27 Nisan 2006 Perşembe Günü Haberleri

27 Nisan 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Atakule Gayrimenkul Yönetim Kurulu'na yeni üye İSTANBUL - Atakule Gayrimenkul Yönetim Kurulu üyeliğine Akın Akyol atandın. Şirketin borsa açıklamasında şöyle denildi: "Şirketimiz yönetim kuru..
Anadolu Isuzu'da Yönetim Kurulu Başkanlığı'na S.Metin Ecevit seçildi İSTANBUL - Anadolu Isuzu Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Salih Metin Ecevit seçildi. Şirketin borsaya gönderdiği açıklamada ş..
Çimsa'da toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı İSTANBUL - Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş.'de toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı. Şirketin İMKB'ye gönde..
Enka İnşaat, sermayesini 600 milyon YTL'ye çıkarıyor İSTANBUL - Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş., sermayesini 600 milyon YTL'ye çıkarıyor. Şirketin borsaya gönderdiği durum açıklamasında şöyle deni..
Bosch'un Bursa'daki yeni tesisi 4 Mayıs'ta açılıyor İSTANBUL- Türkiye'de büyümeye devam eden Bosch, 15,5 milyon Euro'luk yatırımla gerçekleştirilen Bursa OSB'deki tesisini 4 Mayıs'ta açacak. ..
Oksijen'in ihalesi 13 Haziran'a ertelendi ANKARA- Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından daha önce duyurusu yapılarak ihaleye çıkarılan, Oksijen Teknoloji Geliştirme ve Bilişim Sist..
Bina inşaat maliyeti ilk çeyrekte yüzde 3,6 arttı ANKARA - Bina inşaat maliyetleri, 2006 yılının ilk döneminde (Ocak-Şubat-Mart), bir önceki döneme göre yüzde 3,6 arttı. Türkiye İstatistik Ku..
Türk-İş'e göre nisanda açlık sınırı 561 YTL'ye geriledi İSTANBUL - Türk-İş, Nisan 2006'da açlık sınırının 561.76 YTL'ye, yoksulluk sınırının ise 1829.84 YTL'ye gerilediğini bildirdi. Türk-İ..
MB döviz rezervleri geçen hafta 701 milyon dolar azaldı ANKARA - Merkez Bankası Döviz Rezervi rekorların ardından geçen hafta düşüş gösterdi. Rezervler 14-21 Nisan haftasında 701 milyon dolar..
SPK Başkanı Cansızlar: KOBİ borsasının ilk İzmir'de kurulması için çalışıyoruz İZMİR - Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Doğan Cansızlar, Vadeli İşlemler ve Opsiyon Borsasında (VOB) olduğu gibi..
Chanel'in yeni yüzü Knightley Ünlü Fransız modaevi Chanel, Coco Mademoiselle parfümünün yeni yüzü olarak ''Aşk ve Gurur'' filminin yıldızı Keira Knightley'yi seçti. Modaevinden yapılan açıkla..
Tarkan CHP'yi reddetti 19 Mayıs'ta yeni genel merkezi muhteşem bir törenle açmaya hazırlanan CHP, Popstar Tarkan ve Minik Serçe Sezen Aksu'dan birisini açılışa getirmeye çalışıyor. Tarkan'ın ..
En güzeli Angelina Sinema yıldızı Angelina Jolie, People dergisinin ''100 en güzel'' listesinde birinci sırada yer aldı. 8 aylık hamile olan Angelina Jolie, listede birinci sırada yer almasın..
Borsa güne 44 bin 827 puandan başladı İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre 82,31 puan artarak 44.827.85 puan seviyesinde açıldı. Hisse senetleri, bu seviyede ortala..
Yoksulluk sınırı bin 829 YTL Türk-İş, Nisan 2006'da açlık sınırının 561.76 YTL'ye, yoksulluk sınırının ise bin 829 YTL 84 YKr'ye gerilediğini bildirdi. Türk-İş'in araştırmasına göre, 4 kişili..
Arsenal'in rakibi Barcelona Futbolda Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde, İngiltere'nin Arsenal takımından sonra ikinci finalist de İspanya'nın FC Barcelona takımı oldu. Barcelona'nın Nou Kamp Stadı'..
Diyarbakır olaylarında 10 sanığa müebbet isteniyor DİYARBAKIR- Diyarbakır'da 28-31 Mart 2006 tarihleri arasında yapılan izinsiz gösterilerde tutuklanan sanıklarla ilgili iddianame hazırlanmas..
Danone bu yıl 250 anasınıfı açacak İSTANBUL- Danone, "Gülümseyen Gelecek Anasınıfları ve Oyun Parkları" projesi kapsamında 2006 yılında 250 tane anasınıfı açacak. Danone, Milli Eğitim Bakanlı..
OBEM ile DÜNYA Aktüel'den eğitimde işbirliği İZMİR - Bornova Anadolu Lisesi'nden emekli olan İngilizce Öğretmeni Tulu Obüt ile yeğeni Burak Emert'in İzmir'de açtığı OBEM Eğitim Merkezi, eğiti..
Esin Özcan, Apple Pazarlama iletişim müdürü oldu 2000 yılında ilk olarak Colgate Palmolive'de satış departmanında çalışma hayatına adım atan Esin Özcan, burada kategori geliştirme müdürü olar..
