23 Nisan 2006 Pazar Günü Haberleri

23 Nisan 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
IMF heyeti mayıs ayında geliyor Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan stand-by düzenlemeleriyle ilgili çalışmaları gözden geçirmek amacıyla Uluslararası Para Fonu'ndan bir heyeti Türkiye..
İhale Kurumu’na Hasan Gül atandı Sener Akkaynak'ın emekli olmasının ardından Kamu İhale Kurumu başkanlığına, kalan süreyi tamamlamak üzere Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürü ..
Key hesaplamasında değişiklik yok Konut Edindirme Yardımı (KEY) hesaplarını hazırlayan Toplu Konut İdaresi, 1987 yılında başlayan ve 1999 yılında sona eren hesaplara uygulanan faizlerde bir d..
Marmara Depremi’nin faturası ağır Devlet Bakanı Ali Babacan, 18 bin vatandaşın öldüğü 1999 Marmara Depremi'nin faturasının ağır olduğunu söyledi.
‘Benzin çok pahalı, bisiklete binin’ Tayland'da yüksek miktarda artan benzin fiyatından yakınan halk için İçişleri Bakanı Kongsak Wantana vatandaşların bisiklete binmelerini tavsiye etti.
Ruslar kumpir fırınını çok sevdi Mutfak malzemeleri üreticisi Mutfakçı, 70’e yakın ürünü 5 kıtaya ihraç ediyor. Her yıl yüzde 50 büyüyen firmanın ürettiği döner ocağı ve kumpir fırınına yurtd..
Özel sağlık sigortası yaptıranlara yüzde 10’luk devlet desteği Sosyal güvenlik kurumlarını tek çatı altında birleştiren Sosyal Güvenlik Reformu, Özel Sağlık Sigortası olanları Genel Sağlık S..
Tekstil zordayken 25 milyon dolarlık yeni yatırım yaptım Tekstil ve perakende sektöründe faaliyet gösteren Özdilek, Bursa’nın İnegöl ilçesinde yaptırdığı Baskı ve Boya Fabrikası’nı törenle hi..
Edirne’de bulunan variller de zehirli Edirne Uzunköprü ilçesinde Değirmenciköy Deresi yakınlarındaki toprağa yarı gömülü halde bulunan varillerden alınan numunelerin pozitif çıktığı belirtild..
‘Bertaraf ücretini arazi sahibi ödeyecek’ Kocaeli Valiliği, İstanbul Tuzla’da açığa çıkarılan varillerden sonra benzer konulardaki ihbar ve şikayetlerin artması üzerine bazı önlemler alındığı..
Bakanlık, zehirli ilaçlar için proje hazırlayacak Kocaeli’nin Derince ilçesinde 21 yıldır imha edilmeyi bekleyen 30 bin ton yasaklı tarım ilacı, Çevre ve Orman Bakanlığı’nı harekete geçirdi.
Tuzla’da çıkarılan varil sayısı 600’e ulaştı Tuzla’nın Orhanlı beldesinde devam eden atık çıkarma çalışmalarında dün itibarıyla 2 bin çuval ve 600 varile ulaşıldı.
Bilgisayarsız polis otosu kalmayacak Trafik polisleri, kablosuz internete geçiyor. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 2003 yılında başlattığı ‘Trafik Bilgi Sistemi (TBS) projesi’ başarılı oldu.
Sürücü bilgilerine anında ulaşılacak Emniyet Genel Müdürlüğü, kendi içindeki elektronik iletişimi; POLNET, Emniyet Bilgi Sistemi ve Trafik Bilgi Sistemi gibi ağlarla telli ve telsiz olarak ge..
‘Polisiniz iyi ama bir de yabancı dil bilse’ Turizmin başkenti Antalya'da Avrupalı turistler üzerinde yapılan bir araştırma, yabancıların Türk polisine bakışı konusunda ilginç sonuçlar verdi...
