25 Nisan 2006 Salı Günü Haberleri

25 Nisan 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Fikrim değişmedi aynı sözleri yine söylerim "Bu ülkede 1 milyon Ermeni, 30 bin Kürt öldürüldü" dediği için büyük eleştiriler alan hakkında dava açılan ünlü yazar Orhan Pamuk, dün İngiliz BBC ..
Türkiye, Irak'tan tazminat talep etti Türkiye, büyük bölümü Kerkük - Yumurtalık Petrol Boru Hattı'nın çalıştırılamamasından kaynaklanan ve uzun süredir tahsil edilemeyen toplam 600 milyon dol..
Komşularla ticaret yüzde 338 arttı Türkiye'nin komşu ve çevre ülkelere ihracatı 5 yılda yüzde 337.9 artarak, 13 milyar dolar olarak gerçekleşti. İthalatı ise 5 yılda yüzde 204.4 artarak, 24.5..
'Ekonomik büyüme istihdama yansımadı' Dünya Bankası'nın raporunda, Türk ekonomisinin 2000'den bu yana 'olağanüstü' bir büyüme kaydettiği, ancak bunun ülkedeki işsizlik oranını düşürmediği bel..
Avrupa'da 'Microsoft davası' başladı Rekabet kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle 2004 yılında AB'den 497 milyon euro'luk rekor para cezası alan Microsoft'un, kararın iptali için Lüksemburg'..
OPEC Başkanı: Petrol fiyatları düşecek Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) Başkanı Edmund Maduabebe Daukoru, fiyatların 75 dolar seviyesinden düşerek, 55 - 65 dolar aralığına gerileyeceği..
Piyango daha çok para dağıtacak Yeni tasarı, şans oyunlarında dağıtılan ikramiye oranının yüzde 50'ye çıkarılmasını öngörüyorKablo TV hem ucuz hem de hızlı olacak
Borsa 45 bin puanda yerini sağlamlaştırdı Borsada ABD Merkez Bankası Fed'in faiz artırımlarında sona yaklaşıldığının düşünülmesi, içerde ise IMF'nin davet edilmesi ve kredi notu artırımı bekl..
Cimbom koltuğu kaptırdı yatırımcı 4-0'ı affetmedi! Derbiyi kaybederek, ligde zirveyi F.Bahçe'ye kaptıran G.Saray borsada da yara aldı. Cimbom'un yatırımcısı mağlubiyeti affetmezken, G.Saray S..
Global, Sığacık Limanı'na talip Global Yatırım Holding, Sığacık Yat Limanı Projesi'nin yapım, işletim ve devri için Ulusoy ile birlikte teklif verecek. Global Yatırım Holding'den borsaya gönd..
Sahillerdeki yapılaşma Almanları bile üzdü Antalya'daki Turizm Zirvesi'ne Almanların uyarıları damgasını vurdu. Zirveye katılan Alman turizmciler, "Muhteşem bir doğanız var, çevreyi koruyun" ..
Turkcell'in Rus ortağı Alfa da banka arıyor Türk Telekom'un yüzde 55'ini alan Oger Telekom'dan sonra telekom sektöründeki bir başka yabancı Turkcell'- in Rus ortağı Alfa Grubu'nun da Türkiye'..
Ne rekabette geri kalırız ne de tüketimi kamçılarız Oyakbank ile Maximum Card'da işbirliğine giden İş Bankası'nın genel müdürü Özince, kredi kartında seçici davranmayı sürdüreceklerini belirt..
'Devletin bütçesi kötüyse ticari kârlar kalıcı olmaz' TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu iş dünyası olarak 2001 krizinden çıkardıkları dersi şöyle özetledi: Devletin bütçesi kötüyse bizim kârl..
Türk Telekom özelleşti sıra 2 milyar dolarlık arza geldi ÖİB İhale Komisyonu, geçen yıl 12 milyar dolarlık değer üzerinden özelleştirilen Türk Telekom'un halka arzı için geri sayımı başlattı...
20 milyar dolarlık BTC'den petrol 27 Mayıs'ta akacak 20 milyar dolarlık petrolün akacağı Bakü-Tiflis-Ceyhan Petrol Boru Hattı'nda sona doğru ilerleniyor. Ceyhan'dan önceki son durak olan Siva..
Bakan Gönül Malezya'da savunma sanayi fuarında Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'daki DSA 2006 Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı'na katıldı. Gönül, burada ik..
Halay başı oldu, dolar yağdı Eski ANAP Milletvekili ve Şeyhanlıoğlu Aşiretinin lideri Seyit Eyüboğlu'nun oğlu Faruk ile Müteahhit Sadık Kalemci'nin kızı Merve'nin Bilkent Otel'deki düğününde ..
TBMM'de 'sarhoş' yasağı Meclis Başkanlık Divanı Meclis Güvenlik Yönetmeliğini değiştiriyor. Yeni Güvenlik Yönetmeliği'ne göre Başbakan Erdoğan'ın kendisine tepki gösterdiği için "Ananı da al ..
Ankara'da Arınç tartışması Arınç İHL'li öğrenciyi savundu: İftihar ettik Tbmm Başkanı Bülent Arınç, Öğrenci Meclisi'ne imam hatip liseli ve 21 yaşında bir öğrencinin başkanlık etmesine yöneli..
Abbas'tan çağrı: Batıyı siz ikna edin, halkım aç Filistin lideri Abbas, Sezer, Gül, Arınç ve Baykal'la görüşmelerinde ülkesine yapılan maddi yardımların kesilmemesi için destek istedi. Filist..
Hükümetten ABD'ye 3 mesaj Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Bakanlar Kurulu'ndan sonra yaptığı açıklamada "Yargı siyasallaşıyor" diyen Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e isim vermeden yanıt verdi. Ç..
Rice, kral dairesinde bir 'kraliçe' gibi ağırlanacak Amerikan Dışişleri Bakanı Rice'ı, bin 500 polis koruyacak. Kraliçe gibi ağırlanacak olan Rice'ın kalacağı Hilton Oteli'nin kral dairesi, İ..
Mısır'da katliam: 30 ölü Sina Yarımadası'nın turistik kenti Dahab'da üç ayrı yere düzenlenen bombalı saldırılarda 150'den fazla kişi de yaralandı. İsrail yardım önerisinde bulunduBaşkan Bush ..
Ücretsiz üç konser İzmir Çamdibi'ndeki 'Madam Burcu' gelinlik firması; ücretsiz halk konserleri düzenleyecek. İzzet Yıldızhan 29 Nisan'da İnciraltı'nda; Güllü 5 Mayıs'ta Buca Çevik Bir Meydan..
İcraat yapılırsa Çeşme kalkınır Yerel yöneticiler ve turizmciler panelde buluştu, sorunları tartıştı. Çözüm yolları da ortaya konuldu, iş bir tek 'icraat' yapmaya kaldıŞanlıurfalılar'dan kurt..
'Azizname' Kadıköy'de Yücel Erten'in sahneye koyduğu "Azizname", Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi'nde (CKM) izleyiciyle buluşuyor. Erten'in 1995 yılında Aziz Nesin'e 80. doğum gü..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10