25 Nisan 2006 Salı Günü Haberleri

25 Nisan 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Akaryakıt fiyatları bir yılda yüzde 25 arttı Uluslararası alanda akaryakıt fiyatlarındaki artışa paralel olarak Türkiye’deki akaryakıt fiyatları 24 Nisan itibariyle son bir yılda yüzde 25.4’l..
Bush, Ermeni açıklamasında yine 'soykırım' demedi WASHINGTON - ABD Başkanı George W. Bush, 24 Nisan dolayısıyla yaptığı açıklamada, bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi geçen yüzyılın başınd..
Borsa güne 45 bin 291 puandan başladı İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre 12,68 puan artarak 45.291.07 puan seviyesinde açıldı. Hisse senetleri, bu seviyede ortala..
Doktor, organlarıyla 3 kişiye hayat verdi Antalya'da geçen 15 Nisan'da Dr. Bülent Koçoğlu (40) ile ilaç mümessili olan eşi Semra Koçoğlu trafik kazası geçirdi...
Abbas: Hamas ya istenileni yapar ya da gider 'Hamas ya uluslararası camianın beklentilerini karşılayacak ya da izole olacak' diyen Filistin lideri, ikinci seçeneği tercih ederse 'görevden' a..
Bakırın tonu dün 110 $ değer kazandı Değerli madenlerde talebin giderek artması ancak talebe karşın arzın sınırlı olması fiyatları tırmandırmaya devam ediyor. Bakırın Londra Metal Borsası'nda..
Finansbank'ın Yeniköy Şubesi faaliyete başladı İSTANBUL - Finansbank A.Ş.'nin Yeniköy Şubesi faaliyete geçti. Şirketin borsaya gönderdiği açıklamada, "Bankamız İstanbul Yeniköy Şubesi, İstanb..
Pera YO Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Mehmet Kutman seçildi İSTANBUL - Pera Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Mehmet Kutman seçildi. Şirketin borsaya gön..
Garanti YO, toplam 530 bin YTL kar payı dağıtacak İSTANBUL - Garanti Yatırım Ortaklığı A.Ş. toplam 530 bin YTL kar payı dağıtacak. Şirketin İMKB'ye gönderdiği açıklamada şöyle denildi: "24 Ni..
Emisyon Hacmi dün 217 milyon YTL azaldı ANKARA - Emisyon Hacmi 24 Nisan itibariyle 217 milyon 2,6 bin YTL azalarak, 21 milyar 37 milyon 587,2 bin Yeni Türk Lirası oldu. Merkez Bankası veriler..
Yapı Kredi Bankası, sermaye artırımına 27 Nisan'da başlıyor İSTANBUL - Yapı Kredi Bankası, sermaye artırımına 27 Nisan'da başlıyor. Bankanın borsaya gönderdiği açıklamada, "Bankamızın ödenmiş..
Selçuk Ecza Deposu hisseleri "Selec" kodu ile yarın işlem görmeye başlayacak İSTANBUL - Borsa Yönetim Kurulu'nun 24.04.2006 tarihli toplantısında Selçuk Ecza Deposu Ticaret ve Sanayi A.Ş. (Ş..
Anadolu Hayat'ın prim üretimi ilk çeyrekte 91.8 milyon YTL oldu İSTANBUL - Anadolu Hayat'ın prim üretimi ilk çeyrekte 91.8 milyon YTL oldu. Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.'nin borsaya gönderdiği..
Garanti Bankası'nın Silivri Şubesi faaliyete geçti İSTANBUL - Garanti Bankası'nın Silivri Şubesi faaliyete başladı. Bankanın borsaya gönderdiği açıklamada, "Bankamızın Silivri Şubesi Ali Çeti..
Condoleezza Rice bugün Türkiye'ye gelecek ANKARA - Türkiye'de 26 Nisan'da olması beklenen ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın Ankara programı son şeklini alırken, bugün öğleden sonra Ank..
Yapı Kredi Koray'ın "Ankara Ankara" projesi tanıtıldı İSTANBUL - Yapı Kredi Koray'ın Ankara'da gerçekleştireceği ilk konut projesi "Ankara Ankara", yatırımcılara tanıtıldı. Sheraton Oteli'nd..
