23 Nisan 2006 Pazar Günü Haberleri

23 Nisan 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Millet sizi oraya bostan korkuluğu diye oturtmadı' DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Trabzon'da hükümete yüklendi. Şehir girişinde kurban kesilerek karşılanan Ağar, şehir turunun ardından Taks..
Kurdaki dalgaya Maastricht limiti AB, yeni üye olacak ülkelerin kurlarındaki dalga boyutunu kısmak için yazılı olmayan bir limit uyguluyor. Stresin arttığı dönemlerde dalgalanmayı yüzde 2.25..
Toyota'ya dizel yetişmiyor Düşük yakıt kalitesi nedeniyle uzun süre dizel araç getirmeyen Toyotasa, 6 ay önce girdiği pazarda büyük ilgi gördü
'Şimdi al gelecek yıl öde' dönemi başladı Tüketicinin kredi kartı limiti dolunca markalar çareyi '2007'de öde kampanyalarında' buldu. Üstelik seneye başlayan ödemeler 15 ay taksitle
Ertürk: Cezalandırılma korkusu ile karşı karşıyayız Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, TMSF çakşanlarının 'borçlulardan gelen tehditlerden geri kalmayan' bazı tehditl..
'Devlet beni kullanıp attı' Bir dönemin sır adamı, eski BDDK Başkanı Engin Akçakoca, iki yıllık sessizliğini VATAN'a bozdu, İmar skandalının perde arkasını anlattı
Petroldeki artışın 2 yıllık faturası 5 milyar dolar Yılbaşından bu yana yüzde 26.5 yükselen petrol fiyatları 74.2 dolarla tarihi zirvesine çıktı. Petroldeki yükselişin Türkiye'de ithalat mal..
Benzine iki ayda yüzde 8.4 zam geldi Petrol fiyatlarındaki yükseliş makroekonominin yanısıra akaryakıta yapılan zamlar nedeniyle vatandaşın bütçesine de ek yük getiriyor...
Hilalin uçları sağa değil sola baksın AKP milletvekili ay-yıldızın kullanımıyla ilgili yasa teklifi verdi. Gerekçesi ilginç: Atatürk de böyle istedi. Ecevit değiştirdi
Namlular Irak'a çevrildi, izinler iptal PKK'ya karşı başlatılan geniş çaplı operasyonun hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. 200 bin askerin konuşlandırıldığı Güneydoğu'da, birliklerdeki izinle..
İstihbaratları paylaşıyoruz Önümüzdeki hafta Türkiye'yi ziyaret edecek olan ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, PKK'yla ilgili elindeki tüm istihbarat bilgilerini Türkiye'yle paylaştığını..
'Diyarbakır'da hayali konser' skandalı! ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Sean McCormack'ın günlük basın toplantısı sırasında söz alan bir gazeteci, 'Rice'ın Türkiye'yi ziyaret ettiği gün Mado..
'Düşmandan kurtulduk bir de terörden olmasa' Hakkari dün düşman işgalinden kurtuluşunun 88'inci yıldönümünü törenlerle kutladı
Sakka İngiliz mühendisi Felluce'ye gömdü İstanbul'daki HSBC ve Sinagog saldırılarının sorumlularından Sakka'nın avukatı Osman Karahan, Irak'ta kafası kesilen İngiliz esir Keneth Bigley'in ce..
Arnavutluk'un çete lideri Makedon işadamı mı! Balkanlar ve Arnavutluk'un en büyük suç örgütü lideri olduğu ileri sürülerek Ankara'da 25 Mart'ta Özel Harekat timleri tarafından bir eve düzenl..
'Kayıp trilyon'da ağır fatura Erbakan'a Kayıp trilyon davasında bilirkişi heyeti raporunda, 15 milyon YTL olarak tespit edilen Hazine zararının 12 milyon YTL'sinden Erbakan'ın sorumlu olduğu..
İddianame şaşırttı ihraç kararı korkuttu Savcı Ferhat Sarıkaya'nın ihracını ağır bulan hakim ve savcılar 'adalet.org' adlı internet sitesinde açılan forumda tepkilerini dile getirdi: 'İddian..
