22 Nisan 2006 Cumartesi Günü Haberleri

22 Nisan 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Çukurova’ya doğalgaz için 1 milyar YTL yatırım yapılacak Enerji Piyasası Düzenleme ve Denetleme Kurulu (EPDK) yılan hikayesine dönen, Adana ve civarını kapsayan hacimce en büyük gaz dağıtım i..
İstanbul’da yaşayan Şanlıurfalı işadamları birer okul yaptıracak Derslik açığı yüzünden 80 kişilik sınıflarda eğitimini sürdüren Şanlıurfalı öğrencilerin imdadına İstanbul’da yaşayan Şanlıur..
Mecburi hizmet kapsamında Diyarbakır’a 74 doktor atandı Sağlık Bakanlığı tarafından mecburi hizmet uygulaması kapsamında Diyarbakır’da merkez ve merkez ilçelere 38’i pratisyen olmak üzere 74 ..
Özel Turgut Özal Koleji kardeş okula yardımda bulundu Malatya Özel Turgut Özal Koleji tarafından kardeş okul seçilen Pansiyonlu İlköğretim Yatılı Okulu’na (PİYO) çeşitli yardımlarda bulunuldu..
Cemevinde yapılan Kutlu Doğum programında birlik mesajı verildi Adıyaman Belediyesi ile Adıyaman Sanayici ve Genç İşadamları Derneği (ASGİAD) işbirliğiyle cemevinde düzenlenen Kutlu Doğum etk..
Adıyaman’da 3 ayda 886 bin 617 varil petrol çıkarıldı Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Adıyaman Bölge Müdürlüğü’nce, 1 Ocak 2006’dan 2006 Mart ayı sonuna kadar 886 bin 617 varil ham..
KİAD’lı hanımlar fakir öğrenciler için kermes açtı Kilisli İşadamları Derneği (KİAD)’-ne bağlı hanım komisyonu üyeleri düzenledikleri kermesle maddi durumu iyi olmayan öğrencilere destek çıkt..
Kırsal alanda yatırım için kaynak aktaran bakanlık köyden kente göçü de önleyecek Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından, kırsal alanda yapılacak yatırımlar için 65 vilayete 250 milyon YTL ..
Çiftçilere ‘biodizel’in hammaddesi kanola tanıtıldı Adana’nın Ceyhan ilçesinde Adana Tarım İl Müdürlüğü ve TİGEM Çukurova Tarım İşletmesi Müdürlüğü’nün katkılarıyla, yağ bitkisi olan ve biodi..
Çağ-Der 23 Nisan’da ihtiyaç sahibi çocukları sevindirdi Çağlayan Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği (ÇAĞDER), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde ilköğretim öğrencilerine g..
Küçükler sembolik oturdukları makamlarda büyük mesajlar verdi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Adana Mehmet Akif İlköğretim Okulu 7-A Sınıfı Öğrencisi Seyi..
Sağlık Bakanlığı tarama projesi ile otistik çocukları belirleyecek Sağlık Bakanlığı ile Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı tarafından Adana, İzmir, Bursa, Kocaeli ve Gaziantep’te ..
Bakan Tüzmen: Devlet ve özel sektör işbirliğiyle sağlıkta cazibe merkezi oluruz Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, devlet ve özel sektörün elele vermesiyle Türkiye’nin sağlı..
Kıbrıs’ta çalışmaya başlayan Tazmin Komisyonu ilk celpnameleri gönderdi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) kararlarına paralel olarak KKTC’de oluşturulan Mal Tazmin Komisyonu çalışmala..
Klerides EOKA yıllarını özlüyormuş Kıbrıs Rum Yönetimi’nin eski liderlerinden Glafkos Klerides, tekrar yaşamak isteyebileceği tek şeyin "EOKA mücadelesi" olduğunu söyledi.
Avrupa basınından Berlusconi’ye çağrı: Mağlubiyeti kabul et artık İtalya’da 9-10 Nisan’da yapılan seçimlerde Romano Prodi liderliğindeki merkez sol koalisyonuna yenilmesine rağmen sonuçları k..