KPSS'ye başvurular bugün başlıyor ANKARA - Lisans düzeyindeki adaylara yönelik yapılacak Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) başvuru süresi, bugün başlıyor. KPSS, 81 il merkezi ve Lefkoşa'd..
İran'a sert yaptırımlar geliyor ABD Kongresi'nin alt kanadı Temsilciler Meclisi, İran konusunda daha sert yaptırımlar içeren bir yasa tasarısını kabul etti. Temsilciler Meclisinde 21'e karşı ..
7 şirketten daha üç aylık bilanço/ Ünye Çimento'nun karı 9.3 milyon YTL İSTANBUL - İMKB'de işlem gören 7 şirket daha 3 aylık bilançolarını açıkladı. Şirketlerin 6'sı kar açıklarken, 1'i zarar..
Bahreyn'de 2 patlama Bahreyn'de 2 patlamanın meydana geldiği bildirildi. El Cezire Televizyonu, Bahreyn İçişleri Bakanlığı kaynaklarına dayandırdığı haberinde, Bahreyn'in başkenti Manama'da 2..
'Dağlarımızı bombalıyoruz' AKP'li Kavuştu ve Uzun, Terörle Mücadele Yasası'nı eleştirdi: 20 yıldır kendi dağlarımızı bombalıyoruz. Yasadaki maddeler masuma zarar verir.
KPSS'ye başvuru zamanı Lisans düzeyindeki adaylara yönelik yapılacak Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) başvuru süresi, bugün başlıyor.
Bilgi'de 'Kariyer Günleri' İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgililer Derneği'nin düzenlediği 'Kariyer Günleri' 9-12 Mayıs tarihleri arasında başlıyor.
Yeni Dünya Koleji'ne ödül Avrupa Birliği, Eğitim ve Gençlik Programlarından Socrates'in alt dalı Comenius kapsamında altı proje uygulayan Yeni Dünya Koleji'ne, Avrupa Birliği Komisyonu taraf..
Sınır ötesi operasyon elzemdir MİT Müsteşar Yardımcısı rahmetli Hiram Abas dostumdu. Ona 'Hiram Usta' diye takılmama üzülür; Mason olan dedesinin bu adı koyduğunu fakat kendisinin mason olmad..
Lerzan'a Yılmaz Erdoğan şakası! Lerzan Mutlu'nun Show TV'deki programına dün bir genç kız ve annesi katıldı. Bu genç kız, 5 yıl önce Yılmaz Erdoğan'la aşk yaşadığını ve kendisini hâlâ arayıp..
De La Guarda fena uçurdu! Yurtdışındaki dostlarım 'De La Guarda ayağına geliyor. Mutlaka izle' deyince Parkorman'a koştum. Grup, hem ritimleriyle coşturdu hem de özel iplerle konuklarını bağ..
Haftalık 3 yaşında 300 sayfa Ercan Arıklı'nın Haftalık'ı 3'üncü yıl şerefine Türkiye'nin en ünlü isimlerini bir araya getirdi
Başbakan yardımcısı partide, İngilizler şokta Tony Blair kabinesinin ve İşçi Partisi'nin önde gelen ismi John Prescott, İki yıl birlikte olduğu sekreteriyle bir partide çekilen resimleri yay..
Satranç yasağını kimin aldığını bilmiyormuş VATAN'ın kampanyasını durdurma kararını önce 29 kişilik kurulun aldığını söyleyen Sanayi Bakanı Ali Coşkun, daha sonra çark etti: 'Kararı bir müdü..
Halk Müziği, bir ustasını kaybetti 400'den fazla türküyü derleyerek Türk Halk Müziği'ne kazandıran 71 yaşındaki sanatçı Ali Ekber Çiçek, İstanbul'da öldü
Belediyeciler de müteahhit gibi ölüme sebebiyetten yargılanmalı Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, çökerek 92 kişiye mezar olan Zümrüt Apartmanı davasında belediyecilerin, 'Suç vasfı'nın ağır..
Kızını döven anneye 3 yıl 9 ay hapis Bolu'da 1.5 yıl önce 3,5 yaşındaki kızı Sıla Alakaz'ı dövdüğü, ısırıp üzerinde sigara söndürdüğü iddia edilen 28 yaşındaki Çiğdem Alakaz Asliye Ceza Mank..
Erdoğan ile görüşecek İran lideri Mahmud Ahmedinecad çok seyrek çıktığı dış ziyaretlerden birini önümüzdeki ay Endonezya'ya gerçekleştirecek
'Ben buradayım!' El Kaide'nin Irak'taki lideri Ebu Musab Zarkavi'nin yayınladığı video görüntüsü yine gündeme damgasını vurdu
Teröristler insani duyguları sömürüyor İnsanlar doğal olarak kendilerinden kötü durumda olanlara yardım etmek ister ve yardım istendiğinde, ihtiyacı olanlara cömertçe bağışta bulunur. Maales..
Trabzon'da bebek yok 'Gerets'in PAF'tan 2 oyuncu oynatması doğru değil. Kadıköy'de tecrübe lazım. Saracoğlu'ndaki taraftarlar muhteşem ama bizde daha da ateşlisi var.'
Gerilime dikkat! Aziz Yıldırım'ın Protokol Tribünü'nde yanına oturması gereken Beşiktaş 2. Başkanı Murat Aksu'ya yer açmaması, kupa finali öncesinde gerginliğin tavana vurmasına neden oldu
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10