Şener, savcının itiraz yolunu hatırlattı Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Van Savcısı Ferhat Sarıkaya'nın HSYK'nın aldığı ihraç kararına itiraz yolu bulunduğunu hatırlattı
Bakan Akdağ'ın oğlu Ramazan taburcu oldu Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın oğlu Ramazan Akdağ, medyanın görüntü almasını engellemek için geceyarısından sonra saat 02.30'da taburcu edildi
Milan, Juve'yle arayı kapatıyor Serie A'da son üç haftaya girilirken lider Juventus'la, takipçisi Milan arasındaki puan farkı üçe indi. Lider Juventus evinde Lazio'yla 1-1 berabere kalırken p..
Akbank'a 450 milyon dolar kredi Akbank ihracat alacakları, çek alacakları ve işçi havaleleri ve diğer dövizli havalelere dayalı toplam 450 milyon dolar tutarında ve sekiz yıl vadeli dış finan..
Hazine'den üç yıl vadeli tahvil ihracı Hazine gelecek hafta üç yıl vadeli ABD Doları cinsi tahvil ihalesi yapacak. Salı günü yapılacak ihaleyle satılacak 6 ayda bir kupon ödemeli ve değişken ..
KİK'in yeni başkanı Hasan Gül Şener Akkaynak'ın emekliye ayrılması nedeniyle boşalan Kamu İhale Kurumu Başkanlığı'na Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürü Hasan Gül atandı.
Bilim ödülü dağıtıldı Türkiye'de 10'uncu yılını kutlayan Novartis, geçen yıldan itibaren 'Novartis Tıp ve Eczacılık Günü' olarak kutladığı 14 Nisan'da, Geleneksel Bilim Ödülleri'ni dağıtıyor.
Petrol 75 doları geçti Yatırımcıların vadeli petrole yönelmeleri ve İran'ın nükleer programı endişesi petrol fiyatlarının 75 doların üzerine çıkmasına neden oldu.
Bush yüksek tüketime savaş açtı Yüksek petrol fiyatlarını aşağı çekmeyi başaramayan ABD Başkanı Bush, 22 Nisan Dünya Günü'nü, hidrojen yakıtını tanıtarak ve Amerikalıları petrol tüketimi yüks..
Kapıkule normale dönmeye başladı Seri operasyonlarla Türkiye gündemine oturan Kapıkule'den, geçen araç ve yolcu sayısı normale yaklaşınca, kontroller de daha iyi yapılmaya başlandı.
Filistin'de iç savaş rüzgârları esiyor Filistin'de Hamas'ın iktidara gelmesinin ardından Batı'nın yardım musluklarını kapamasıyla ekonomik kriz çıkarken, şimdi de 'iç savaş' çanları çalıyor.
Rice'ın PKK mesajları Haftaya Türkiye'ye gelecek olan ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, yabancı gazetecilerin neden Kuzey Irak'ta PKK'ya karşı harekete geçilmediği sorusunu...
Ermenilerden 91 saatlik dua ABD'de Ermeni lobisi, 'soykırım'ın 91. yıldönümü kabul ettikleri 24 Nisan öncesinde, Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği önünde 91 saatlik bir gösteri yapıyor.
KKTC'li yazara soruşturma KKTC'de çıkan Afrika gazetesindeki köşe yazısında 'Türkiye Cumhuriyeti'nin manevi şahsiyetini alenen tahkir ve tezyif ettiği' gerekçesiyle Londra'da yaşayan gazeteci..
30 bin Iraklı gözaltında! BM'nin Bağdat'taki insan hakları yetkilisi Gianni Magazzeni, şubat itibarıyla işgal güçlerinin 14 bin 222, Irak güçlerinin en az 15 bin kişiyi gözaltında tuttuğunu a..
Haber kaynağı CIA'den atıldı ABD Başkanı George W. Bush, bir CIA ajanının kimliğinin deşifre edilmesiyle ilgili Plamegate skandalına karışan adamlarına kol kanat gererken...
