24 Nisan 2006 Pazartesi Günü Haberleri

24 Nisan 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Adnan Polat bu pankartın hesabını soracak G.Saray 2. Başkanı, taraftarları galeyana getiren tahrikler nedeniyle federasyonu göreve çağırıyor
'Gerets'in yaptığı iş cesaret isterdi' Selçuk: 'Herkes Eric Gerets'i eleştiriyor ama o gençlere güvendi. Sadece gençler değil, G.Saray takımı kötüydü.'
1 puan taktiği İşte Daum'un G.Saray'ı darmadağın eden stratejisi: 'G.Saray'ın 3 adamı var. Hasan, Necati ve Ayhan'a alan bırakmayalım, defansı sağlam tutalım, yeter. Nasılsa golü atarız. Onl..
Kafalar bitmiş Hayri Ülgen (Spor) - Beşiktaş'ın hali ortada. Birçok oyuncu ayrılacak. Tigana'nın kafasındaki bilmeceler çözülmüş değil. Futbolcuların çoğu başka takımlarla görüşüyor. Kupada..
Düşünceler rüyalarda şekillenebilir Süleyman Ateş - Soru: Şizofreni hastası, 21 yaşında bir kızım. Günah olan şeyler yapıyorum. Kendime hakim olamıyorum. Cennete gitmeyi çok arzu edi..
Doğramacı'nın söyledikleri Okay Gönensin (Okur Temsilcisi) - Geçen hafta Prof. İhsan Doğramacı ile yapılan konuşma büyük tepkilere yol açtı. Tepkilerin çoğunluğu Prof. Dr. İhsan Doğramacı'n..
Hükümete güven, her alanda hızla azalıyor Mustafa Mutlu - Konsensus Araştırma Şirketi'nin 45 bin 344 küçük ve orta ölçekli işletme sahip ve yöneticisine gönderdiği soru formlarıyla gerçekle..
'Ceza'yı eleştirirken... (1) Süheyl Batum - Şu birkaç soruyu soralım: Gerçekten Türkiye'de 'hukuk devleti anlayışının' egemen olmasını mı istiyorsunuz yoksa 'dostlar alışverişte görsün' tür..
Önce şeffaflık Okay Gönensin - Ankara'yı yine bir sis perdesi kapladı. Bu perdenin arkasında neler olduğunu, nasıl siyasetler kurgulandığını halk bilmiyor
Roma'dsm İstanbul'a: Yapılacak çok iş var! Haşmet Babaoğlu - Kuş cıvıltıları...
Yoksul zengin demeden herkese sağlık sigortası Sezgin Özcan - Sosyal Güvenlik Reform Yasaları'nın kapsama alanı en geniş olanı, en geniş kitleye hitaben kısmı, Genel Sağlık Sigortası (GSS) ..
Reklam kokan bir yazısıdır! Necati Doğru - Çok belli ki benim yazılarımda lezzet bulmayan bir sayın okurum, cuma günü bir elektronik mektup göndermiş...
Gösterge yine petrol olacak Ali Ağaoğlu - Piyasaların günlük alışverişlerine yön veren 'günün ekonomik göstergesi' gün oluyor petrol fiyatları veya borsalardaki hareketler, gün oluyor altin..
Açık pozisyon dalgası gelir mi? Salih Neftçi - Bu yazıda son günlerde sezdiğimiz bir gelişmeye değinmek istiyoruz. Elimizdeki kanıtlar sınırlı. Hatta bunlar söylentilerden fazla öteye de gi..
Hangi yılın 23 Nisan'ından önce? Erol Çevikçe - 85 yıl önce bugün, 23 Nisan 1920'de Ankara'da Türkiye Büyük Millet Meclisi açıldı. Bütün milletin ve ülkenin tek temsilcisi olan TBMM ile yen..
Derbi zarar ziyan tespiti Tuğçe Baran - Derbi maçını seyretmek üzere annemlere gittiğimde annem beni tanımadı! Sekiz renkli insan olarak annem tarafından tanınmayacak haldeyim özetle..
Kafa dinlendiren sohbetler... Ruhat Mengi - Önce portakalın kabuğu ve içiyle yaptığı reçeli geldi. Onunla birlikte hayatımda hiç görmediğim kivi reçeli de...
Ülkede rejimin sahibi olma tartışması var 23 Nisan nedeniyle özel gündemle toplanan Genel Kurul'da, 'Türkiye'de rejim sorunu değil, rejimin sahibi olma tartışması vardır' diyen Meclis Başkan..
20 dakika 'sınır ötesi' sohbet Arınç'ın Meclis'teki kabulü sırasında Baykal ile Genelkurmay Başkanı Org. Özkök, yaklaşık 20 dakika sohbet etti
Atama bekleyen Dışişleri uzmanı şok sicille karşılaştı Başbakan Erdoğan'ın 2001'de oğluna kirvelik yaptığı Dışişleri Bakanlığı Uzmanı Vahit Özdemir, 'sicil raporu'na karşı dava açtı. Dışişle..
'AB için tarihi fırsat yakaladık kaçırırsak bir daha gelmez' Ali Babacan, AB'ye yönelik yakalanan fırsatın değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayarak, 'Hiçbir uç kesim ve çevre reformların ö..
Anadolu şehirleri Jaguar bayiliği için kuyruğa girdi Fiyat stratejisiyle zenginlerin yanı sıra ev hanımları, genç yönetici ve öğrencilere seslenmeye başlayan Jaguar'a bayilik başvurusu yağdı..
