27 Nisan 2006 Perşembe Günü Haberleri

27 Nisan 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'G.Saray'ı 20. dakikada bitirdik' Alex: 'G.Saray maçında çok iyi oynadık. 20. dakikada zaten maçı kazanmıştık ve skor 2-0 olmuştu. Son düdüğe kadar skoru 4-0 yaptık. Şimdi yine lideriz.'
Canaydın'a büyük onur G.Saray Başkanı, Türkiye'den sadece sarı-kırmızılıların davetli olduğu Almanya'daki 'Futbolun Sihri' sergisinin açılışına katılacak. Açılışta futbolun dev isimleri yer ..
'Huzur' operasyonu Federasyon son toplantıda Tahkim Kurulu'nun huzur hakkını 10 kat arttırdı. Diğer kurullarda artış 2.5 kat oldu. Bu zamla, Tahkim Başkanı ayda 6250 YTL alabilecek
'Liste yok, rahat olun' Tigana, oyuncularının 'Kimler gidecek?' sorusunu yanıtladı: 'Yönetime liste vermedim, bunu değil kupa finalini düşünün.'
Her alanda Olympique! Gökmen Özdemir (Spor) - Sezon sonu geldi. Biz de yine, yeni, yeniden sığ ve bugüne kadar hiç sonuç alamadığımız bitmeyen tartışmalarımıza geri döndük. Sen bunu söyledi..
Aliye nasıl kurtulur? Yüksel Aytuğ - Aliye dizisinde sona yaklaşıldıkça izleyiciler meraklanıyor. 'Acaba Aliye nasıl bitecek?' diye...
Tam 22 yıl sonra sigarayı bırakan bir okurumdan Süleyman Ateş - Okurum Erhan Merdioğlu, sigara tiryakilerine güzel mesajlar gönderiyor. Kendisine teşekkür ediyorum. Gelelim sorusuna. Surele..
Pompalı vergiye karşı el ele! Mustafa Mutlu - Benzine önceki günden geçerli olmak üzere bu ayın üçüncü zammı yapıldı ve fiyatlar yüzde 1,8 artırıldı
Cezayı eleştirirken (2) Süheyl Batum - Geçen yazıda verdiğim örneğe devam ediyorum: 'Van Savcısı Sarıkaya'nın ihracı ' ile ilgili olarak iki şey söylendi. Başta Meclis Başkanımız olmak üzer..
Rice AKP'ye can simidi uzattı Ruşen Çakır - Kısa bir süre önce üst düzey bir hükümet yetkilisi, bazı Amerikalı yeni-muhafazakârın (neo-con) peşpeşe gelen AKP eleştirilen hakkında 'Onları fa..
Solun geleceği Okay Gönensin - Önce yakınımızdaki tabloya bakalım... Avrupa'da şu ülkelerde sol hükümetler iş başında: İtalya, İngiltere, İsveç, İspanya, Portekiz, Macaristan, Litvanya, Çek..
Basının meczupları... İclal Aydın - Neredeyse her şehirde onlardan birini görürsünüz... En işlek caddenin ortasında, kafasında (nereden bulduysa) bir polis şapkası, ağzında bir düdükle, etr..
Sıska İtalya, enfes pizza! Haşmet Babaoğlu - Edebiyatın bambaşka bir gücü var. Kırk yılda bir oluyor tabii ama iyi bir roman şehirlere, o şehirlerin sokaklarına, kadınlarına, erkeklerine ba..
Destek primi kesintisi sorunlara neden oluyor Sezgin Özcan - Ben ve eşim 1992'de emekli olduk ve yüzde 50 ortak olarak limited şirket kurduk. Memleketimizde bu şekilde iş sahibi olan bin..
Zehirli varile girmiş Mercedes'li valiler! Necati Doğru - Bizim Vatan okurları da ne kadar duyarlı, görgülü, yurtsever; toprağını, suyunu, denizini, havasını temiz tutmayı 'bilinçli vatanda..
Mundell ve para politikası Asaf Savaş Akat - Türkiye geçen hafta iktisadın önemli ustalarından birini ağırladı. İş Yatırım tarafından düzenlenen son Geniş Açı toplantısında 1999'da Nobel İk..