Oktay Ekşi’nin makam aracı çalındı Ülkede, özellikle son dönemlerde sınır tanımayan hırsızlar, bu kez Basın Konseyi Başkanı ve Hürriyet Gazetesi Başyazarı Oktay Ekşi’nin makam arabasını çaldı..
Sağlık Bakanı Akdağ’ın oğlu taburcu oldu Beyin travması teşhisiyle Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın 17 yaşındaki oğlu Ramazan Akdağ, tedavisini..
Dört yıl hemşirelik okudum erkeğim diye kimse iş vermiyor İbrahim Yeşilağaç, 2000 yılında girdiği ÖSS’de Abant İzzet Baysal Üniversitesi Düzce Sağlık Meslek Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü’nü k..
‘Savcının ihracı yargıya çok ağır baskı’ Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya'nın meslekten ihraç edilmesine hukukçuların tepkisi sürüyor.
Kundakçı’ya göre savcıya ders olmuş Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya'nın meslekten ihraç edilmesini değerlendiren Emekli Korgeneral Hasan Kundakçı, "Bu ona güzel bir ders oldu.
Zor şartlarda okuyarak savcı oldu Kırşehir’in Akpınar ilçesi Pekmezci köyünde 1969 yılında Abdurrahman ve Akile çiftinin 5. çocuğu olarak dünyaya gelen Sarıkaya, zor şartlar altında okudu.
Sivil toplumdan HSYK’nın kararına protesto eylemi Van Savcısı Ferhat Sarıkaya hakkında verilen meslekten ihraç kararına sivil toplum kuruluşlarından da tepki geldi.
Sarıkaya’nın itirazı, AİHM’e gelirse değerlendiririz Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından meslekten ihraç edilen Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya, kendisine gelecek resm..
Güneydoğu’da izinler kaldırıldı 100 kişilik ön birlik Kuzey Irak’ta Türk Silahlı Kuvvetleri, PKK terör örgütüne yönelik kapsamlı bir operasyon için İran ve Irak sınır hattına askerî yığınak y..
Oğlunu kaybettiği yere okul yaptıracak Konya’da çöken Zümrüt Apartmanı’nda oğlunu, gelinini ve torununu kaybeden Ali Emiroğlu, Selçuklu Belediyesi’ne açtığı tazminat davasında kazandığı 128 b..
Festivallere bu yıl para yok Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan gelecek ödeneğe güvenerek her yaz birçok festival ve konsere imza atan belediye ya da valilikler, Maliye Bakanlığı’nın engeline ta..
Taşra sizin bildiğiniz gibi değil Yönetmen Yüksel Aksu, ilk filmi "Dondurmam Gaymak"ta memleketi Muğla’nın öyküsü ve kendi insanının performansıyla çıktı karşımıza. Alışılagelen ‘cahil, zava..
Kültür Park’ın baharı, kitap fuarıyla şenlendi TÜYAP ve Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından bu yıl on birincisi düzenlenen İzmir Kitap Fuarı, dün kapılarını açtı.
İş Sanat’ta Barok bir gece Barok müzik topluluğu Europa Galante, 29 Nisan Cumartesi akşamı İş Sanat’ta şef/solist Fabio Biondi yönetiminde Corelli, Vivaldi, Telemann ve Geminiani’nin eserleri..
Yedi yıl sonra Oya-Bora Doksanlardan akılda kalan ve her muhabbetin arasında "Sahi nerede onlar?" diye aranan ikili Oya-Bora ortaya çıktı.
Attilâ İlhan’a saygı Beşiktaş Belediyesi Kültür Sanat Platformu tarafından düzenlenen ‘Ustalara Saygı’ etkinlikleri, yarın akşam Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde saat 19.00’da gerçekleştirile..
Türk'ün Hibridle imtihanı! Son yıllarda alternatif yakıt türü olarak otomobillerde ortaya çıkan hibrid teknolojisi nihayet Türkiye’de de ‘ticari’ olarak yollara çıkmaya hazırlanıyor.