Rusya, İran’a yaptırım için somut delil istedi Rusya, nükleer programından dolayı Birleşmiş Milletler’e sevk edilen ve çalışmalarını durdurması için 28 Nisan’a kadar süre tanınan İran’a yaptı..
Tahran, destek bulmak için Türk milletvekillerini markaja aldı Nükleer çalışmaları yüzünden başta ABD olmak üzere uluslararası toplumun baskısı altında olan İran, Ankara’daki çalışmalarını da..
Hamas’ın Ankara ziyareti yanlış değil; ben de destek veriyorum Filistin Ulusal Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, Türkiye ziyareti öncesi, başta ABD ve İsrail olmak üzere bazı ülkeler tarafından ..
İsrailli generalden Gazze’yi işgal tehdidi İsrail güney bölgesi komutanı General Yoav Galant, Gazze Şeridi’ni yeniden işgal etme tehdidinde bulundu.
Irak’ta yeni başbakan adayı İbrahim Maliki Irak’ta 4 ay önceki seçimlerin galibi olan Birleşik Şii İttifakı, hükümet kurma çalışmalarının tıkanmasına yol açan başbakanlık krizini çözmek için ..
Iraklı çocuklara 23 Nisan sürprizi Devam eden şiddet ve istikrarsızlık nedeniyle Türkiye’ye gelemeyen Iraklı çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Bağdat’ta kutlayacak.
Yabancı yatırımcı bürokrasiden kurtulacak Türkiye, 1980-2000 yılları arasındaki 20 yılda toplam 10 milyar dolarlık doğrudan yabancı yatırım çekebildi.
Dolmuş uçaklar bu yaz havada Küçük meydanların bulunduğu illerdeki vatandaşlara da havayoluyla seyahat etme imkanı sağlayacak ‘dolmuş uçaklar' yaz başında sefere başlıyor.
Turizmde kan kaybı sürüyor Kuş gribi ve Dünya Kupası sebebiyle yıla kötü başlayan turizm sektöründe ilk çeyrekte turist sayısı yüzde 11,5 gerileme kaydetti.
‘Bill Gates para dağıtmıyor’ Son günlerde internet üzerinden dolaşan bir e-postada yer alan "Bill Gates servetini dağıtıyor, sen de payını al." yönündeki iletinin gerçekleri yansıtmadığı açık..
Gecikme faizi yüzde 2,5'e çekildi Kamu alacaklarına uygulanan aylık gecikme faizi düşürüldü. Bakanlar Kurulu'nun dünkü Resmî Gazete'de yayımlanan kararı ile daha önce yüzde 3 olarak uygulanan..
Ev alırken şehir merkezini değil prim yapacak semtleri tercih edin Yakalanan siyasî istikrar ekonomideki düzelme, konut ve otomobil satışlarında artış sağladı.
Adliye dar gelince kaçak akaryakıt duruşması spor salonuna alındı Devletin vergi kaybı ve terör örgütlerine finansman sağladığı için millî güvenlik meselesine dönüşen akaryakıt kaçakçılığıyla..
Veziroğlu, Baydemir’in danışmanı çıktı Yuvacık Barajı inşaatında ihaleye fesat karıştırarak devletin zarara uğratılmasıyla ilgili davada hapis cezasına çarptırılan Kadri Veziroğlu’nun Diyarba..
Çıtayı yükseltiyoruz Bankacılık Kanunu'nda yapılan değişiklikle katılım bankası haline gelen, adını da Bank Asya olarak değiştiren Asya Finans halka açılmak için gün sayıyor.
Doğan, Türkiye’nin de vergi rekortmeni Aydın Doğan, İstanbul’dan sonra Türkiye’nin de Gelir Vergisi rekortmeni oldu.