Sudoku kültür satranç değil! Yavuz Semerci - Nereden bakarsanız bakın, konuyu çarpıtmaya niyetli değilseniz Sanayi Bakanlığı'nın satranç kampanyamızı durdurmasını destekleyemezsiniz...
Tayland bir ki., bir kii.. Tuğçe Baran - Konsantrasyon yeteneği bir kedininki kadar olan yazarınız T.B. (kediler bir şeyle en fazla BÎR dakika ilgilenebiliyor.. Avın en heyecanlı yerinde, m..
Kadınları kadından çok savunanlar! Ruhat Mengi - İyi malzemedir kadınlar siyaset için... Tüm kural ve yasalar kadını ezmek, onu devre dışı bırakmak üzere konur ve korunurken bir yandan da '..
Vergi düşmeli! Güngör Mengi - Maliye Bakanı Unakıtan'ın durumu, kovboy filmlerindeki cenaze levazımatçılarını hatırlatıyor. Hani silahşorlar kasabanın ortasında birbirlerinin üstüne yürürke..
Sıcak takip yok Türkiye'nin Irak Özel Temsilcisi Oğuz Çelikkol, Bağdat'a şu mesajı verdi: Her yıl yaptığımızı yapıyoruz. Sınırımızı koruyoruz. Siz de ülkenizin PKK tarafından bize yönelik sa..
Güç birliği yaparsak İran'a geri adım attırabiliriz! ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice ile Dışişleri Bakanı Abdullah Gül görüşmesinin de en kilit noktalarından birini İran oluşturdu
Başbakan Doğramacı'ya YÖK'ü sordu Başbakan Erdoğan, Bilkent Üniversitesi kurucusu ve YÖK eski Başkanı Prof. Dr. İhsan Doğramacı'nın Bilkent'teki konutunda yemek yedi
Tanla'nın araştırması: Türkiye'yi dış olaylar yönlendiriyor CHP İstanbul Milletvekili Bülent Tanla'nın, 2003-2005 yılları arasında 156 haftalık gazete başlıklarını tarayarak yaptığı araştırm..
Selçuk Ecza borsaya 'ilaç' gibi geldi yatırımcı ihya oldu Selçuk Ecza Deposu borsada işlem gördüğü ilk gün halka arz fiyatına göre yüzde 21.5 yükseldi. Şirketin değeri 1 günde 195 milyon dol..
Akçakoca, Marmaris Martı Yönetim Kurulu Başkanı BDDK eski Başkanı Engin Akçakoca, yönetim kurulu başkanı uğu Marmaris Martı'da yeni atılımlar yapacaklarını söyledi
Koç: Tüpraş'ı dünya ligine taşıyacağız Tüpraş'ın Koç yönetimindeki ilk Genel Kurulu yapıldı. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Yatırımlara hız verip Tüpraş'ı dünyanın önemli oyuncularından..
Irak üç taksidi ödedi sevkiyat başladı Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Türk firmalarına olan 1 milyar 20 milyon dolarlık borcunun ilk üç taksidini ödeyen Irak'a petrol ürünleri gönderiminin baş..
Anahtarı da alın bari İnsafsız vergiler yüzünden dünyanın en pahalı benzinini tüketiyoruz. Art arda gelen zamlar oto sahiplerini canından bezdirdi
Afganistan'ı ancak risk alan Türkler yeniden inşa ediyor NATO'nun Afganistan'daki Kıdemli Yüksek Temsilcisi Hikmet Çetin, tehlikeli bölgelere Türklerin gittiğini söylüyor ve ekliyor: 'Bu biz..
Son dakika listesi Orakçıoğlu'nu engellemedi Hazırgiyimcilerin seçim yarışını Süleyman Orakçıoğlu kazandı. Orakçıoğlu 633, son dakika liste yapan Nedim Özbek 278 oy aldı
Futbolun en karlı 11'i Yatırım bankası UBS, Dünya Kupası'nın prim yaptıracağı 11 hisseden futbol takımı kurdu. DBS, forvete Puma'yı yerleştirdi. Almanya 2006'nın şampiyonuna ilişkin analiz d..
