23 Nisan 2006 Pazar Günü Haberleri

23 Nisan 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Dolmabahçe, miniklerle renklenecek Beşiktaş’ın bugün Sivasspor’u konuk edeceği maç öncesinde, İnönü Stadı’nda ‘Yavru Kartallar’ tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlanaca..
Schumacher, San Marino'da rekor kırdı Formula 1’de bugün yapılacak San Marino Grand Prix’si öncesi sıralama turunun galibi Ferrari’nin Alman pilotu Michael Schumacher oldu.
İkinci ve Üçüncü Lig’de alınan sonuçlar ve günün programı İkinci Lig A, B Kategorisi 1. ve 3. Klasman Grubu ile Üçüncü Lig'e dün yapılan maçlarla devam edildi. Sonuçlar şöyle:
İran yemekleri ¹ İran mutfağı dediğimizde iki yemek harikasını mutlaka kullanacağımızı bilmelisiniz. Pirinç ve safran.
Birbirlerine RADYASYONLA bağlandılar Aynur, Fatma, Taner, İlkyaz, Aylin, Reyhan... Çernobil, daha önce birbirlerini tanımayan bu insanları, 20 yıl sonra onkoloji hastanelerinin umutsuzluk kok..
Lale’nin ‘leyla’ halleri Hepimiz içsel yolculuğu, mistik duygulara ilişkin mısraları ondan okuduk. Kendi ruh haline dair şeyler de yazdı.
Altın yüzük ve hurma 13. yüzyılda yola çıkıp 21. yüzyılda kapımı çaldı. "Kim o?" diye seslendim, gözleme deliğinden bakıp. "Sadi!" dedi. Sadi ha! Demek gülistandan çıkıp gelmişti. Ben onun ot..
Gel Kural’ım rekor kıralım Guinnes Türkiye temsilcisi Orhan Kural’ın, Teke Zortlatması oyununu rekor kabul ettiremeyen Burdur halkı ile başı dertte. Guinnes’e Türkiye’den ayda 15 başvuru yapı..
‘Bizim zamanımızda kiliseye başı açık gidilmezdi’ Çok tartışılan başörtüsü artık sadece Türkiye’nin meselesi değil.
Yeni Said’in Abdülhamid’e bakışı: ‘Velî Padişah’ Geçen hafta Said Nursi’nin Sultan Abdülhamid’e ilk dönemi saydığı Eski Said dönemindeki bakışını özetlemiş, karşılaşma şartlarının uygunsuzluğ..
83 yaşındaki sokak çocuğu Muzaffer Kavşit: Eskiden çocuklar çok gülerdi şimdi sinirli oldular Bugün çocukların bayramı, yani 23 Nisan. 1920 yılında çocuklara armağan edilen bu bayram 86 yaşın..
Harabat ehlini hor görme zakir Dalga geçmekle iş yapmak arasındaki farkı izah etmeyi denediğinizde zorlanacağınızı fark edeceksiniz; aylakları, boşa zaman geçirenleri, lüzumsuz işlerle uğraşa..
Cervantes’in koluna ne yaptın? Bu hafta tüm dünyada edebiyat tarihinin ayrıntılarına meraklı okurlar için önemli bir zaman dilimi: Cervantes’in ölüm yıldönümü ve bu münasebetle modern roman s..
İstanbul 1. Sulh Ceza Hâkimi Cavit Marancı, Hüsn-ü Aşk’ı günümüz Türkçesi ile yorumladı Klasik Türk edebiyatının en önemli eserlerinden ‘Hüsn-ü Aşk’ bugünün diliyle ve manzum bir yorumla edeb..
İki ticarî taksili çöpçüler kralı ‘Böyle şey olmaz!’ demeyin, oluyor işte. Hayatını çöplerde bulduğu atıkları toplayarak idame ettiren birinin, ‘İstanbul sokaklarında 24 saat çalışan iki tica..
Sanal müftü bir ‘tık’ ötede Düşünün, yolunuz Sibirya’ya düştü ve dinî bir konuda açmaza düştünüz. Civardaki Müslüman sayısı da bir elin parmaklarını geçmiyor üstelik.
Hababam’ın cefakâr hocası ‘beyazcam’dan vefâ görmedi Hababam Sınıfı’na göz açtırmayan Mahmut Hoca’nın coğrafya bütünleme sınavına arkadaşı girmiş.
Çokkimlikli ağaç Ayva ağacının resmini yapan bir ressam vardı Portekizli yönetmen Erice’nin filminde. Ağaca belirli bir yönden bakabilmek için yere işaretler koymuştu. Ne var ki devamlılık bi..
Perde arkası: O türbanlı kimdi? Geçen hafta verdiğimiz özel haberin yankıları dinmeden, olayın perde arkasında yer alan ve henüz karanlıkta kalmış bir başka gelişmenin şokunu yaşıyoruz. Hatır..
İstanbul türkü tadında; Afyon’dan klasik müzik yükseliyor Beş yıldır haber kanallarına düşen "Afyonkarahisar’da Caz ve Klasik Müzik Festivali Başlıyor" haberi, herkesi şaşkına çeviriyor.
Bay Uzunçizme’nin kuyruğu Okumaya yeni başlayan çocukların okuma alışkanlığı kazanmalarını amaçlayan Büyülü Küçük Kitaplar dizisi dördüncü kitaba ulaştı.
Ey Aşk Ferhat’ın yoluna çıkan dağın adı unutuldu. Şirin’i hapseden zindanların duvarları çoktan toz oldu. Ferhat’ın Şirin’e aşkı dillerin ucunda sımsıcak konuşuyor, kalplerin taraçalarında te..
‘Suyun öte yakası’ndan Türk müziği için geliyorlar Yorgo Marinakis (24) ve Niko Andrivos (24) Türk müziğine gönül vermiş Yunanlı iki öğrenci. Çocuk yaşlarda ilgi duymaya başladıkları müziğimi..
[İÇECEK] Organik bitkisel çaylar Doğa Bitkisel Ürünler, organik üretilen, adaçayı, kuşburnu&hibiskus, rezene ve ısırganotu çeşitleri ile sağlığınızı düşünüyor. Kimyasal katkı içermeyen poşet ..
Çok su içme maratoncu! Doktorlar, maraton koşucularının koşu sırasında su tüketimini sınırlandırmaları gerektiğini, aksi halde baş ağrısı, bulantı, kusma riskiyle karşı karşıya kalabilecekler..
Kısa filmin sonu karakolda bitti! Harran Üniversitesi Radyo Televizyon Yayıncılığı Bölümü öğrencilerinin bitirme ödevi olarak çektikle-ri kısa filmlerdeki bazı sahneleri gerçek sanan vatandaş..
Para dopingi Bordo mavililerde futbolcuların toplam 1.5 milyon YTL tutarındaki alacakları ödendi. Asbaşkan Sayitoğlu, oyuncularına, "Biz üzerimize düşeni yaptık. Sıra sizde" diyerek, önlerind..
Kupayı istiyorum Beşiktaş Kulübü Başkanı, Fransız hocaya, "Geride 5 maçımız kaldı. Sizden ve futbolculardan beklentimiz, hepsini kazanmanız. Kupa finalinde F.Bahçe’yi farklı yenerseniz, en gü..
Kanarya vizeyi aldı: 76-64 Sarı lacivertliler, Botaş’ı devirip, finalde Beşiktaş’a rakip oldu.
« 1 2 3 4 5 6 7 8