Orhan Yüce’ye Çek devlet nişanı Skoda otomobillerinin Türkiye temsilcisi Yüce Auto AŞ'nin Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Yüce'ye Çek Cumhuriyeti, devlet nişanı verecek.
[HABER İNCELEME] Yeşil kart tarihe karışıyor, fakirin sigorta primini devlet yatıracak Meclis’te kabul edilen Sosyal Güvenlik Reformu, çalışma hayatı ve sağlık sisteminde devrim niteliğinde y..
Emeklilik yaşı 2036’dan sonra değişiyor İş hayatına yasa yürürlüğe girdikten sonra başlayanlar için emeklilik yaşı 2036’ya kadar değişmeyecek.
FT: Erken emeklilik hayali sona erdi Sosyal Güvenlik Reformu'nu tamamlayan hükümete övgü yağıyor. İngiliz Financial Times gazetesi, Türkiye'de sosyal güvenlik açıklarının bu kadar artmasında ..
Derse girmesine izin verilmeyen hoca intihar etti Muğla Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu’nun eski Müdürü Yard. Doç. Dr. Mursayettin Eksen (49), okulun merdiven boşluğundaki demirlere el..
Siyasî toplantıya katılan din adamı meslekten atılacak Din adamlarının siyasî partiler lehine faaliyette bulunmasından rahatsız olan Diyanet İşleri Başkanlığı, tartışılacak bir karara imza a..
Nesin’in oğlu umreye gidiyor: Babam için de dua edeceğim Aziz Nesin, Türk mizah edebiyatının önemli isimlerinden biri. Asıl adı Mehmet Nusret. Yüzde 99’u Müslüman olan bir ülkede ateist olduğ..
30 bin ton yasaklı tarım ilacı 21 yıldır imha edilmeyi bekliyor İstanbul Tuzla’da bulunan zehirli varillerin ardından her geçen gün yeni bir çevre skandalı ortaya çıkıyor.
İlaç ambalajları zehirli varillerden daha tehlikeli Tuzla’da ortaya çıkarılan zehirli variller günlük hayatta pek de dikkat etmediğimiz başka tehlikeyi daha hatırlattı; tarım ilaçları.
Dayaktan ölen er için generale 2 yıl hapis talebi Kırklareli'nde 2001 yılında Ahmet Fenkli adlı erin dayak sonucu beyin kanamasından ölümüne neden oldukları iddiasıyla açılan davada savcı esa..
Hakkari’de sınıra asker sevkıyatı devam ediyor Terör örgütünün son günlerde yaygınlaşan eylemleri sebebiyle Hakkari'nin Irak ve İran sınırına yönelik silah ve asker sevkıyatının sürdüğü öğren..
15 il barosu destek verdi arkadaşları para topluyor Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya’nın meslekten ihraç kararına baro başkanları tepki gösterdi.
Savcı Sarıkaya’nın meslekten ihracı yanlış Van Savcısı Ferhat Sarıkaya’nın meslekten ihraç kararına Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök de tepki gösterdi.
Ağabey Sarıkaya: Ferhat’a haksızlık yapıldı Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya’nın Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından meslekten ihraç edilmesine tepkiler sürüyor.
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun ceza standardı yok Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya’nın, düzenlediği iddianamede usul hatası yapması sebebiyle meslekten ihraç edilmesi yargı dene..
AB, Şemdinli Savcısı’nın ihracına tepkili Şemdinli olaylarıyla ilgili iddianameyi hazırlayan Van Savcısı Ferhat Sarıkaya’nın meslekten ihraç edilmesi Avrupa Birliği’ni de huzursuz etti.
İzmir bombacısı, nüfus kayıtlarına göre ölü İzmir’de bir polis merkezine bombalı saldırı düzenlenmesi ve Varyant’ta içinde 3 kilogram plastik patlayıcı olan çiçek saksısı bulunması olaylarını..
Roj TV’den provokatif çağrı Terör örgütü PKK, güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada ölen teröristlerin gömüldüğü yerleri açıkladı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9