25 Nisan 2006 Salı Günü Haberleri

25 Nisan 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bütün kızlar eşit olacak Sezgin Özcan - Sosyal güvenlik reformu ile ilgili soruları yanıtlamaya bugünden itibaren başlıyoruz...
Global eğilim ve Türk sanayi şirketleri Gazi Erçel - Borsaya kote sanayi şirketlerinin 2005 yılı sonuçlan, ilginç gözlemleri de beraberinde getiriyor...
Reel ekonominin sorunları bilançolara yansıyor Asaf Savaş Akat - Yüksek faiz-düşük kur mücahidi iktisatçılar sıkıntılı günler yaşıyor...
Tayland kaşınması Tuğçe Baran - Arkadaşın teki Tayland'a yerleşmiş!
Zatıâliniz Meclis'in anlamını biliyorlar mı? Ruhat Mengi - Tam 86 yıl geçti ilk Meclis'in açılmasının üzerinden...
İyi avcı Arınç Güngör Mengi - TBMM Başkanı Arınç meclis dışındaki kurumların gereğinden fazla önemsenmesine bozuluyor...
Arınç'tan Erdoğan'a 'kurumsal mutabakat' mesajı Arınç, 23 Nisan 'özel' konuşmasında 'Demokrasi için 'kurumların mutabakatını' arayan demokratik başka bir ülke yok' dedi. Peki bu mesajın adre..
Baykal: Türkiye'nin Ahmedinecad'a ihtiyacı yok CHP lideri Deniz Baykal, Meclis Başkanı Bülent Arınç'ın dünkü sözlerini sert bir dille eleştirdi. VATAN'a önemli açıklamalarda bulunan Baykal, ..
Çiçek'ten Ok'a: Ayaküstü beyan doğru değildir Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Şemdinli iddianamesini hazırlayan Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya'nın ihracı ve yargıdaki siyasallaşma tartışm..
Ucuz cep telefonu ithalatına 1 milyar dolarlık ceza geliyor Bakan Tüzmen, gümrüklere düşük fiyat bildirilerek ülkeye 2.5 milyon kaçak cep telefonu sokan ithalatçı firmalara 1 milyar dolar ce..
Sanayici daha çok satıyor ancak daha az kar ediyor Krizin yaralarını verimlilikle saran Türk sanayii bu kez kârlılık sorunuyla karşı karşıya. Düşük enflasyon ortamında faiz silahını yitiren ..
Elektronikte kar marjı % 50 azaldı Maliyetler arttı, elektronik ve bilgisayar sektöründe kâr marjı yüzde 2'lere geriledi
Tekstilci: Kâr bitti, bizi marka kurtarır Tekstil eski kârlı günlerini ararken sektörün kurtuluş formülü 'markalaşmaktan' geçiyor. Sektörün aktörleri 'Marjlar daraldı. Kaliteyi hızlı üretebi..
Telekom'da rekor arz için düğmeye basıldı Türk Telekom'un kamudaki % 45'lik payının halka arzı için çalışma başladı. İlk etapta satılacağı belirtilen % 20'lik hisse ile İMKB'de arz rekoru kı..
Maastricht kriterlerini biz tutturduk, AB deliyor Türkiye borçlanma ve bütçede AB için gereken Maastricht kriterlerini yakaladı. Ancak AB ülkeleri kendi koydukları kriteri tutturmakta zorlan..
Satranca yasak Milli Eğitim'in okullarda ders olarak okuttuğu satrancı Sanayi Bakanı 'kültür ürünü değil' diyerek yasakladı
'Türkler yeni keşfetti' Avustralyalı SMH gazetesi, 'Türkler Gelibolu'nun tarihiyle ilgilenmezdi. Ama her yıl gelen Anzaklar'ı görünce utandılar. Şimdi yılda 2 milyon Türk gidiyor' diye yazdı..
