26 Nisan 2006 Çarşamba Günü Haberleri

26 Nisan 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Müjdeler olsun, AB sorununu hallettik! Haşmet Babaoğlu - Gazeteci arkadaşımız Nevin Sungur ile AB-Türkiye Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Joost Lagendijk arasındaki aşk günlerdir gazet..
Takiye zarından namlu zoruna (2) Mine G. Kırıkkanat - Türkiye'nin güneydoğusu, İran'ın kuzeybatısına komşudur. PKK, Amerikan işgali ve desteğiyle oluşturulan Kuzey Irak Kürdistanı'nda 'ikin..
Çalışmak mı emekli olmak mı avantajlı Sezgin Özcan - 1 Ocak 2007'den önce SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı'na tabi olarak çalışmaya başlayanların emekli aylıkları, eski ve yeni yasada geçirdi..
15 yıllık uluslararası deneyimine güveniyor Elif Ergu - Botswana her üç kişiden birinin AİDS olduğu bir Afrika ülkesi. Altın ve elmas yataklarıyla ünlü. Hatta bu nedenle Afrika'nın en zengi..
Kocaeli Valisi Mercedes'e binmeye devam ediyor! Necati Doğru - Bu tip önemli haberleri; 'cami avlusuna terk edilmiş hem öksüz, hem yetim, hem kimsesiz çocuklar gibi' ortada bırakmamak gerek..
Gaza gelmeyelim yeter... Yavuz Semerci - Gazetecinin işi net: Kamuoyunu ilgilendiren konularda doğru ve gerçeğe uygun haber vermek... Haberi zamanında ve gerekli ayrıntılarıyla sunmak. Habe..
Yeni bir enflasyon tedirginliği mi? Salih Neftçi - Petrol fiyatlarındaki son yükselişler bazı çevrelerde yeni bir enflasyon korkusu yaratmışa benziyor. Bu çevrelerin başında da doğal olarak..
Meclis Başkanı Meclis tüzüğüne karşı! Ruhat Mengi - Bilenler, yılların deneyimine sahip siyasetçiler diyor ki; '1920'de kurulan ilk Meclis 'demokrasi, entellektüel birikim, yönetme yeteneği..
Düşmanlık! Güngör Mengi - Promosyon kampanyalarının dejenere edildiği dönemlere özlem duymayacak gazetelerin başında VATAN gelir. Birinci nedeni, bu gazeteye hayat veren ekibin, mesleği ten..
Siyasallaşma kaygısı yargıyı zayıflatıyor Yüksek Mahkeme'nin yıldönümü töreninde Tuğcu, yargıya ve Anayasa Mahkemesi'nin yasama ve yürütmeye müdahale ettiği yönündeki eleştirileri ince bir ü..
Çevre Yasası görüşülürken kabine sıraları boş kaldı Çevre Yasası'nda değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısı TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi
Sakız krizi AKP'de sıkıntı yarattı 23 Nisan törenlerinde Atatürk anıtına çelenk koyarken sakız çiğneyen AKP Fatsa İlçe Başkanı Veysel Dalcı'nın tutuklanması partide sıkıntı oluşturdu
Egemenlik duvarda yazılı kalmayacak 'Ülkeyi çatışma ve kargaşaya imkan vererek, ülkenin hedeflerini tehlikeye düşürmemek için susmayı tercih ettim. O vebali üstlenmeye de hazırız. 20-30 yıl ..
Takiye yapıyorlar Baykal: Başbakan vatandaşlarını dindar olanlar olmayanlar diye ikiye ayırıyor. Sen elinde insanların inançlarını ölçecek bir alet mi taşıyorsun...