Selçuk Gıda hisseleri "Selec" kodu ile yarın işlem görmeye başlayacak İSTANBUL - Borsa Yönetim Kurulu'nun 24.04.2006 tarihli toplantısında Selçuk Ecza Deposu Ticaret ve Sanayi A.Ş. (Şirket)'..
Mısır'daki terörü dünya kınadı Mısır'ın turistik Dahab kentinde yapılan bombalı saldırıların 2 ''intihar komandosu'' tarafından düzenlendiği bildirildi. Adının açıklanmasını istemeyen bir güv..
Türkiye, Rice'a operasyonel destek isteğini iletecek/ Çiçek: Sınırdaki askeri hareketlilik normal ANKARA- Türkiye, Ankara'yı ziyaret edecek olan ABD Dışişleri Bakanı Condealiza Rice'a teröre ..
Danıştay, Tüpraş özelleştirmesini bugün görüşecek ANKARA - TÜPRAŞ'ın yüzde 51'lik hissesinin özelleştirilmesine olanak tanıyan 4 işlemin iptali istemiyle açılan davanın duruşması, bugün Danış..
6 şirket daha 3 aylık bilançosunu açıkladı/ Petkim'in karı 3 milyon YTL İSTANBUL - İMKB'deki şirketler 3 aylık bilançolarını açıklamaya başladı. İlk çeyrekte Petkim, 3 milyon 33 bin 768 YTL k..
Mısır’da 3 patlama: 30 ölü Mısır’ın Sina yarımadasındaki turistik Dahab kentinde, farklı noktalardaki restoran, kafeterya ve süpermarkette meydana gelen 3 ayrı patlamada en az 30 kişi öldü, 1..
'Gazetecilerden özür diliyorum' Birkaç hafta önce aşırı alkollüyken objektiflere yakalanan Deniz Akkaya, o gece 'Niye çekiyorsunuz o....u çocukları? ilkokul mezunu herifler...' gibi küfürler..
'Sibel albüm için bana çok destek verdi' Podyumların emektar mankenlerinden Gizem Özdilli, uzun süredir hazırlığım yaptığı albümünü önümüzdeki hafta piyasaya sürecek...
Beyaz Saray'ı kızdıracak film! Hasılat rekorları kıran Amerikan Pastası'nın yaratıcıları şimdi de George Bush'u kızdıracak bir filme imza attı...
30 saniye sabretse 5 kadın işçi ölmeyecekti Kadın tarım işçilerini taşıyan sorumsuz sürücü hızla gelen treni gördüğü halde hemzemin geçitten geçmeye kalkıştı. Feci kazada kendisi yara almada..
10 dakika arayla aynı yerde kanala uçtular Adana'da 10 dakika arayla meydana gelen iki kaza görenleri şaşkına çevirdi...
Ağlayarak prova yapmıştı Eşinin ölüm haberini almasına rağmen konser programını iptal etmeyen Suna Kan'1 dinleyenler arasında Leyla Umar da vardı. Umar 50 yıllık arkadaşının 'o gecesini' yaz..
Kuaförünü döven sevgilisini terketti Yaklaşık bir yıldır aşklarıyla parmak ısırtan Seda Sayan ile Nihat Doğan'ın kıskançlık yüzünden zaman zaman ara verdikleri ilişkileri yine bir kıskançlık..
Böbrek taciri, özel nakil merkezi bile kuracaktı Organ ticareti suçlamasıyla 5'inci kez gözaltına alınan Dr. Sönmez'in, geçen Aralık'ta Sağlık Bakanlığına yasal böbrek nakil merkezi kurmak ü..
dktor, organlarıyla 3 kişiye hayat verdi Antalya'da geçen 15 Nisan'da Dr. Bülent Koçoğlu (40) ile ilaç mümessili olan eşi Semra Koçoğlu trafik kazası geçirdi...
İş dünyasından 'armatörlerin annesi'ne son görev Ünlü armatör Kahraman Sadıkoğlu'nun 82 yaşında vefat eden annesi Vuslat Sadıkoğlu, Zincirlikuyu'daki aile mezarlığına dün defnedildi. İş düny..
Sırp Kasap'ın parasını Rum lider akladı Hücresinde geçen ay ölen Slobodan Miloseviç'in 'hortumladığı' 800 milyon doları, Rum Devlet Başkanı Tasos Papadopulos'un Kıbrıs'ta kurduğu paravan şir..