Fatura yine tüketicilere çıktı GSM operatörlerine abone başına ayda 1 YTL'lik vergi yükü getiren Çevre Kanunu Meclis'ten geçti. Operatörler vergi artışını 'mecburen' aboneye yansıtacak
Solcular, milliyetçi oldu ABD'deki konferansta Salman Rüştü tarafından sahneye davet edilen Orhan Pamuk, 'Eski solcuların milliyetçilikle ittifak içine girdiklerini görünce üzülüyorum' dedi
First Lady'ler zirveye geldi 'Dünya İş Kadınları Zirvesi' Emine Erdoğan'ın ev sahipliğinde bugün İstanbul'da başlıyor
Kokpit camı çatlayan THY uçağı geri döndü İstanbul'dan New York'a giden yolcular havada korku dolu anlar yaşadı
Kod adı: Alim Yılmaz Konya'daki tatbikatı Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özkök ve kuvvet komutanları izledi. Birliklerin telsiz parolası mayınlı pusuda şehit düşen yarbayın adıydı
Tarihi çanı çalanlar rütbeli çıktı Tugay sınırları içinde kalan tarihi bir kilisenin altın karışımı çanı kayboldu. Askeri birlikte gizlice yürütülen soruşturma kapsamında 1 yarbay ve 4 astsu..
Cem Yılmaz taklidi yapan subaya inceleme Amasya'nın Merzifon İlçesi'ndeki 5'inci Ana Jet Üs Komutanlığı'nda görevli bir grup subay, Cem Yılmaz'a özenip 'eğlence olsun' diye kamera karşısına ..
'Bakü-Ceyhan'ı vururuz' BM'nin verdiği sürenin dolmasına 24 saat kala İran, işbirliği yerine tehdit yoluna başvurdu. Nükleer müzakereci Ali Laricani, 'ABD'ye Bakü-Ceyhan boru hattını vurarak..
Geçmiş olsun Veysel 23 Nisan törenlerinde sakız çiğnediği için tutuklanan AKP Fatsa İlçe Başkanı Dalcı'ya Başbakan Erdoğan ve Enerji Bakanı Güler'in de aralarında olduğu yüzlerce geçmiş olsu..
Gönül Kılıç'a 'kamusal alan' dışında türban izni çıktı Anayasa Mahkemesi'nin 44'üncü kuruluş yıldönümü dolayısıyla Mahkeme Başkanı Tülay Tuğcu tarafından verilen resepsiyona, Başkanvekili Ha..
Erbakan 'Sucukları ben mi yedim' diyecek Necmettin Erbakan, Yargıtay'ın yeniden yargılanmasına ilişkin kararının ardından Refah Partisi'nin kayıp trilyonları davasında savunma hazırlıklarına..
Çevre cezaları iki katına çıkarıldı TBMM'de AKP'nin geceyarısı operasyonuyla Çevre Yasası'nın öngördüğü idari para cezaları iki kat artırıldı
Nazım'ın vatandaşlığına AKP'den destek geldi TBMM İçişleri Komisyonu, Türk vatandaşlığının, soy bağı veya doğum yeri esasına göre kendiliğinden kazanılmasını da öngören tasarıyı Alt Komisyon..
Resfest için başvuru vakti Dünyada 10. yılını kutlayan, son iki yıldır Türkiye'ye de uğrayan dijital film festivali RESFEST'in 10. yıl programı için kısa film, animasyon, tasarım filmi ve m..
'Kara Kare'de son gün 2. Dünya Savaşı'nda yaşanan Yahudi soykırımını konu alan filmlerin gösterildiği Kara Kare Film Günleri bugün sona eriyor.
Müzik festivalinin biletleri satışta Teması 'Doğumunun 250. Yılında Mozart' olarak belirlenen, 8-24 Haziran tarihleri arasında 1000'i aşkın yerli ve yabancı sanatçıyı ağırlamaya hazırlanan ..
Bilardoda bir ilk gerçekleşiyor İtalya'nın Ragusa kentinde yapılacak Avrupa Üç Bant Bilardo Kulüpler Şampiyonası Elemeleri'nde, ilk defa bir Türk kulübü yarışacak.
Uğur: Seyircisiz oynamak avantaj Erciyesspor Teknik Direktörü Mustafa Uğur, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu kararıyla seyircisiz oynayacakları Fenerbahçe maçına ilişkin olarak "Şa..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10