Arınç: Sosyal hayatı cezaevine çevirmeyelim TBMM Başkanı Bülent Arınç, 23 Nisan dolayısıyla Meclis'te yaptığı konuşmaya yönelik eleştirilerle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı
Akbank ilk çeyrekte 501 milyon YTL kar etti Akbank'ın ilk üç aylık net kârı yüzde 42 artarak 501 milyon YTL'ye çıktı. Bankanın kredileri ise 24.5 milyar YTL'ye ulaştı
Yabancı bankalarla ancak çay, kahve içeriz Anadolubank Genel Müdürü Akçin, 'Yabancılar bize de geliyor. Ancak yola kendi sermayemizle devam etmek istiyoruz' dedi
Gazda 'Condi' telkini Avrasya'daki 'gaz oyununa' ortak olmak isteyen ABD, Türkiye ile Yunanistan'a 'gazı Rus Gazprom yerine Azerbaycan'dan alın' dedi
Samsun-Ceyhan Hattı Çalık Grubu'na gitti Hazar petrollerini taşıyacak boru hattında ihalesiz olarak Çalık Enerji'yi yetkilendiren kararnamede imzalar atıldı
Tüpraş'ta Koç'a yeşil ışık Tüpraş'ın Koç'a devrinin iptali istemiyle açılan davanın savcısı, Petrol-İş'in iptal gerekçelerinin hukuka uygun olmadığını belirterek reddini istedi. Nihai karar ..
Ülker'in 2006 hedefi 4.6 milyar ciro Bisküvide yüzde 62, çikolata yüzde 53 pazar payına ulaşan Ülker, 2005'te 4 milyar YTL'lik rekor satış yaptı. Ülker, bu yıl % 15 büyüyecek
İşler iyi ama para yok Sanayi sektörünün yaşadığı kârlardaki erime, beyaz eşyayı da vurdu. 2004'te yüzde 64 büyüyen sektörün, 2005 büyümesi yüzde 3'e indi. Kârlar yüzde 7 geriledi. 60 milyar..
Olaylı seçimi Gülle kazandı İTHİB'deki seçim yarışını 498 oy alan İsmail Gülle kazandı. Seçimden önce müfettiş getirten Mehmet Damar 191 oyda kaldı
6 milyar dolarlık cazibe Gözünü vakıf ve sandıkların 6 milyar doların üzerindeki paralarına diken portföy yönetim şirketleri, 'kamu haznedarlığı' kalkarsa devletin elindeki fonlara da talip
Öcalan için imza toplayan 2 öğrenciye 7.5'ar yıl hapis Diyarbakır'da bölücübaşı Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılması için başlatılan imza kampanyasına destek verdikleri için haklarında dav..
Savcı Sarıkaya sonuna kadar direnecek Şemdinli iddianamesinde, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt hakkındaki iddialara yer verdiği için, Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu'nun (..
ABD'den Zapsu'ya destek mektubu American Enterprise Enstitüsü'nde (AEI) düzenlenen konferansta sarf ettiği 'Erdoğan'ı kullanın' sözleri tartışma yaratan Başbakan Erdoğan'ın danışmanı Cüneyd ..
Fehriye Erdal raporunda 'kayıp mektup' krizi çıktı Fehriye soruşturmasında aralarında İçişleri Bakanı'nın Gizli Servis'e yazdığı mektubun da bulunduğu belgelerin 'kaybolduğu' ortaya çıktı
91 yıl sonra atalara ağıt 4 bin Avustralyalı ve Yeni Zelandalı dedelerini anmak için binlerce kilometre yol katteti. Mehmetçik'le Anzak askerlerinin koyun koyuna yattığı topraklarda torunlar..
Bakanlar zan altında Sabah Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı evli iki bakanın yasak aşk yaşadığını yazdı ama isim vermeyince tüm kabineyi zan altında bıraktı
PKK ile 2 kat mücadele Esenboğa Havaalanı'nda Dışişleri yetkililerinin bir buket çiçekle karşıladığı Condoleezza Rice, PKK konusunda sıcak mesajlar verdi
Sınırda düğmeye basılmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, Irak ve İran sınırında PKK'lı teröristlere yönelik başlattığı bahar operasyonu kapsamında birlikler sınırın her karışını kontrol a..
Erzurum'da kar Edirne'de bahar Türkiye'de yine 4 mevsim bir arada yaşanıyor. Yurdun kuzey ve batısında bahar havası hüküm sürerken, Nisan sonunda doğuya kar yağdı
Satrançtan daha iyi kültür hizmeti olur mu? Sanayi Bakanlığının 'Kültürel değil' diyerek VATAN'ın Satranç Bilgisayarı Kampanyasını durdurmasına tepki yağdı
'Mardin' İzmir'de Fotoğrafçı Lütfi Özgünaydın'ın beş yıldır üzerinde çalıştığı Mardin projesi bugün Tüyap İzmir Kitap Fuarı'nda izleyiciyle buluşacak.
