23 Nisan 2006 Pazar Günü Haberleri

23 Nisan 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.



Tarih:  Kategori: 
Kutlu Doğum coşkusu hız kesmedi Kutlu Doğum coşkusu, tüm yurtta bütün etkinlikleriyle devam ediyor. Haftadan aya yayılan Kutlu Doğum etkinliklerinin bu yıl en görkemli dönemini yaşadığı belir..
Süt kazanına düşüp yandı Hakkari’nin Keklikpınar Mahallesi’nde oturan Turan ailesinin en küçük çocukları 2 yaşındaki Nevruz, süt kazanına düşerek yandı.
Fakirin fakiri 14 bin aileye yardım Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey’in eşi Derya Güzelbey’in başkanlığını yaptığı Büyükşehir Yardım Gönüllüleri Derneği, kentte yardımların..
Başkent, özel güvenlikte sınıfta kaldı Özel güvenlik personeli için yapılan sınavda Ankara’dan katılan adaylar, Türkiye genelindeki başarı yüzdesinin altında kaldı. Ankara’dan sınava katılan ..
Kendi kafasına 12 çivi çaktı ABD’nin Oregon Eyaleti’nde yaşayan bir adamın kafasının içinden boyları 2.5-5 cm arasında değişen tam 12 adet çivi çıkarıldı.
El Fetih ile Hamaslı öğrenciler çatıştı Son iki aya yakın süredir suların bir türlü durmadığı Filistin’de, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın, Haniye hükümetinin özel güvenlik birimi kur..
Talabani yeniden devlet başkanı Irak meclisi, dünkü toplantısında Kürt asıllı Devlet Başkanı Celal Talabani’yi yeniden bu göreve seçti.
Haberi sızdıran kovuldu yazan Pulitzer aldı Amerikan Merkezi Haberalma Örgütü CIA, gizli istihbarat bilgilerini bir gazeteciye sızdıran memurunun işine son verdi.
Sakarya Nehri çevresi piknik alanı yapılacak Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, bir bir hayata geçirilen kentsel dönüşüm projelerinin şehrin çehresini değiştireceğini söyledi.
Yeni tren garı projesine yardım sözü Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Vefa Mahallesi’nin içinde yer alan tren garının yerine sosyal amaçlı yeni bir gar, yerleşim alanları, üstgeçit gibi..
Şiddete karşı imza toplanıyor Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde lise öğrencileri, okullarda yaşanan şiddetin sorumlusu olarak gösterdikleri şiddet içeren yayınlara karşı imza kampanyası başlattı...
Rice: Ankara ile PKK konusunda istihbarat ve bilgi paylaşıyoruz ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, ülkesinin Irak’ın terörizmden tamamıyla temizlenmesindeki kararlılığını koruduğunu ve P..
Ross Wilson, Kızılderiliymiş ABD’nin Türkiye Büyükelçisi Ross Wilson’ın Kızılderili kökenli olduğu ortaya çıktı.
Kralsız yönetim isteyen Nepalliler sokaktan dönmüyor Güneydoğu Asya ülkesi Nepal’de 6 Nisan’da patlak veren siyasi karışıklık sürüyor. 14 ay önce darbeyle iktidara gelen Kral Gyanendra’ya kar..
Emine Bozkurt: Türkiye-AB ilişkisinin başarıya ihtiyacı var Avrupa Parlamentosu’nun Türk asıllı Hollandalı üyesi Emine Bozkurt, Türkiye-Avrupa Birliği (AB) ilişkilerinin zor bir dönemden geçt..
Irak hükümeti Maliki’ye emanet, sorunlar kapıda Irak’ta aralıktaki seçimlerden bu yana dört ay süren siyasî krizin ardından parlamento dün ikinci kez toplanarak ülkenin yeni liderlerini belir..
Dünya ‘durdur’ diyor; İran yenilerini yapıyor BM Güvenlik Konseyi’nin nükleer faaliyetlerini durdurması için 28 Nisan’a kadar süre tanıdığı İran, çalışmalarından vazgeçmiyor.
Filistin’de Hamas ve El Fetihli öğrenciler çatıştı Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın, Hamas hükümetinin özel güvenlik birimi kurma kararını veto etmesi ve örgütün Şam’daki lideri Halid Meşal’in ..
Ermeni sorununu Avrupa’daki Türkiye karşıtları kullanıyor 24 Nisan sözde soykırımı yıldönümü öncesi Ermeni diasporasından Türkiye’nin çözüm önerilerine destek geldi. ● Tasarıya..
Ermeni tasarısına karşı Senato’ya yakın markaj 24 Nisan öncesi ABD'deki Ermeni lobisi, çalışmalarını yoğunlaştırdı. Ermeni diasporası Washington'daki Türk Büyükelçiliği önündeki gösterilerine..
New York’taki Ermeni karşıtı gösteri, derbi kurbanı oldu Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu’nun New York’taki Times Meydanı’nda düzenlediği ‘Ermeni Yalanlarına Dur’ mitingi, soğuk hava ve F..
Fransa’da inkar yasası bu kez meclise geliyor Ermeni diasporasının en güçlü olduğu ülkelerden birisi olan Fransa’da Ermeni dernekleri, soykırım tezine karşı çıkanların cezalandırılmasını sağl..
‘Tasarı geçerse Amerika, Adalet Divanı’na gidebilir’ Washington'da Ermeni lobisinin faaliyetlerinin Türkiye için muhtemel hukuki yansımaları konusunda uzmanlaşmış avukatlardan Günay Evinch, Z..
Kimse KDV’de yeni indirim beklemesin Tekstilde KDV'nin yüzde 18'den yüzde 8'e düşürülmesinin ardından başta turizmciler ve gıdacılar olmak üzere pek çok sektör indirim talebi için sıraya gird..
İşadamı Narin: Tekstil bitecekse en son benim fabrikam kapanır Halit Narin'in yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Narin Tekstil, 2000'de başlattığı borçları kapama operasyonunda son aşamaya g..
Merkez’in yeni başkanı, Dünya Bankası yetkilileriyle tanıştı Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Dünya Bankası Başkanı Paul Wolfowitz ile bir araya geldi.
‘Fason çalışmam’ dedi, markasını ABD’li müşterisine kabul ettirdi Türkiye'nin çocuk giyim pazarının önemli oyuncularından Bücürük, ABD'li Bratz firması ile üretim ve satış içerikli bir ortakl..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8