Sakız çiğneyen AKP'li ilçe başkanı tutuklandı Ordu'daki 23 Nisan törenlerinde Atatürk anıtına çelenk konulurken sakız çiğneyen AKP'li Fatsa İlçe Başkanı Veysel Dağcı hapse girdi
Gökten çamur yağıyor Suriye'deki çöl fırtınası Doğu ve Güneydoğu'daki birçok ili toza buladı. Kumun bulutlara karışması nedeniyle iki gündür çamur yağıyor. Meterolojiye göre çamur yağışı sür..
Dışişleri Bakanı'na Boğaziçi'li damat Kübra Gül'le nişanlanan Mehmet Sarımermer Kayserili bir işadamının oğlu. Kartal İmam Hatip Lisesi mezunu. 1997 ÖSS'de dördüncü oldu, İşletme okudu. Şimd..
Fransa: Soykırım tarihçilere bırakılsın Ermeni diasporasına büyük destek veren Fransa, 'soykırım' konusunda yine bir çifte standart uyguladı. Ermeniler'in soykırım iddialarının inkar etmenin..
Şırnak'ta 3 terörist ölü ele geçti, 1 er şehit Şırnak'ta güvenlik güçleriyle PKK'lılar arasında çıkan çatışmada 3 terörist ölü ele geçti, 1 er şehit oldu
Beklenti farklı amaç aynı: İlişkileri güçlendirmek Ankara Rice'a 'PKK konusunda sabrımız kalmadı' diyecek, Rice'ın ise 'BM'deki İran sürecine itiraz etmeyin' mesajı vermesi bekleniyor
Abbas: Hamas ya istenileni yapar ya gider 'Hamas ya uluslararası camianın beklentilerini karşılayacak ya da izole olacak' diyen Filistin lideri, ikinci seçeneği tefcih ederse 'görevden' alma..
Diyarbakır olaylarının faturası 80 çocuğa çıktı Diyarbakır'da 4 teröristin 28 Mart'ta toprağa verilmesinin ardından başlayan ve 3 gün süren olaylarla ilgili tutuklanan 80 çocuk hakkındaki id..
Doğu'nun bütün dönemleri... Ayten Yetiş Doğu'nun 45 yıllık sanat yolculuğu Atatürk Kültür Merkezi'nde. Retrospektif niteliğindeki sergide Doğu'nun tuval çalışmaları yer alıyor. Doğu.
Dedi&Kodu 'Bak artık, gelmişsin 60-70 yaşına. Ben bile seni milli takımın başında görmek istemiyorum. Ben bile senden sıkıldım' dedim.
Şans oyununa yeni düzen Şans oyunlarında dağıtılan ikramiyeye alt ve üst limit geliyor. Bundan böyle oyunlarda tek tip vergilemeye geçiliyor.
Türkler en fazla ABD'de harcıyor Avrupa'nın en yaygın ödeme sistemi MasterCard, 2005 yılında Türkiye'ye gelen turistlerin ve yurtdışına giden Türklerin MasterCard kredi kartları ve Maestro ba..
'AB üyeliği ikinci en büyük olay' Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, "Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) tam üyeliği, barış ve istikrar açısından Avrupa için İkinci Dünya Savaşı'ndan..
TT arza hazır Türk Telekom'un (TT) yüzde 55 hissesinin geçen yıl 6.55 milyar dolara satılmasının ardından Hazine'de kalan yüzde 45 hissenin bir bölümünün arzı için İhale Komisyonu karar aldı.
AB'ye uygun kalkınma planı Türkiye'nin dokuzuncu Kalkınma planı ana hatlarıyla Bakanlar Kurulu'na sunulurken, planın önceki beş yıllıklardan faklı olarak yedi yıllık ve AB uyum sürecine uygun..
Dünya Bankası büyümeyi övdü Dünya Bankası, Türkiye ekonomisinin yüksek performans göstermeye devam ettiğini belirtti. Dünya Bankası'nın hazırladığı raporun Türkiye bölümünde, Türkiye ekonomis..
Turkcell Hazine'ye dava açtı Turkcell, 21 Temmuz 2005-10 Mart 2006 arasında fazladan ödediğini ileri sürdüğü Hazine paylarını gerekçe göstererek Hazine'ye karşı toplam 111 milyon 316 bin YTL'..