İngiliz solundan 'artık toparlanın' manifestosu Sol düşüncenin temelini oluşturan demokratik değerler, toplumsal adalet, ve insan haklarının erozyona uğradığını savunan sol fikrin temsilcile..
Beşiktaş'ta Oscar paniği İstenmediğini düşünüp ayrılmaya hazırlanan Kolombiyalı kalecinin Sivas maçındaki performansı herkesi şoke etti
Şampiyon olmazsak 4-1'ın anlamı kalmaz F.Bahçe kaptanı Ümit Özat müthiş derbiyi ve yaşadıklarını anlattı: G.Saray maçı öncesi tünelden çıkıp tribünleri görünce hepimiz derin bir oh çektik; n..
'Anneme küfretti, tokat attım' Hasan'a vuran güvenlik görevlisi 'Körükte yanlışlıkla Hasan'ın ayağına bastım. O da anneme küfredince tokat attım' diyerek kendini savundu
Kazansaydık ölürdük Polat: Maçı kazansak, herhalde bizi öldürürlerdi diye düşünüyorum. Bu biraz da 'imam-cemaat' meselesi. Pankart olayı büyük terbiyesizlik. Yönetimin haberi nasıl olmaz? Şi..
Haftanın değerlendirmesi Hakan Yaşar (Spor) - Türkiye mucizesi! Ankara, G.Antep, Samsun, Malatya, D.Bakır kazandı. Denizli yenilmedi. Ligin sonu geldi ya, herkes sihirli galibiyetler..
Şimdi çürüdü! Hakan Yaşar (Spor) - Son günlerde bir 'inanın çocuklar' motivasyonudur gidiyor. F.Bahçe tribünlerinden yükselen bu sesten Eric Gerets çok etkilenmiş olacak ki, iki PAF oyuncus..
Son bileti kesersin Sanlı Sarıalioğlu (Spor) - Telefonum susmak bilmiyor. Beşikiaşk dertli mi derdi. Ateş püskürüyorlar. Yerden göğe kadar da haklılar, istanbul'daki maçlarda bile gelen vur..
Türk mektupları Bülent Akarcalı - Flaman asıllı Avusturyalı diplomat ve yazar Ogier Ghislain de Busbecq Kutsal Roma-Germen İmparatoru V. Karl'ın kardeşi Avusturya Kralı I. Ferdinand'ın elçi..
Pop-çıngar yarışması (!) Yüksel Aytuğ - Bu sezonun müzik yarışmaları daha ilk haftalarında 'yüksek gerilim hattı' gibi evlerimizin orta yerinden geçip, hepimizi stres sahibi yaptılar. Jüri ..
Tanrı fikri çok güçlü bir inançtır Süleyman Ateş - Hz. Muhammed'in, bulunduğu ortamı daha ahlaklı daha yaşanabilir hale getirmek için bir yaratıcı olduğunu söyleyip ahlak yoluna sokmak iste..
Çok daha ciddi olaylar çıkabilirdi! Mustafa Mutlu - Fenerbahçe-Galatasaray maçını Galatasaray tribününden izledim ve başıma gelenleri, gördüklerimi dün yazdım ya... Yazı uzun olduğu için sp..
Bakalım AB çevre korumasında ne işe yararmış Cengiz Aktar - Çevre ve Orman Bakanı' nın geçen hafta sonu gazetelerdeki fotoğrafı sadece kendi hayal kınklığını değil ülkenin çevre konusundaki..
Boruk mu poruk mu? Selahattin Duman - Türkiye'nin gündemine karışmam.. Neyi konuşur, neyi tartışır 'bana alâkadar' etmez.. Türkiye'de bana karışmasın.. Benim gündemim bir bitkinin adına tak..
Tahrik siyaseti Okay Gönensin - Meclis Başkanı Bülent Arınç'ın 23 Nisan kutlamaları sırasında yaptığı konuşmanın yanında hazırlanmış olan bazı özel gösteriler tipik bir 'tahrik siyaseti' ör..
Takiye zarından namlu zoruna Mine G. Kırıkkanat - Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak sınır hattı üzerinde başlattığı harekât, PKK ya karşı topyekûn bir savaş kararlılığının ihtar işaretlerini..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10