'Buz Devri' gişelerde küresel ısınma yarattı 'Buz Devri 2' Türkiye'de de iyi gişe yaptı. ABD'de 168 milyon dolar hasılat elde ederek box office listelerini altüst eden animasyon filmi, Türkiy..
Fener bir maç seyircisiz Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, iki hafta önce deplasmanda oynanan Vestel Manisaspor maçından sonra çıkan olaylar nedeniyle Fenerbahçe'ye bir maç seyircisiz oynam..
Final serisinde ilk maç Fener'in Bayanlar Basketbol Ligi'nde şampiyonu belirleyecek olan final serisinin ilk maçında Fenerbahçe, Beşiktaş'ı 78-75 mağlup etti ve seride 1-0 öne geçti.
Baki Mercimek Beşiktaş'ta Gençlerbirliği oyuncusu Baki Mercimek'in 2005 Aralık ayında Beşiktaş'la ön sözleşme imzaladığı ortaya çıktı.
İşsizlik oranı yüzde 11.8 Türkiye'de işsizlik artmaya devam ediyor. İşsizlik oranı aralık-ocak-şubat dönemini kapsayan üç aylık hareketli ortalamalara göre, ocak ayı itibarıyla yüzde 11.8 old..
Sinek krizi bitti, sıra ilaçta Geçen yıl Akdeniz sineği nedeniyle Rusya'ya yaş sebze ve meyve ihracatında yaşanan sorunlardan sonra şimdi de Rusya'nın ihracatı 'laboratuvarlarda tahlil' şartı..
Aile sağlıkçılarına kötü haber Aile hekimliği uygulamaları için Sağlık Bakanlığı'nca görevlendirilen aile sağlığı elemanlarına yapılacak ödemelerin hesaplanmasında esas alınan kişi başına 0.2..
Akbank'ın kârı 501 milyon YTL Akbank, 2006 yılı ilk çeyreğinde 625 milyon YTL brüt kâr elde etti. Brüt kârı üzerinden 124 milyon YTL vergi karşılığı ayıran Akbank'ın net kârı da 501 milyon YT..
'Kurumlar'a ikinci uzatma Kurumlar vergisi için dün sona erecek olan beyanname verme süresi, ikinci kez uzatıldı. Beyannameler, 28 Nisan Cuma gününe kadar teslim edilebilecek.
Selçuk Ecza rekor kırdı Selçuk Ecza Deposu'nun halka arz edilen hisselerine 9.65 kat talep geldi. Yurtiçinde toplanan talep, bugüne kadar gerçekleşen özel sektör halka arzları...
95 avroya Londra British Airways, İstanbul-Londra ve İzmir- Londra arasındaki uçuş tarifesini yeniden düzenledi. Buna göre, İstanbul-Londra arası 95 avro olarak belirlenirken...
'Bankacılığın her alanında lider oluruz' Koç Holding Üst Yöneticisi (CEO) Bülend Özaydınlı, Yapı Kredi Bankası ile Koçbank'ın birleşmesinin Koç Topluluğu'nu kısa sürede bankacılığın tüm alanl..
Danıştay'ın kararı 15 gün içinde Tüpraş'ın satışına ilişkin davaların duruşması Danıştay 13. Dairesi'nde yapıldı, karar en geç 15 gün içinde açıklanacak.
'Anadolu' yeni banka kuruyor Habaş Grubu'na ait Anadolubank'ın güçlü bir sermaye yapısı olduğunu ve kendi imkânlarıyla büyümeyi tercih ettiğini söyleyen Genel Müdür Pulat Akçin...
ABD ile ortaklıkta yeni sayfa Türkiye ile ABD, Irak savaşıyla başlayan güven bunalımlarına son vermek amacıyla ilişkilerinde yeni bir sayfa açıyor. İki ülke Dışişleri Bakanları Condoleezza Ri..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10