1 .740 insan gücüne sahip Transporter 45.3 bin YTL Volkswagen'in Transporter modeli 174 beygir güç üreten motorla takviye edildi. Sınıfının en güçlüsü olan aracın fiyatı 45.3 bin YTL
En zengin ingilizler listesinde bir Türk ile Kraliçe aynı sırada İngiltere'nin 'en zenginler kulübüne' giren ihsan Doğramacı'nın yeğeni Nemir Kırdar, 300 milyon sterlinlik servetiyle Kraliçe..
Tüpraş'ta esastan heyecan başlıyor Danıştay, Tüpraş ihalesinin iptaline ilişkin davayı Salı günü esastan görüşecek. Kararın ilk oturumda çıkıp çıkmayacağı belirsiz ama, piyasalar 'Satış ipta..
16 yıllık rüya 8 ay sonra gerçek oluyor Yapımı yılan hikayesine dönen Bolu Dağı Tüneli'nde nihayet sona yaklaşılıyor. Tünelin 15 Aralık'a yetiştirilmesi için 500 iş makinesi ve 1200 işçi gün..
Daha kaç taksici ölsün? 12 yılda 93 meslektaşları öldürülen İstanbullu taksiciler, son kurbanın cenazesinde yetkililere böyle isyan etti
Nisan'da kış geldi Sivas dün 5 dakikalığına kışı yaşadı. Kente öğlen başlayan yağmur bir anda yerini doluya bıraktı. Büyüklüğü fındık kadar olan dolu 5 dakika boyunca etkili oldu
Çarşaf fırçası 23 Nisan töreninde Cumhuriyet öncesi dönemi yansıtmak amacıyla öğrencilere çarşaf giydirilmesi Komutan'ı kızdırdı
Lego sihirbazları Hollanda'ya gidiyor 21 ülkeden 66 bin çocuğun katıldığı, First Lego Ligi turnuvasına bu yıl Türkiye'den de bir ekip gidecek. 5-7 Mayıs tarihleri arasında Hollanda'da gerçek..
İran: Türkiye'nin vurulması resmi görüşümüz değil İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Hamid Rıza Asefi, İran Hizbullahı lideri Harrazi'nin 'Muhtemel bir askeri saldırı sırasında üslerini açarsa..
Tuborg'dan hakem Keseratar'a tepki Erkekler Basketbol Ligi ekiplerinden Tuborg Pilsener'de başkan Taner Ciğer hakem hatalarından en fazla zarar gören kulüp olduklarını söyledi.
Danıştay Tedaş için vize verdi Danıştay 13. Dairesi, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş'nin, özelleştirme kapsam ve programına alınmasına ilişkin Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun kararında hukuka ayk..
'Kurumlar'da iki gün Kurumlar Vergisi'nde 2005 yılı gelirlerine ilişkin beyanname verme süresi, 25 Nisan Salı günü sona eriyor.
İller Bankası 'İlbank' olacak İller Bankası'nın yeniden yapılandırılması amacıyla kanun taslağı hazırlandı.
Arçelik çalışanlarından eğitime destek Arçelik ile Eğitimde Gönül Birliği programı kapsamında öğrencilerin bireysel gelişimine katkı sağlamak üzere tasarlanan 'Bizim Odalar'a bir yenisi daha ..
Trafikte kartlı ödeme altyapıya takıldı Trafik cezalarının, trafik polislerine verilecek seyyar POS makineleri aracılığıyla kredi kartıyla ödenmesi projesi, altyapı eksikliği ve tarafların ol..
Taşıtta 14 yıllık artış yüzde 147 Türkiye'de trafiğe kayıtlı taşıt sayısı bu yılın şubat ayında Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine dayanarak yaptığı hesaplamalara göre, 11 milyon 325..
Mercedes'ten satış sonrasına ödül Mercedes-Benz Türk, her yıl düzenlediği 'Servis Yıldızları ve Teknisyen Olimpiyatları'nı bir çatı altında birleştirerek oluşturduğu...
Renault'da ödeme 2007'de başlayacak Renault, 20-30 Nisan tarihlerinde tüm satış noktalarında Açık Kapı Organizasyonu'nda, organize edilen Milli Piyango çekilişi ile üç katılımcıya üç yeni Cli..
ABD elçilikleri 'operasyon üssü' ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, terörle savaşı küresel çapta yayacak üç ayaklı 'savunma' planını onayladı.
Futbol aşkı kazandırdı! Dünyaca ünlü internet satış sitesi eBay'de açık artırmayla Dünya Futbol Şampiyonası için hayali bilet satıldı.
'Sihirli Fırçalar' sergisi Taksim'de Erdem Yayınları'nın düzenlediği "Sihirli Fırçalar" adlı resim sergisi, Taksim Sergi ve Konferans Salonu'nda açıldı. Sergide fırçasını çocuklar için kullan..
Hava sıcaklığı düşüyor Hava sıcaklığının kuvvetli poyrazla birlikte kuzey, iç ve doğu kesimlerde hafta boyunca 4 ila 6 derece düşeceği bildirildi. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nü..
Yabancı banka payı %28.3 Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) hazırladığı bir rapora göre Türk bankacılık sektöründeki yabancı payı yüzde 28.3'e ulaştı. Raporda vitrindeki bankaların satılması ile ..
Danıştay'dan TEDAŞ özelleştirmesine vize Danıştay 13. Dairesi, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş'nin (TEDAŞ), özelleştirme kapsam ve programına alınmasına ilişkin Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun (Ö..
Silah alımında Türkiye 10'uncu sırada yer aldı Dünya Bankası verilerine göre 2004 yılında en fazla silahı Rusya ve ABD ihraç etti. En fazla alımı ise Hindistan yaptıTüpraş'ta son söz yarın aç..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10