[SÜRÜŞ İZLENİMİ, FIAT GRANDE PUNTO] Yüzünü Maserati’den ödünç aldı! İtalyan markanın uzun zamandır beklediği kârlılık bir önceki çeyrekte geldi; büyük umutlarla tanıtılan Grande Punto böylece..
Sonata makul motorlara kavuştu Türkiye pazarında 10 farklı binek otomobille yer alan Hyundai, orta üst segment oyuncusu Sonata’nın 2 litrelik motor versiyonlarını satışa sundu.
Öğrenci Meclisi’nden YÖK’e katsayı eleştirisi Meclis, 86’ncı yıldönümünü törenlerle kutluyor. Genel Kurul, bu çerçevede bugün özel gündemle toplanıyor.
Mumcu: Savcıya ihraç kararından geri dönülmeli Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun, Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya’nın meslekten ihracın..
Demirel: Savcının görevden alınması yargıya zarar verir 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya’nın iddianamesinden dolayı görevden alınmasını yanlış bulduğu..
Başbakanlık’tan ‘şifahî muhtıra’ haberine sert tepki Şemdinli iddianamesinin ardından Başbakan’ı ziyaret eden Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özkök’ün, Erdoğan’a "şifahî muhtıra" verdiği yönünd..
Ağar, Trabzon'da hükümete fındık üzerinden yüklendi DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, rejimin hatta bu iktidarın da güveneceği yegane demokrasi gücünün kendileri olduğunu söyledi.
Perinçek, MHP ve DYP’yi bölücülükle suçladı İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, dış güçlerin Türkiye’yi milliyetçilere böldüreceğini söyledi.
‘Kayıp trilyon’ davası sil baştan Eski Başbakan Necmettin Erbakan’ın 2 yıl 4 ay hapis cezası aldığı "kayıp trilyon" davası yeniden görülecek.
Bahçeli’ye göre ülke felakete sürükleniyor MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti’nin 3,5 yıllık iktidarında ve yaptığı uygulamalarda Türkiye’nin felakete sürüklendiğini, büyük tahribatla..
MHP’liler Bakan’ı Bahçeli sanıp konvoyu karıştırdı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin programı Kastamonu’da çakışınca ilginç bir olay..
Fenerbahçe Kadıköy'de dört dörtlük Taraftarların maçtan birgün önce ‘Çocuklar İnanın’ şarkısı ile motive ettiği Sarı-Lacivertliler, dün Şükrü Saracoğlu’nda bunun gereğini yerine getirdi. Cim ..
Galatasaray Kadıköy'de yine kayıp G.Saray’ı 4-0 mağlup ederek şampiyonluk yarışında büyük avantaj yakalayan F.Bahçe, ezeli rakibini Kadıköy’de üst üste 6. kez yenmeyi başardı.
Başarı beni kötü yaptı! Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Sarı-Lacivertli kulübe başkan olduğu ilk dönemlerde kendisinin çok sevildiğini; ancak Fenerbahçe’nin 2 yıl üst üste şampiyon o..
Ankaraspor, Vestel’in görüntüsünü bozdu Turkcell Süper Ligi’nde oynanan ve alt sıraları yakından ilgilendiren karşılaşmada Ankaraspor, Vestel Manisaspor'u ikinci yarıdaki etkili futbolu ile m..
Türkiye Kupası'nda finalin adı: Efes-Ülker Tadım Türkiye Kupası finalinde Efes, Fenerbahçe’yi 85-79 yenerek, Tuborg’u yenen Ülker ile finale yükseldi.
Trabzon transfere erken başlıyor Gelecek sezon şampiyonluk yarışında söz sahibi olacak kadroyu kurmanın hesaplarını yapan Trabzonspor, alacağı oyuncuların listesini yavaş yavaş oluşturmaya ba..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8