarından Samsun Ceyhan proj..
OMV'ye 'Rekabet' vizesi Rekabet Kurulu, Petrol Ofisi (PO) hisselerinin yüzde 34'ünün OMV Aktiengesellschaft'a devrine izin verdi.
TMSF Adabank'ı satışa çıkardı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Uzan Grubu'ndan haczettiği yüzde 99.99 oranındaki Adabank hisselerini satışa çıkardı.
Cansızlar: İran'dan döviz geliyor Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Doğan Cansızlar, Türkiye'ye çok yoğun döviz girişi olduğunu belirterek "Etüt ettik bunun bir bölümü İran'dan geliyor..
Cevad'dı Nuri oldu Irak'ta mezhep çatışmalarından korunmanın en iyi yolu isim değiştirme olarak görülürken, Şii Başbakan Cevad Maliki'nin 1979'da Saddam'ın şerrinden Suriye'ye kaçarken kendis..
'İran NATO'nun da gündeminde' İran'la nükleer kriz ilk kez NATO gündemine taşınıyor. NATO Genel Sekreteri Jaap de Hoop Scheffer, bugün Sofya'da başlayacak NATO-AB gayriresmi toplantısının akş..
Gül, Sofya yollarında Kulağındaki rahatsızlık yüzünden uçağa binemeyen Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Bulgaristan'daki NATO-AB gayriresmi toplantısına katılmak üzere yollara düştü.
Aliyev: İran'a karşı olmayız İran'a yapılacak olası saldırı için müttefik arayışına giren ve bu amaçla üç yıldır mesafe koyduğu Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev'i Washington'a davet ede..
Bekâr kadına stadyum yasak İran'ın aşırı muhafazakâr Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad'ın futbol sevdalısı kadınlara yönelik stadyum yasağını kaldırdığına ilişkin haberlere Tahran'dan 'düzeltm..
Hariri zanlısına tedbir kararı ABD Başkanı George W. Bush, eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri suikastına karışan herkesin malvarlığının dondurulmasına ilişkin bir karar yayımladı.
Bush'un sözcüsü Fox'tan ABD Başkanı George W. Bush, Scott McClellan'dan boşalan Beyaz Saray sözcülüğü için ünlü gazeteci Tony Snow'u seçti.
Yeni baba zampara çıktı İtalya'da solun seçim zaferinin ardından Sicilya'daki çiftlikte yakalanan 'babaların babası' Bernardo Provenzano, halef olarak bir zamparayı seçmiş.
'7 tünel çıkmaz sokaktır' Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Semih Tezcan, "7 Tepe 7 Tünel projesi bir çıkmaz sokaktır" dedi.
1 Mayıs için karanfilli anma 1 Mayıs 1977'de yaşanan olayda hayatını kaybeden 36 kişi, Taksim Kazancı Yokuşu'nda düzenlenen törenle anıldı.
Nanoteknolojik bayrak Erdoğan'da Bilkent Üniversitesi Fizik Bölümü'nce nanoteknoloji kullanılarak yapılan 'dünyanın en küçük bayrağı' Başbakan Tayyip Erdoğan'a hediye edildi.
AKP'liler 'Köşk'ü konuştu TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın 23 Nisan'daki 'laikliğin yeniden tanımlanmasını' içeren konuşması siyaset gündemini belirlerken, bir yıl sonra yapılacak cumhurbaşkanlığ..
21 yaşındaki biri çocuk sayılır mı? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Öğrenci Meclisi Başkanı sıfatıyla TBMM kürsüsünden konuşturulan 21 yaşındaki imam-hatip lisesi öğrencisi İbr..
'Sakızcı' tahliye oldu 23 Nisan törenlerinde Atatürk Anıtı'na çelenk koyarken sakız çiğnediği iddiasıyla tutuklanan AKP Fatsa İlçe Başkanı Veysel Dalcı, dün 5 bin YTL kefaletle serbest bırakı..
'Yasa tavşan çıkarmaz' Terör suçlarının kapsamını genişleten ve cezalarını ağırlaştıran yasa tasarısı TBMM İçişleri Komisyonu'nda benimsendi.
Baykal: Öcalan da affedilecek CHP lideri Deniz Baykal, hükümetin Meclis'e sevk ettiği Terörle Mücadele Yasa (TMY) tasarısıyla Abdullah Öcalan'a da af getirilebileceğini ileri sürdü.
TÜTSİS'ten 50 bin bilgisayar Türkiye Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası'nın (TÜTSİS) 'Bilgisayarlı Eğitime Destek' adıyla başlattığı kampanyanın ilk etabı tamamlandı.
Kapkaççı altı kez bıçakladı Havalimanında temizlik şefi olarak çalışan 39 yaşındaki Esma Korkusuz, çantasını almak isteyen kapkaççıya direnince sırtından altı kez bıçaklandı.
17 metresli hayat kolay mı! 17 metresi olan bir Japon, sevgililerine lüks hayat yaşatmak için 8.5 milyon doları zimmetine geçirdiği ortaya çıkınca 11 yıl ceza aldı.
Mülkiye konferansında ABD-İran savaşı İRAN Ankara Büyükelçi Vekili Bijen İzadi, bölücü terör örgütü PKK'nın son 5 yılda 2 binden fazla İran askerini öldürdüğünü söyledi. Türk ve İran hükümetl..
CHP '6. madde'ye dikkat çekecek CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Terörle Mücadele Yasa Tasarısı'nın 6. maddesinin terör örgütü PKK'nın lideri Abdullah Öcalan'a yönelik "etkin pişmanlıktan yara..
Takı yaparak daha çabuk iyileşiyorlar Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde, hastaların tedavisine yönelik takı tasarım kursları başladı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10