Tenet Bush'u bizzat uyarmış Irak işgalini haklı göstermek için olmayan kitle imha silahlarıyla ilgili yalan söylemekle suçlanan ABD Başkanı George W. Bush'un, bizzat dönemin CIA Başkanı Georg..
Torpili Şener patlattı Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Abdüllatif Şener, 'torpil'in Türkiye'nin en önemli sorunlarından birisi olduğunu belirterek, "Gece gündüz torpil için geli..
Bodrum'da son pişmanlık! Bodrumluların itirafı; "Plansız, çarpık kentleşmeyle halkın yüzde 99'u turizme mahkûm edildi. Turizmde de son 40 yılda atılım yapmadı ve birçok sorun günümüz..
27 bıçak darbesi: Eşini öldürdü serbest kaldı Giresun'da dayak atan eşini 27 bıçak darbesiyle öldüren kadın, meşru müdafaada bulunduğu gerekçesiyle serbest bırakıldı.
İrtürk'ün görevine son Zimmetine mal geçirdiği iddiasıyla Burhaniye Ağır Ceza Mahkemesi'nce dört yıl hapis cezasına çarptırılan Havran İlçe Belediye Başkanı Anavatan'lı Mustafa İrtürk'e görev..
Oktay Ekşi'nin aracı çalındı Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi'nin zırhlı makam aracı, kimlikleri henüz belirlenemeyen kişilerce çalındı. Eskişehir Belediyesi'nin daveti üzerine bu kente gidec..
Sezer, 'önce laiklik' dedi Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında laiklik ilkesini vurguladı. Sezer, bugün tüm yurtta, KKTC'de ve dış temsilcili..
Sormasa mıydı yani! Şüpheli ilişkiler Van Savcısı Sarıkaya'nın meslekten ihraç gerekçelerinden birinin jandarmadan bilgi istemek olduğu ortaya çıktı. Sarıkaya, jandarmanın haber elemanlarınd..
'AİHM'den sonuç çıkmaz' Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) Türk yargıcı Rıza Türmen, Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya'nın meslekten ihracını değerlendirirken, "devletin,..
Uzunköprü'deki bidonlar zehirli Uzunköprü ilçesinde iki gün önce boş bir arazide bulunan 20 plastik bidon ile 30 küçük tenekenin içindeki maddelerden alınan numuneler zehirli çıktı.
'İzaydaş'a gidene teşvik getirilsin' Tuzla ve Gebze bölgesinde doğaya bırakılan tehlikeli atıkların, uygulanan çevre politikalarının bir sonucu olduğunu öne süren CHP Kocaeli Milletvekili Sef..
Eğitm-Sen'den Şiddete hayır Eğitim-Sen tarafından dün Ankara, İstanbul Diyarbakır, Samsun, Tunceli, Adana ve Mersin'de okullarda yaşanan şiddetin önlenmesi için 'Şiddete Hayır' yürüyüşü düzen..
45 günde beşinci taksici öldürüldü Tuzla'da bir taksici, aracında başından tabancayla vurularak öldürüldü. İçmeler Merkez Taksi Durağı'na bağlı çalışan 54 yaşındaki Mustafa Karaca, önceki gec..
İnşallah bakanım AKP il konresi için Uşak'a giden Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Uşak Arkeoloji Müzesi'nde sergilenen Hippokampus 'Kanatlı Deniz Atı Broşu'nun sahtesiyle değiştirildiği i..
Metro korkuttu Çayyolu Metrosu inşaat alanında, Ümitköy İstasyonu'yla Çayyolu bağlantı yolu arasında açılan tünelin 150 metrelik bölümünde göçük meydana geldi.
Oğul Akdağ taburcu Evde düşerek travma geçiren Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın oğlu Ramazan Akdağ önceki gece taburcu oldu. Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nihat Tosun...
Shakespeare prens miydi? Gerçek kimliği hakkında türlü spekülasyonlar olan William Shakespeare hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Şimdi, ünlü İngiliz yazarın, Kraliçe 1. Elizabeth'in gayr..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8