İsrailli uzmanlar İran'da ağırlandı Her fırsatta İsrail'i haritadan silmekten ve Yahudi soykırımının abartıldığını söylemekten geri durmayan İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, altyapıyı o..
'Bağdat sert tavır alsın' Irak Devlet Başkanı Celal Talabani'nin Türkiye ve İran'ın sınırdaki askeri operasyonlarına, "İçişlerimize karışılmasına izin vermeyiz" tepkisinin a..
Esma Esad gelecek Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın eşi Esma Esad önümüzdeki günlerde Türkiye'yi ziyaret edecek. Suriye 'first lady'sine bir grup işadamı, farklı alanlarda uzmanların da bul..
CIA'e yalan makinesi CIA, gizli bilgileri basına sızdıranları açığa çıkarmak için elemanlarını yalan makinesinden geçiriyor. Doğrudan ABD Başkanı'nın atadığı ve sadece onun görevden alabilece..
Nepal Kralı pes etti Nepal'de geçen yıl tüm yetkileri ele geçiren Kral Gyanendra, kendisine karşı 6 Nisan'dan beri süren protestolar sonucunda pes etti. Gösterileri düzenleyen yedi partiden o..
Irak'ta kadın seks köleleri Irak'ta Saddam rejiminin devrilmesi sonrası seks kölesi olarak zorla çalıştırılan 2 binden çok kadının kaybolduğu öne sürüldü. Time dergisinin Iraklı Kadınların Öz..
Çiçek'ten Sezer'e siyasallaşma yanıtı Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Nuri Ok'un "Yargı siyasallaşıyor" uyarıla..
HSYK'ya yetki tırpanı Hâkim ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) uyuşmazlık mahkemelerine üye seçme yetkisi kaldırılarak, seçim yetkisi, üye gönderen Yargıtay, Danıştay ve Askeri Yargıtay'a b..
Kara çarşaf soruşturması Çorlu'daki 23 Nisan törenine bazı çocukların fes ve kara çarşafla katılmasının sorumlusunun bulunması için Tekirdağ Valiliği, iki müfettiş görevlendirdi.
Meclis bu yıl 27 ödül dağıttı TBMM Üstün Hizmet Ödülü'nü alacak kişi ve kurumlar açıklandı. 'Sanayiye, ekonomiye, kültür ve sanata, eğitime, sağlığa ve dine katkıları' dolayısıyla 27 kişi ve ..
Siyasete yeni bir parti: MHHP Bazı emekli generallerin de içinde yer aldığı Yeniden Müdafaa-i Hukuk Hareketi Derneği, Müdafaa-i Hukuk Hareketi Partisi (MHHP) adıyla partileşti.
Türk Telekom'dan eğitime katkı Türk Telekom Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışladığı 100 milyon YTL ile 27 ilde 33 okul yaptırıyor. İlk dokuz okulun temeli dün Ankara'nın Çubuk ilçesindeki merke..
Etkinlik ajandası Konferans: Mülkiyeliler Birliği İstanbul Şubesi'nce düzenlenen 'Hedef Ülke İran mı?' konulu konferans, Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü'nde 19.30'da.
316 ölüme en fazla üç yıl hapis Marmara depreminde 316 kişinin öldüğü Yolova Yüksel Sitesi'ni yapan şirketin beş yöneticisi bir yıl sekiz ay-üç yıl arası hapis, 50'şer YTL para cezası aldı. B..
80 çocuğa 'örgüt davası' açıldı Diyarbakır'da PKK'lı teröristlerin cenazesinde çıkan olaylarda tutuklanan 80 çocuk hakkında örgüt üyeliğinden dava açıldı. Çocuklar, 15 yıla kadar hapis istemi..
Özbey bir ay daha tutuklu Gazeteci Abdi İpekçi'nin öldürülmesinde ve Papa 2. Jean Paul'e yönelik suikast girişiminde adı geçen Yalçın Özbey'in tutukluluk hali, Belçika'da işlediği suçlar nede..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10